Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

 

 

 

Edit: jaaako zanimljiv take da je Breskvičina pesma priprema zvaničnog priznanja Kosova sa naše strane, sa sve njenim malim krilima na kostimu i velikim orlom koji se pojavljuje iza.

 

"Zorja očigledno kao izvođač ima problem sa identitetom, ili onaj ko joj piše ove tekstove" :lol_2:

Edited by DameTime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uvek sam bio misljenja da na esc vasar treba slati pesmu koja bi tamo mogla postici nekakav uspeh i da to bude vodilja pogotovu za ziri jer su oni koji treba da "prepeglaju" situaciju i racionalno donesu neke odluke. 

Veceras ce bas biti zanimljivo za videti.

 

 

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2024 at 12:37 PM, 40Wins said:

Sad nesto razmisljam, nisam bio neki verni fan Zemlje Gruva, al koliko se secam Ana Djuric je bila solidna pevacica, ne formalno skolovana, ali ne i losa. Nije mi jasno zasto je toliko morala da isforsira ovaj repersko-recitatorski deo, pogotovo sto nema dela na engleskom. Mada dzabe ovde polemisemo, Breskva mora da ide i to je to.

 

Sta sam jos hteo reci, a da. Ova mladja ekipa, Nadia, Filip Balos, Filari -  svi imaju losiju pesmu u odnosu na proslu godinu, pogotovo Balos koji je prosle godine bio solidan da sam par puta i pustio pesmu na YT nakon toga.

 

Najvise mi je krivo za Zejnu, najjaci vokal u ovoj konkurenciji, bukvalno joj fali ma samo jedan Ognjen Amidzic da joj napise neki catchy tekst. Prosli put ono rumba rumba rumba rumba, sad Zejna je najbolja, wtf. 

 

Ana realno nikad nije bila vokalno na nekom nivou, ima taj neki svoj stil, smek i to je to.

Vokalno tj po tehnikalijama Zorja je daleko ispred ostatka finalista, sad ja se ne razumem sta je na esc-u bitno tj da li njena pesma ima uslove za solidan plasman tamo.

Sto se tice devojcice Breskvice, da ne ulazim u poruke koju pesma nosi niti me to previse zanima,  izbegavao bih pesme sa ritmovima sa ovih podrucja a njena je valjda 7/8, to u Evropi niti dozivljavaju niti razumeju.

Link to comment
Share on other sites

Ja ovo gledam veceras ne znajuci 75posto natjecatelja, ali samo silno zelim da ne ode Breskva.

Nekada sam voleo da Zemlja gruva, ajd sto je Ana zastranila, nego i Milovan.

Ova Ramonda mi monotona.

Zejna energicna, simpa.

A najvise mi se svidja staari zaveet, odnosno Zorja, zato sto tu ima nekih prederencija...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Teya Dora je malo promenila osvetljenje na početku pesme i onu visoku notu u drugom refrenu je bolje otpevala. Ništa drugo novo nisam primetio. Ovo je po meni spremno za ESC, jedino ako može da se unapredi kompjuterska grafika, osvetljenje i slično. I naravno što više emocija da pokaže jer to ovakva pesma iziskuje, i tu je napravila mali pomak na bolje.

 

Kod Breskvice me fasicinira onaj deda kog stranci zovu hobit 🙂 , jel ste primetili da on celu pesmu igra svoju ulogu iako se diple čuju u možda 20-30% pesme. Takođe mi nije jasan gitarista kad se ona ni ne čuje, osim ako to nije neki bitan lik pa je tražio da bude u nastupu.

Link to comment
Share on other sites

Cenim da će Hristina uzeti dosta bodova kod žirija. Iako ja to ne bi slao na ESC nema se tu mnogo čemu prigovoriti. Vrlo lepa pesma i dobro odrađena. Jedino verovatno ne zna da na ESC nije dozvoljeno "letenje" 🙂

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nunilo said:

 

Ana realno nikad nije bila vokalno na nekom nivou, ima taj neki svoj stil, smek i to je to.

 

Pa ok, ali nije baš ni odron da ne može makar malo da ubaci i pevanja, jer ovoliko repanje na srpskom nema poente pred ESC publikom.

Jbg, mozda je njoj samo ideja da malo opet pokrene hajp kod domace publike jer se 2022. odvalila od nastupa i vrv zasluzeno zaradila vise nego za celu karijeru u Gruvlendu.

Link to comment
Share on other sites

Značajnije će biti ko će podići svoju popularnost posle ovog takmičenja nego sam odlazak na Evroviziju. Tamo niko nema šansi da nešto uradi. Zorja i Breskvica su po meni već pobedile po tom pitanju.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Perkos2 said:

Značajnije će biti ko će podići svoju popularnost posle ovog takmičenja nego sam odlazak na Evroviziju. Tamo niko nema šansi da nešto uradi. Zorja i Breskvica su po meni već pobedile po tom pitanju.

Ja mislim da je Breskva vec popularna kod klinaca, a da ne moze da dobije zrelije i ozbiljnije slusace, jedino sto ce dobiti plusice kod onih koji u ovoj pesmi vide neke vise nacionalne simbolike.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni said:

Ja mislim da je Breskva vec popularna kod klinaca, a da ne moze da dobije zrelije i ozbiljnije slusace, jedino sto ce dobiti plusice kod onih koji u ovoj pesmi vide neke vise nacionalne simbolike.

Misliš da je njihov broj mali? Ne može večito da peva samo za klince i traži svoju novu publiku. Čak mislim da će je još više zavoleti ako ne ode na Evroviziju,ispašće žrtva zavere. 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam ove nastupe u finalu i ovo je bas tanko... znam da ne treba da ocekujem neki kvalitet ali ocekivao sam ili da neko iznenadi nekim kvalitetom ili nekim konceptom koji je drugaciji, koji intrigira, ma generalno nesto sto vredi poslati. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, robespierre said:

Meni je baš danas palo na pamet, Breskvica deluje kao klasičan BIA projekat za domaću upotrebu. 

 

Da ne editujem. Sa jedne strane održavaju marketing vlasti kao desničarske, priča na koju se primaju bezmozgaši, plus horda novih indoktrinisanih klinaca bez mozga. S druge strane ogade bilo kakvu desnu priču ljudima sa mozgom, jer znaju da samo desnica obara vlast ovde. Dve muve jednim udarcem, maestralno to rade. Primer toga su i kretenske serije o Nemanjićima i Draži koje je RTS snimao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dzordzi (ima kvaliteta u nastupu, dobra pesmica, i lik je zajebant...), M.ira (pozitiva pesmica, opustajuca, svidja mi se i sto nije nekog napadnog scenskog nastupa), Nemanja Radosevic (dobar glas, ok pesma), Keni Nije Mrtav (samo zato sto su jedini rock bend), Zorja (verovatno najbolje glasovne mogucnosti od svih takmicarki ali nemotivisuca pesma), Konstrakta (jer je novo, bolje)... 

 

To je u principu ono sto bih mogao opet da poslusam. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...