Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

Prvi se mečići u vodi bacaju (deminutiv od meč :classic_biggrin:).

 

Prvo kolo ponekad može, ali češće ne mora da pokaže pravu sliku ekipe na velikom takmičenju. A nama je utakmica protiv Brazila, osim što je prva, ujedno i najnebitnija na šampionatu. Ja i dalje verujem da će ova ekipa prikazati mnogo više i u tom smislu je i dobro što smo loš meč ispucali na velikog favorita gde ionako nema previše šansi za dobar rezultat. U odnosu na dešavanja na terenu 2:0 je fantastičan rezultat za nas. Igra jeste bila katastrofalna ali će se brzo zaboraviti ako u nastavku odigramo onako kako svi očekujemo i nadamo se. Dakle konačan utisak o našem učešću neće odrediti utakmica protiv Brazila, već ovo što dolazi nakon toga. 

 

Što se mene tiče, Piksi i igrači su zaslužili da i posle Brazila 100% verujem u njih.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Bugl Khan said:

Ne spušta se vezni jer mu je to želja, nego uglavnom jer su stoperi s loptom na vi. 

 

Ja samo kažem da mi to spuštanje uopšte nije logično kad protivnik igra visoki presing. Taj vezni bi morao da se nudi pod pravim uglom dodavanja, da bi štoper mogao da se oslobodi lopte, i da prvi igrač tog visokog presinga ispadne. Kao što sam rekao gore, vračanje po loptu samo dovlači više pritiska pred svoj gol, a oduzima opcije za oslobađanje lopte iz zadnje linije i razbijanje presa.

 

S tim da nebi rekao ni da je Gudelj nešto mnogo veštiji sa loptom od naših štopera. Svaka druga mu je bila traljava i putovala po po sata. Znam da se mnogi neče složiti, ali meni on uopšte ne uliva neko poverenje sa loptom u nogama.

 

29 minutes ago, Miki28 said:

Ne znam dal si primijetio da je sada ae da kazem trend u organizaciji napada da imas tu neku 3-6-1 liniju gdje se zadnji vezni spusta kao centralni stoper a stoperi idu na strane da bi bekovi isli jos naprijed. Igraci koji dobiju tu ulogu uzivaju potpuno poverenje trenera da mogu da daju taj jedan pas kroz vezni red protivnima gdje ce ofanzivniji igraci uz brzo razmisljanje, okret/dupli pas otvoriti mnogo prostora. 

 

E sad to mnogo efikasnije djelune kada imas Pirla, Xavija ili danas De Jonga pa to djeluje mocno protiv ekipa koje vrse visok presing. Kada imas stopera koji to moze da iznese onda naravno da nije prwporucljivo da se veznjak spusta ali kod nas Pavlovic je na VI sa loptom ( bar protiv Brazila ) a Veljkovic i Milenkovic nisu mnogo bolji. 

 

Sve ok, razumem trend. Ali primena tog trenda mi ne pije vodu protiv visokog presinga, kao što sam več napisao gore. Jer recimo šta ti dobijaš sa tim što su ti se centralni štoperi razvukli prema liniji. Ništa, samo su sad u još slabijoj situaciji, gde ih presing pritisne uz out liniju, a imaju opciju manje za proigravanje u srediu, jer Gudelj stoji na centralnom beku, i prima loptu unazad, koju bi mogao da primi i golman.

Da krila odu visoko ima logike, ali onda shodno tome moraš to i da odigraš i da pošalješ tu dugu loptu na krilo. Možda ne nužno sa idejom da če on da je zadrži, več da se napadne taj rebound posle skoka, izvuče neki out visoko, ili tako nešto. Čisto da težište igre pomeriš na protivničku polovinu. Ali mi to nismo radili.

 

I ne slažem se da je Pavlović sa vi na loptom. Izgleda onako traljavo, ali je bio ključni igrač do sada u iznošenju loptu iz zadnje linije, kad mu se otvori prostor, i to jako dobro radio. I to je falilo proti Brazila, jer je odustao posle prve greške, i samo gledao pas unazad kao i ostali.

 

28 minutes ago, kendrick said:

 

Baci pogled na video koji sam okacio na prethodnoj stranici, lepo je objasnjna ideja sa spustanjem Gudelja. Ono sto je nama omgucavalo jeste da Milenkovic i Pavlovic mogu da zauzmu siroke i visoke pozicije koje nisu samo preventiva za Rafinju i Vinisijusa, nego otvaraju i nase priucene wingbackove da zauzimaju krilne pozicije visoko i siroko na terenu. 

 

Mnogo benefita postoji kod igraca poput Gudelja koji se spustaju, mi smo to iznenadjujuce dobro primenjivali. Sve linije tima zauzimaju drugacije pozicije i otvaraju/sire istovremeno i linije protivnika. Uvek je nezahvalno porediti bilo koji takticki pristup sa Gvardiolinim Sitijem, ali za neki evidentan primer imas Rodrija koji se spusta i omogucava ovo iznad svojoj ekipi.

 

 

Imamo samo Ilica od veznih igraca, koji bi na papiru mogao da izvuce to. Sergej ima drugaciju ulogu i igrao je dosta blize Mitrovicu. 

 

 

Ako su linije na 30 metara (sto i nije mnogo nisko 😄) to podrazumeva uglavnom da je protivnik dosta visoko, a bas tu igraci ala Frenkie mogu da naprave ozbiljne situacije. Frenkie je ipak no1 kada se radi o razbijanju pressa tako da se ne bih uzdao previse u takva resenja, jako je malo igraca sa tim kvalitetima. Cela sustina razbijanja pressa i jeste da navuces protivnika visoko, a onda eksploatises paniku i/ili prostor koji kada se isti razbije pocinje da se potencijalno otvara. 

 

Na manje više istu stvar sam Mikiju odgovorio gore, pa da se ne ponavljam previše. Jednostavno ne vidim mnogo benefita, a i oni koji proizilaze iz toga, mi nismo koristili. Recimo to gde štoperi zauzimaju široke pozicije meni nije neki plus. Jer ti kad vršiš presing, obično ti je za početak istog baš najbolja situacija ta spora lopta u stranu. Igrač koji tu loptu prima je sa jedne strane limitiran out linijom, sa druge ga pritisne krilo, napadač oduzme najbližeg štopera, pa se ti snađi...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel se to Kostic najavljuje za Kamerun? Ako je tacno ide se na sve ili nista iako su sva trojca rekovalescenti. Iz mog ugla sva trojca bi morala da igraju protiv Svajcarske. Protiv Kameruna valjda moze bez dvojce od njih trojce. Ali imajuci u vidu da spicevi nisu postedjeni protiv Brazila sad je sve na kocki. Nama je potreban tempo, trcanje. Da li ce i koliko Vlahovic, MItrovic i Kostic  biti spremni da daju 100 posto... Iz mog ugla tesko. 

Link to comment
Share on other sites

Pa za Kosticevu povredu nismo ni znali. Ako je u razmatranju uopste za Kamerun, to znaci da je bila predostroznost i da ozbiljne povrede nema. Ne moze ni da bude nespreman, jer je on u full trenaznom procesu dosao na prvenstvo, to sto nije trenirao dva dana ne znaci nista.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kendrick said:

 

Baci pogled na video koji sam okacio na prethodnoj stranici, lepo je objasnjna ideja sa spustanjem Gudelja. Ono sto je nama omgucavalo jeste da Milenkovic i Pavlovic mogu da zauzmu siroke i visoke pozicije koje nisu samo preventiva za Rafinju i Vinisijusa, nego otvaraju i nase priucene wingbackove da zauzimaju krilne pozicije visoko i siroko na terenu. 

 

Mnogo benefita postoji kod igraca poput Gudelja koji se spustaju, mi smo to iznenadjujuce dobro primenjivali. Sve linije tima zauzimaju drugacije pozicije i otvaraju/sire istovremeno i linije protivnika. Uvek je nezahvalno porediti bilo koji takticki pristup sa Gvardiolinim Sitijem, ali za neki evidentan primer imas Rodrija koji se spusta i omogucava ovo iznad svojoj ekipi.

 

 

...

 

Bacio sam pogled na video i spazio par situacija vrednih komentara.

 

Screenshot-806.png

Recimo ovo što smo več pričali za Gudelja koji se spušta na štopera. Ova situacija gore je predstavljena za dobru. Mogla bi biti, da smo stvarno koristili ovaj overload gore sa dugim loptama. Za iznošenje lopte kroz pas igru, gde ti je Lukić u sredini jedna jedina opcija, sigurno nije dobro. Još si brojčano nadjačan 5 prema 6.


Screenshot-807.png

Screenshot-808.png
 

Screenshot-809.png

Sledeča tri screenshota prikazuju kako se originalna situacija razvija na terenu. Kao, zbog overloada se Casemiro i Pacqueta povlače, Neymar i Richarlison takođe. Ali onda Richarlison i Neymar prave pritisak bez podrške, a Lukić frajerski prima loptu u sredini sa nikim oko sebe u radiusu od 20 metara. Što se u utakmici desilo tačno 0 puta, jer nije baš dolazilo često do tog povlačenja Casemira i Pacquete, nego su koristili brojčanu prednost sa prvog screenshota i ugušili nas pritiskom.

 

Ima jedna situacija na kraju, koju je dobro ispostavio. A to je kako smo par puta imali fin overload  na jednoj strani terena, namamili brazilce da pritisnu, pa lepo preneli loptu na drugu stranu. To jeste bila zanimljiva ideja, ali posle prvih par pokušaja, posle nismo više to igrali.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sergeju otekao zglob (dobio udarac na utakmici sa Brazilom), trebalo bi da propusti utakmicu protiv Kameruna, ali navodno po natpisima, ipak će igrati tu utakmicu. 🙄

 

https://www.novosti.rs/sport/katar-2022/1176485/fudbalska-reprezentacija-srbije-sergej-milinkovic-savic-katar-2022-mundijal-tabela-rezultati-kamerun-povreda-glavnog-igraca

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, vlaDixXx said:

Nadam se da nasi gledaju ekipe tipa Kanada, Saudijska Arabija, Ekvador, pa cak i juce amerika

 

Najsramotnije smo odigrali prvi mec, od svih ekipa, u rangu Katara ili Kosta Rike

Igras onoliko dobro koliko ti protivnik dozvoli. 

Jednostavno ne mozemo se pomiriti da imamo sasvim prosecnu ekipu, igraci sasvim osrednji. Srednji red - ja bi reko cak I ispod proseka. 

Jedina nasa prednost, pre svega zbog visine, moze biti skok-igra. Zato jedino sto nasi mogu igrati je sa dugim loptama - sto pre do gola protivnika i onda skok igra na Mitrovica I gol! 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Bane said:

Taj SMS ... Nije imao ni jedno dodavanje kako treba. Uvek je gubio loptu. I to ne samo na ovoj utakmici protiv Brazila. Koji ce im matrak Taj SMS??

Svaku utakmicu protiv najjacih ekipa u Italiji skoro uvek gol ili asistencije

 

2x puta proglasen najboljim veznim igracem lige, svake godine u prvom timu serie A

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vlaDixXx said:

Svaku utakmicu protiv najjacih ekipa u Italiji skoro uvek gol ili asistencije

 

2x puta proglasen najboljim veznim igracem lige, svake godine u prvom timu serie A

Mozda tamo igra  dobro za reprezentaciju nikad nista nije uradio. U utakmici protiv Brazila, nisam bas brojao ali imao je mnogo pogresnih dodavanja I izgubljenih lopti.  Slicno i sa nekim drugim utakmicama za reprezentaciju. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Darth Bane said:

Mozda tamo igra  dobro za reprezentaciju nikad nista nije uradio. U utakmici protiv Brazila, nisam bas brojao ali imao je mnogo pogresnih dodavanja I izgubljenih lopti.  Slicno i sa nekim drugim utakmicama za reprezentaciju. 

Да у нашој реп постоји још неко ко може да измисли асистенцију осим СМС (и Тадића) не би га утрајали Бразилци чим добије лопту (као и Тадића) па би онда и изгледао боље на терену. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vlaDixXx said:

Nadam se da nasi gledaju ekipe tipa Kanada, Saudijska Arabija, Ekvador, pa cak i juce amerika

 

Najsramotnije smo odigrali prvi mec, od svih ekipa, u rangu Katara ili Kosta Rike

Te utakmice treba da gledaju oni koje inače najviše hvališ a to su treneri mlađih kategorija u srpskim klubovima koji treba sa selektuju brze i prodorne igrače a ne "zadnje vezne" koji vraćaju loptu nazad. 

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Урош19 said:

Што нема Пиксија на овој конференцији

 

Piksi je sutra. Ali je onaj dobro konstatovao da nema smisla da na konferenciju posle Brazila izvedu dvojicu koji nisu ni igrali. To je malo potcenjivanje javnosti a pogotovo novinara tamo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klotzen said:

 

Piksi je sutra. Ali je onaj dobro konstatovao da nema smisla da na konferenciju posle Brazila izvedu dvojicu koji nisu ni igrali. To je malo potcenjivanje javnosti a pogotovo novinara tamo.

Није морао још успут испљувати СМС човека од 100 милиона

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Урош19 said:

Да у нашој реп постоји још неко ко може да измисли асистенцију осим СМС (и Тадића) не би га утрајали Бразилци чим добије лопту (као и Тадића) па би онда и изгледао боље на терену. 

Cek, mozes li to malo bolje objasniti? Ja koliko sam video njegov ucinak je bilo nula! Mozda cak i negativan.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Klotzen said:

 

Piksi je sutra. Ali je onaj dobro konstatovao da nema smisla da na konferenciju posle Brazila izvedu dvojicu koji nisu ni igrali. To je malo potcenjivanje javnosti a pogotovo novinara tamo.

Konferencija je valjda za predstojeće utakmice a ne takmičenje ko će više da zapljune nekog od igrača Srbije, obično to bude neko od igrača koji nikad nije igrao za Zvezdu i Partizan pa "novinari" ne moraju da brinu da se ne zamere terzi ili vazuri

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perkos2 said:

Konferencija je valjda za predstojeće utakmice ...

 

Ne konferencija je za sve u vezi SP. A njih dvojica su mi totalno nebitni. Pre bih gledao pljuvanje po SMS nego ovo što smo gledali danas. Kao da se u četvrtak ništa bitno nije desilo.

 

To bežanje od javnosti će za posledicu imati 10 puta goru pljuvačinu u slučaju ispadanja nego da su pošteno izašli na ovu konferenciju i objasnili očajnu igru.

 

Repriza onog što se desilo košarkašima posle fijaska na prvenstvu u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...