Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

2 hours ago, Sector said:

Za razliku od Mitrovića i Davidovca, za njega bar znaš koji su mu kvaliteti. 

 

Ne prestajes da me zabavljas, dal kada si stvarno duhovit sto jesi povremeno ili kad napises ozbiljan upis, ali posto vidim da si ozbiljan tako cu i da odgovorim.

 

Mitrovicevi kvaliteti su napadacka produkcija protiv vecine centara u ligi ove sezone. Gde je dogurao do 7.6 poena i 2 asistencije po mecu. 2 asistencije mu dodju 4-6 poena po mecu (a Mitroviceve su mahom bili za sut za 3 poena iz coska ili sa 45). Dakle bio je zasluzan za 10-13 poena prosecno u napadu jedne ekipe koja je bila 11. na tabeli i koja je postizala 77 poena prosecno. Not to bad. Takodje je dobar u saradnji visokih u reketu odnosno saradnji cetvorki i petica, sto smo bas dosta koristili, te je asistirao ne mali broj poena i za Bentila i Petruseva na malom prostoru.

 

Davidovac je sjajno sutirao u Cska ove sezone. On dolazi sa 46% za 3, a Simonovic sa 39% za 3, i za Simonovica znas da donosi sut a za Davidovca ne znas? Evo sad znas da je Davdiovac popravio sut.

Njegovi kvaliteti su osim suta koji je jasno popravio i moze da bude neki sekundarni kreator (ne bas kao bekovi al rekoh solidan), najsigurniji je u pasu posle plejmejkera kad treba da se spusti petici na niski post, ima dobar izlazni pas kad ga udvoje na ceonoj, moze da igra od 1 do 5 ukoliko bude bilo nuzde (verovatno i jedini igrac u istoriji kosarke koji je igrao od 1 do 5 eto i Bjelica je igrao sve osim dvojke  on mi je prvi pao na pamet al se ne secam bilo koga slicnog) i najvaznije dokazano resava nekoliko vaznih meceva u sezoni, da ne kazem najvaznijih. Rekao bih i da defanzivno solidno brani niski post te ga je Radonjic zato ponekad koristio na petici a svakako ima i cetvorki u Evroligi koje igraju ledjima.

 

Doslovno svaki igrac koji igra Evroligu ima odredjene kvalitete koji se znaju. (ako ne racunamo Raduljicu)

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Brat od Korneta said:

... 

 

Davidovac je sezonu prije odlaska imao ukupno 5 utakmica u EL na kojima je bio dvocifren. Opasan šuter nema šta. Potpuno nebitan igrač na EL nivou. 

 

Mitrović takođe. Njegova nemoć na drugoj strani parketa je nepodnošljiva. On bi morao da ima makar solidan šut za 3 poena da bi mogao da odgovori modernoj košarci. U tom slučaju ne bi ni igrao centra već PF. 

 

Obojica igraju EL zato što Čović voli domaću osnovu u Zvezdi. Realna mjera su im Budućnost, Mursija, Manresa. Nije to sramota, daleko bilo, ali nisu za 15-20 minuta EL košarke. Sad shvatio ti mene ozbiljno ili ne, ovo je činjenica a ti upiri sa nekom statistikom do mile volje. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Sector said:

Sad shvatio ti mene ozbiljno ili ne, ovo je činjenica a ti upiri sa nekom statistikom do mile volje. 

 

Ako napises da je cinjenica da je Mitrovic potpuno nebitan igrac na El nivou a on je napadacki prosek od centara cak i solidni iznad proseka, to znaci da to nije cinjenica sto si napisao da je nebitan. Nebitan je Raduljica (dobro to je bas ekstrem) ali recimo dosta nebitni su bili Kuzmic, Krivas, Koprivica i tako u gotovo svakoj ekipi si imao po jednog.

 

Sto se tice Davidovca videcemo ove sezone da li ce biti potpuno nebitan igrac (a mogao bih da se kladim da ce biti napadacki prosek sa svoje pozicije pritom je bolji od Mitrovica u odbrani na niskom postu) a nije bio ni one poslednje potpuno nebitan vec je bio 5, 6 najvaznijih igraca jedne ekipe koja je te sezone imala 14 pobeda uz mec manje.

 

Sto se tice toga da je bio tek 5 puta dvocifren... Od Davidovca se ne ocekuje da bude dvocifren u proseku vec da radi one stvari koje zna i koje sam napisao iznad. Opet sindrom uporedjivanja bek ap igraca sa najboljim u ligi, sto nije realno da se poredi j koji kostaju 2 ili 3 puta vise uglavnom. Evroligu ove sezone je igralo oko 300 igraca, tek 50 su bili dvocifreni prosecno. Ne gledas realno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Sto se tice Davidovca videcemo ove sezone da li ce biti potpuno nebitan igrac (a mogao bih da se kladim da ce biti napadacki prosek sa svoje pozicije pritom je bolji od Mitrovica u odbrani na niskom postu) a nije bio ni one poslednje potpuno nebitan vec je bio 5, 6 najvaznijih igraca jedne ekipe koja je te sezone imala 14 pobeda uz mec manje.

 

Kolega, imam samo jednu nedoumicu u vezi ranije iznetog podatka (da ne bude zabune izneo ga je @Guru).

 

Kako je smršao tako više nije mogao da brani ni niski post, pa je u VTB dozvoljavao protivnicima nenormalnih 1.156 poena po posedu i 65.4% iz igre.

 

Očekuješ li neku promenu na tom polju ili promenu uloge? Pošto si u nekom od svojih prethodnih postova stavlja Dekija i na krilo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kontra said:

 

Kolega, imam samo jednu nedoumicu u vezi ranije iznetog podatka (da ne bude zabune izneo ga je @Guru).

 

Kako je smršao tako više nije mogao da brani ni niski post, pa je u VTB dozvoljavao protivnicima nenormalnih 1.156 poena po posedu i 65.4% iz igre.

 

Očekuješ li neku promenu na tom polju ili promenu uloge? Pošto si u nekom od svojih prethodnih postova stavlja Dekija i na krilo.

Pa nije pobogu toliko smršao. Da ne može na 3 i 4. 😅

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fradler said:

Čitam da izvesni Jay Huff ima "tri interesantne el ponude", ali će prvo videti rasplet u Rocketsima. Možda je to meso koje čekamo, 109kg žive vage :default_coffee:

Bilo bi zanimljivo videti ga u Evropi,jako zanimojiv igrac

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kontra said:

@Čočo

 

To niko nije napisao.

 

Kod Radonjića je Dejan bio opcija na pozicijama 4 i 5. Ako su se njegove karakteristike promenile prirodno je razmatrati mogućnost da ćemo ga koristiti kao 3 i 4.

Slažem se. Ja ga više vidim na 3/4.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kontra said:

Očekuješ li neku promenu na tom polju ili promenu uloge? Pošto si u nekom od svojih prethodnih postova stavlja Dekija i na krilo.

 

Ako kojim slucajem budemo imali Mirotica i Petruseva, ili Petruseva i neko drugu pojacanje na 4, onda ce biti jasno da ce Davidovac biti bek ap na 3. To je vec igrao kod nas je bio bek ap Stratosu pre par sezona a imao je meceve i u Cska na 3. Bice jasno kada budemo formirali roster kakvu mu je ulogu Dusko namenio.

 

Ukratko ocekujem da bude upotrebljen na najbolji nacin na koji ce da pomogne timu. Ne ocekujem vecu minutazu od 10-15 minuta svakako ma na kojoj poziciji bude igrao.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, fradler said:

Čitam da izvesni Jay Huff ima "tri interesantne el ponude", ali će prvo videti rasplet u Rocketsima. Možda je to meso koje čekamo, 109kg žive vage :default_coffee:

Ovogodisnji DPOY u G ligi, 2.16 visok, pokretan centar sa odlicnim suterm za tri poena. Sa njim bi sigurno igra mogla da se siri i protivnicki centri ne bi smeli da ga ostave samog. 

Huff me mozda malo podseca na Papajanisa, deluje mi da malo izbegava preterani kontakt u igri blize obrucu. 

Moguce da se odlucio za Evropu jer dugo ocekuje poziv iz NBA, neki su i ocekivali da ce biti u sastavu LA Lakersa ove sezone ali na kraju ipak nista od toga.

 

Inace vidim da je u agenciji Win Basketball, vecina igraca im je u Fiba LS, od nama poznatijih drze Johnny Hamiltona i Samarda Samuelsa.. Svakako zanimljivo ime, verovatno se nece odluciti za jos jednu sezonu u G ligi ako sad ne dobije mesto u NBA ekipi pred pocetak sezone..

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Brat od Korneta said:

Marko Simonovic je bolji defanzivac sveukupno od Petruseva i mnogo vise rilja u odbrani, jedino eto lupa manje blokadi... Pregledao sam sinoc svaki skauting riport na internetu sto se tice njega i za gotovo sve defanzivno mu daju pozitivnije ocene od Petruseva.

 

Jesi li ti ikada, ali IKADA, pogledajo 1 (jednu) jedinu Simonovićevu čitavu utakmicu, protiv BILO koga?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...