Jump to content

Roland Garros 2023


Drug Crni

Ko osvaja?  

43 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Carlos Alcaraz
      13
    • Novak Đoković
      29
    • Daniil Medvedev
      1
    • Neko od ostalih
      0
  2. 2. Ko osvaja?

    • Iga Swiatek
      19
    • Aryna Sabalenka
      12
    • Elena Rybakina
      7
    • Neko od ostalih
      5


Recommended Posts

20 minutes ago, Miki28 said:

Sta misli? Koliko je nesposoban? 

Nego reci ti meni koji su to igraci koji su se drali nakon svakog osvojenog poena protiv povrijedjenog protivnika koji stoji i samara lopticu?

Muhamed Ali koji provocira protivnika, MJ trash talker, Laudu nisu voljeli kolege vozaci i sta vec napisa jos? Kakve to veze ima sa Novakom koji slavi poene dranjem i gestikulacijama protiv povrijedjenog igraca koji stoji u mjestu i jedva se krece?

Koja relativizacija. 

Poenta je proslava poena nakon svakog poena protiv protivnika koji je povrijedjen. Nek slavi koliko god oce poene kada igra protiv protivnika koji nije povrijedjen. 

 

Bespotrebno navlacenje gneva publike na sebe zbog takvih reakcija a posle kme kme, ne voledu me. Pocisti ga sa terena dostojanstveno, bez pompe odradi svoj posao i kraj price

Novak je veliki sampion, sporstmen tako da mu to nije trebalo. Da je bila obrnuta situacija bilo bi bas prelijepih oomentara ovdje

Narvno da je obrnuta situacija da bi forumasi koji favorizuju Novaka pisali ovo sto sad pisu forumasi koji nisu bas Novakovi ljubitelji.

Nista novo na forumu, sta je tu problem?

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedna od stvari zbog kojih ce Novak u nedelju postati najveci ikada je to sto je (narocito zadnjih godina) savrseno tempirao formu, savrseno kontrolisao emocije i za sve imao idealan tajming - bukvalno sve radi bez greske. Nekad pusti urlik na neki nebitan poen a onda kad osvoji set ili Grand Slam bude savrseno miran. Ispadne na Mastersu ali je na Grand Slam-u uvek najbolji.

Mozda malo bodu oci ti njegovi uzvici ali mec je i dalje trajao, i dalje se igralo. On ce igrati u nedelju mec zivota i on najbolje zna kako sebe da odrzi naspanovanog za ono sto sledi.

I njemu je bila dusa u nosu, i on je trazio medicinski timeout danas, i uopste ko zna sta je sve prolazio poslednjih nedelja i meseci i pitanje koliko to sve uopste ima veze sa samim Alkarasom i danasnjim mecom.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Miki28 said:

Sta misli? Koliko je nesposoban? 

Nego reci ti meni koji su to igraci koji su se drali nakon svakog osvojenog poena protiv povrijedjenog protivnika koji stoji i samara lopticu?

Muhamed Ali koji provocira protivnika, MJ trash talker, Laudu nisu voljeli kolege vozaci i sta vec napisa jos? Kakve to veze ima sa Novakom koji slavi poene dranjem i gestikulacijama protiv povrijedjenog igraca koji stoji u mjestu i jedva se krece?

Koja relativizacija. 

Poenta je proslava poena nakon svakog poena protiv protivnika koji je povrijedjen. Nek slavi koliko god oce poene kada igra protiv protivnika koji nije povrijedjen. 

 

Bespotrebno navlacenje gneva publike na sebe zbog takvih reakcija a posle kme kme, ne voledu me. Pocisti ga sa terena dostojanstveno, bez pompe odradi svoj posao i kraj price

Novak je veliki sampion, sporstmen tako da mu to nije trebalo. Da je bila obrnuta situacija bilo bi bas prelijepih oomentara ovdje

Djokovic se ponašao kao Djokovic. On to uvek tako radi. Svako ima pravo da kaže da mu takvo ponašanje generalno smeta, ali ne vidim sto bi Djokovic trebao da promeni ponašanje ili igru samo sto mu je protivnik povredjen. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milko Miller said:

Djokovic se ponašao kao Djokovic. On to uvek tako radi. Svako ima pravo da kaže da mu takvo ponašanje generalno smeta, ali ne vidim sto bi Djokovic trebao da promeni ponašanje ili igru samo sto mu je protivnik povredjen

I opet da naglasimo. Alkaraz nije bio povređen. Ovo što se desilo se najbolje može opisati kao nespreman za naporan meč...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Korektna izjava Alkaraza.Jednostavno je prevelik pritisak bio na njemu i to nije mogao da prebrodi a to je vjerovatno uticalo i na grceve.Novak mu je usao u glavu vec u prvom setu i potpuno ga izbacio iz njegove komfort zone sto je i on pokazivao svojim reakcijama koje nisu karakteristicne za njega.Pored toga sto Alkaraz u ovom trenutku ima igru da moze dobiti Novaka na sljaci, izgleda da se i mnoge druge stvari moraju poklopiti da se u ovako bitnom mecu izbaci Novak.Sve u svemu, cista i zasluzena pobjeda Novaka.Jos jednom je dokazao da glava igra veliku ulogu u ovom sportu.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U izjavi nakon meča Alex je napravio uvod a Novak objasnio koliko je teško zadržati fokus u takvim situacijama u kojima je sa one strane mreže igrač koji i pored hendikepa želi da ostane u igri. Napisao sam hendikep jer Alkaraz se nije povredio...on je jednostovno doveo svoje telo do top limita onim jurišnim tempom jer mu samo takav i odgovara i daje šansu protiv legende koji će nakon ovog meča igrati finale za skor neizbrisiv u istoriji tenisa.
Videli smo da su izostala i srca za galske prstenjare...tako da je jasno:
Novak is on the mission...nema se vremena za prenemaganje ali ni potrebe da ga tupimo dalje o tome.

Uzie Novače...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Keira said:

Evo Gilles dobrovoljno pojašnjava stvar sa grčevima , što bi svima koji pažljivije prate trebalo biti do sada prilično jasno

 

Da ne kačim i ja Endi Rodika-isto pojašnjava.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wingwalker said:

U izjavi nakon meča Alex je napravio uvod a Novak objasnio koliko je teško zadržati fokus u takvim situacijama u kojima je sa one strane mreže igrač koji i pored hendikepa želi da ostane u igri. Napisao sam hendikep jer Alkaraz se nije povredio...on je jednostovno doveo svoje telo do top limita onim jurišnim tempom jer mu samo takav odgovara i daje šansu protiv igrača koji će nakon ovoga igrati finale, nadamo se, neizbrisivo u istoriji tenisa.
Videli smo da su izostala srca za galske prstenjare...tako da...
Novak is on the mission...nema potrebe da ga tupimo ovde dalje o tome.

Samo da dodam , izbacio je deljenje srca , tokom 2022, nešto modifikovana proslava pobede  :classic_biggrin:Meni nije smetalo da se razumemo .

 

Inače jako volim  slušati Novakove analize posle meča

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Clash said:

Narvno da je obrnuta situacija da bi forumasi koji favorizuju Novaka pisali ovo sto sad pisu forumasi koji nisu bas Novakovi ljubitelji.

Nista novo na forumu, sta je tu problem?

 

Problem je sto ti pricas o tim sportistima u redovnoj situaciji. Isto tako i Novak ili bilo koji drugi teniser da slavi poene je normalno ( ali ne kada je protivnik ocigledno tu samo da stoji i statira jer nije fit ). Meni to nije sportski, dzentlmenski a posebno ne kada sa druge strane je neko ko uopste i nije zasluzio takvu reakciju jer nijednim svojim gestom nije provocirao Novaka. 

 

Svakako znam da nije ni bilo upuceno Alkarasu vec publici ali nije bilo vrijeme i mjesto upravo zbog protivnika sa druge strane.

Link to comment
Share on other sites

Stvari se ponavljaju , čistunci svašta tvrdili tokom polufinala 2019, da je pobegao sa terena, da je napustio samoviljno, bilo je raznih epiteta , pa i hvaljenja ličnim obrazovanjem u odnosu na neobrazovanje  .Ispostavilo kao netačno da je samovljno napistio teren Supervizor je odlučio na kraju da se meč prekine i odloži za naredni dan. Etc, etc..

 

Ruud baš lagano , nije ni Sasa toliko loš dok ne dodje do bitnog poena--

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Pangea said:

Pitanje za Novakove navijače... Za koga navijamo za protivnika za finale? Ja biK rekao Ruda.

Ruud je dosta bolji na ovom rg-u, Sasa nije pokazao nista spektakularno. Ocigledno se jos osecaju posledice povrede, tako da je jesno ko bi bio mozda laksi ali kako stvari stoje vec je skoro izvesno da ce biti Ruud.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Имао је скоро једну изјаву Душко Ивановић о вредновању противника. 

Quote

“Zadovoljan sam sa igrom. Poslije izjednačene prve dionice, podigli smo stepen agresivnosti, stigli do lakih poena iz tranzicije, iz otvorenih pozicija, stekli smo dvocifrenu prednost, Budućnost se u jednom trenutku predala, a mi odigrali jako do kraja. Mi smo bez obzira na razliku igrali maksimalno fokusirano. S time smo pokazali respekt prema Budućnosti”

 

Свиђа ми се начин на који је Ђоковић привео меч крају, максимално ангажовано.

 

Ево сад се потврђује да ипак јесу били грчеви, иако је неколицина форумаша била убјеђена у повреду. Психофизички моменат је дио припреме меча, и ту је Новак преломио. Било каква прича о наслађивању над повредом пада у воду.

Први је пришао кад се укочио, поздравио шмекерски пар феноменалних потеза Алкараса и не сматрам да су прославе биле усмјерене ка њему, већ ка публици, и то ми је у једну руку драго. Дуго је покушавао да им се допадне, а вазда им је непријатељ био... много ми је допадљивији овај став, макар је искрен. 

Edited by Big Ticket
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Keira said:

Stvari se ponavljaju , čistunci svašta tvrdili tokom polufinala 2019, da je pobegao sa terena, da je napustio samoviljno, bilo je raznih epiteta , pa i hvaljenja ličnim obrazovanjem u odnosu na neobrazovanje  .Ispostavilo kao netačno da je samovljno napistio teren Supervizor je odlučio na kraju da se meč prekine i odloži za naredni dan. Etc, etc..

 

Ruud baš lagano , nije ni Sasa toliko loš dok ne dodje do bitnog poena--

Šta je ovo bilo?

Link to comment
Share on other sites

Kako je gadno izgledala povreda , mislila sam da se neče vratiti na približan nivo od ranije. Osetio je Corretja nešto slično, i uradio jedan zaista lep, motivacioni intw sa Zverevim čini mi se nakon drugog kola

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...