Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 minute ago, uini said:

 

s'kojim rosterom? jeste da nisam bio na forumu cca 2h, dotle ovde knjiga može da se napiše (prva ruka) ali poslednji info koji imam (minus teokratija, to sam sad ubeležio), je 

pg (prazno) teokratija topić

sg nedović prazno prazno

sf prazno lazić

pf prazno davidovac

c prazno prazno prazno

 

daklem, imamo 5 od 15 igrača

 

Све су најаве да нам остају Лука, Куз и Ото из Симпсонових, стога кукање, засновано на изјави генералног нам директора да ће бити 8 домаћих.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, srlepajce said:

Strasno je da nema krstenog novinara koji ce pitati za slucaj Raduljica

 

Covek tu presedi godinu dana i jos ce citavu godinu

 

Pripremljena pitanja ko i za psiha

 

Nije problem da sedi, ali da ne kosta koliko kosta... I onda gledas Mitrovica kako se prepolovi od znoja, pa ga iznapusavamo sto trazi povecanje, sto je ovakav ili onakav, limit tamo limit ovamo... a onda shvatis koji je njegov povrat investicije. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

s'kojim rosterom? jeste da nisam bio na forumu cca 2h, dotle ovde knjiga može da se napiše (prva ruka) ali poslednji info koji imam (minus teokratija, to sam sad ubeležio), je 

pg (prazno) teokratija topić

sg nedović prazno prazno

sf prazno lazić

pf prazno davidovac

c prazno prazno prazno

 

daklem, imamo 5 od 15 igrača

 

GM Bagzi, u intervjuu za SK:

 

Crveno-beli su trenutno fokusirani na stvaranje baze, od sedam-osam domaćih igrača.

 

„Pregovaramo sa Lukom Mitrovićem i trebalo bi da sve bude u redu. Slično je i sa kapitenom Brankom Lazićem, kao i sa Stefanom Lazarevićem ili Ognjenom Kuzmićem. Vratio se Dejan Davidovac, posle godine iskustva u inostranstvu (CSKA). On nam je veoma bitan igrač, kao što je bio i u sezoni pre odlaska u Moskvu, naše dete… Dalibor Ilić i Nemanja Nedović imaju važeće ugovore“

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

s'kojim rosterom? jeste da nisam bio na forumu cca 2h, dotle ovde knjiga može da se napiše (prva ruka) ali poslednji info koji imam (minus teokratija, to sam sad ubeležio), je 

pg (prazno) teokratija topić

sg nedović prazno prazno

sf prazno lazić

pf prazno davidovac

c prazno prazno prazno

 

daklem, imamo 5 od 15 igrača

Pg Teo, Ivanovic, Topic 

Sg Nedovic prazno 

Sf Lazic, Lazarevic 

Pf Davidovac, Polonara 

C Kuzmic, Mitrovic, Raduljica i neki novi Martin 

 

Pre ce biti ovako  

 

Dovescemo beka i verovatno krilo. 

 

Znacj 2 su prazna. A ta 2  jedino da budu prajm Mj i Pipen pa da izvuku ovo

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Znaci Laprovitola-Teo + Nedovic na 2. Bice veselo defanzivno, ali ajde da budemo optimisti pa da spomenemo da smo sjajnu kosarku igrali sa Vildozom i Nedovicem, a Dzonijem kao backup plejom. Teodosic je realno i u ovim godinama ozbiljniji igrac od Ivanovica na EL nivou. Ako nista drugo, makar protok lopte nece ispastati kada nam rezervni plej udje na parket, sto je bio slucaj vec godinama.

 

 

Oprosti al očito nisam baš sve pomno ispratio. Sta je to spominjanje Laprivitole u ironičnom kontekstu ili to ima oslonca u stvarnosti? 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da zbog nekih opravdanih nezadovoljstava funkcionisanjem kluba ipak neki umete da preterujete sa pljuvačinom po treneru i igračima, pa sad i avansno po Teu.

Ove sezone je u EL igrao nepunih 20 minuta u proseku i imao nešto jače od 10 poena (uz pristojne procente) i 6 asistencija po meču. Povećao mu se broj izgubljenih lopti u odnosu na karijerni prosek, ali neki padovi u kvalitetu su s godinama očekivani. Svakako sjajno barata loptom, te i dalje ima šta da ponudi kao sasvim dobar plejmejker (naravno, ne kao udarna igla).

 

Što se njegove defanzive tiče, tu je bio problematičan i u svom prajmu i takvog igrača mora da sakriva ekipa, a to je već na Dušku, stručnom štabu i ostatku selekcije koja tek treba da se napravi.

 

Ovde se maltene prežalila dobra odbrana Radonjinim odlaskom, a upravo ste na taj način odneli neke velike pobede prošle sezone, pored svih odbeglih 'krvavo-kolenaša' i pridošlih 'bezmudaša'. Zvezda je sezonu završila kao četvrta ekipa po defanzivnom ratingu u EL, što nije zanemarljiv podatak, a napad je bio ispodprosečan.

 

U svakom slučaju, dosta negative je usmereno ka Dušku i nekim igračima, a oni su odradili sasvim respektabilan posao, a nije vas uopšte puno delilo od uspešne i zadovoljavajuće sezone.

Edited by fillam
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Inbox said:

Beli je bio MVP EL dok je igrao za Fener, imao dosta loptu u rukama i kreirao. Sa odlaskom u NBA je dobio ulogu bez lopte, coskarenje, pripaljivanje sa 9m i u GS je bio odbrambeni specijalac. 

Ne zelim i ne mogu da ga poredim sa Jokicem, ali se mozda gleda neka takva uloga gde bi imali kreaciju sa 4/5, ili 5/4 sto je svakako ne bas tipicno u EL danas. 

Takodje, ovo gore je samo pokusaj da shvatim sta se namerava, ali nisam suguran da je ideja da se Beli dovede OK. 

Za Tea sam vec napisao - ako bi dosao na ugovor visine Markovicevog za ove dve sezone, welcome. Ako dolazi na 'njegov ugovor', hvala, ali ne hvala. 

 

Taj period sa loptom u rukama i kreacijom se završio 2015. godine. U kvalifikacijama za OI pred skoro tri godine je on meni izgledao kao bivši igrač. A od tad se nije nešto naigrao košarke, a ušao je u 36. godinu.

 

Podržao bi ja njegovo dovođenje, kad bi mi sad pričali o 250k za ulogu tog nekog stretch visokog koji uđe u nekim specijalnim situacjama. Odigra na nekim utakmicama po 10 minutama, a na nekima ni toliko. Ali svi znamo da to neče biti tako, jer čemo ga mi preplatiti zbog imena i toga šta je on mogao da odigra pre 5 godina. Isto kao što smo uradili sa Markovićem, Antićem, Teodosićem i ostalima...

 

Kad pričamo o Teu, sa njim imam jedan drugi problem. A to je da 10 godina priča kako če igrati za Zvezdu dok još bude u punoj snazi. A uradio je isto kao i ostali. Dolazi u 37. sad kad se u Zvezdi deli šakom i kapom. Da i on uzme deo pogače, jer če na drugim mestima teško dobiti tu cifru. I u ovom slučaju pogledaati ono što sam več napisao gore kod Bjelice o preplačivanju na ime i na neke emocije.

Hvala mu za sve što je učinio sa reprezentacijom. Hvala mu što se uvek odazvao i davao primer o tome kako se poštuje dres reprezentacije. Tamo če po meni uvek ostati upisan zlatnim slovima. Ali ja na to moram da gledam odvojeno. Njemu KK Crvena zvezda nije ostala dužna ništa, pa da mu u zimu njegove kariere daje platu jednog od top evropskih plejmakera, koju on na parketu više nemože da opravda.

 

U celoj toj priči mi je najmanje jasan Čović, koji je uvek napadao one koji "vole Zvezdu do zadnjeg evra", a doveo je nemalo takvih, i još uvek ih dovodi.

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

I posle sto nece da ostane Kampaco... Pa s kim da igra? 

Kakvi Lazarevici i Kuzmici?

Znaci mi smo jos malo pa zatvorili roster,svaka cast

Inace izjavio je da ne zeli da komentarise prelazak u Arenu tako da mozda i ne odemo u istu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Igor_ said:

Mitra pisi. A izgleda i Kuzmica kao treceg😂

Plus Ilic. 

 

9 minutes ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

 

Све су најаве да нам остају Лука, Куз и Ото из Симпсонових, стога кукање, засновано на изјави генералног нам директора да ће бити 8 домаћих.

 

9 minutes ago, suptil said:

@uiniIde prica za Mitrovica i Kuzmica a sta se valja iza brega jos to sibivarski eksperti ne mogu  da pohvataju.

 

8 minutes ago, Guru said:

 

GM Bagzi, u intervjuu za SK:

 

Crveno-beli su trenutno fokusirani na stvaranje baze, od sedam-osam domaćih igrača.

 

„Pregovaramo sa Lukom Mitrovićem i trebalo bi da sve bude u redu. Slično je i sa kapitenom Brankom Lazićem, kao i sa Stefanom Lazarevićem ili Ognjenom Kuzmićem. Vratio se Dejan Davidovac, posle godine iskustva u inostranstvu (CSKA). On nam je veoma bitan igrač, kao što je bio i u sezoni pre odlaska u Moskvu, naše dete… Dalibor Ilić i Nemanja Nedović imaju važeće ugovore“

 

 

 

priča se i sve su najave .. tako mogu da upišem i profiterolu i polonaru a čekaju se facu i mirota.

 

edit i dejvisa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ајде овај бауштелац Лазаревић и некако да разумем његов продужетак за 12-13 играча екипе, али који мој значи продужење Кузмића лик који је више од пола утакмица ове сезоне био преседео или на клупи или иза коша а то што је играо углавном се заснивало на прва 3-4 минута и онда не улази до краја.

Што се Теа тиче остварила ми се животна жеља мало касније него што сам хтео, али се остварила.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bogoljub Gagic said:

Ајде овај бауштелац Лазаревић и некако да разумем његов продужетак за 12-13 играча екипе, али који мој значи продужење Кузмића лик који је више од пола утакмица ове сезоне био преседео или на клупи или иза коша а то што је играо углавном се заснивало на прва 3-4 минута и онда не улази до краја.

Што се Теа тиче остварила ми се животна жеља мало касније него што сам хтео, али се остварила.

Mozda ga planeraju za FMP 😄

Link to comment
Share on other sites

A sto vi svi objasnjavate @uini sta se desilo u protekla dva sata?

Mi ostali treba ovde da krvava kolena mode ceo dan a uini dodje boc viljuskom sta je bilo. 

Gde je tu balans ekipe, gde je hemiija i zajednistvo foruma.

I onda nam posle Covic kriv.

NIje Covic kriv mi smo 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nini3112 said:

I posle sto nece da ostane Kampaco... Pa s kim da igra? 

Kakvi Lazarevici i Kuzmici?

Znaci mi smo jos malo pa zatvorili roster,svaka cast

Inace izjavio je da ne zeli da komentarise prelazak u Arenu tako da mozda i ne odemo u istu.

 

Ukoliko nas neko dobro ne zajebava ova 2-3 dana, nama će Železnik biti prevelik nakon 10 kola u EL. 

 

Koja crna Arena. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

Kad pričamo o Teu, sa njim imam jedan drugi problem. A to je da 10 godina priča kako če igrati za Zvezdu dok još bude u punoj snazi. 

Ovo nije tačno, to je rekao samo jednom pre možda 10 godina na pitanje novinara ... nije OK da se izvrće, može da se opljune i bez toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...