Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Када је Недовић у питању, као и успех његових тимова за све ове године у Ел, треба рећи да је и сам увек истицао да му је при избору тимова увек било најбитније какав ће бити град у коме ће играти (Валенсија, Малага, Милано, Атина), као и то да се у том клубу осећа "битно" и буде главни играч. Не кажем да су ово најисправни критеријуми за избор екипе, свакако показују одређени мањак његових такмичарских амбиција, али не мора да значи да га није желео неки клуб који напада ф4 (вероватно да јесте), али можда са ограниченом улогом за њега, или неки Руски клуб нпр. (баш је конкретно рекао да тамо вероватно никада не би играо). 

Са друге стране, делује да је Звезда ипак мало другачија прича за њега, из много разлога (сви знамо шта је Звезда за њега, и ту очигледно прави разлику у односу на друге тимове, знамо да је хтео да дође још пре три године и сигурно има жељу да оствари нешто са својим клубом). Рекао бих да итекако има жељу да се доказује и даље на највишем нивоу и да има амбиције и жељу да игра победничку кошарку у Звезди и осваја трофеје.

 

У прошлу сезону је ушао повређен из репрезентације, без дана припрема са екипом и после 5 пропуштених Ел утакмица, видно ровит. Ипак, одиграо је готово све утакмице до краја, некада и 30+ минута константног нападања обруча и организације игре, када је и то морао итд. Мучио се са шутем, а

често је и селекција била лоша, али треба рећи да смо имали јако чудан (прилично лош) тим, пре свега неизбалансиран и да то свакако има утицај на квалитет и начин игре једног таквог играча, на кога се противничка одбрана јако често потпуно сконцентрише.

 

Он се прошле сезоне солидно цимао у одбрани, преузимао одговорност у најбитнијим моментима, решавао многе утакмице, врхунски одиграо дербије... Али и подбацио у финалу Аба лиге. Затворен је био врхунски, а изостала је подршка од неких других играча који се доста лакше овде аболирају одговорности за тај неуспех (који је у ствари једноставно пораз од стране екипе која је у сваком смислу била боља), и сва су се кола сломила на њему. Прилично неправедно.

 

За очекивати је да му се проценти стабилизују следеће сезоне, имаће од почетка јасну улогу, добре саиграче, а надамо се и бити са екипом од почетка и са што мање повреда. Уз све то, сигурно ће одиграти још бољу сезону од ове, која свакако није била лоша, али јесте остао недоречен у њој. Има велику прилику да коначно оствари нешто такмичарски битно у својој каријери и то у свом клубу. Мислим да ту прилику неће схватити олако и да ћемо бити врло задовољни њим у следећој сезони, само мало стрпљења до тада.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Kevin Punter je sa 30 godina uspeo da dođe do uloge lidera ekipe koja ima šampionske ambicije u domaćem takmičenju i visoke ambicije u EL. Oni su bukvalno bili na korak do F4, a kako stvari stoje napadaće to i ove sezone. 

 

Nedović sa 32 godine niti je lider niti ima remotely šanse da dobije takvu ulogu u timu koji ima takve ambicije ili više. Za to je nebitno u kojim šampionskim ekipama je igrao KP pre KKP huehue; on je jednostavno bolji igrač od Nedovića, efikasniji i očigledno sposoban da bude vođa (što ni ja nisam mislila do prošle sezone). 

 

@Brat od Korneta Kako stvari stoje, Nedović bi bio podložan kritici samo da igra u petorci Curry, Kawhi, Giannis, Jokić. Vi ste ga procenili na 1 M, ja kažem da nije opravdao tu cifru, pa sad čekajte da ROI možda bude bolji. 

Ok , da završavamo ovu priču, vrv se nikad nećemo složiti, ali legit.

Da nije bilo Cibone ostala bi pri tom mišljenju i dalje, huehue😜

Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Jel nisu doveli ono krilo iz Huventuda i jos platili veliko obestecenje za njega? 

 

Da Dzoela, napisao sam. Njega sam racunao u krilnog centra iako je neki 4/3 igrac. Igrao je i na 3 kad im se vratio Brodzianski ali je igrao i na 4. Moguce da ce ga koristiti na 3 jer mislim da nije fizicki dovoljno jak za 4 u Evroligi. Ipak ja to vidim ovako:

 

Kalinic, Abrines

Parker, Parra, Da Silva

Willy, Vesely, Nnaji

 

Mozda gresim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Da Dzoela, napisao sam. Njega sam racunao u krilnog centra iako je neki 4/3 igrac. Igrao je i na 3 kad im se vratio Brodzianski ali je igrao i na 4. Moguce da ce ga koristiti na 3 jer mislim da nije fizicki dovoljno jak za 4 u Evroligi. Ipak ja to vidim ovako:

 

Kalinic, Abrines

Parker, Parra, Da Silva

Willy, Vesely, Nnaji

 

Mozda gresim.

Ne gresis, to je to.

Ovo je po meri Barselone, i treba polako da zatvaramo pricu o Kalinicu (u kontekstu Zvezde) jer osim pustih zelja, nema naznaka da ce ovog leta ici iz Barselone. Ne vidim ni njihov motiv, za taj 1.2-1.4m raspon koliko ugrubo ima Kalinic, oni danas ne mogu da nadju startnu trojku.

Link to comment
Share on other sites

Nedović je igrač koji ima 2 ozbiljne mane , a to su odbrana i druga značajnija iz koje proizilazi i prva je manjak koncentracije i fokusa. Jednostavno nije uvek do kraja fokusiran . To je osnovni razlog zašto je on za neke top ekipe skorerska microwave opcija , pa kad je u utakmici pustoš ga kad nije klupa .

Sa druge strane za ekipe iz donjeg doma EL što je CZ bila prošle godine on apsolutno može biti prva napadačka opcija.

Mi smo prošle godine imali neizbalansiranu ekipu na spoljnim pozicijama, a ove godine nije bolje. Biće tu problema da mu se nađe prava uloga i minuti. Dosta zavisi od te bekovske opcije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Jel Šved u voznom stanju?


Sved je pre par meseci dobio ozbiljne batine u nekom restoranu u Moskvi i bilo je pitanje da li ce uopste moci da nastavi karijeru. Da li neko zna da li je uspeo da se oporavi?
Sve ovo je svakako off-topic, posto mislim da nema nikakve sanse, a definitivno nema smisla, dovoditi Sveda, cak i da je zdrav. Po mom misljenju, igrac za nepozeleti ga ni u jednoj ekipi koja ima bilo kakve takmicarske ambicije.

  • Like 5
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Christofer Moltisanti said:


Sved je pre par meseci dobio ozbiljne batine u nekom restoranu u Moskvi i bilo je pitanje da li ce uopste moci da nastavi karijeru. Da li neko zna da li je uspeo da se oporavi?
 

 

glupo pitanje ali kako je ovo uspelo da se dogodi??

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sector said:

Izgleda da se ne isplati čekati te preko bare, nema tu leba.

Pa ne znam koga bismo mogli iz Evrope ubosti.

 

Ne svidja se ni meni da cekamo last cut u Nba, ali sta je tu je. Mozda i pre toga nadjemo nesto.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bosMan_jr said:

Para je PF. Tu im je sad guzva ali verovatno imaju plan da Da silva proba i na 5 u small ballu ili ga ne vide kao ozbiljniji deo rotacije.


Mislim da nisi u pravu. 
Para je isto kao Kalina 3/4. 
 

Na EP je bio iskljucivo 3 sa Juancom na 4. 
u Badalobi 3 , na 4 Jons/Elasnson/Brozianski. 

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...