Jump to content

Roland Garros 2023


Drug Crni

Ko osvaja?  

43 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Carlos Alcaraz
      13
    • Novak Đoković
      29
    • Daniil Medvedev
      1
    • Neko od ostalih
      0
  2. 2. Ko osvaja?

    • Iga Swiatek
      19
    • Aryna Sabalenka
      12
    • Elena Rybakina
      7
    • Neko od ostalih
      5


Recommended Posts

Ja se uvek plašim ovakvih situacija, gde je "največa prepreka" otklonjena več pre finala. Pa se tako lako desi da se u finalu pobeda upisuje unapred i slične gluposti. Odlična stvar je, što je Novak to na RG jednom več doživeo (i preživeo). Skoro je nemoguče da če sebi dozvoliti da ponovo uđe u meč kao onomad protiv Tsitsipasa.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Sta misli? Koliko je nesposoban? 

Nego reci ti meni koji su to igraci koji su se drali nakon svakog osvojenog poena protiv povrijedjenog protivnika koji stoji i samara lopticu?

Pa probaj da nadješ negde taj meč pa pogledaj kako se Fric ponašao. A ta konstatacija da je nesposoban neko ko je u prvih 100 na svetu, samo pokazuje koliko ne razumeš tenis. Nije to običan sport. Ne postoji ni sličan, a da je vrhunski.

Inače, nema puno primera u top tenisu muškom (češće je u ženskom), da neko ko ne može da igra konkurentno, odigra set, kamo li dva. U mladjim uzrastima ima koliko hoćeš. Jedna od prvih stvari što decu tenisere uče je da se ne obaziru na plakanje, vrisku, kukanje, povrede, uvrede...

Ovo pitanje je kao da u boksu pitaš zašto da se dokrajči protivnik koji je grogi.

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Miki28 said:

Problem je sto ti pricas o tim sportistima u redovnoj situaciji. Isto tako i Novak ili bilo koji drugi teniser da slavi poene je normalno ( ali ne kada je protivnik ocigledno tu samo da stoji i statira jer nije fit ). Meni to nije sportski, dzentlmenski a posebno ne kada sa druge strane je neko ko uopste i nije zasluzio takvu reakciju jer nijednim svojim gestom nije provocirao Novaka. 

 

Svakako znam da nije ni bilo upuceno Alkarasu vec publici ali nije bilo vrijeme i mjesto upravo zbog protivnika sa druge strane.

Kaze Alkatraz da nema problema, da bi i on tako. 
Znaci Alkatrazu ok, Novaku ok ali nije ok komisiji za moral i visoke sportske standarde u sportu i zabavi.
 

Španski mediji su Alkarasu skrenuli pažnju na Novakove reakcije posle dobijenih poena u momentima dok je Alkaras bio povređen.

"Svako je različit kao osoba, znam kako je teško igrati protiv nekoga ko nije na 100 odsto mogućnosti, da se mučiš da zatvoriš gem, set, meč. Ne smeta mi to, uradio je ono što je osetio. I ja bih isto to uradio da sam pobedio, bez obzira na to što moj rival možda nije na maksimumu svojih mogućnosti."

  • Like 15
  • Love 6
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Keira said:

Stvari se ponavljaju , čistunci svašta tvrdili tokom polufinala 2019, da je pobegao sa terena, da je napustio samoviljno, bilo je raznih epiteta , pa i hvaljenja ličnim obrazovanjem u odnosu na neobrazovanje  .Ispostavilo kao netačno da je samovljno napistio teren Supervizor je odlučio na kraju da se meč prekine i odloži za naredni dan. Etc, etc..

 

Ruud baš lagano , nije ni Sasa toliko loš dok ne dodje do bitnog poena--

 

Sećam se svega kao da je juče bilo, administrator teniskog topika je otkucao da treba da ga kazne i izbace.

 

Mislim, sve je to nebitno sad...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kosjan Willavić said:

Zao mi je Karlitosa jer mi je zaista simpatican i kao osoba, ne samo kao igrac, ali s druge strane evo ga jedan reality check za razne indijance koji se u javnosti frljaju sa 25+ slemova za njega. To zavisi od stotinu psihofizickih faktora koje je nemoguce predvideti u ova doba, kao i od konkurencije u blizoj i daljoj buducnosti. Trenutno je samo za jednog igraca iole realno prognozirati tu brojku

Upravo ovo.

Nole je uz Nadala i Federera specimen, a danas je pokazao u prvom setu da jos uvek ima sestu brzinu koja je neuhvatljiva za najbolju igru bilo koga na svetu. Postao je celik koji se kalio sa najboljima u istoriji, u svim uslovima i meridijanima.

Polako ce tu brzinu sve teze nalaziti, precesto prebaci direktno 2-3 brzine dole, ali dok god nalazi nacina da je upali klinci ce morati da cekaju. 

Alcaraz je pre svega fini mladic, to se odmah vidi i zelim mu sve najbolje. Njegov stil igre je i njegov najveci protivnik, morace da testira svoje telo i pronadje sta je najbolje za njega da ne bi bio novi Delpo i zavrsio karijeru sa 25 godina, a ne slemova.

Ljudi moraju da shvate koliko je neponovljivo i neverovatno osvojiti 20+ slemova, pogotovo za danasnje generacije koje imaju fokus malo veci od zlatne ribice. Bas bas mnogo treba da se poklopi da bi neko prestigao Novaka i big3.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Moze mali ovako lupati dok god je ovako mlad al pozicioniranje mora hitno popraviti. Danas se bespotrebno trosio na neke sprintove za totalno lagane lopte jer je priie toga previse izletio il ostao nazad. Tu je najvise i pregorio danas. Novak nikad nije imao brzinu Rafe pa je ja racun savrsenog pozicioniranja stizao iste stvari ko Rafa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Verujem Karlosu da je i do pritiska to što ga je telo izdalo, ali nije samo pritisak već mislim ima i do neracionalnog trošenja/satiranja na svaku loptu. U polufinalu Miamia pritisak je bio ali ipak znatno manji nego danas. Imao je Sinera kome je "ukrao"  meč na USO osvojio titulu na kraju. I opet mu se desila ista stvar. Grčevi koji kreću iz šake i šire se celim telom--

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Moze mali ovako lupati dok god je ovako mlad al pozicioniranje mora hitno popraviti. Danas se bespotrebno trosio na neke sprintove za totalno lagane lopte jer je priie toga previse izletio il ostao nazad. Tu je najvise i pregorio danas. Novak nikad nije imao brzinu Rafe pa je ja racun savrsenog pozicioniranja stizao iste stvari ko Rafa. 

 

4 minutes ago, Keira said:

Verujem Karlosu da je i do pritiska to što ga je telo izdalo, ali nije samo pritisak već mislim ima i do neracionalnog trošenja/satiranja na svaku loptu. U polufinalu Miamia pritisak je bio ali ipak znatno manji nego danas. Imao je Sinera kome je "ukrao"  meč na USO osvojio titulu na kraju. I opet mu se desila ista stvar. Grčevi koji kreću iz šake i šire se celim telom--

Evo kaže i Vilander:

Quote

"Carlos Alcaraz ran an average of 20 meters up to his cramping part," he said. "They played 155 points, that's 3,000 meters, that's 30 x 100-meter sprints in two hours. He's not walking; he's sprinting for everything. Novak is smoother, and Carlos might not read the game as well and has taken way more steps."

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Očito je potreban jedan samokvot..mada verovatnije da nije,ali ide svejedno

 

2 hours ago, Drug Crni said:

Ali bukvalno niko nije prigovarao Novaku što "zateže" protiv povređenog protivnika. Nema dileme da je trebao da nastavi sa istim intenzitetom,fokusom i ozbiljnošću. Što pre završiti posao i ćao đaci. Možda nije lepo na oko,ali nije nefer.

Nepotrebne su proslave poena i vika.

A nepotrebno je i izvrtanje napisanog na topiku.


Dakle,uopšte nije problem što je na terenu gazio do kraja. Svako opuštanje može biti zeznuto..specifična je situacija igrati sa protivnikom koji ima povredu. Vavrinka je tako izgubio set od Nadala u Melburnu,u finalu A.Opena.
Plus,kao što sam već napomenuo - lekovi mogu da pomognu čim počnu da deluju,ako priroda povrede ili smetnje dozvoli. Karlos je mogao da proigra..ni mi ni Novak to nismo mogli da znamo u kojem pravcu će se stvari razvijati..
Prema tome,meni je drago da je u razmenama bio okrutan.

Za slavljeničkim gestikulacijama nakon gotovo svakog poena nije bilo potrebe. Znam ja da je on to radio izinat publici,ali ispade Karlos kolateralna šteta. Jer iz Novaka uvek uspe da proviri Srđan.

Svestan sam ja da ovakve kritike Novaka ne dotiču..možda i ne trebaju zaista..niti njegove fanove. Međutim,ni mene takva ignorancija neće sprečiti da ih iznesem.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drug Crni said:


Svestan sam ja da ovakve kritike Novaka ne dotiču..možda i ne trebaju zaista..niti njegove fanove. Međutim,ni mene takva ignorancija neće sprečiti da ih iznesem.

Joj brate druze Crni, pises na forumu ne odgovaras pred sudom Kominterne.

Mozes napisati sta god hoces kakvo sprecavanje da bilo sta iznes postoji?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, alcesta said:

 

Evo kaže i Vilander:

 

Ima svega po malo, Novak je ipak par cm viši od Karlosa (ima duže ruke i noge ),  uz bolju anticipaciju ima tu neverovatnu fleksibilnost tek nešto slabiju nego ranije. Dešava se i da koriguje svoju poziciju u pokretu ,da bi celo telo uneo u udarac

A naravno sa godinama na neke lopte ni ne kreće, procenom ekonomike trošenja snage i energije

Stekla sam utisak da Karlos zapravo svojim  kretanjem oponaša Novakovo (svesno ili ne , manje bitno) ali Djokovic je po pitanju kretanja zaista jedinstven u tenisu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brian Setzer said:

@Drug Crni, a zašto se, jednostavno, ne pomiriš s tim da te nervira NĐ i mirna Bačka?

 

 

 

 

Pa,ja otkako sam se pojavio na ovom pdf pišem kao njegov navijač,ali i kritičar. K'o da je to nešto novo.. Navijam za njega u mečevima,ali pišem o onome što mi kod njega smeta..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Brian Setzer said:

@Drug Crni, a zašto se, jednostavno, ne pomiriš s tim da te nervira NĐ i mirna Bačka?

Pa svako ima nekog igrača koji ga nervira, navijao za ili protiv njega :classic_biggrin: ajde onda svi koje nervira recimo Rune da se pomire s tim i da ga ne kritikuju više :classic_tongue:

Kritika je sasvim OK dok nije trol, a ovde znamo da nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa kakve veze imaju godine, Runea ću prestati da kritikujem kad se promeni, a zasad nije. Uostalom i Kirgiosu sam par puta davala benefit of the doubt kad bi se smirio na neko vreme pa me svaki put razočarao, zato sad samo čekam kad će se vratiti na staro :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Pa kakve veze imaju godine, Runea ću prestati da kritikujem kad se promeni, a zasad nije. Uostalom i Kirgiosu sam par puta davala benefit of the doubt kad bi se smirio na neko vreme pa me svaki put razočarao, zato sad samo čekam kad će se vratiti na staro :classic_tongue:

Jeste, bar kozmetički-pisala sam već da su i on i Muratoglu čestitali Rudu javno, preko tw.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...