Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

4 hours ago, Knipex said:

Skoro da sam siguran da će Dragović i Spajić igrati u derbiju. Opraviće se koliko mogu, dobiti blokade i stisnuti zube, takav su karakter.

 

Naravno da neće. Niko normalan ne bi izveo 2 rovita stopera na teren u derbiju. To će se desiti samo ako obojica budu u dosta dobrom stanju, inače nema šanse. Jedino Dragovića ima smisla oporavljati, Spajic je nepouzdan i kad je zdrav. 

 

Điga treba da igra, ostao je dužan, ima iza sebe jake LŠ utakmice, tamo je bio solidan uprkos 2 penala, voli velike utakmice zbog CV-a, postoje šanse da odigra pristojnu utakmicu. Ako je zdrav, to je onda to, moramo imati na terenu barem 1 stopera koji nema zdravstveni problem.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Barkley#34 said:

Je l' nema veze to što je već A reprezentativac strane zemlje?


Nema. Bezveze iskreno, ali jbg.

 

Mada od sledece sezone mislim da menjaju to, spusta se granica za godinu dana zbog u21 reprezentacije, pa mi nema logike da ostane ovo za strance s nasim pasosem, vec ce vrv da se gledaju samo oni koji mogu da igraju za Srbiju.

Edited by Markoss
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U 2024. godini i dalje nam je Kanga najbitniji igrac oko kojeg sve sve vrti. Dok je tako maksimum nam je odradjivanje utakmica u ligi i prosecni do ispodprosecni rezultati u Evropi uz krs fudbal. Nije ovo kritika Kange kao Kange, nego osvrtanje na to da se od 2016. godine kada je dosao u klub nismo previse pomerili ka napred. Statisticki parametar u kojem Kanga cesto dominira je broj iznudjenih faulova. Neko na to gleda kao na nemogucnost protivnika da mu oduzme loptu bez faula, a neko kao njegovu nesposobnost da ubrza igru i iznese loptu. Ja spadam u ovu drugu kategoriju. U modernom fudbalu u kojem se tezi brzoj igri mi imamo igraca u srcu terena koji svesno ceka da bude fauliran daleko i ledjima okrenut od protivnickog gola cime svaki put daje protivniku 10+ sekundi da se bolje postavi u odbrani. Zato ne treba da cudi sto nam godinama u derbijima Scekici i Zdjelari zakljucavaju sredinu terena i onemogucavaju tecan protok lopte. Ali eto, za nekoga je Kanga i dalje majstor.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

U 2024. godini i dalje nam je Kanga najbitniji igrac oko kojeg sve sve vrti. Dok je tako maksimum nam je odradjivanje utakmica u ligi i prosecni do ispodprosecni rezultati u Evropi uz krs fudbal. Nije ovo kritika Kange kao Kange, nego osvrtanje na to da se od 2016. godine kada je dosao u klub nismo previse pomerili ka napred. Statisticki parametar u kojem Kanga cesto dominira je broj iznudjenih faulova. Neko na to gleda kao na nemogucnost protivnika da mu oduzme loptu bez faula, a neko kao njegovu nesposobnost da ubrza igru i iznese loptu. Ja spadam u ovu drugu kategoriju. U modernom fudbalu u kojem se tezi brzoj igri mi imamo igraca u srcu terena koji svesno ceka da bude fauliran daleko i ledjima okrenut od protivnickog gola cime svaki put daje protivniku 10+ sekundi da se bolje postavi u odbrani. Zato ne treba da cudi sto nam godinama u derbijima Scekici i Zdjelari zakljucavaju sredinu terena i onemogucavaju tecan protok lopte. Ali eto, za nekoga je Kanga i dalje majstor.

Dovoljno pogledati Hvanga 15 minuta i shvatiti da je u pitanju druga kategorija. Lakoća i jednostavnost kojom Hvang igra je nerealna za ove nase "kreativce" u timu. 

Edited by Cromodora
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2024 at 9:52 PM, Fat Zadd said:

 

Koji konkretno preksaj nije postojao? I zbog cega?  Hajde polako pokusaj da nam objasnis, umesto sto konstantno trolujes i seruckas. 

 

 

Jbt, bas glupo pravilo...  ako je to dozvoljeno ( a verujem da je jeste)

Nemam sta da objasnjavam, svaki minimalni kontakt u 16 su penali za Zvezdu i Partizan zna se

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro će biti ako Dragović i Spajić budu igrali... Sa nekom drugom kombinacijom na štoperu, mi bi primili 2 komada najmanje... Igra za sada prosječna, dobili smo na stabilnosti... Sramotan bekoviski tandem nakon svega i svih ovih sezone, sramotan... Ključevi igre ponovo kod Kange što dovoljno govori kakva su nam sva pojačanja ove sezone... U derbi ne ulazimo kao favorit ni na domaćem terenu, i ako ne dobijemo tu utakmicu teško ćemo do titule... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, СтелаРоса said:

Mi smo zapravo u win-win situaciji. Ako uzmemo titulu super, ako ne Terzic odlazi. Mada sam prestao da verujem da bi umesto njega mogao da nas preuzme neko posten i strucan.

Terzić će otići kao i 2015. kad je podneo ostavku.

On je lik koji je stotinu puta pogazio svoju reč.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da su pojedinci poput bukarija i stamenica naučili lekciju a i ostali koji bi da budu jaki na rečima kao prethodna dvojica "frajera" pa da pričaju na terenu umesto po novinama. 

 

Neka im za nauk bude ono pro..ravanje po medijima pre prošlog derbija. 

Treba da ćute i rade, a na terenu pričaju.

Nadam se da nikom vise nece pasti na pamet da se busa bez pokrića,  i da će naučiti šta i kako.

Ajde sad da ih vidimo.

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, DejoLazaKalina said:

Nemam sta da objasnjavam, svaki minimalni kontakt u 16 su penali za Zvezdu i Partizan zna se

Znači, nemaš neki konkretan dokaz da bilo koji penal postojao čim ovako odgovaraš pokušavajući da poentiraš kod širokih narodnih masa....

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2024 at 9:52 PM, Fat Zadd said:

 

Koji konkretno preksaj nije postojao? I zbog cega?  Hajde polako pokusaj da nam objasnis, umesto sto konstantno trolujes i seruckas. 

 

 

 

 

Ђембели човјек ти је фино рекао да за Партизан и Звезду увијек постоје и зашто те то толико погађа када је то истина. Из прошлог кола она наша 2 и онај комшијски 1 тешко да би се свирали нпр. у Премијер лиги. Углавном је тако и са осталим. Мислим можда неки од судија неки од пенала. Тамо фудбал има предност и постоје приоритети тј. гледа се и интензитет, да ли је била шанса, гдје је била лопта у тренутку контакта исл.

Link to comment
Share on other sites

Premijer liga bas i nije primer dobrog sudjenja. Istina da se manje favorizuju veci klubovi, ali sudjenje je lose. 

 

Sto se tice Zvezde, svi ovi penali u poslednje vreme su bili cisti i uvodjenjem VAR-a bi greske sto se tice penala trebale da budu minimalne. Veci je problem sudjenje u polju, tu je bas ocigledno favorizovanje Zvezde, pa i Partizana.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, СтелаРоса said:

Premijer liga bas i nije primer dobrog sudjenja. Istina da se manje favorizuju veci klubovi, ali sudjenje je lose. 

 

Sto se tice Zvezde, svi ovi penali u poslednje vreme su bili cisti i uvodjenjem VAR-a bi greske sto se tice penala trebale da budu minimalne. Veci je problem sudjenje u polju, tu je bas ocigledno favorizovanje Zvezde, pa i Partizana.

 

Вауу значи у ПЛ лоше 🙂

Ја рецимо волим фудбал а не балет па ми Копа Либертадорес, Аргентинска и Бразилска лига исто добро суђење а реално пушта се груба игра (понекад и прегруба). Ово код нас је окречени балет. На страну пенали око којих смо причали свирају се бесмислени фаулови на сваком јебеном мечу, а рецимо врло често толеришу сељачине који вуку за дрес противничког играча кога не могу стићи, наше судије су тешке везаре.

Link to comment
Share on other sites

Pa jel ti ne smatras da je u PL lose sudjenje? Mislim, moramo prvo da se dogovorimo o cemu tacno pricamo. Englezi prave krucijalne greske kojima odlucuju direktno pobednika, cak i uprkos VAR tehnologiji donose cesto nerazumne odluke.

 

Slazem se da je kod nas lose sudjenje, uopste to ne sporim. 

Link to comment
Share on other sites

Ako ni zbog čega drugog , otkaz terzić i kompanija treba da dobiju zbog svinjarije sa bekovima . Desno  Mijailović koji je to boze univerzalac, ( nema poziciju,  jer ni za jednu nije dovoljno dobar)...i rodić koji bi bio izbačen iz kluba odavno za sve ono što je pravio počev od crvenih kartona u LE, penala koje je pravio pogotovo ovaj poslednji na derbiju gde je direktno uticao na rezultat, a kasnije i kod drugog gola, pa sve do svoje fizičke spreme koja je za otkaz u svakom klubu.

Ali ovde ovakva dva nazovi fudbalera kolo vode, igraju LŠ. Ovo je porazavajuce. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Venger said:

Terzic sve i da hoce ne moze da ode dok mu lebdeci ne da odobrenje. Tako da je sve potpuno nebitno, odlucice raspolozenje lebdeceg u tom trenutku.

 

Било би потребно и довољно да се дигне трибина али неће.

Link to comment
Share on other sites

Bilo kakva promena je trenutno u domenu s/f-a. Licno sam se ponadao kad su mladji Terzici glavili pritvor duze od ocekivanog, metar dana je izgledalo previse, obzirom na kvalitet/kvantitet hvalospeva za drzavni aparat od strane udbaskog kluba kakav je CZ danas. Ipak, to samo pokazuje koliko je Zvezdan ziv kurac i koliko njegovo ostrenje kurca moze da naskodi eventualno nekom tamo Vazuri, dok je Vucelic ipak ozbiljniji materijal. 

Trilaterala ‘’AV-Terzic-DS’ funkcionise odlicno, a na tezini tek dobija cinjenicom da nekim od najvecih “legendi” kluba sloboda visi o koncu, pa sve funkcionise krajnje idilicno, bez ikakvih opasnosti po svaku od ovih vlasti i bez mnogo potrebe za konkretnim promenama. 
Svaka cast svima vama koji mozete pored svih ovih istina da idete na stadion, radujete se Rodicevom skolskom centarsutu, kalkulisete sta nam treba za titulu i ostanete imuni nad “Drzavo, zaustavi raseljavanje Srba sa KiM-a”.

Prosao sam sa Zvezdom od Kajzerslauterna do Verone, od Subotice do Gulobovaca, bio privodjen, prebijan, spavao po raspalim vozovima sa huljama i manijacima da bih se radovao pobedi kluba, a danas skoro vise niceg nema od svega toga… Eventualno otpevam koju o komsijama dok idem u Maxi po pivo, a i to nekako traljavo. A opet, makar da u nesto nemam sumnji. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...