Jump to content

Zivot u Srbiji


Amigo

Recommended Posts

54 minutes ago, Pletilja said:

Slika 1: otac radi za nemacku firmu u Bg, napreduje, zaradjuje fenomenalno, kupljen plac nedaleko od Bg, vila sazidana i napunjena za jedva 6 meseci. Nalicje: 2 dece raste bez oca, jedva da ga i poznaju jer je stalno u avionu, Balkan, Bliski Istok, to su mu destinacije. Pregojen, hronicno umoran, vise se i ne broji koliko je puta bio pozitivan na korona virus, izgleda starije 10 godina od svojih vrsnjaka ali slike sa cuvenih svetskih destinacija - fenomenalne.  Roditelji izbezumljeni od brigge, gledaju kako im sin propada, snajka nezasista, deca zbunjena....

 

 

 

What a man does?

A man provides for his family, and he does it even when he's not appreciated, or respected, or even loved.

He simply bears up and he does it.

Because he's a man.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ama ima i ono što je rekao don Korleone "onaj ko ne provodi vreme sa svojom porodicom taj nije čovek". Ono, zavisi šta je za koga provijant vredan provajdiranja.

 

Na primer, nekima se nije dopadalo da žive u kući gde mozda postoji materijalna sigurnost, ali osim toga nema ničega. Onda povremeno dođu neki stranci, i očekuju nekakvo poštovanje ili nešto, da neko sluša njihove priče i takozvane "savete", i da hoće da provodi vreme sa njima itd. Nego su takvo mesto zvali "kuća zla", i jedva su čekali da sa takvog mesta pobegnu ne osvrćući se.

 

I još su se zarekli da nikada neće ponavljati taj obrazac ponašanja, nego ako ikada budu imali porodicu, to neće biti mesto gde iz nepoznatih razloga jedni sa drugima na istom mestu žive nekoliko stranaca, nego će se baviti stvarima koje su stvarno važne. Kao što je da to bude mesto gde stanovnici habitata jedni drugima pruzaju podršku, ljubav, razumevanje, prijateljstvo, takve stvari, a para ne moraju da imaju više nego što su osnovne potrebe, wgaf, pa "celi svet naopacke neka se prevrne, al' u zlo niki živ ne mož' da ih vrne" :lol_2:

 

Dobro, ne mora obavezno da bude da je ovo kao iz Pletiljinog posta zabluda zbog uticaja okoline, a ovo drugo ispravno uber ales, nego postoji mogucnost da su i jedni i drugi samo bili previse zahtevni, jedni emotivno, drugi na neki drugi način, pa su i jedni i drugi posle samo nadoknađivali ono što je njima falilo dok su odrastali.

 

Poenta je, svako neka cedi sok za koji misli da je vredan cedenja, ama i neka bude spreman za posledice tog izbora. Ovo sa ovim primerima, bar među ovima ovde, nekako skoro uvek za posledicu ima nesto što nije baš kiiiiil, što bi rek'o Kartmen :classic_smile:

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, ama ima i ono što je rekao don Korleone "onaj ko ne provodi vreme sa svojom porodicom taj nije čovek". Ono, zavisi šta je za koga provijant vredan provajdiranja.

 

Na primer, nekima se nije dopadalo da žive u kući gde mozda postoji materijalna sigurnost, ali osim toga nema ničega. Onda povremeno dođu neki stranci, i očekuju nekakvo poštovanje ili nešto, da neko sluša njihove priče i takozvane "savete", i da hoće da provodi vreme sa njima itd. Nego su takvo mesto zvali "kuća zla", i jedva su čekali da sa takvog mesta pobegnu ne osvrćući se.

 

I još su se zarekli da nikada neće ponavljati taj obrazac ponašanja, nego ako ikada budu imali porodicu, to neće biti mesto gde iz nepoznatih razloga jedni sa drugima na istom mestu žive nekoliko stranaca, nego će se baviti stvarima koje su stvarno važne. Kao što je da to bude mesto gde stanovnici habitata jedni drugima pruzaju podršku, ljubav, razumevanje, prijateljstvo, takve stvari, a para ne moraju da imaju više nego što su osnovne potrebe, wgaf, pa "celi svet naopacke neka se prevrne, al' u zlo niki živ ne mož' da ih vrne" :lol_2:

 

Dobro, ne mora obavezno da bude da je ovo kao iz Pletiljinog posta zabluda zbog uticaja okoline, a ovo drugo ispravno uber ales, nego postoji mogucnost da su i jedni i drugi samo bili previse zahtevni, jedni emotivno, drugi na neki drugi način, pa su i jedni i drugi posle samo nadoknađivali ono što je njima falilo dok su odrastali.

 

Poenta je, svako neka cedi sok za koji misli da je vredan cedenja, ama i neka bude spreman za posledice tog izbora. Ovo sa ovim primerima, bar među ovima ovde, nekako skoro uvek za posledicu ima nesto što nije baš kiiiiil, što bi rek'o Kartmen :classic_smile:

Bilo je da " za ideale ginu budale".

Budale ginu i dalje samo su se ideali promenili. 

Vise su mi se dopadali oni sto su ginuli za slobodu, pravdu, jednakost, da izvinete.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čujem degeni digli dreku i o vakcinama protiv HPV virusa, tj protiv raka grlića materice. Jel istina to? Pretpostavimo da je to tu normalno mesto gde ne zive stvorovi nego ljudi koji kad se usvoji zakon postuju ga zato sto je zakon, da li su negde razmatrali mogućnost da se takvi bolesnici optuze za saucesnistvo u ubistvu, bioterorizam ili tako nesto?

Link to comment
Share on other sites

On 1/14/2023 at 6:43 PM, Milenko Puzigaca said:

Čujem degeni digli dreku i o vakcinama protiv HPV virusa, tj protiv raka grlića materice. Jel istina to? Pretpostavimo da je to tu normalno mesto gde ne zive stvorovi nego ljudi koji kad se usvoji zakon postuju ga zato sto je zakon, da li su negde razmatrali mogućnost da se takvi bolesnici optuze za saucesnistvo u ubistvu, bioterorizam ili tako nesto?

U Srbiji ocigledno nisu, posto bi inace zatvori bili puni raznih Slađana Velkov, Maja Volk, Miroljuba Petrovića, Nestorovića, Mirjana Bobic Mojsilovic, .... 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
3 hours ago, koca popovic said:

Maloprije procitah jedan clanak na Pescaniku o taksi za odvodnjavanje. Da li je nekome poznato kakva je to taksa?

 

Koliko znam, plaćaju je svi vlasnici zemljišta, da li samo poljoprivrednog ili bilo kog ne znam. 

Navodno bi trebalo da se koristi za preventivno delovanje da ne dolazi do poplava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja znam za "vodoplavni porez" ako je to to...

To se naplaćivali uvek, ali sad je prilično skupo i plaća se na zemlju/zemljišta/kuće.

Suma valjda zavisi od kvaliteta obradive zemlje...

Trebalo bi da služi održavanju kanala, koji su inače u katastrofalnom stanju-zarasli i prljavi.

Plaća se isto u četiri rate, s tim da rešenje dobiješ u novembru ili tako nekako...

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Helena said:

Ja znam za "vodoplavni porez" ako je to to...

 

Verovatno da je to to, malo sam proguglao, vidim da je od pre nekoliko godina naplata prešla iz Poreske uprave na Srvijavode i Vode Vojvodine i da oni to rade vrlo loše, ne uspevaju ni da dostave rešenja, naplata je slaba o korišćenju verovatno ne treba ni pričati.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ljudi, nisam našao odgovarajuću temu, možda nije ova ali aj da pitam, a i ako neko zna neka preporuči temu za ovo što me zanima.

 

Naime, iz prostog razloga što niko od poštovanih kolega nije umeo da otvori jedan word dokument, niti su se uopšte potrudili da isto urade, silom prilika saznao sam kako se kotiram u firmi u kojoj radim u zadnjih 11 godina. Da ne dužim pošto svako od nas za sebe misli najbolje, reći ću samo da sam jako neprijatno iznenađen time koliko sam necenjen za rad koji ostvarujem.

 

Šta biste vi radili u takvoj situaciji?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

Ljudi, nisam našao odgovarajuću temu, možda nije ova ali aj da pitam, a i ako neko zna neka preporuči temu za ovo što me zanima.

 

Naime, iz prostog razloga što niko od poštovanih kolega nije umeo da otvori jedan word dokument, niti su se uopšte potrudili da isto urade, silom prilika saznao sam kako se kotiram u firmi u kojoj radim u zadnjih 11 godina. Da ne dužim pošto svako od nas za sebe misli najbolje, reći ću samo da sam jako neprijatno iznenađen time koliko sam necenjen za rad koji ostvarujem.

 

Šta biste vi radili u takvoj situaciji?

 

Da li si dobio neki zvaničan feedback, u kom ti je jasno i direktno iskomunicirano da neki deo posla ne obavljaš kako treba ili ne ispunjavaš KPIs (ako ih imaš)? Ili je to nešto nezvanično pa si saznao da se tvoj rad ne ceni; opet, u kom smislu - kolege te ne cene, ili top management firme? 

 

Ako je to nešto nezvanično, ja bih bila u fazonu da tražim zvaničan feedback, ali tako da ne otkrijem kako sam došla do ovih informacija (zadržala bih to za sebe). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Da li si dobio neki zvaničan feedback, u kom ti je jasno i direktno iskomunicirano da neki deo posla ne obavljaš kako treba ili ne ispunjavaš KPIs (ako ih imaš)? Ili je to nešto nezvanično pa si saznao da se tvoj rad ne ceni; opet, u kom smislu - kolege te ne cene, ili top management firme? 

 

Ako je to nešto nezvanično, ja bih bila u fazonu da tražim zvaničan feedback, ali tako da ne otkrijem kako sam došla do ovih informacija (zadržala bih to za sebe). 

 

Zvučaće bezobrazno ovo što ću da napišem pa se ti odluči da li ćeš mi verovati ili ne.

 

Ne postoji KPI kod mene, firma se vodi staromodno, bukvalno ti je plata onakva kako se direktoru dune, kad je povišica, povišica je svima, i onima koji rade i onima koji zabušavaju. Ne postoji evaluacija niti bilo kakav feedback. Kolege su ok, menadžment me ne ceni, to jest nema menadžmenta nego direktor.

 

Zapravo ne vidim nikakvu korist od toga što se trudim, već neko vreme. Pokušavam da unapredim razne stvari, kako odnos sa klijentima tako i procedure unutar firme. Ali već sam malo i umoran. Sa druge strane, ljudi koji apsolutno nikakvu inicijativu nemaju, imaju istu ili veću platu samo na konto toga što su duže u firmi. U prevodu, ne zavisi ti plata od truda već jednostavno ako si duže u firmi, više povišica te je uhvatilo.

 

Znam da zvuči nadmeno ovo što sam napisao. Možda sam malo i u afektu. Ali recimo, da uzmemo da je ovo dobra procena stanja, šta misliš šta mi je činiti?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, John Terry said:

Zvučaće bezobrazno ovo što ću da napišem pa se ti odluči da li ćeš mi verovati ili ne.

 

Pretpostavljam da govoriš istinu. A i da ne govoriš (činjenično) meni to nije bitno; ti ovde deliš neko iskustvo tako da je najvažnije kako ti posmatraš tu situaciju.

 

21 minutes ago, John Terry said:

Ne postoji KPI kod mene, firma se vodi staromodno, bukvalno ti je plata onakva kako se direktoru dune, kad je povišica, povišica je svima, i onima koji rade i onima koji zabušavaju. Ne postoji evaluacija niti bilo kakav feedback. Kolege su ok, menadžment me ne ceni, to jest nema menadžmenta nego direktor.

 

Zapravo ne vidim nikakvu korist od toga što se trudim, već neko vreme. Pokušavam da unapredim razne stvari, kako odnos sa klijentima tako i procedure unutar firme. Ali već sam malo i umoran. Sa druge strane, ljudi koji apsolutno nikakvu inicijativu nemaju, imaju istu ili veću platu samo na konto toga što su duže u firmi. U prevodu, ne zavisi ti plata od truda već jednostavno ako si duže u firmi, više povišica te je uhvatilo.

 

Znam da zvuči nadmeno ovo što sam napisao. Možda sam malo i u afektu. Ali recimo, da uzmemo da je ovo dobra procena stanja, šta misliš šta mi je činiti?

 

Hmm. Ako je pitanje šta bih ja uradila na tvom mestu - dala bih otkaz tj. potražila drugi posao. Ako je pitanje šta bi ti mogao, da ne kažem trebalo da uradiš, to zavisi od odgovora na više pitanja. Da li si spreman da izađeš na tržište rada? Da li ti je potrebna promena radnog okruženja i(li) smatraš da bi ti prijala? Da li ima više pros ili cons za ostanak u trenutnoj firmi? 

No, to je neka šira slika. Za konkretnu situaciju bih se obratila direktoru (pošto nemaš neki management preko kog moraš da ideš) i kao jedno od pitanja postavila da li postoji mogućnost da uskoro dobijem povišicu. To bi bio lakmus-papir kako te zapravo vidi u firmi odnosno tvoj doprinos, a dalje možeš da razvijaš razgovor u pravcu izvlačenja feedbacka.

 

Još bih dodala da ne moraš da se ograđuješ u smislu - pišem u afektu, možda zvučim nadmeno itd. Ja sam mesecima bila underpaid u prošloj firmi i otprilike znam kakav je osećaj. Naučila sam da, s obzirom na to kako kompanije posluju, uvek pre verujem radnicima nego managementu. A kultura firme u kojoj trenutno radiš, no ofens, zvuči baš užasno.

Edited by DameTime
reč
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@DameTime

Hvala na odgovoru.

 

Da, kultura firme jeste odvratna. Odnosno, ne postoji zapravo. Radna mesta nisu najjasnije definisana, samo okvirno, ne znas tacno svoja zaduzenja, ingerencije, ne znas sta je potrebno znati za poziciju na kojoj si. Firma ne zahteva napredak i rast svojih zaposlenih, direktor je bukvalno najveca lencuga. 

 

Tako je postavljen koncept da se neciji doprinos i ne moze jasno izmeriti pa ti ostaje neki licni dojam. U svakom slucaju, mesto je dobro za neambiciozne ljude kojii bi da doglave do penzije. Tako je koncipirano. Funkcionise na temeljima postavljenim pre 20 godina.

 

Ovo za afekat sam napisao zato sto sam potpuno svestan da smo svi mi pomalo egocentrici, i vrednujemo sebe mozda i vise nego sto bi trebalo, ali ja iskreno ne znam ni kako da protimacim sve ovo. Postoji li mehanizam da covek utvrdi da li je zaista nedovoljno cenjen ili je egocentrik?

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, John Terry said:

@DameTime

Hvala na odgovoru.

 

Da, kultura firme jeste odvratna. Odnosno, ne postoji zapravo. Radna mesta nisu najjasnije definisana, samo okvirno, ne znas tacno svoja zaduzenja, ingerencije, ne znas sta je potrebno znati za poziciju na kojoj si. Firma ne zahteva napredak i rast svojih zaposlenih, direktor je bukvalno najveca lencuga. 

 

Tako je postavljen koncept da se neciji doprinos i ne moze jasno izmeriti pa ti ostaje neki licni dojam. U svakom slucaju, mesto je dobro za neambiciozne ljude kojii bi da doglave do penzije. Tako je koncipirano. Funkcionise na temeljima postavljenim pre 20 godina.

 

Ovo za afekat sam napisao zato sto sam potpuno svestan da smo svi mi pomalo egocentrici, i vrednujemo sebe mozda i vise nego sto bi trebalo, ali ja iskreno ne znam ni kako da protimacim sve ovo. Postoji li mehanizam da covek utvrdi da li je zaista nedovoljno cenjen ili je egocentrik?

 

Sounds like employer from hell...

 

Što se tiče egocentrizma, newsflash, svi smo 😄 to si i sam lepo primetio. Istraživanja su pokazala da ljudi u grupi ili kolektivu najčešće precenjuju svoj doprinos. Ali, to ne čini naše iskustvo kao zaposlenih u kompaniji manje validnim. 

 

Ova tvoja priča i preispitivanje me podsećaju na gaslighting u međuljudskim odnosima, kad te neko dovede do stadijuma da preispituješ sva svoja uverenja. Pa čak i ono što znaš zasigurno kao činjenicu. Rekla bih da se to tebi dešava sada kao zaposlenom i to je big red flag... Tako da neki moj savet je da možda potražiš nešto bolje za sebe, gde ćeš imati bolje uslove i nećeš morati da razmišljaš o ovim stvarima.

 

Kad je u pitanju poslednje pitanje, zbog toga treba da imaš team leada koji prati tvoj razvoj, ako si na nekoj od liderskih pozicija imaš KPIs koje moraš da ispuniš. Ti sam teško da možeš da primeniš neki mehanizam, osim da u svakom trenutku budeš svestan toga da tvoja procena u nekoj meri može biti pogrešna. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 godina u kompaniji u kojoj nisi cenjen - validan razlog da promenis posao.

 

Naravno, ne davati otkaz dok ne nadjes novi posao!

 

p.s. nikad necu zaboraviti email jedne koleginice u mojoj kompaniji, koja nije bas nesto dugo radila kod nas - kad je resila da da otkaz, poslala email svim zaposlenima globalno:" This is the moment I've dreamt about ever since I started working here..."

😄

 

Naravno, ti nemoj "dupetom zatvoriti vrata", ali im daj do znanja zasto odlazis. Mozda vidis da li im znacis nesto, kad shvate da odlazis.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Sunshine State said:

11 godina u kompaniji u kojoj nisi cenjen - validan razlog da promenis posao.

 

Dobro, nisam se svih 11 godina ovako osecao, naravno. Na pocetku sam bio zahvalan sto uopste imam priliku da radim i napredujem.

 

14 hours ago, Sunshine State said:

Naravno, ne davati otkaz dok ne nadjes novi posao!

 

Naravno.

 

14 hours ago, Sunshine State said:

Naravno, ti nemoj "dupetom zatvoriti vrata", ali im daj do znanja zasto odlazis. Mozda vidis da li im znacis nesto, kad shvate da odlazis.

 

Nece im biti nesto zao, ali naravno nemam nikakvu zelju da se svadjam sa bilo kime. Ne vidim ja tu neku zlu nameru sa njihove strane, mislim da vise ne umeju da vode firmu nego da su zlonamerni. Kod nas je "radio ne radio, svira ti radio"... to samo promovise nerad, i najbolji radnici kada vide da ne zavisi od njihovog truda koliku ce platu imati, postanu losi radnici.

Link to comment
Share on other sites

Ako je tako pređi u mode "Ne mogu oni mene tako malo platiti koliko ja mogu malo da radim" i onda će te zvati na razgovor 🙂

 

Šalu na stranu, proceni sebe što realnije možeš, proceni kakvo je stanje na tržištu da nađeš novo radno mesto i na osnovu toga vidi da li je opcija da promeniš firmu realna. Ako nije strpi se dok ne dođu bolja vremena a ako jeste onda ti je moj savet da promeniš firmu. Ja sam posle 15 godina otišao iz jedne firme i u ovoj novoj se i osećam bolje i imam mnogo bolje uslove za rad. Jedino što me je vezalo za staru firmu i što sam trpeo razna sranjaa je što sam bio toliko dugo tamo da su mi 3-4 čoveka postala prijatelji sa kojima se družim isto kao i sa mojim drugovima iz mladosti. Realno sam tu firmu trebao da napustim posle 10 godina staža jer se već tada naziralo na osnovu izabranog direktora da tu boljitka neće biti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Klotzen said:

Ako je tako pređi u mode "Ne mogu oni mene tako malo platiti koliko ja mogu malo da radim" i onda će te zvati na razgovor 🙂

 

Jedna od opcija je i silent boycott. Ali mislim da to ne bi funkcionisalo u ovom slucaju jer se bukvalno nista ne odredjuje na osnovu truda radnika, tako da verovatno niko ne bi ni primetio 🙂 

 

Nisu oni krivi, ja sam kriv sto sam mnogo ulozio sebe u nesto sto ne ceni trud. Prosto imas takve firme, ne interesuje ih razvoj i napredak, vec neko tavorenje. Nema ambicije, a kad je tako onda ti je jasno da niko ne primecuje.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, John Terry said:

 

 

 

Nisu oni krivi, ja sam kriv sto sam mnogo ulozio sebe u nesto sto ne ceni trud.

Nema krivice do vas, ulaganje "u sebe" se uvek isplati, ako ne odmah, na duzi rok svakako. Prosla sam kroz to u fabrici lekova koja je ulagala znatna sredstva u edukaciju zaposlenih ali su bas zaposleni bili problem: prijavila sam se za tecaj engleskog jezika, cetiri nivoa znanja, profesori sa Bg Instituta za strane jezike dolaze u fabriku, placeni udzbenici...imala sa u to vreme 45 godina, poznavanje engleskog je uveliko tranzitiralo u pasivno stanje jer ga nisam  koristila i tako, zasto da ne? Komentar kancelarisjkih jezicara je bio: "gospodza hoce da nadje mladog shvalera na kursu", zaista, bila sam najstarija u grupi. Bolelo je, nije da nije jer mi takve shpekulacije nisu bile ni na kraj pameti. Zavrsila sam sva 4 kursa, imam 4 diplomice  ugledne institucijer ali je mnogo vaznije sto smo se svi u grupi lepo druzili, napravili bolje kontakte medju razlicitim sektorima u kojima smo radili. Ubrzo, poceo je proces digitalizacije, dobili smo personalne racunare, engleski je bio potreban da bi se radilo na njima, dozivela sam da bas one jezicare dolaze kod mene i mole da im prevedem neke komande sto sam rado cinila. Bilo je tako ocigledno da su propustili fantasticnu priliku. Kada me je kolega pitao zasto trosim vreme na one koji su tako ogavno tracarili, objasnila sam da to znanje ne pripada meni nego fabrici koja mi je to omogucila. Takav stav mi je doneo postovanje kolega i koleginica koji su jako bili svesni da sam bila mudrija od njih ali i cinjenice da im se nisam svetila za nepravdu koju su mi naneli. Naucili su lekciju koju nisu trazili. Sto bi moja baka rekla, "tiha voda breg roni", ako mozete, budite tiha voda. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pletilja said:

Nema krivice do vas, ulaganje "u sebe" se uvek isplati, ako ne odmah, na duzi rok svakako.

 

Ima, ja sam kao mlad trazeni IT-evac otisao u masinstvo da pomognem firmi koja je imala probleme. Sada nisam ni mlad ni trazen a firma me ne ceni. Dakle, ima moje krivice i greske, pogresio sam u proceni. Sad je bas tesko vratiti se na pravi put. Da sam otisao u IT sad bih imao barem duplo veca primanja nego sto imam.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, John Terry said:

Nisu oni krivi, ja sam kriv sto sam mnogo ulozio sebe u nesto sto ne ceni trud. Prosto imas takve firme, ne interesuje ih razvoj i napredak, vec neko tavorenje. Nema ambicije, a kad je tako onda ti je jasno da niko ne primecuje.

 

NA drugoj temi vidim da si iz IT struke, onda zaista ne vidim razloga da sediš negde gde ne vidiš perspektivu, razumem da nastavnik geografije u PŠ ne može tek tako da ode, ali verujem, da ti možeš da nađeš drugi posao i da onda digneš sidro. Promena firmr je dobra i sama po sebi, više naučiš ako za dvadeset godina radiš u 5 firmi nego u samo jednoj, možda ima izuzetaka ali najčešće je tako.

Zato, traži posao i srećno.

 

3 minutes ago, John Terry said:

pogresio sam u proceni

Nije greška ni krivica ako si pogrešio u proceni, greška je ako ne radiš na promeni stanja u kom si a kojim nisi zadovoljan.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Div said:

 

NA drugoj temi vidim da si iz IT struke, onda zaista ne vidim razloga da sediš negde gde ne vidiš perspektivu, razumem da nastavnik geografije u PŠ ne može tek tako da ode, ali verujem, da ti možeš da nađeš drugi posao i da onda digneš sidro. Promena firmr je dobra i sama po sebi, više naučiš ako za dvadeset godina radiš u 5 firmi nego u samo jednoj, možda ima izuzetaka ali najčešće je tako.

Zato, traži posao i srećno.

 

 

Delimicno tacno. Potraznja za programerima jeste velika ali za seniorima. Juniore, sto bih ja de facto bio sad, uzimaju direktno sa fakulteta u nekih 23-24 godine, kada mogu da si priuste pocetnu platu od 400-500 evra za juniore, a ovima je svejedno jer ionako nemaju ni porodicu niti bog zna kakve troskove, to im dodje dzeparac. I to je super njima. Meni sa 40 godina, 500 evra ne bi pokrivalo. Medjutim i to mogu da progutam, i najverovatnije hocu, ali je moja neka poenta bila da podelim sa vama ovde jedno veliko razocaranje i poruku da je ta mantra "Mi smo ovde porodica, tim, svi za jednog jedan za sve" cist bullshit i da treba bukvalno sebicno traziti za sebe najbolje uslove. Nema ideala, samo korist.

 

Ja da sam takav covek kao sto nisam, sad bih mogao da im sjebem celu bazu podataka da ostanu bukvalno bez svega. Ali nisam takav covek. Ne mrzim. Ali jesam jako pogodjen i razocaran.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...