Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

2 minutes ago, Profesor said:

VMS, Milenkovic, Veljkovic, Pavlovic, Zivkovic, Kostic, Lukic, SMS, Tadic, Mitrovic, Vlahovic(?)

Ako Mitrovic nije spreman 100 posto a nije nema sta da trazi u startnih 11. Greska je bila i sto je igrao protiv Brazila. Nek se oporavlja za Svajcarsku.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Profesor said:

Kazu da je spremniji od Vlahovica. Vlahovicu povreda mnogo utice na kretnje i reakcije.

Koji nasi igraci imaju opasnost od suspenzije ako dobiju zuti? Pavlovic, Gudelj, Lukic?

Pa cekaj, ako je on na  50 i neki procenat vise spreman na koliko je Vlahovic onda? MOja filozofija je bolje  100 spreman igrac nego rovit. Imas Jovica pa igraj. Ako ne mzoes da savladas Kamerun bez Mitrovica onda mislim stvarno. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dekifisher said:

Upravo je nazvao igrače Kameruna životinjama 😄 😄 😄

 

Čuo sam celu izjavu. Radi se o metafori. Pomenuo je lavove (nadimak fudbalera Kameruna), a onda je opisao koliko je ta životinjska vrsta opasna, zapravo aludirajući na to, koliko nas težak posao čeka sa njihovom reprezentacijom.

Link to comment
Share on other sites

Kako su sjajno odigrali oni koji su ušli u drugom poluvremenu protiv Brazila tačno razumem što Piksi nema baš poverenje u njih. U sportu ipak treba da se poštuje pravilo da igraju spremni igrači. Ja i dalje verujem da Piksi malo drami oko Mitra da bi opravdao slabu ofanizivnu igru protiv Brazila. No da ne pametujemo previše sutra nam je prvi ispit koji se ne sme pasti pa da vidimo jesmo li ili nismo za ozbiljan fudbal.

Link to comment
Share on other sites

Ako postoje ti problemi sa povredama, bolje sacuvati igrace za poslednje kolo jer nam je to do or die utakmica, a ne Kamerun. Znam da bi se u javnosti digla kuka i motika ako ne pobedimo Kamerun, ali nadam se da ce Piksi pametno odabrati i da nece igrati sa rovitim igracima i rizikovati pogorsanje povreda. A nas malo promesani sastav je valjda dovoljno dobar da uzme bar taj bod.

Edited by Del Piero
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Del Piero said:

Ako postoje ti problemi sa povredama, bolje sacuvati igrace za poslednje kolo jer nam je to do or die utakmica, a ne Kamerun. Znam da bi se u javnosti digla kuka i motika ako ne pobedimo Kamerun, ali nadam se da ce Piksi pametno odabrati i da nece igrati sa rovitim igracima i rizikovati pogorsanje povreda. A nas malo promesani sastav je valjda dovoljno dobar da uzme bar taj bod.

 

Taj bod je ok, ako Brazil dobije Svicu. Velike su sanse za to, ali opet nikad se ne zna. Da prvo ide ta utakmica, pa da kalkulisemo, ovako je jako nezahvalno. Ako bi Svica izvukla bod, a mi odigrali nereseno, morali bi da ih tučemo sa 2 razlike. Ipak je sutra imperativ pobediti, ipak smo bolji rival i morali bi pokazati reakciju.

 

Niko od nas, a verovatno ni sam selektor, ne zna koliko oni stvarno mogu. Mozda bi trebalo Vlahovica sačuvati. Kostic igra sigurno u 11. Verovanto i Mitar ako idemo sa 2 spica.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Issey said:

Koliko god da delujemo dobro i smisleno, obavezno se raspadamo ne velikom takmičenju. Antić je čak dobio Švabe na otvaranju, pa smo se opet raspali... Ne bi me čudilo da opet bude slično, iako poraz od Brazila nije razlog za to... Ali po ovim izjavama, povredama i generalnom utisku, uzimajući u obzir i naš mentalitet, nisam optimista uopšte...

Изгубили смо од Гане, победили Немце и онда изгубили од Аустралије (нисмо се чак ни распали ту, имали смо пар одличних прилика плус смо покрадени за чист пенал).

Link to comment
Share on other sites

Svejedno smo izgubili i nismo prošli grupu, a igrali smo odlično u kvalifikacijama i u pripremnim utakmicama. Tu grupu smo tad morali da prođemo, a nismo. Po meni je to raspad. Ovo sad je još i teža grupa, ali smo i kvalitetniji nego tad...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Del Piero said:

Ako postoje ti problemi sa povredama, bolje sacuvati igrace za poslednje kolo jer nam je to do or die utakmica, a ne Kamerun. Znam da bi se u javnosti digla kuka i motika ako ne pobedimo Kamerun, ali nadam se da ce Piksi pametno odabrati i da nece igrati sa rovitim igracima i rizikovati pogorsanje povreda. A nas malo promesani sastav je valjda dovoljno dobar da uzme bar taj bod.

 

Ti polaziš od sigurne činjenice da će ekipa koja je dosad već igrala egal sa Brazilom, Španijom, Italijom i Francuskom, sigurno kiksnuti protiv Brazila. Nažalost, ne delim taj optimizam iako su Brazilci realno favoriti u toj utakmici, ali bili su to i pre četiri godine pa znamo kako se završilo (1:1). Sutra se jednostavno mora pobediti utakmica, da ne uđemo u neki zakukuljeni krug gde će odlučivati gol razlika, a gde možemo ostati kratki makar za jedan gol.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Profesor said:

Ako bi Svica izvukla bod, a mi odigrali nereseno, morali bi da ih tučemo sa 2 razlike.

Zasto 2 razlike?

39 minutes ago, drgnk said:

 

Ti polaziš od sigurne činjenice da će ekipa koja je dosad već igrala egal sa Brazilom, Španijom, Italijom i Francuskom, sigurno kiksnuti protiv Brazila. Nažalost, ne delim taj optimizam iako su Brazilci realno favoriti u toj utakmici, ali bili su to i pre četiri godine pa znamo kako se završilo (1:1). Sutra se jednostavno mora pobediti utakmica, da ne uđemo u neki zakukuljeni krug gde će odlučivati gol razlika, a gde možemo ostati kratki makar za jedan gol.

Svajcarska je odlicna ekipa, ali oni ne mogu da kiksnu protiv Brazila. Bilo bi pravo malo cudo da ih dobiju, iako se slazem da ne bi bilo prijatno za gledanje ako mi odigramo nereseno i bude postojala mogucnost da maltene zavrsimo svetsko nakon 2 kola.

 

Nikakva gol razlika nece odlucivati ako Svajcarci sutra uzmu bod ili mi uzmemo bod. Medjusobni ce tu sve resiti.

Link to comment
Share on other sites

Ako je suditi po nekoj istoriji, ocekivano bi bilo da dobijemo sutra i da krene histerija, a onda da uprskamo na kraju 😁

6 minutes ago, Del Piero said:

Nikakva gol razlika nece odlucivati ako Svajcarci sutra uzmu bod ili mi uzmemo bod. Medjusobni ce tu sve resiti.

 

Svajcarci ako uzmu bod imace 4, a mi 1. Ako se gleda gol razlika, kao sto svi na forumu kazu, mi cemo imati 0:2 ili 1:3, a oni 1:0 ili 2:1. U tom slucaju pobeda od 2 razlike vodi dalje.

 

Ako Svajcarska izgubi, a verovatno hoće, a mi odigramo nereseno, onda nas bilo kakva pobeda vodi dalje. Ja bih sad to potpisao.

 

Nama nereseno sa Svajcarskom igra samo ako dobijemo Kamerun 2 razlike, a Brazil isto toliko dobije Svajcarsku. Tada bi imali za 1 gol bolju gol razliku. Mozemo i sa istom gol razlikom, ali sa vise postignutih golova. Npr Brazil dobije sutra 2:0, a mi dobijemo 2:1. Ili Brazil 1:0, a mi 2:0.

Edited by Profesor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...