Jump to content

Game of Thrones - Izbori u FSS


Venger

Ko mislite da treba da bude novi predsednik FSS?  

69 members have voted

  1. 1. Ko mislite da treba da bude novi predsednik FSS?

    • Nemanja Vidić
      58
    • Dragan Džajić
      1
    • Nedimović
      1
    • Nenad Bjeković
      0
    • Neko drugi
      1
    • Ne zanimaju me izbori
      8


Recommended Posts



Inače potoje 5 nivoa tih licenci, a Nemanja ima FA level 5 ili UEFA Pro licencu, koja se jako teško dobija i za koju se prolazi kurs od 18 meseci. 


off

Moram da priznam da sam se, iz perspektive nekoga ko se školovao 16+ godina posle osnovne škole, nasmejao na ovaj opis "jako teškog" [emoji23]. Još kad uzmemo u obzir količine novca koje se u Uefa Pro fudbalu vrte... Ali naravno, ne može da se poredi. No, smešno mi jeste.

/off
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Razlog zasto je Vidic polagao na ostrvu ipak nije zato sto je zeleo tezim putem, a ni laksim - razlog je sto tamosnji FA ne zahteva prethodno iskustvo od minimum godinu dana kao glavni trener omladinskih/amaterskih selekcija, odnosno u asistentskoj ulozi u profesionalnim klubovima, kao sto je to slucaj sa UEFA licencama u drugim federacijama. Svakako sam siguran da je nivo predavanja i steceno znanje tamo daleko bolje nego kod nas. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Eddard said:


 

 


off

Moram da priznam da sam se, iz perspektive nekoga ko se školovao 16+ godina posle osnovne škole, nasmejao na ovaj opis "jako teškog" emoji23.png. Još kad uzmemo u obzir količine novca koje se u Uefa Pro fudbalu vrte... Ali naravno, ne može da se poredi. No, smešno mi jeste.

/off

 

za sam konkurs treba ispuniti neke uslove a glavni je da kandidat ima zavidnu karijeru igračku, to mu dođe kao neko školovanje  

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da je samo jedan Bata Đora gde bi nam bio kraj, problem je što su ti stariji u fudbalu baš baš svi na slični kalup kao on. Naravno to ne znači da Đorić nije jedna obična konjina, ali ti stariji su baš ljudski usrali fudbal ovde od raspada SFRJ verovatno, čak i kada se dobije neka prilika za restart oni ne daju. A ovi novinari umesto da krenu da ih rešetaju da ne znaju gde im dupe a gde glava jer imaju materjala previše za to, oni ko p po starom srpskom receptu "ja tebi vojvodo, ti meni serdare". 

 

Šta bi im u inostranstvu novinari radili za ovakva baljezganja auuu brate mili. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inače u Premier Ligi ima 7 trenera iz Velike Britanije. Onaj ko je Bata Đori davao cifre, nije brojao Mojes, Kupera i Rodžersa. Njima svakako treba dodati i Vijeru, koji naravno nije Englez, ali mu je trenerska karijera vezana za Englesku. 

 

Ali da čovek kaže da je naša trenerska škola jača, pa čovek da se rokne.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kendrick said:

Razlog zasto je Vidic polagao na ostrvu ipak nije zato sto je zeleo tezim putem, a ni laksim - razlog je sto tamosnji FA ne zahteva prethodno iskustvo od minimum godinu dana kao glavni trener omladinskih/amaterskih selekcija, odnosno u asistentskoj ulozi u profesionalnim klubovima, kao sto je to slucaj sa UEFA licencama u drugim federacijama. Svakako sam siguran da je nivo predavanja i steceno znanje tamo daleko bolje nego kod nas. 

 

Delimično tačno. 

Za UEFA Pro licencu je neohodno da se ispune uslovi koji predviđaju da kandidat mora da ima određeno fudbalsko iskustvo u profesionalnom fudbalu (po kriterijumima izdavaoca licence). Ovo je nivo 5 i to ima VidIć. Koliko znam naši ne izdaju ovu licencu.

Nivo četiri je UEFA A licenca, koju izdaje i naš savez, a za koju je potrebno da kandidat ima trenerskog iskustva.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Juan said:

Delimično tačno. 

Za UEFA Pro licencu je neohodno da se ispune uslovi koji predviđaju da kandidat mora da ima određeno fudbalsko iskustvo u profesionalnom fudbalu (po kriterijumima izdavaoca licence). Ovo je nivo 5 i to ima VidIć. Koliko znam naši ne izdaju ovu licencu.

Nivo četiri je UEFA A licenca, koju izdaje i naš savez, a za koju je potrebno da kandidat ima trenerskog iskustva.

Zato kod nas bivši igrači teže dobijaju licence od nekih fudbalskih anonimusa koji su eto bili treneri u mlađim kategorijama brodarca ili grafičara 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dzoneee said:

A ovi novinari umesto da krenu da ih rešetaju da ne znaju gde im dupe a gde glava jer imaju materjala previše za to, oni ko p po starom srpskom receptu "ja tebi vojvodo, ti meni serdare". 

 

Šta bi im u inostranstvu novinari radili za ovakva baljezganja auuu brate mili. 

Problem je u tome što ti je ovde sve međuzavisno pa retko ko od novinara može da kaže Đoriću ili pre neki dan Đurovskom da pričaju gluposti i to obrazloži jednostavnim, svima znanim argumentima jer odmah kreće zvanje urednika i vlasnika pa bi pala berba ušiju. Tek kad dobiju mig da je neko bivši može slobodno da se piše protiv njega.

 

Ej, Milovan Đorić... pa on bi trebalo da dobije zabranu prilaska svakom fudbalskom terenu.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Očekivao sam da se ovaj fosil javi i da pruži podršku Džajiću,ali nisam očekivao da će izreći toliku količinu gluposti.

Ljiga,pošto ga čovekom ne mogu zvati je na poziv delio trenerske diplome uz odredjenu nadoknadu svakojakim neznalicama.Vedri i oblači decenijama po savezu.

Najbedniji selektor u istoriji naše reprezentacije.Jedini lik koga su svi terali sa klupe,a da nije vodio nijedan zvaničan meč.

U normalnim fudbalskim sistemima,takvima kao Djoriću je zabranjen pristup stadionu.Smrad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Problem je u tome što ti je ovde sve međuzavisno pa retko ko od novinara može da kaže Đoriću ili pre neki dan Đurovskom da pričaju gluposti i to obrazloži jednostavnim, svima znanim argumentima jer odmah kreće zvanje urednika i vlasnika pa bi pala berba ušiju. Tek kad dobiju mig da je neko bivši može slobodno da se piše protiv njega.

 

Ej, Milovan Đorić... pa on bi trebalo da dobije zabranu prilaska svakom fudbalskom terenu.

Milovan Đorić bi trebalo doživotno da bude u apsani a ne da mu se daje medijski prostor

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne pratim dugo domaci fudbal, ali sam dosao da napisem da zelim sve najgore Djoricu i njemu  slicnima, nema to veze sa fudbalom, nego sto zbog takvih smrdljivih ljiga propadamo. Izasao cmar jedan iz jazbine da sere po Vidicu. Mrs. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Vidić povukao kandidaturu.

 

Quote

Pred našim fudbalom su veliki izazovi. Mnogo toga mora i može bolje. Moja ideja je bila i ostala da okupim tim vrhunskih profesionalaca koji su kadri da te izazove reše kvalitetnije nego možda iko u Evropi. Nažalost, na svakom koraku puta ka tome

da postanem predsednik FSS mi je jasno stavljeno do znanja da nam ta šansa neće biti pružena. Ovim putem želim da vas obavestim da povlačim kandidaturu za predsednika FSS

 

Odgovornost za rešavanje velikih izazova koji su pred nama je preuzela ista grupa ljudi koja ih je i stvorila. Definitivno nisam optimista po pitanju toga šta će uraditi sa prilikom koju su prigrabili i mislim da će za četiri godine biti još teže nego danas.

 

Povlačenje kandidature ne znači da odustajem od srpskog fudbala. Verujem u svoj tim i našu viziju, kao i veliku pomoć koju ćemo dobiti od naših prijatelja iz vrha evropskog i svetskog fudbala. Ono što nažalost nije moguće da krenemo da radimo danas - moj tim i ja uradićemo, verujem, u bliskoj budućnosti. Sada to nije moguće.

 

Zahvaljujem se svima koji su me podržali u ovom procesu, posebno svima koji su me podržali javno uprkos velikim pritiscima. Izuzetno mi je drago da sam osetio i veliku podršku u narodu. Nažalost oni ne odlučuju i nemaju pravo glasa. Želeo sam da ujedinjujem a ne razjedinjujem. Želeo sam da budem rešenje a ne problem. Ljudi u srpskom fudbalu i većina delegata u Skupštini su odlučili “glasanjem” pre podnošenja kandidature, pre izbora, i tako urušili kredibilitet i onako poljuljan prošlom izbornom sednicom. Nisu želeli da čuju moje namere i uporede tim koji sam okupio, ideje koje donosimo, sa protivkandidatom.

 

Za kraj - ponosan sam što smo pokazali da postoji mladja i drugačija fudbalska Srbija. Srbija budućnosti!

 

Nemanja Vidić"

 

  • Tuzno 9
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...