Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Opet se žiri meša i nabija poene, bukvalno Kaarija vs Loreen all over again... 

 

Kladže na kraju sjebale, pobednik televote je Baby Lasagna, ne Eden, a ukupni pobednik je Nemo, ne Baby Lasagna.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nicklord said:

Žiri iskreno treba da se ukine generalno. Ja bih radije da svake godine pobedi politička pesma nego žiri 

 

Mislim ovo je top 5 pesma bez problema kao što je i bila kod ljudi ali ako su ljudi hteli Ukrajinu/Izrael/Hrvatski onda oni treba da pobede

Nas je žiri spasio orlova, dakle, ipak ne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Helena said:

Shvatam simpatije za Marka ali švajcarska je pesma odlična, nije ovo ni nezasluženo.

Ovo je najnezasluzenije u istoriji takmicenja. Nikad peta pesma od publike nije pobedila.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Klotzen said:

Ja ću top 10 da predvidim i zadnjeg jer ova godina je jako teška za predviđanje :

 

1. Švajcarska

2. Hrvatska

3. Ukrajina

4. Italija

5. Irska (Ne bih se uopšte iznenadio da pobede, jedino nisam siguran kako će ovo žiri da oceni, još ako Holanđanin ispadne eto nje u realnoj borbi za prvo mesto kod publike)

6. Holandija (Pevanje je negde na nivou Karije i tu će debelo da zaostane za ostalima kod žirija)

7. Izrael

8. Švedska

9. Francuska

10. Srbija (Da se kladim i ja bih je stavio negde oko 15. mesta ali čisto malo da zasolim da se navija večeras 🙂 )

 

Ima tu još 5-6 zemalja koje sam razmatrao ali sam na kraju ovako presekao. Ovo je baš ujednačena godina. Sve je manje filera na ESC a sve više se šalju dobre pesme.

 

Zadnji mislim da će biti Letonac, glasove će mu pojesti ostale balade i završiće na dnu. Pre sam mislio da će Nemci biti zadnji ali taj momak peva ko zmaj tako da kontam da će uzeti 20-30 bodova od žirija.

 

khm, khm

 

😉

 

Zadnja je bila Norveška, veliko iznenađenje. Ta pesma je dugo bila u top 10.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

I kod nas je žiri odlučio pobednika a ne publika. Šteta za Hrvata stvarno je bio odličan.

Pa ja ne kazem da se ukine ziri potpuno, vec da se da malo veca prednost publici.

 

Al dobro bitno da si zabrinut zbog Gnezdinog orla.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Ovo je najnezasluzenije u istoriji takmicenja. Nikad peta pesma od publike nije pobedila.

Mek, ne hiperboliši, ovo bi ipak trebalo da je zabava, šta pjenite ljudi.

Znalo se za pravilnik pre takmičenja, ne?

Link to comment
Share on other sites

I da su učearovali recimo Makedonci i Crnogorci, Lazanja bi bio blizu pobede....uz Bosance, par glasova bi odlučivalo.

Da bi "naši" pobedili treba nam jači pool sigurnih glasova. Slovenačmi žiri-sramota.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Irski nastup bio do jaja. Nek ljudi pričaju šta hoće (satanizam, sektaši...), ali pesma je na momente imala veoma melodične delove, kadrovi fenomenalni, scenski nastup odličan, interesantna kostimografija i pokreti...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Ja moram sa kažem i da je Ukrajinska pesma, po meni, daleko bolja od Švajcarske. Čak mislim da je značajno bolja i od one pesme sa kojom su pobedili.

Tačno, a Shum iz 2021. je bolja od obje pjesme.

 

Hrvatska je ovo zaslužila samo zbog taktiziranja žirija, 0 bodova Švajcarskoj (moguće da je to bila jedina 0), a Švajcarci njima 8 bodova.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Realno gledano ovaj ESC ćemo pamtiti po Irkinji. Kao što se svi sećaju "one što je prala ruke 3 minuta" tako će se svi sećati "veštice". Inače njena pesma nije o veštičarenju i tome što smo videli u nastupu nego je to samo uzeto kao metafora da svako treba da bude ponosan na ono što je. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ziri je mislio da ce javnost da glasa predominantno za Izrael, a oni nisu ni uzeli televote nego Hrvatska. Glasali su po direktivi za Svajcarsku. Apsolutno nemaju nikakvog smisla glasovi zirija. Norveska je zrtva glasanja za Hrvatsku ocigledno u publicu, sve ostalo je manje ili vise ocekivano, ima i tu iznenadjenja tipa poeni za Letoniju i Nemacku ali to je sve u 20-30 poena. Znaci ti das 365 poena Svajcarcu, dobio je 12ica kao Lorin maltene, a potcenjs zestoko i Ukrajinu i Francusku, pa i tu Norvesku i jos neke pesme. Das 46 poena UK, lik ne moze dve note da ubode. Francuz na kraju uzme poen vise na televote od Svajcarca. Ma potpuni cirkus. Prvo niko ne moze da me ubedi da ziri ne zna rezultate SF i glasa takticki u ovakvim situacijama. Drugo, koordinacija je bila potpuno ocigledna ove godine. Stvarno, cesto ne pobedi moj favorit i to nije problem, ali ovo sto rade u poslednjih pet godina je sramota.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Dusko said:

Pa ja ne kazem da se ukine ziri potpuno, vec da se da malo veca prednost publici.

 

Al dobro bitno da si zabrinut zbog Gnezdinog orla.

Evo suze mi liju niz lice zbog toga😄 a ti bi trebalo da načiš malo pristojnosti u kokunikaciji, nije smak sveta ako ti se ukaže na činjenicu.

Link to comment
Share on other sites

Zbog cele drame se potisnula Ukrajina, ovo je odlična pesma i slažem se bolja od pobedničke 2022. Uzele su one dosta glasova publike, odmah iza Hrvatske i Izraela. 

 

Na kraju Marko može biti ponosan na sebe i ceo tim, napravili su neverovatan uspeh. Od nekog ko je pisao ovu pesmu u svojoj sobi i nije ušao u izbor za Doru do potencijalnog pobednika ESC. Pa eto samo na tom primeru se vidi koliko su stručni žiriji retardirani i zašto treba smanjiti njihov uticaj na krajnje rezultate takmičenja. 

 

Takođe sjajni plasman Irske koja je dobila ujednačene poene od publike i žirija, Jermenije (pomalo neočekivano uz malo više poena od strane žirija) i Portugala (očekivano više poena od žirija). 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Naša, portugalska i norveška pesma za 2 koplja bolje od svog ovog preostalog smeća.

 

Slovenska gothic Ana Stanić solidna, kao i švajcarska momčina. Francuz isto pristojan.

Bilo je obvious da Slovenkija ne može da pobedi, kao ni mi ni Norveska, ali onda barem Svajcarac ili Francuz.

 

Od ovih favorita (dosta poena)ogao bih da svarim i da je Ukrajina pobedila.

 

Hrvatska mi je užas. Kao nekalav madhup Scootera i jebem li ga čega.

Poluhuliganska pesma.

 

31 minutes ago, McLeod said:

Ovo je najnezasluzenije u istoriji takmicenja. Nikad peta pesma od publike nije pobedila.

Jao, mnogo mi je epik što se ložiš na ES, onako odistinski. Niso mogo da se poseres sam po sebi.

I kakvo “u istoriji”?! Koja istorija, ovih para godina kako se ovako racunaju poeni… ne drami. 
Ce se pregura do sledeceg maja, i spedeceg ES-a. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Zasto se pretpostvalja da je glasanje publike objektivnije od glasanja zirija ?

1. sa jednog telefona je moguce dati 20 glasova !

2. drzava koja ima vise emigrananata ce vec po nacionalnoj osnovi biti u prednosti, posebno jer su emigranti veoma patriotski nastrojeni

3. CH ziri je dao HR 8 bodova; HR -> CH 0 ?

4. politika i seksualno opredeljenje (ili koketerija sa tim) su odlucujuci faktori izbora ?

 

ZAVERA !

 

PS

Više od milijun Hrvata i njihovih potomaka živi u SAD-u i Kanadi. Oko 400 000 Hrvata ima u Južnoj Americi, a najviše u Argentini i Čileu.

Dijaspora u Australiji obuhvaća oko 250 000, a u Novom Zelandu oko 100 000 pripadnika.

 

Edited by Dragan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

Zbog cele drame se potisnula Ukrajina, ovo je odlična pesma i slažem se bolja od pobedničke 2022. Uzele su one dosta glasova publike, odmah iza Hrvatske i Izraela. 

 

Na kraju Marko može biti ponosan na sebe i ceo tim, napravili su neverovatan uspeh. Od nekog ko je pisao ovu pesmu u svojoj sobi i nije ušao u izbor za Doru do potencijalnog pobednika ESC. Pa eto samo na tom primeru se vidi koliko su stručni žiriji retardirani i zašto treba smanjiti njihov uticaj na krajnje rezultate takmičenja. 

 

Takođe sjajni plasman Irske koja je dobila ujednačene poene od publike i žirija, Jermenije (pomalo neočekivano uz malo više poena od strane žirija) i Portugala (očekivano više poena od žirija). 

To nije zvanično stručni žiri, pa neko mora da probere pesme koje će se takmičiti, ali da su debelo zabrljali, jesu.

Mek zvuči ko Maja Nikolić na PZE.

Mene je zapravo najviše zadovoljilo 3.mesto Francuske, odlična je pesma.

Dodaću još i ovo, meni je najbolja Ukrajinska pesma ona koje nije ni pojavila na ESC, zaboravila sam kako se zove, jer je devojka bila nešto u Rusiju, tako neka bedastoća.

Link to comment
Share on other sites

Glavni dogadjaj cele ES mi je ovaj slom i pad Olija.

Sa Y&Y je jos pre 10 godina bukvalno izmislio ovaj gej pop senzibilitet na mejnstrim nivou, otvorio vrata svim tim nesigurnim gej likovima sa kovdrzavom kosicom. Smejali mu se svi na glavnoj sceni sa kovrdzicama itd…

Bio je ovo doba samo pre 10 godina.

 

I sad se pojavio na jebenom eurosongu (bas tugica) na kojem ima par njegovih sledbenika i naslednika, koji bez njega ne bi postojali. I bio je najgori u izvodjennu samog sebe. Klinci su bili bolje verzije njega samog. Izgledao je kao depresivni i pogubljeni Foden.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...