Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

2 minutes ago, McLeod said:

Sad gledam opet, jedina reprezentacija koja je ucestvovala na svih 22 takmicenja do sad. Najvise titula. Najvise finala. Najvise polufinala. Nisu u usli u osam tri puta u 21 pokusaja.

 

Ej.

 

I posle nisu favoriti uvek i svaki put, pa ko ce da bude veci favorit od njih?

 

Nemci.

 

Titule su uzeli 3 puta u 4 takmicenja i 2 puta u 3. Nemci uzimaju na 20ak godina po titulu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Sad gledam opet, jedina reprezentacija koja je ucestvovala na svih 22 takmicenja do sad. Najvise titula. Najvise finala. Najvise polufinala. Nisu u usli u osam tri puta u 21 pokusaja.

 

Ej.

 

I posle nisu favoriti uvek i svaki put, pa ko ce da bude veci favorit od njih?

+ u istoriji samo dva puta nisu pobedili prvu utakmicu na prvenstvu. 1930. protiv Jugoslavije,a drugi put ne znam tacan podatak pa ne bih da nagadjam..a ne da mi se ni da guglam iskreno.
Tek, podatak da samo dva puta nisu dobili na otvaranju je sigurno tacan.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Sve to stoji apsolutno. Jesu uvek jedan od favorita, ali nikako ne mogu da budu najveci. U grupi su od nekoliko reprezentacija. 

To sto su protiv nas izgledali kao Golden Stejt protiv Mege je druga stvar.

Fakat je da treba sreca u eliminacijama, kao sto je fakat da tesko izlaze na kraj sa evropskim ekipama.

Uostalom, videcemo kako ce sve to da izgleda kada dodju odlucujuce utakmice.

Ali realno, od koga će ispast ako ne od europske ekipe ili Argentine? Pa neće od Gane Irana ispast.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

+ u istoriji samo dva puta nisu pobedili prvu utakmicu na prvenstvu. 1930. protiv Jugoslavije,a drugi put ne znam tacan podatak pa ne bih da nagadjam..a ne da mi se ni da guglam iskreno.
Tek, podatak da samo dva puta nisu dobili na otvaranju je sigurno tacan.

nisu dobili SFRJ u Nemačkoj 1974 0:0

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

+ u istoriji samo dva puta nisu pobedili prvu utakmicu na prvenstvu. 1930. protiv Jugoslavije,a drugi put ne znam tacan podatak pa ne bih da nagadjam..a ne da mi se ni da guglam iskreno.
Tek, podatak da samo dva puta nisu dobili na otvaranju je sigurno tacan.

 

Nisu dobili Švajcarsku prošlo svetsko

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miskooo said:

Inace i ovaj broj ucesca mogu da obese macku o rep s obzirom na konkurenciju kod njih i u Evropi i na procenat ekipa koje se kvalifikuju, i tu su Nemci bolji.

Da, samo što kod njih nema 1-2 ozbiljne ekipe u kvalama, nego barem 5. I nije da se provuku kao 4. nego našamaraju sve redom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Ali realno, od koga će ispast ako ne od europske ekipe ili Argentine? Pa neće od Gane Irana ispast.

Da, samo sto oni od 2002. konstantno gupe od tih ekipa.

Imala je kontinuitet i Nemacka. Od mundijala u Španiji pa do danas 2 titule i jos 3 finala. I pre toga je bilo titula i finala.

Link to comment
Share on other sites

@bertiMislim, ako tako postavimo stvari, svaka ekipa tesko izlazi na kraj sa evropskim ekipama. Evropske ekipe tesko izlaze na kraj sa drugim evropskim ekipama.

 

Evo da pogledamo Argentinu, drugu najbolju neevropsku ekipu protiv evropskih.

 

2018. 1-1 sa Islandom, izgubili 3-0 od Hrvatske, ispali u osmini od Francuske.

 

2014. kad su igrali finale i izgubili od Nemaca, dobili su na putu do finala Bosance, Svajcarce, Belgijance i Holandjane, znaci osim Holandjana koji jesu top reprezentacija, ali nikad nisu osvojili, nisu igrali sa top reprezentacijama iz Evrope, prva top reprezentacija ih je i pobedila.

 

2010. ispali u cetvrtfinalu od Nemaca, dobili samo Grcku od evropskih ekipa.

 

2006. dobili nas, nereseno sa Holandijom, ispali od Nemaca.

 

2002. izgubili od Engleske, nereseno sa Svedskom, ispali u grupi.

 

Mogu i jos u proslost da idem. Argentina kao druga najbolja neevropska reprezentacija i istorijski i trenutno je mnogo gora od Brazila protiv evropskih reprezentacija. Ako izuzmemo tu 2014. gde su nanizali prosecne evropske reprezentacije, imaju dve pobede (jednu nad nama), tri neresene i pet poraza.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bugl Khan said:

Da, samo što kod njih nema 1-2 ozbiljne ekipe u kvalama, nego barem 5. I nije da se provuku kao 4. nego našamaraju sve redom.

 

Nema barem 5 nego najvise 5. I sve se kvalifikuju dalje, da li direktno ili dodatni baraz protiv nominalno slabije ekipe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, berti said:

Da, samo sto oni od 2002. konstantno gupe od tih ekipa.

Imala je kontinuitet i Nemacka. Od mundijala u Španiji pa do danas 2 titule i jos 3 finala. I pre toga je bilo titula i finala.

 

cekaj brate, kako konstantno? I Francuzi i Nemci i Italijani i Holandjani i Spanci gube "konstantno" od tih ekipa. Kad ne osvoje. Stvarno ne razumem ovaj argument.

 

Evo ti gore za Argentinu, gori su od Brazila protiv evropskih reprezentacija u 21. veku. Plus sto su vecinu pobeda pokupili protiv Bosanaca i Grka i slicnih.

 

Ta Hrvatska koju Brazil dobija ih je nasamarala najstrasnije recimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, berti said:

Da, samo sto oni od 2002. konstantno gupe od tih ekipa.

Imala je kontinuitet i Nemacka. Od mundijala u Španiji pa do danas 2 titule i jos 3 finala. I pre toga je bilo titula i finala.

Pa jel itko 2x bio prvak od 2002. Pa ne mogu svake godine uzet naslov. To je tih 5-6 najjačih momčadi svijeta u tom trenutku. Netko mora izgubit. A oni su u svim tim porazima u zadnjih 30 godina nadigrani jednom. 2 puta ako računamo finale 1998. Isto 2 prekida ako se ne varam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Drug Crni said:

Pisi cesce ^ :classic_tongue:

Nemoj, ne možete vi da podnesete taj hejt prema srBskom fujsbalu kao esenciji svega što mi u našem narodu vozdiže pretisak na nebezbjedne nivoe.

A ni prema igri u kojoj je normalno da se 22 lika natežu sat i po vremena i ne uspiju da dadnu gô.

 

Nači već ova crtica o mister ili kouč me već iznervirala više nego svih 97 minuta sinoćnog skrivanja od lopte primadone jugoslovenskog fujsbala Ser Geja.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Plus bukvalno to, Brazilci nisu bili nadigrani osim protiv Nemaca kad su doziveli potpunu katastrofu. Ni Holandija ni Belgija ni Francuska ih nisu nadigrali, nijanse i sreca su odlucivali.

Rasprava je oko toga da li su oni glavni favoriti. Ovde se pisalo da su najveci favoriti Ja mislim da nisu, vec da su u grupi od nekoliko ekipa koje ravnopravno konkurisu. 

Ne postoji nikakav argument da su oni naiveci favoriti. Uvek su proglasavani za najvece favorite i u poslednje vreme nista nisu uradili, barem za njihove ambicije. Tradicija da lose izlaze na kraj sa evropskim ekipama ne znaci nista, ali je neki mozda pokazatelj za elimicaionu fazu.

Nadigrala ih je Holandija u utakmici za trece mesto. Mirisalo je i tu na katastrofu, koliko se secam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je teze ne znam, jer igraju tako oduvek, i isti su protivnici kojima su nabili komplekse, ali je definitivno teze kvalifikovati se iz Juzne Amerike, jer tamo najkrs ekipa Bolivija igra na 3000 metara visine i na to kida bodove, a Nemcima i drugima su ekipe tog ranga mozda cetvrti sesir, plus su uvek u prvom gde ce u drugom da im dodjemo mi, Poljska, Svajcarska i slicno.

 

Po mom misljenju lakse je iz Evrope, i ima vise mesta, pogotovo tim velikim reprezentacijama.

 

Brazilci svaki put krenu od nule, imaju istu startnu poziciju kao ta Bolivija.

 

A Nemci su povlasceni, nece se boriti sa Spanijom, Portugalom, Francuskom i Italijom za dva mesta sigurno.

1 minute ago, berti said:

Rasprava je oko toga da li su oni glavni favoriti. Ovde se pisalo da su najveci favoriti Ja mislim da nisu, vec da su u grupi od nekoliko ekipa koje ravnopravno konkurisu. 

Ne postoji nikakav argument da su oni naiveci favoriti. Uvek su proglasavani za najvece favorite i u poslednje vreme nista nisu uradili, barem za njihove ambicije. Tradicija da lose izlaze na kraj sa evropskim ekipama ne znaci nista, ali je neki mozda pokazatelj za elimicaionu fazu.

Nadigrala ih je Holandija u utakmici za trece mesto. Mirisalo je i tu na katastrofu, koliko se secam.

 

to najveci favorit nije ni toliko bitno, i ne vazi samo za njih. Ne mozes ni za jednu reprezentaciju danas da kazes da je najveci favorit na ovom prvenstvu. Da je Francuska kompletna i kao prvak, ok, da kazes, mada bi i tu podosta moglo da se nadje razloga zasto ne bi bili bas najveci, nego samo jedni od. Kao i Brazil.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Rasprava je oko toga da li su oni glavni favoriti. Ovde se pisalo da su najveci favoriti Ja mislim da nisu, vec da su u grupi od nekoliko ekipa koje ravnopravno konkurisu. 

Ne postoji nikakav argument da su oni naiveci favoriti. Uvek su proglasavani za najvece favorite i u poslednje vreme nista nisu uradili, barem za njihove ambicije. Tradicija da lose izlaze na kraj sa evropskim ekipama ne znaci nista, ali je neki mozda pokazatelj za elimicaionu fazu.

Nadigrala ih je Holandija u utakmici za trece mesto. Mirisalo je i tu na katastrofu, koliko se secam.

Je, 3:0. Ali to je bilo za 3. mjesto. Ne ko faza. I još poslije onog potopa. 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

@McLeod

 

Kad se iz evropskih kvalifikacija bude plasiralo 50% onda mozemo da pricamo o tome da li je Nemcima neuspeh 20 od 22 SPa. Ovako je podatak kao onaj sto si izneo za polufinala i finala - netacan.

A to sto se igra na 3000m tek nema nikakve veze jer je razlika u kvalitetu prevelika. Mislim, i pored tih 3000m, koliko plasmana na SP ima Bolivija? Izguglaj to i videces koliko je bitno.

Edited by Miskooo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miskooo said:

@McLeod

 

Kad se iz evropskih kvalifikacija bude plasiralo 50% onda mozemo da pricamo o tome da li je Nemcima neuspeh 20 od 22 SPa. Ovako je podatak kao onaj sto si izneo za polufinala i finala - netacan.

A to sto se igra na 3000m tek nema nikakve veze jer je razlika u kvalitetu prevelika. Mislim, i pored tih 3000m, koliko plasmana na SP ima Bolivija? Izguglaj to i videces koliko je bitno.

Pa kad 30% Europe bude imalo pehar prvaka svijeta, možda će i 50% ić na SP

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...