Jump to content

Polufinala


Koje finale prizeljkujete?  

61 members have voted

  1. 1. Koje finale prizeljkujete?

    • Argentina - Maroko
      11
    • Hrvatska - Francuska
      8
    • Argentina - Francuska
      29
    • Hrvatska - Maroko
      13


Recommended Posts

10 hours ago, DameTime said:

Ne znam zaista, nisam radila istraživanje javnog mnjenja. Koliko ja znam svi fudbaleri u Brazilu imaju veliku podršku. Richarlison je poznat da donira Univerzitetima, govori o klimatskim promenama, protiv šovinizma i generalno je veliki aktivista. Antony je dok je igrao za Sao Paolo ostvario kontakt sa jednom devojčicom koja ima tumor na mozgu i jako su povezani, pa je ona dolazila u Amsterdam na meč Ajaxa i zbog nje pokazuje L kad proslavlja gol. Dok Neymar Jr ima svoj Institut gde preko 10 000 dece dobija pomoć u obrazovanju. Itd itd. Tako da se olako koristi izraz splavari jer eto imaju kosu druge boje i vole da zaigraju sambu i nisu prošli u finale, a o njima većina koja ih komentariše ne zna ništa. @dzoneee

Ja to splavari ne koristim ni za naše fudbalere, generalno se ne uplićem u naše populističko mnjenje. Ako si mislila da ja na to mislim grešiš. Barkley je napisao zašto ga ne vole, između ostalog. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nicklord said:

Ali Livaković nije bio namešten. On je bukvalno izbacio nogu ispred igrača. 

 

Na usporenom snimku to izgleda kao da je dugo trajalo i da je čekao namešten ali u realnom vremenu se vidi koliko malo vremena je prošlo 

 

Bio je namjesten u trenutku kad do kontakta dolazi. Njega Alvarez nije isao zaobici, ono je bio sut i nakon istog dolazi do sudara. Da je on digao nogu da svjesno saplete Alvareza dok ga ovaj pokusava obici to bi meni bio i penal i crveni al ovdje nema price ni o izbacivanju noge da ga saplete, nit ima zaobilazenja golmana. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Cak mi se cini i da je prvi kontakt bio izmedju ove noge kojom je Alvarez uputio sut i Livakoviceve prepone/medjunozja pa tek onda ova druga noga. Bila je slicna situacija proljetos u uzvratnoj utakmici Villarreal-Liverpool kad Villarrealu nije sviran penal kad je neki igrac Villarreala isto tako prvi dosao do lopte pa onda zapeo za Alissona koji je vec bio postavljen tj na podu. 

Na Skyu isto kažu faul na golmanu. 

Svejedno, bili smo loši jučer, al teško se vratit nakon ovakvog penala. I kolko se sjećam, nije im prvi na prvenstvu.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nicklord said:

Ali Livaković nije bio namešten. On je bukvalno izbacio nogu ispred igrača. 

 

Na usporenom snimku to izgleda kao da je dugo trajalo i da je čekao namešten ali u realnom vremenu se vidi koliko malo vremena je prošlo 

Livaković je izbacio nogu u stranu da pokrije što veći prostor, ne da saplete igrača, i njegova noga je na zemlji znatno prije nego što je Argentinac naletio na njega. No sve to nije ni bitno, jer nakon pokušaja šuta lopta odlazi u desnu stranu (tj. golmanovu lijevu) dok napadač odlazi u svoju lijevu (golmanovu desnu), tj. kretnja napadača čak ni ne prati putanju lopte pa da se kaže kako je golman spriječio igranje na loptu.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Na Skyu isto kažu faul na golmanu. 

Svejedno, bili smo loši jučer, al teško se vratit nakon ovakvog penala. I kolko se sjećam, nije im prvi na prvenstvu.

 

Tacno. Onaj cirkuski drugi gol je prelomio mec i pokazao svu limitiranost Sose i Juranovica. Samom penalu je prethodio amaterizam Lovrena, prosto je bilo neprirodno da tako limitiran igrac odigra citavo prvenstvo bez greske. Bas losa igra Hrvatske i totalno beskrvna, smijesno je da su za citav mec protiv vjerovatno najprljavije ekipe na prvenstvu napravili tek 8 faulova. I onaj Messijev prodor kod 3. gol je pokazatelj te beskrvnosti, morao ga je Josko rusit faulom kad vec nije mogao cisto uzeti loptu puno ranije. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

Livaković je izbacio nogu u stranu da pokrije što veći prostor, ne da saplete igrača, i njegova noga je na zemlji znatno prije nego što je Argentinac naletio na njega. No sve to nije ni bitno, jer nakon pokušaja šuta lopta odlazi u desnu stranu (tj. golmanovu lijevu) dok napadač odlazi u svoju lijevu (golmanovu desnu), tj. kretnja napadača čak ni ne prati putanju lopte pa da se kaže kako je golman spriječio igranje na loptu.

Zato što mu je to pravac kretanja. Sigurno ga nije mogao u brzini promeniti nakon što je ćušnuo loptu u stranu. Nije između odigravanja i kontakta prošlo dve sekunde pa da se kaže da zapinje za golmana koji stoji svojim poslom. Iako nije nameran start Livakovića, igrač je sprečen u svom kretanjuneposredno nakon što je prvi stigao do lopte. Tako nešto se milion puta sviralo i na sredini terena kao faul.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Tacno. Onaj cirkuski drugi gol je prelomio mec i pokazao svu limitiranost Sose i Juranovica. Samom penalu je prethodio amaterizam Lovrena, prosto je bilo neprirodno da tako limitiran igrac odigra citavo prvenstvo bez greske. Bas losa igra Hrvatske i totalno beskrvna, smijesno je da su za citav mec protiv vjerovatno najprljavije ekipe na prvenstvu napravili tek 8 faulova. I onaj Messijev prodor kod 3. gol je pokazatelj te beskrvnosti, morao ga je Josko rusit faulom kad vec nije mogao cisto uzeti loptu puno ranije. 

 

Za prvi gol se slažem. Previše su vremena potrošili žaleći se na nedosuđeni korner, a Argentinci su povukli kontru. I ja sam u čudu da je Lovren kiksao tek u 6. utakmici.

 

Osim loše reakcije obrane, drugi gol je bio fliper, kod kojeg se lopta svaki put odbila do Alvareza. 

 

A što se trećeg gola tiče, s jedne strane jedan od najboljih igrača u povijesti s preko 1000 utakmica, s druge 20-godišnjak s manje od 100 koji je skoro cijelo prvenstvo odigrao savršeno. Ne treba mu ništa zamjeriti, ovo mu je odlična škola.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

Zato što mu je to pravac kretanja. Sigurno ga nije mogao u brzini promeniti nakon što je ćušnuo loptu u stranu.

Ako hoćeš da kažeš da Argentinac već prije kontakta više nije u poziciju da igra na loptu i da zbog toga kontakt ne utiče na ishod akcije, to sam napisao u prvom postu, na prethodnoj strani. Ako hoćeš da kažeš nešto drugo, please do elaborate.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Barkley#34 said:

Zato što mu je to pravac kretanja. Sigurno ga nije mogao u brzini promeniti nakon što je ćušnuo loptu u stranu. Nije između odigravanja i kontakta prošlo dve sekunde pa da se kaže da zapinje za golmana koji stoji svojim poslom. Iako nije nameran start Livakovića, igrač je sprečen u svom kretanjuneposredno nakon što je prvi stigao do lopte. Tako nešto se milion puta sviralo i na sredini terena kao faul.

Pa covek sutno..kakva dalja kretnja, to se bas retko svira

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cilemile said:

Osim loše reakcije obrane, drugi gol je bio fliper, kod kojeg se lopta svaki put odbila do Alvareza. 

Nevjerovatno, jedno 4 ili 5 puta zaredom mu se ničija lopta odbija u njegovu korist, vjerovatnoća da se ono desi je jednocifren procenat...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cilemile said:

Osim loše reakcije obrane, drugi gol je bio fliper, kod kojeg se lopta svaki put odbila do Alvareza. 

 

Meni je ono amaterizam od samog starta bio. Prvo idu na neki skraceni korner bez ikakve potrebe, onda Brozovic cini mi se napucava centarsutom najblizeg igraca Argentine iz cega se stvara kontra u kojoj ni Sosa ni Juranovic nisu stanju ispucat loptu kako treba. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Koliko bi Hrvatskoj znacio Mandzukic...

Ne pratim njihov fudbal, imaju li medju mladim igracima nekog izrazitog strelca?

Bice problem da se prevazidje praznina kada ode Modric. Ono sto je Balić bio za njihov rukomet, to je Luka za fudbal. Lider, vodja, neko ko cini igrace boljim i podize svima samopouzdanje. Kao Sale Djordjevic kod nas. Znas da sa njim na terenu ne mozes da izgubis.


Dion Drena Beljo bi mogao biti taj. Dvadesetogodišnjak, igra za Osijek. Nisam ga gledao, Bugl bi mogao znati više. 
 

Prvo sam rekao da je penal, onda da nije a sad nakon razjašnjenja nekih kolega (Imperatorea i Barkleya) opet mislim da je bio. Ništa, moram zvati prijatelja, bivšeg nogometnog suca 😁

Link to comment
Share on other sites

Ma gol je Lovrena, imao ga je ziher na ofsajdu....

 

Drugi gol jeste bio karambol, ali Sosa..

 

Cim sam ga video sve mi bilo jasno...supljak.

 

Brazil da ga je napadao vise dobili bi 3:0...bezveznjak obicni...centarsut slab, ne probija, probijaju ga.

 

Spicevi zali boze..mada ruku na srce nisu dobili qrac od sredine..koja se dodavala medjusobno non stop.

 

Ovaj drugi bek je dobar, ali se on usro tek. Pa sine idi ostrije na centarsut, probijanje..daj sansu tom spicu bar..

 

Spicevi su im volovi k9 nasi, samo imaju bolje pakere i igra se napadacki.

 

Moj pas se zove Messi te ne vucem na Cro, ali mrzim ove bzvzne penale i igrace..

 

Navijam u finalu za Gaucose i ako nisu bas za primer igraci, ali fudbalska zemlja..zive za fudbal te bi bilo lepo da se raduju jedno merar dana i da Messi malo skloni mantru o Maradoni kao Bogu fuzbala..

Link to comment
Share on other sites

Ova Argentina je koplje iznad one iz 2014-te.
Mesi tada nije imao nikakve sanse u finalu protiv Nemacke.

Ovde ima bolji tim uz sebe,boljeg trenera i manje kvalitetnog rivala u finalu. Ne verujem u te "sudjeno mu je" varijante. Jadnostavno,fudbalski je mnogo toga na njihovoj strani.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...