Jump to content

Roland Garros 2023


Drug Crni

Ko osvaja?  

43 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Carlos Alcaraz
      13
    • Novak Đoković
      29
    • Daniil Medvedev
      1
    • Neko od ostalih
      0
  2. 2. Ko osvaja?

    • Iga Swiatek
      19
    • Aryna Sabalenka
      12
    • Elena Rybakina
      7
    • Neko od ostalih
      5


Recommended Posts

3 minutes ago, Pangea said:

Da, nije mi jasno zašto se toliko raduje za svaki poen, provocira. Odigraj bre u tišini do kraja. Ni Karlito to me zaslužuje.

 

Novak bije neku nepotrebnu bitku protiv publike, u kojoj je Carlos kolateralna šteta. A nije to zaslužio. 

 

3 minutes ago, Miki28 said:

Ae da sacekamo konferenciju pa ce sam reci.

 

Več rekao čovek. Pokazao, gestkulirao, i oduzet mu čitav gem zbog toga.

 

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Kakav grc moze trajati vise od pola sata i onemoguciti te da se kreces fakticki?

 

Svaki. Zato se dosta puta i kaže grčevi, jer dolaze u množini. Pogotovo ako su te napali zbog iscrpljenosti, a ti u takvom stanju nastaviš sa fizičkim naporom. 

 

A i kad nisu u grču, ti mišiči ne rade više kako treba. Noge postanu teške, nema više prave eskplzivnosti i tako dalje. A ti svaki pokret prilagođavaš i paziš, u strahu da te opet ne uhvati grč.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja se u stvari nadam da su grčevi per se a da nisu posledica nekog ozbiljnijeg neurološkog poremećaja. Scena u kojoj su ukočeni i noga i ruka je horor i tera me da pomislim da je nešto tako loše moguće. 

Edited by advokat kuče, tečefon
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Dusko said:

Malo baca ova povreda Carlosa na pobedu Novaka ali sta da se radi.Sad u finalu maks fokusirano i do titule!

Ne baca, prošle godine Rafa je dobio Sašu zbog povrede, bukvalno odvratne povrede.

Nadam se da su samo grčevi, i Rune je jednom igrao protiv Novaka i imao isto ovakve grčeve.

Rodik je tad napisao nešto u stilu "osetiće bol kao nikad".

Alkaraz treba da izvuče pouku za buduće turnire i ja mu želim sve najbolje.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, advokat kuče, tečefon said:

Ja se u stvari nadam da su grčevi per se a da nisu posledica nekog ozbiljnijeg neurološkog poremećaja. Scena u kojoj su ukočeni i noga i ruka je horor i teram da pomislim da je nešto tako loše moguće. 


I ja sam na pocetku bio u fazonu da ima neku vrstu adrenalinskog soka ili napad panike. Jako cudno je to izgledalo u startu. Nadam se da je momak okej, zdravlje je sve, za ostalo ko mari.

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je što nisam gledala, ne volim da gledam igrače kako se muče. Žao mi Karlosa, inače mi je skroz simpatičan, ali imaće on još puno prilika.

1 hour ago, Čvarkov said:

Skontao sam da je gledanje Novaka u završnicama gs-a najgora stvar za moju čuku.

I za moju, pa sam danas preskočila.

1 hour ago, Don Dusko said:

Pa da polomim namestaj i posudje?

 

Neka hvala.

Preporučujem usisivač, neki od onih klasičnih koji se teško lome :classic_biggrin: da vidiš kuća kako je čista, a imaš tu utehu da se makar i on muči a ne samo ti :classic_biggrin:

Edited by alcesta
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je Novaku ruka dobro.Povrede se desavaju i sastavni su dio igre.Kao sto je rekao Novak, Alkaraz je mlad i sigurno ce ovdje imati dosta prilika za titulu.Mora Novak ostati maksimalno fokusiran za finale jer sa tom titulom opet bi imao veliku sansu da poveze sva cetiri slema u godini posto je na Vimbldonu apsolutini favorit pa bi se vjerovatno opet pitao taj USO.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene je grc u listu uhvatio tacno tri puta u zivotu, i mogu da potvrdim da napetost i trnci u tom misicu traju citav dan. Sa manjim misicima to nije bio slucaj.

Cesto imam grceve u stopalu, vratu, saci, ali nikada mi se nije desilo da napadnu dva misica, kamoli na razlicitim delovima tela. Prvi put cujem za ovakav slucaj, a jos cudnije je sto se to desilo prespremnom 20godisnjaku nakon dva sata igre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

Ja se u stvari nadam da su grčevi per se a da nisu posledica nekog ozbiljnijeg neurološkog poremećaja. Scena u kojoj su ukočeni i noga i ruka je horor i tera me da pomislim da je nešto tako loše moguće. 

 

Pre dva dana Sandgren na challengeru u sličnoj situaciji. Ustvari još goroj. Takozvani full body cramp, odvezli ga sa terena na kolicima

  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je uvek bezveze kritikovati igrača kako igra protiv povređenog igrača. Nemoj da se radujes, ne igraj stop, pusti ga da osvoji gem i te gluposti. Najbolje da pusti da ga pobedi. 

Apsolutno, ako si na terenu to znaci da si spreman da se boris i nema razloga da te iko sazaljeva. Ako nisi spreman, uvek mozes da predas i odes na oporavak, bolje i tako nego da igras reda radi.
Link to comment
Share on other sites

Grčevi , Alkarazu  se desilo isto  protiv  Sinnera u Miamiu. Grč je krenuo iz ruke i proširio se na celo telo.

Tenis je maraton a ne sprint, puno da uči u narednim godinama.

 

Ni Novaku nije bilo lako igrati nakon , kakav fokus mora imati, svaka čast!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne baca, prošle godine Rafa je dobio Sašu zbog povrede, bukvalno odvratne povrede.
Nadam se da su samo grčevi, i Rune je jednom igrao protiv Novaka i imao isto ovakve grčeve.
Rodik je tad napisao nešto u stilu "osetiće bol kao nikad".
Alkaraz treba da izvuče pouku za buduće turnire i ja mu želim sve najbolje.
Ma zaboravili smo na mladog Novaka i koliko je važnih mečeva izgubio ili zbog disanja, ili zbog fizičke slabosti, grčeva..
Nikome nije drago što je ovako ispalo, ali Karlos je mlad, ima vremena za njega..
Iz moje ravni gledanja ovo je delo nekog kosmosa zbog onog izbacivanja sa US opena ili proterivanja iz Australije. Ipak se te stvari na kraju poravnaju i negde kosmos podvuče najvećeg u istoriji.
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pritisak 

5 minutes ago, Jerotije Pantic said:

Nadam se da je Novaku ruka dobro.Povrede se desavaju i sastavni su dio igre.Kao sto je rekao Novak, Alkaraz je mlad i sigurno ce ovdje imati dosta prilika za titulu.Mora Novak ostati maksimalno fokusiran za finale jer sa tom titulom opet bi imao veliku sansu da poveze sva cetiri slema u godini posto je na Vimbldonu apsolutini favorit pa bi se vjerovatno opet pitao taj USO.

Pritisak je još veći-prvi put bi izbio na čelo GS liste, tripl osvajač svakog GS turnira.

Ali s godinama ide i slabljenje i fokusa i refleksa.

Videćemo u nedelju a do tad teniska zajednica će da strepi :lol_2:

I da, publika nije bila toliko odvratna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...