Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Ziri glasanje ne mozemo racionalno objasniti. Skrolovao sam malo kroz prosle godine i Svajcarac je imao najbolji ziri skor IKADA. 25 poena vise od Lorin koju su isto pogurali. Ej bre. I to u godini gde imas dosta jakih kandidata za ziri. Ziri je usrao Norvesku iz nekog razloga (onakva pesma da zavrsi poslednja je necuveno), dali vise poena Spaniji i UK. Portugal ma koliko dosadna je jak ziri kandidat, ok, dobili su poene. Francuska, Slovenija, Letonija, Irska zbog stejdzinga, pa i Hrvatska, oni sve dali Svajcarskoj, zbog cega? prazna scena, trcao levo desno. Peva dobro, super, bilo je jos 5+ dobrih pevaca. Pesma nije radio friendly u rangu nekih drugih, pa i te Hrvatske. Znaci bukvalno bez ikakvog jeiterijuma, po direktivi. Nema nikakvog smisla vise ovo, 10 ljudi moze da odluci svake godine ko pobedjuje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nicklord said:

Još mi je smešno kako žiri nije prepoznao Maneskin npr a eno imaju 24m slušatelja na Spotifaju, rasprodaju arene a polako krenuli i ka stadionima i da budu headlineri velikih festivala 

 

I ne samo to, imali su "svoj deo" u filmu Elvis, a to j zaista vrlo znacajno.

Link to comment
Share on other sites

Portal se zove blic a ja se zovem glupava, pa čitam-"Nemo je pobedilo".

Ok, Ono je pobedilo, ali pilotkinja neće da može da bude.

Morala sam, sorry.

1 minute ago, Constantin said:

A kako beše...Englezi Zero points od publike...moguće ?

...a moram i ovde-esam ja prolupala ili šta, zar nije bilo par godina Britanija 0 bodova od publike?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Helena said:

 

...a moram i ovde-esam ja prolupala ili šta, zar nije bilo par godina Britanija 0 bodova od publike?

Generalno...ne znam. Niti znam kako publika i koliko treba da glasa, da bi se to kompezovalo u bar 1 poen.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Constantin said:

Generalno...ne znam. Niti znam kako publika i koliko treba da glasa, da bi se to kompezovalo u bar 1 poen.

Sinoc ( nocas) stotine hiljada ljudi iz Nemacke glasalo je za Izrael ( tu sam i ja), znaci da je mozda milion glasova

publike tih famoznih 12 poena. MMeni je i to glasanje publike malo bzvze jer mozes 10 x da glasas sa jednog broja, a onda

se prelazi na drugi broj. Po meni je jedino resenje za ovu zaista uzasnu manifestaciju da se ukine ili da to preuzme neka

privatna organizacija i to lepo profesionalno vodi. Cija se muzika najbolje prodaje taj je pobednik.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Selina said:

Sinoc ( nocas) stotine hiljada ljudi iz Nemacke glasalo je za Izrael ( tu sam i ja), znaci da je mozda milion glasova

publike tih famoznih 12 poena.

Čekaj, sad me zbunjuješ...video sam da je zbir poena publike bilo i po 200 i 300 i preko. Žiri je davao po 12-10-itd poena do 1.

Link to comment
Share on other sites

Sjajna ideja znaci ove godine pobedila bi Britanija sa sve jedinom nulom iz publike, jer je prodao najvise od svih ucesnika do sada u karijeri.

2 minutes ago, Constantin said:

Čekaj, sad me zbunjuješ...video sam da je zbir poena publike bilo i po 200 i 300 i preko. Žiri je davao po 12-10-itd poena do 1.

Potpuno je isto za publiku. Samo ne citaju glasove pojedinacnih zenalja nego odmah zbir.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hrvatska pesma je u suštini na svoj način motiv kao Smalltown Boy (Bronski Beat). Tu mislim na tekst, muzički nema ni trunku te sofisticiranosti.

 

Sad je ponovo preslušah. Nije nešto

moj fah, ne volim na taj način megalomanske i prepomezne pesme, ali razumem da se ljudi izložili

na to navijačko seven nation army pevanje.

 

Israel mi je baš užas, nekakav beyonce - running sa aliexpressa.

 

I dalje mi nije jasno kako je Slovenia toliko loše prošla.

 

 

Na stranu to što je mnogima preko glave genderless ludila, i sve je sad gura je prsta u oko, ali Švajcarska pesme je dobra. I što kaže Chaos, jebeš nekad marvu 😄 Realno je da dobar deo te marve glasao Hrvatsku kao odgovor na sve te gender manije. 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

"Marva" nije glasala za CRO kao odgovor na gender manije, inače bi Švajcarac dobio daleko manje glasova publike, već zato što nam se svidela pesma. Realno ko prati ESC je odmah mogao da čuje da je to contender i najverovatnije favorit za glasove publike.

 

Meanwhile doček za Marka na Trgu Bana Jelačića, sa sve zviždanjem ekipi sa Dore :Hail: da je do tih "stručnjaka" on bi sa pobedničkom pesmom ESC gledao na TV-u. Koliko skroman i prizeman momak, ovo se zaista retko viđa. 

 

Neka ovo bude samo početak duge i bogate karijere i odskočna daska kao Maneskinu!

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2024 at 10:55 AM, McLeod said:

Neka ide ovo u Ostale sportove 😄

 

Sutra pocinje Evrovizija, evo za one koji ce svracati do kladionice 🙂 Najbolju ponudu ima Admiral posle Meridijana, koji nikako ne preporucujem jer se raspadaju i jer storniraju tikete za slobodnu igru koju prethodno odobre.

 

Igra top 10: Ovde nema neke preterane vrednosti iskreno. Norveska i Irska su na 2.50, ja sam igrao Norvesku, 6/10 ulog. Irska mi je na 5/10, znaci u sustini mislim da obe mogu da dodju.

 

Igra top 5: Grcka 3.75 na 2/10, Norveska 10 na 1/10. Mislim da vredi probati Norvesku ovde, Grcka na ovu kvotu mi nije bas privlacna, mada mislim da obe pesme mogu da zavrse u top 5.

 

Qualify for the final Yes/No: Ovo je najbolja igra i najveca vrednost moze ovde da se dobije.

 

Luksemburg Ne 5.20 2/10 - ovo ne verujem da ce da dodje iskreno, ali na ovu kvotu vredi probati. Zatvaraju polufinale i sve ce da urade da ih uguraju jer nisu bili tu 30 godina, ali pesma je objektivno sranje, plus zvuci totalno zastarelo, kao neki evrovizijski hitic od pre 15 godina koji eventualno zavrsi u top 10. Znaci jos jednom, ne mislim da ovo dolazi, ali zbog bezobrazno visoke kvote vredi probati.

 

Kipar Ne 5.00 - 4/10, sa druge strane, ovo realno moze da se desi, takodje odlicna kvota. Kipar u poslednje vreme retko prolazi u finale, imajuci u vidu kako ih cene. Recimo pre dve godine nisu uspeli, mislim da je kvota bila tipa 7.50 da nece proci.

 

Malta Da 5.00 - 2/10, ovo je ista prica kao Luksemburg, imace efektan nastup, od svih dance pesama mislim da Sara daje najvise na sceni, iako pesma nije nesto.

 

Belgija Ne 4.50 3/10, za ovo mi je realno krivo sto nisam igrao kad je kvota bila 9, ova pesma je najvece potonuce posle uzivo izvodjenja, posle spota je bio cak favorit za top 5 u finalu jedno vreme. Bice na granici da prodje u finale.

 

Austrija Ne 4.20 - 6/10, za ovo sam poprilicno siguran da ne prolazi, takodje poprilicno potonuce, iako nikad nisu bili favoriti za vise od top 10. Devojka odlicno izgleda, ali nema harizmu, niti igra nesto posebno, a pesma je autotune komplet, plus zastareli dance devedesetih. Ne verujem da ce taj zvuk proci dobro.

 

San Marino Da 4.30 - 8/10, ovo mi je fiks dana. Za one koji ne znaju, ovo je grupa iz Spanije, a u ovom polufinalu glasaju i Italija i Spanija. Plus je rok pesma sto se razlikuje od ostatka konkurencije i vizuali i ono sto smo videli do sad na sceni deluje jako dobro.

 

Poljska Ne 3.85 - 7/10, za nijansu manji fiks. Sve suprotno od San Marina, nebeski krs od staginga, ocajno zvuci devojka uzivo, pesma je potpuni meh, neki isprani pop od pre desetak godina.

 

Portugal Ne 2.60 - 4/10, i u ovo sam poprilicno siguran, maksimalno dve pesme od trija Srbija/Slovenija/Portugal prolaze, a cenim da mi i Slovenija zbog medjusobnog davanja glasova imamo vise sanse.

 

Top Big 5 - Francuska 2.95 - 2/10, ovo stavljam cisto jer kvota ima value, mada nisam siguran da ce se desiti. On moze da pobedi cak u ziri glasanju, jer je poznat pevac i dobro peva (pesma mu je sranje), egal mi je sa Italijom ko ce biti bolji, tako da je kvota prevelika na njega, ali opet ne dovoljno visoka da se nesto preterano zateze.

 

Pobednik polufinala 2 Grcka - 20.00 1/10, ovo cisto da vam ne bude zao da probate. Bice u top 3 Grkinja ovde skoro sigurno, mislim da ima neke sanse i da osvoji, jer ja ne verujem da su Holandija i Svajcarska tako veliki favoriti.

 

Top Nordic country Norveska 2.65 - 7/10, u ovo sam vrlo siguran, ne verujem da ce Svedska biti ispred njih.

 

Pobednik Hrvatska 3.00 - 3/10, nema mi vrednost iskreno, ako hocete da probate Norvesku, kvota je 70.

 

Nemoj ovo pogresno da shvatis ni kao stalking, samo hocu da pokazem kako je ESC zapravo tesko prognozirati, cak i za nekoga ko je expert Pogodio si neke odlicne velike kvote, a promasio nesto sto ti je bilo najsigurnije. 

 

Najvece iznenadjenje veceri mi je Svedska. Oni su stvarno neunistivi. Nastupali prvi, prosek proseka, niko nije pricao o njima i opet top10. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 hours ago, Chaos Is Me said:

Ja bih inače smanjio uticaj marve tj naroda a pojačao uticaj žirija, da se marva pita više mi bismo gledali govno orlovo a ovako samo Breskva puni splavove i Budve sa tom simfonijom.

 

Zavisi šta se hoće, ali kako god okreneš, glasao žiri ili besna rulja glasanje će biti političko na ovaj ili onaj način. U stvari žiriji su verovatno još ispolitizovaniji.

 

Da nema žirija, poslali bismo pesmu koja nas bolje predstavlja. E sad, to što smo mi u ovom momentu govna pa bi govno bolje predstavilo ko smo i šta smo, jbg, neka cena se mora platiti za iskrenost.

Edited by Smrtokapa
brt
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Od publike ?

Da.

Mrzi me sad da kopam po sajtu, znam da je vilenio njihov komentator, taj koji je vodio ESC prošle godine.

I od žirija i od publike 0.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 hours ago, Chaos Is Me said:

Ja bih inače smanjio uticaj marve tj naroda a pojačao uticaj žirija, da se marva pita više mi bismo gledali govno orlovo a ovako samo Breskva puni splavove i Budve sa tom simfonijom. Marva glasa po direktivi ili političkoj osnovi, čast izuzecima. Izraelska pesma je krš krševa, ne bi pobedila ni na festivalu u Vrnjačkoj Banji. 

 

Šou je def ukrala Duška, onakav bol u preponama nisu ispoljili svi rtsovi doajeni sportskog novinarstva zajedno. 

Čak je i žiri kod nas politički glasao gde su namerno ostavili Breskvici nula i onda se još slikale za Twitter da proslave svoju pobedu 😄

 

Breskvica treba da ide na ESC ako ljudi hoće i glasali su iako je pesma 10x gora od Ramonde

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

Sorry na upad. Ne pratim Evroviziju, samo ponekad pogledam ko je pobedio ili neke trending pesme. Ovu pobedničku pesmu drugi put bi mogao pogledati/slušati jedino ako me muče. And im an easy going guy što se muzike tiče. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 hours ago, Jurgen said:

 

 

Najvece iznenadjenje veceri mi je Svedska. Oni su stvarno neunistivi. Nastupali prvi, prosek proseka, niko nije pricao o njima i opet top10. 

 

pa stvarno je istina :lol_2:

Kako to?

 

1 hour ago, Nicklord said:

Čak je i žiri kod nas politički glasao gde su namerno ostavili Breskvici nula i onda se još slikale za Twitter da proslave svoju pobedu 😄

 

Breskvica treba da ide na ESC ako ljudi hoće i glasali su iako je pesma 10x gora od Ramonde

 

 upravo pogledala breskvicin istup i zaista sam sokirana jos ne mogu da se osvestim sta sam cula i videla, 

da li je smesnije ili tuznije. Zato racunam ipak taj ziri i nije tako los....jadni ljudi opredelili se za manje gore....

 

Uvek sam za to da bude smesnije a nikada da bude sto jadnije. Zato bih svake godine slala Konstraktin lavor dok ne polude od istog ritma male pralje ...kakva orlova krila - joj nesreca bozja sta je pevala, sakrila bih se ispod kreveta od sramote....

 

Mislila sam da postanem fan ove zabave, ali prezrivo cu ih bojkotovati - zasto moji divni dlakavi Finci da budu na zacelju. Ni u eu ni u nato necu.

 

Edited by Mama_mia
bojkotovati
Link to comment
Share on other sites

Što više slušam Švajcarca, sve mi se više dopada 😄

 

Nego, da pohvalim i Teyu. Baš nas je dostojno predstavila, imali smo divan nastup, ona je pevala dosta bolje nego na Beoviziji. I jednom u životu nismo bili deo skandala, dok su se svi svađali naša lutkica je mahala zastavom 🥰

 

Veoma mi je drago da su se Slayvenia, Servia i Croateia držale zajedno na takmičenju! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam tek sada slusala ovu Breskvicu i shvatila da je pesma o Kosovu. Kako tim budalama nije jasno da

takvu pesmu ne bi primili, trazili bi da se tekst preinaci i da se ne pominje Kosovo.

Izraelka je tri puta morala da menja tekst jer nikako nije smelo da bude reci kisa, oktobar i jos neke

da slucajno neko ne bi pomislio da tekst ima veze sa 7.oktobrom.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
30 minutes ago, Selina said:

Ja sam tek sada slusala ovu Breskvicu i shvatila da je pesma o Kosovu. Kako tim budalama nije jasno da

takvu pesmu ne bi primili, trazili bi da se tekst preinaci i da se ne pominje Kosovo.

Izraelka je tri puta morala da menja tekst jer nikako nije smelo da bude reci kisa, oktobar i jos neke

da slucajno neko ne bi pomislio da tekst ima veze sa 7.oktobrom.

Pesma bi prošla, ne bi bilo prijatno na KZN, ali bi prošla.

Ono što je bitno reći je da svi izvođači na PZE sami osmišljavaju nastup i plaćaju sve, van tog osnovnog "paketa".

To nije jeftina igranka.

Ovo je bilo odlično, nije delovalo jeftino i izdvajalo se od drugih.

Generalno se preteruje sa teorijama zavere, Index najviše.

To je samo Evrovizija.

 

Edited by Helena
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod Breskvice se ne pominje Kosovo u pesmi nego se koristi preneseno značenje. Mislim da su dobili ideju od prošlogodišnje pesme LET3 gde su oni pevali o Rusiji i Putinu a da to nigde konkretno nisu rekli u tekstu pesme. E onda se ta ekipa dosetila aj da i mi to uradimo da zezemo evropu.

 

Pesma ne bi bila diskvalifikovana ali bi toliko polemike privukla da bi ispala u 1/2, što onima koji su hteli da je pošalju potpuno odgovara. To bi bila nova "evropska zavera protiv srba".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Kod Breskvice se ne pominje Kosovo u pesmi nego se koristi preneseno značenje. Mislim da su dobili ideju od prošlogodišnje pesme LET3 gde su oni pevali o Rusiji i Putinu a da to nigde konkretno nisu rekli u tekstu pesme. E onda se ta ekipa dosetila aj da i mi to uradimo da zezemo evropu.

 

Pesma ne bi bila diskvalifikovana ali bi toliko polemike privukla da bi ispala u 1/2, što onima koji su hteli da je pošalju potpuno odgovara. To bi bila nova "evropska zavera protiv srba".

Ne biH, dijaspora bi glasala a glasaju samo gledaoci.

Bili biH zadnji u finalu.

2 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Hrvati su sa drugim mestom ostvarili najbolji plasman u svojoj istoriji.

 

Ali i dalje mi je pesma Doris Dragović favorit broj jedan,lično mišljenje.

Željo moja, ta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...