Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Nema tu mnogo filozofije. Da smo aktivni na trzistu znalo bi se. Tesko se to sakrije. Tako da opet ide jajarenje i cuvena doselekcija kad su kola vec lepo nizbrdo krenula, zbog cega nikad necemo ni postici nista znacajno u EL. U principu, rece vec neko ovde, a slazem se ... apsolutno trosenje novca bez pravca i cilja. Ocajno potrosen novac. Nestrucnost i/ili neozbiljnost.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Firga said:

Nema tu mnogo filozofije. Da smo aktivni na trzistu znalo bi se. Tesko se to sakrije. Tako da opet ide jajarenje i cuvena doselekcija kad su kola vec lepo nizbrdo krenula, zbog cega nikad necemo ni postici nista znacajno u EL. U principu, rece vec neko ovde, a slazem se ... apsolutno trosenje novca bez pravca i cilja. Ocajno potrosen novac. Nestrucnost i/ili neozbiljnost.

Da da. Kao što se znalo da će da dođu Hanga, Tobi i Giedraitis 15 minuta pre objave kluba. Baš je zajebana nauka sakriti to. Ne vidim samo potrebu da u svakom upisu pišeš da neće više niko da dođe, prvi put je bilo sasvim dovoljno da se shvati da misliš da neće više niko doći. Osim ako nemaš neke konkretne informacije da neće više niko doći?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stanko1997 said:

Da da. Kao što se znalo da će da dođu Hanga, Tobi i Giedraitis 15 minuta pre objave kluba. Baš je zajebana nauka sakriti to. Ne vidim samo potrebu da u svakom upisu pišeš da neće više niko da dođe, prvi put je bilo sasvim dovoljno da se shvati da misliš da neće više niko doći. Osim ako nemaš neke konkretne informacije da neće više niko doći?

 

Naspram koliko vec besmislenih i ponovljenih postova, smetaju ti moji, poprilicno retki. Znam da nije optimisticki, ali necu da ulepsavam stvari da bih se kao navijac lepse osecao ili da bi se ti lepse osecao.

Nemam Informacije. Sto se kaze, da sacekamo. Mozda si i u pravu. Ima i ta opcija da dodje neko samo da bi se neko doveo. I ona deluje poznato.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Firga said:

Nema tu mnogo filozofije. Da smo aktivni na trzistu znalo bi se. Tesko se to sakrije. Tako da opet ide jajarenje i cuvena doselekcija kad su kola vec lepo nizbrdo krenula, zbog cega nikad necemo ni postici nista znacajno u EL. U principu, rece vec neko ovde, a slazem se ... apsolutno trosenje novca bez pravca i cilja. Ocajno potrosen novac. Nestrucnost i/ili neozbiljnost.

Izvini, a na osnovu cega si to zakljucio da nismo aktivni? Znalo se pre potpisa Tobija, Giedraitisa, Hange da ih jurimo? Slozicu se sa tobom da je neozbiljno potrosen novac ako ostane ovaj roster, ali ne razumem taj defetizam ako jos uvek nema osnova za to.

Link to comment
Share on other sites

Dvojku nekim cudom i mozemo da pokrpimo, ali to bi znacilo da se maksimalno veruje u Nedovica i njegovo telo. Moze Teo, moze Hanga, ok.

Cetvorka MORA da se dovede i to mora da bude izraziti defanzivac, neko ko ce coskariti u napadu i sutirati za 3 a pozadi krpiti sve. Ukoliko ostanemo tu samo sa Simonovicem i Davidovcem, bilo bi bas jako neozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Firga said:

Nema tu mnogo filozofije. Da smo aktivni na trzistu znalo bi se. Tesko se to sakrije. Tako da opet ide jajarenje i cuvena doselekcija kad su kola vec lepo nizbrdo krenula, zbog cega nikad necemo ni postici nista znacajno u EL. U principu, rece vec neko ovde, a slazem se ... apsolutno trosenje novca bez pravca i cilja. Ocajno potrosen novac. Nestrucnost i/ili neozbiljnost.

Kad kažeš nestručnost/neozbiljnost , misliš na Duška Ivanovića, trenera koji je imao 16:11 sa timom koji nije selektirao, ili možda misliš da ovogodišnji prelazni rok nije vodio Duško?

Ili možda donosiš zaključke da "nema tu mnogo filozofije", već 19-20.8, a sezona kreće u oktobru?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, John Terry said:

Zasto bi profesionalni sportista igrao za nula evra, a posebno neko ko je izjavljivao da je Zvezda za njega FMP? Ocito nas ne voli, koji bi drugi motiv bio?

 

1 hour ago, Шеф стручног штаба said:

Не могу да тврдим ништа, свакако не сматрам да измишљаш јер си озбиљан форумаш и ти си такву информацију сигурно добио, али да је са неким потписан двогодишњи уговор са циљем да тај неко у што краћем року нађе други ангажман, није реално. Па још да се тај двогодишњи уговор потпише а да играч не добије апсолутно ништа новчано, представља научну фантастику. Онда да то сви знају и спрдају се са тим, а председник клуба члановима Скупштине износи да играч прима 300к, још је мање реално.

Шта заправо у том уговору пише, где завршавају паре које му по уговору припадају, зашто двогодишњи, зашто 300 хиљада???

 

On pre nas nije igrao kosarku godinu dana, a nije je igrao zato sto je najuren iz 1 Koreje. I to iz kluba koji je kasnije umesto njega angazovao 40-godisnjeg Dejvida Sajmona (Mutin Radnicki), pa vi vidite koji je to nivo kosarke. I sad dobri Radule koji jos tamo negde od 2017. ne postoji na kosarkaskoj mapi, godinu dana nije uzeo loptu u ruke, sustinski penzionisan, zapusten i podgojen kao krmak, dolazi da popuni mesto 4. centra i za to dobija ugovor od 300k. I to sve u momentu kad jos nije odvrnuta slavina za Argentince, nego nismo znali ni da li cemo se skrpiti za Dzejlena Adamsa. Pa pre bih poverovao u zubic vilu.

 

Eno na zvanicnom sajtu info od pre par dana o testiranjima igraca, svi uredno pomenuti sem Radulje, iako je jelte, pod ugovorom. Mislim, to je najociglednija moguca kombina izmedju igraca, kuma mu Bagzija i Covica, a na ciju inicijativu i s kojim ciljem smisljena, jbg nikad necemo sa sigurnoscu znati. Iskoriscen je Vlada Jo momenat tj. situacija gde se trener pita koliko i kafe kuvarica. Mozda je taj fiktivni ugovor i napravljen, ali Raduljica sigurno nije video te pare...

Link to comment
Share on other sites

Nemojte ni slučajno da kritikujete ništa u vezi rostera, jer nam je na klupi 1 Duško Ivanović - najbolji trener svih vremena i čovek koji apsolutno nikada ne pravi greške i kompromise. Predlažem da napravimo jednu ikonu sa njegovim likom koja će stajati na vrhu svake strane, a ispod mogu samo poruke podrške, VERE, ljubavi i nade, uz upotrebu adekvatnih emotikona (:Hail: :23: :heart: :smiley50: ). 

  • Like 12
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Mirage93 said:

Dvojku nekim cudom i mozemo da pokrpimo, ali to bi znacilo da se maksimalno veruje u Nedovica i njegovo telo. Moze Teo, moze Hanga, ok.

Cetvorka MORA da se dovede i to mora da bude izraziti defanzivac, neko ko ce coskariti u napadu i sutirati za 3 a pozadi krpiti sve. Ukoliko ostanemo tu samo sa Simonovicem i Davidovcem, bilo bi bas jako neozbiljno.

 

I ja sam iz ovog fazona sto se tice prvog pasusa, samo ako bi svu preostalu lovu grunuli u kvalitetnu cetvorku.

 

Ako cetvorka pak ne dodje dok ne krenu sezonske to znaci da Dusko mozda ima puno poverenja u Simonovica da hoce da proba da mu da vecu minutazu na pripremnim mecevima pa da se vidi onda dal nam treba pojacanje ili nemam drugog objasnjenja. Ili pak da Lazarevic je navezbao sut za 3 tokom leta do te mere da ce se pokusati i sa njim na 4 kao bek apom jer on ispunjava kriterijum defanzive sa 4 ali mu fali sut pa kao mozda je navezbao. Pa da to izgleda nekako ovako:

 

Nedovic, Hanga

Giedratis, Lazic

Davidovac 3/4

Simonovic, Lazarevic

 

Ili ako nema nista od Lazarevicevog suta onda on 3/4 kao i prosle sezone a Davidovac iskljucivo kao bek ap 4.

 

U ove ishode ni ja ne verujem al samo nagadjam ako ne dodje pojacanje. U svakom slucaju sacekao bi sa procenama ovog rostera do prvih pripremnih meceva dosla pojacanja ili ne dosla, pa bi tek onda pricao sta je ozbiljno sta neozbiljno. Ni od Petruseva nismo ocekivali puno na 4 u pocetku pa je kroz par meseci trebao da bude mvp meseca da smo dobili mec vise od Bajerna pa je Rubit bio mvp. Mozda i Simonovic iznenadi vise nego sto ocekujemo od njega. 

 

U svakom slucaju nadam se da ce pre svega doci pojacanje na 4 i da se to razmatra kao priroritet u odnosu na beka.

 

Link to comment
Share on other sites

Mi sto vise para imamo, to gore timove sastavljamo. Na papiru jaci ali u praksi nepovezano skroz. Kad smo bili siromasni, bilo smo u fazonu da popunimo prvo goruce pozicije a za ostalo sta ostane i skrpimo. I to je licilo na kosarkasku ekipu, netalentovanu ali kosarkasku. 

Sad smo u fazonu, vidi ga slobodan, potpisi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2023 at 5:08 PM, John Terry said:

@Guru, @Princeton i ko god želi da pokuša... ne sprdam se. Kako vidite u ovom trenutku startnih 5 po pozicijama, odnosno koja je naša startna petorka u ovom trenutku, i kako bi izgledala rotacija pod pretpostavkom da niko više ne dođe?

 

Veoma tesko ista pretpostaviti, dok makar ne vidimo i jednu pripremnu utakmicu. Ziv nisam da vidim sta planira Dusko sa Teom, Davidovcem i Nedovicem. Mogu da ih zamislim sa umanjenim ulogama, od ocekivanih, pa da mi je to neka inicijalna baza.

 

Napier, Yago

(SG) Nedovic, Lazic (Teo)

Hanga, Rokas

(PF) Simonovic (Davidovac)

Joel, Tobey, Luka

 

Ako bi doveli SG koji je prikladan na ovaj roster, i kog Dusko pretopostavljam trazi, onda bi se Nedoviceva uloga prilicno umanjila, a vidimo kako je to podnio u reprezentaciji. Teodosic je neko ko u ovoj fazi karijere skoro iskljucivo igra kao SG, u paru sa nekim pitbul defanzivcem, koji ce da prenese loptu i skloni se u stranu. Teo ima i dalje taj fantastican sut, i odlicnu pick igru, tako da bi se definitivno mogao iskoristiti, a kako i s kim u petorci, to ziv nisam da vidim. Simonovic se inicijalno uklapa u tu viziju cetvorke koja nam donosi unutrasnju igru, dodatnu kontrolu reketa, dok sa DD imamo skoro sustu suprotnost.

 

Licno, ne ocekujem pojacanja, dok ne vidimo ove igrace kako se snalaze u novim ulogama. Bukvalno bi ih otpisali na slijepo bez adekvatne sanse da pokazu da li moze ova ekipa uopste da funkcionise. Jedino, ako bas izleti neka fantasticna opcija, dugogodisnja zelja trenera, koji se prati, moli i kumi duze vremena da dodje, pa se ne smije propustiti, i mora se napraviti brzinska odluka. U svakom drugom slucaju, cekace se sigurno neke prijateljske utakmice, viditi kako funkcionise ekipa, pa onda odraditi potrebna doselekcija, kada pretpostavljam i neki dodatni igraci budu dostupni na marketu.

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Redstar0356 said:

Mi sto vise para imamo, to gore timove sastavljamo. Na papiru jaci ali u praksi nepovezano skroz. Kad smo bili siromasni, bilo smo u fazonu da popunimo prvo goruce pozicije a za ostalo sta ostane i skrpimo. I to je licilo na kosarkasku ekipu, netalentovanu ali kosarkasku. 

Sad smo u fazonu, vidi ga slobodan, potpisi.

 

Ne bi tako izgledalo da Čovke ne potpisuje svoje kombinacije, Kuzmu, Radulju, Lazića, Lazarevića, pa čak i Teodosića, a sve sa samo jednim ciljem, da se patkometriše sa domaćom osnovom.

Link to comment
Share on other sites

Teodosić je i dalje EL igrač, dok su iz ekipe Lazić, Lazarević, Mitrović, Kuzmić, Davidovac skoro svi nepotrebni. Raduljica je posebna kategorija ali na njegov dolazaka Duško nije mogao da utiče, za razliku od ovih nabrojanih.

 

Za eventualno nedovođenje beka i četvorke bliži sam tome da krivim Duška nego Čovića.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Guru said:

Nemojte ni slučajno da kritikujete ništa u vezi rostera, jer nam je na klupi 1 Duško Ivanović - najbolji trener svih vremena i čovek koji apsolutno nikada ne pravi greške i kompromise. Predlažem da napravimo jednu ikonu sa njegovim likom koja će stajati na vrhu svake strane, a ispod mogu samo poruke podrške, VERE, ljubavi i nade, uz upotrebu adekvatnih emotikona (:Hail: :23: :heart: :smiley50: ). 

Ovo je jedan od smelijih sa premisom bezobraznog komentara. Pamtim ovu stranicu i šta si napisao. Pa se čujemo posle prvih pet kola u EL. Da vidimo ko je pukovnik a ko pokojnik. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Čočo said:

Ovo je jedan od smelijih sa premisom bezobraznog komentara. Pamtim ovu stranicu i šta si napisao. Pa se čujemo posle prvih pet kola u EL. Da vidimo ko je pukovnik a ko pokojnik. 

 

Ne slažem se. Ovo je samo sarkazam indukovan mukom nakon pogleda na roster. Nije maliciozno nego čovek ne zna šta da kaže.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

 

Ne slažem se. Ovo je samo sarkazam indukovan mukom nakon pogleda na roster. Nije maliciozno nego čovek ne zna šta da kaže.

Zna on šta priča. Da je hteo mogao je da formuliše na drugi način. Ova formulacija je bezobrazna, sa podsmehom prema delu foruma koji podržava Duška. 

Edited by Čočo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Zna on šta priča. Da je hteo mogao je da formuliše na drugi način. Ova formulacija je maliciozna i bezobrazna, sa podsmehom prema delu foruma koji podržava Duška. 

 

Ne mogu da govorim u njegovo ime, ali mislim da nije maliciozan. On jeste malo skeptičan u svojim upisima, ali nisam video neki hejt ili ruganje nikad. No dobro...

 

Ja recimo podržavam Duška, ali ću ozbiljno morati da preispitam tu podršku ako on dozvoli da ovako nakazan roster krene sezonu. Pazi, mi na bekovskim pozicijama imamo sve rupu do rupe defanzivno, na krilu i centru smo dobro popunjeni, a četvorke praktično nemamo. I to sve u sezoni kad nam je budžet nikad veći. Čovek mora da se zapita o čemu se tu radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Ne mogu da govorim u njegovo ime, ali mislim da nije maliciozan. On jeste malo skeptičan u svojim upisima, ali nisam video neki hejt ili ruganje nikad. No dobro...

 

Ja recimo podržavam Duška, ali ću ozbiljno morati da preispitam tu podršku ako on dozvoli da ovako nakazan roster krene sezonu. Pazi, mi na bekovskim pozicijama imamo sve rupu do rupe defanzivno, na krilu i centru smo dobro popunjeni, a četvorke praktično nemamo. I to sve u sezoni kad nam je budžet nikad veći. Čovek mora da se zapita o čemu se tu radi.

"imamo sve rupu do rupe defanzivno" kao sto mozemo videti iz prethodnih sezona defanzivni igraci su ti donosili top 8

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, John Terry said:

 

Ne mogu da govorim u njegovo ime, ali mislim da nije maliciozan. On jeste malo skeptičan u svojim upisima, ali nisam video neki hejt ili ruganje nikad. No dobro...

 

Ja recimo podržavam Duška, ali ću ozbiljno morati da preispitam tu podršku ako on dozvoli da ovako nakazan roster krene sezonu. Pazi, mi na bekovskim pozicijama imamo sve rupu do rupe defanzivno, na krilu i centru smo dobro popunjeni, a četvorke praktično nemamo. I to sve u sezoni kad nam je budžet nikad veći. Čovek mora da se zapita o čemu se tu radi.

Moja greška, nije maliciozan ali je njegov upis bio bezobrazan. Možemo mi da podržavamo ili ne Duška, veći stručnjaci od njega nismo. Nema forumaša koji je zadovoljan trenutnim rosterom ( osim komšijskog dela), ima još dosta do početka sezone i prilike da se dopuni roster i dopuniće se sigurno samo je pitanje kad. Pre početka ili po početku sezone. Ali sačekajmo pa kritikujmo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Daj da ugasimo forum odma, mozemo i da apelujemo kod Musk-a da blokira na tviteru reci Zvezda, Dusko Ivanovic, kosarka itd, itd. Nijedan navijac nije strucniji od kosarkaskih radnika samim tim komentarisanje bilo cega vezanog za kosarku postaje besmisleno a pogotovo bilo sta negativno.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...