Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

6 hours ago, Bugl Khan said:

To što je odigrao u Italiji '90 pomalo prelazi u mit. Odigrao je vrhunsku utakmicu protiv španjolske u osmini i praktično ih sam izbacio. Njemčka, Kolumbija ništa posebno, UAE se ne može uzimati kao mjera za ništa, i na kraju Argentina di smo bili s igračem manje, ali ne sjećam se nekih njegovih bravura. Ili je on dao onu jednu loptu za zicer Savićeviću koju je ovaj poslao u tribine? Uglavnom, odighrao je jednu vrhunsku utakmicu. To ja pamtim. Ali bio sam dijete, pa sam možda u krivu.

Burazzz...  Piksijeva igra protiv Argentine, zvanicnog sampiona sveta i jedne od najjacih ekipa tada je jedna od najboljih igara bilo kog igraca na svetskim prvenstvima, bukvalno uporedivo sa Zidanom protiv Brazila u finalu, sa tim sto Piksi ovde nije davao golove, vec prcao kompletnu ekipu Argentine, pretrcavao ih, dodavao, pravio mrtve sanse... nemoj leba ti 😄

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, dekifisher said:

Piksi je najveći igrač koji je igrao na ovim prostorima. Nije najbolji, najbolji je Dejo. Mislim, svaka čast Modriću, neverovane stvari je napravio ali iako podseća na Piksija, ovaj je bio puno brži i snažniji sa neverovatnim liderskim sposobnostima. Ima ta čuvena scena iz 1/8 finala kada kamera izbliza prikazuje Piksija kako viče Stanojkoviću klizaj u poptuno glupoj situaciji na centru i ovaj uklizava bez razmisljanja. Nikada tako nešto nisam video.

Doduše drugi se fudbal tada igrao, igrač sa Modrićevom gradjom nikada ne bi prošao omladinske selekcije.

Inače, pričao je o povredi koja mu je završila karijeru. Kaže da tada prvi put u životu nije osetio da mu igač ulazi sa ledja i nije poskočio, noga ostala na zemlji i koleno se raspalo. Neki francuz ga je povredio, zaboravio sam ko.

Modrić je bio najbolji igrač svijeta po svim relevantnim izborima (znači osim Zlatne lopte, za najboljeg su ga birali i FIFA i UEFA gdje glasaju kapetani, izbornici, treneri...). Svatko ima pravo na svoje mišljenje, naravno, ali ne postoji kriterij osim "ja sam gledao i tvrdim" po kojem je bilo tko iz exyu blizu Modriću. Klupski, reprezentativno, individualno....

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Sve što je bilo u ove 2 utakmice potpuno je nebitno. Sve staje u 90+ minuta u petak. I ta utakmica ce odrediti ukupan utisak. Mislim da smo psihicki malo skocili nakon pobede Brazila. Motiva ne nedostaje. 

 

Videcemo i sta je smislio Dragan. U Portugalu je vrhunski vodio. Voleo bih da i ovog puta Mitra sacuva za 2/2. Malo mi je krivo sto je odustao od nase prepoznatljive igre, a to se najbolje vidi po polozaju SMS-a na terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne sumnjam da cemo naguziti Sipce, ali mediji i ljudi olako vide pobedu Brazila - em su bez Nejmara prilicno slabiji, em su bez motiva jer su prvi u grupi sigurno, em ce da odmaraju igrace verovatno. Pobeda Kameruna u takvoj situaciji protiv Brazila ne bila ni blizu iznenadjenje koliko pobeda Saudijske Arabije protiv Argentine, ili Japana protiv Nemacke.

Link to comment
Share on other sites

Ne zbog nas, ali Brazil nece dopustiti iznenadjenje, sanse Kameruna da nesto napravi skoro da su i teoretski minimalne. Svajcarci su u dubljoj traumi od nas nakon susreta sa Brazilom. Valjda ce se i ta pobeda konacno desiti i kad je odlucujuce, bez potcenjivanja sa ravnopravnim rivalom kakav je Svajcarska koja zna organizovano da se brani pa i da igra na rezultat.

Link to comment
Share on other sites

Da ponovim, ne sumnjam u nasu pobedu protiv Svajcarske iz vise razloga, a mnogo toga je vec receno i na forumu pa da se ne ponavljam. Cak sta vise, toliko sam siguran da pobedjujemo da cu da singliram taj mec. Samo ne znam kako mediji mogu da pisu "sve je u nasim rukama" kad nije. Desavala su se mnogo veca iznenadjenja (a od toga samo na ovom prvenstvu jedno 3-4 tekme) nego sto bi bila pobeda Kameruna nad Brazilom koji je vec prvi u grupi

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekifisher said:

Piksi je najveći igrač koji je igrao na ovim prostorima. Nije najbolji, najbolji je Dejo. Mislim, svaka čast Modriću, neverovane stvari je napravio ali iako podseća na Piksija, ovaj je bio puno brži i snažniji sa neverovatnim liderskim sposobnostima. Ima ta čuvena scena iz 1/8 finala kada kamera izbliza prikazuje Piksija kako viče Stanojkoviću klizaj u poptuno glupoj situaciji na centru i ovaj uklizava bez razmisljanja. Nikada tako nešto nisam video.

Doduše drugi se fudbal tada igrao, igrač sa Modrićevom gradjom nikada ne bi prošao omladinske selekcije.

Inače, pričao je o povredi koja mu je završila karijeru. Kaže da tada prvi put u životu nije osetio da mu igač ulazi sa ledja i nije poskočio, noga ostala na zemlji i koleno se raspalo. Neki francuz ga je povredio, zaboravio sam ko.


Modric je za par klasa iznad bilo kog igraca sa nasih prostora i ogromna je uvreda Modrica poredit s Piksijem koliko god ovaj drugi bio genijalan. Pricamo o igracu koji ima 5 Liga Prvaka u Realu kao jedan od 3 glavna igraca u svakoj, covjeku koji je Hrvatsku vodio do svjetskog srebra i covjeku koji je uzeo zlatnu loptu u eri dva najveca igraca ikad. Moze svako od nas pricati da je neko drugi igrao ljepse il sta vec al Modricu niko nije ni blizu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Modric je za par klasa iznad bilo kog igraca sa nasih prostora i ogromna je uvreda Modrica poredit s Piksijem koliko god ovaj drugi bio genijalan. Pricamo o igracu koji ima 5 Liga Prvaka u Realu kao jedan od 3 glavna igraca u svakoj, covjeku koji je Hrvatsku vodio do svjetskog srebra i covjeku koji je uzeo zlatnu loptu u eri dva najveca igraca ikad. Moze svako od nas pricati da je neko drugi igrao ljepse il sta vec al Modricu niko nije ni blizu.

To je ko kad bi rekao da je Iniesta bolji igrac od Mesija jer ima vise titula svetskog prvaka, ili da je Klose bolji napadac od Ronalda jer je dao vise golova na svetskim prvenstvima. Neke stvari nije moguce prikazati brojevima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, diego said:

To je ko kad bi rekao da je Iniesta bolji igrac od Mesija jer ima vise titula svetskog prvaka, ili da je Klose bolji napadac od Ronalda jer je dao vise golova na svetskim prvenstvima. Neke stvari nije moguce prikazati brojevima.


Da, nije moguce prikazati covjeka koji je top 3 igrac u jednoj od par najvecih ekipa ikad i koji je jedan od nekoliko najboljih veznih igraca u historiji fudbala. Ponavljam opet, Luka Modric ne DALEKO iznad bilo kojeg igraca s ovih prostora ikad i apsolutna je uvreda poredit ga s Piksijem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam... da je najvise osvojio od svih - ubedljivo, i po tom kriterijumu je najbolji. Deluje mi da je trebalo da bude rodjen kao Nemac, a ne balkanac, tako mi deluje njegova posvecenost i disciplina u karijeri. Ali znas ono kad su pitali Lenona jel Ringo Star najbolji bubnjar na svetu? On je rekao da nije najbolji bubnjar ni u Bitlsima. Isto tako, pitaj bilo kog Hrvata i reci ce ti dva imena ispred Modrica koji su za njih vec majstori fudbala - Prosinecki i Boban.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, diego said:

Ne znam... da je najvise osvojio od svih - ubedljivo, i po tom kriterijumu je najbolji. Deluje mi da je trebalo da bude rodjen kao Nemac, a ne balkanac, tako mi deluje njegova posvecenost i disciplina u karijeri. Ali znas ono kad su pitali Lenona jel Ringo Star najbolji bubnjar na svetu? On je rekao da nije najbolji bubnjar ni u Bitlsima. Isto tako, pitaj bilo kog Hrvata i reci ce ti dva imena ispred Modrica koji su za njih vec majstori fudbala - Prosinecki i Boban.

Ne, nije najbolji samo jer je osvojio najviše. Najbolji je jer su treneri i igrači protiv kojih je igrao rekli da je 2018. bio najbolji igrač Europe, Svijeta i Svjetskog prvenstva.
Neke stvari se jednostavno ne mogu uspoređivati. Modrić 10 godina igra u prvih 11 Real Madrida s kojim je 5 puta bio prvak Europe, 5 puta prvak svijeta, nebrojeno puta u momčadi sezone Lige prvaka i La Lige.... otvoriš mu Honours na wikipediji i imaš pola sata šta čitati. sama rasprava je nepoštena prema obojici.
i za 90% Hrvata modrić nema konkurenciju. Svaka čast i Bobanu i Žutom, ali Boban nikad u Milanu nije bio što je Luka u Realu, osim one jedne sezone koju zovu Bobanov scudetto. Žutog su slomile ozljede u premladoj dobi. Igrao je u realu i barci, ali nije igrao stalno. S 27 se vratio u Dinamo. kasnije je opet išao van, ali ni blizu nije Luki.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Piksi objektivno gledano je tesko i u top 5 igraca sa ovih prostora. Te njegove top partije su legendarne, ali ja ga ne bih ni ispred Savicevica stavio, da se ne lazemo. Modric jeste drugi nivo.

 

To SBB KBB za mnogo igraca moze da se kaze, i Rambo Petkovic je bio genijalan igrac, pa je danas maltene zaboravljen jer nije igrao za reprezentaciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Piksi objektivno gledano je tesko i u top 5 igraca sa ovih prostora. Te njegove top partije su legendarne, ali ja ga ne bih ni ispred Savicevica stavio, da se ne lazemo. Modric jeste drugi nivo.

 

To SBB KBB za mnogo igraca moze da se kaze, i Rambo Petkovic je bio genijalan igrac, pa je danas maltene zaboravljen jer nije igrao za reprezentaciju.

Zato ga nisu zaboravili navijači Flamenga. Kad si jedna od legendi najvećeg kluba u Brazilu, slobodnjakom s 25 metara si im donio naslov, rade ti odlijev, il kako se već zove, stopala...al za reprezentaciju imaš kolko, 1 nastup u prijateljskoj? Tog čovjeka su ponizili kokošari najstrašnije.

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bugl Khan said:

...al za reprezentaciju imaš kolko, 1 nastup u prijateljskoj? Tog čovjeka su ponizili kokošari najstrašnije.

 Bilo je to jos izrazenije doba menadzera, a on je igrao tamo, izvan njihovih shema. 
Jesu se igresili o njega malo, ali Rambo nije bio ta klasa igraca ipak. 
 

Od ostalog, Piksi ne moze da se poredi sa Modricem ni u shali. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bugl Khan said:

Zato ga nisu zaboravili navijači Flamenga. Kad si jedna od legendi najvećeg kluba u Brazilu, slobodnjakom s 25 metara si im donio naslov, rade ti odlijev, il kako se već zove, stopala...al za reprezentaciju imaš kolko, 1 nastup u prijateljskoj? Tog čovjeka su ponizili kokošari najstrašnije.

 

Postoji urbana legenda da su pred neko svetsko prvenstvo ( mislim da se jedino '98. uklapa u priču ) pitali selektora Brazila, ko god to bio u tom momentu, ko je glavni favorit za naslov, a on rekao Jugoslavija. Na pitanje da objasni jednostavno je rekao da ekipa u kojoj nema mesta za Ramba Petkovića mora biti prvi favorit za titulu. 

 

Dok sam studirao, jedno leto sam se družio sa nekim Brazilcima koji su bili tu u Bg na razmeni studenata. Šta su znali o nama pre nego su došli ovde  ( tad smo još bili SR Jugoslavija ), košarka, rat i Rambo Petković

Edited by Ding Hao
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bugl Khan said:

Ne, nije najbolji samo jer je osvojio najviše. Najbolji je jer su treneri i igrači protiv kojih je igrao rekli da je 2018. bio najbolji igrač Europe, Svijeta i Svjetskog prvenstva.
Neke stvari se jednostavno ne mogu uspoređivati. Modrić 10 godina igra u prvih 11 Real Madrida s kojim je 5 puta bio prvak Europe, 5 puta prvak svijeta, nebrojeno puta u momčadi sezone Lige prvaka i La Lige.... otvoriš mu Honours na wikipediji i imaš pola sata šta čitati. sama rasprava je nepoštena prema obojici.
i za 90% Hrvata modrić nema konkurenciju. Svaka čast i Bobanu i Žutom, ali Boban nikad u Milanu nije bio što je Luka u Realu, osim one jedne sezone koju zovu Bobanov scudetto. Žutog su slomile ozljede u premladoj dobi. Igrao je u realu i barci, ali nije igrao stalno. S 27 se vratio u Dinamo. kasnije je opet išao van, ali ni blizu nije Luki.

Ovde se slažemo. Ne znam koliko imaš godina ali najbolji igrači koji su bili u prajmu krajem prošlog veka su za mene bolji od današnjih i mislim da je tada dostignut vrhunac ove igre. Pre toga je fudbal bio polu-rekreativan. Igrač od 1.65m i 60 kilograma tada nije mogao igrati ozbiljan fudbal. Defanzivci su bili sporiji i slabije taktički obučeni ali su znali fudbala, bili spremni i jaki kao zveri i tukli su ozbiljno. Sva razlika je u tome da kad primaš loptu znaš da niko neće da i ukliza plitak u visini kolena i završi ti karijeru. Laktovi su bili jedina zaštita ofanzivnaca. Onda su neki frustrirani likovi promenili pravila...

Naravno sada je sve dovedeno skoro do savršenstva, pa nekada ne znaš da li gledaš utakmicu ili video igricu. Odatle ovoliko PES stručnjaka :D.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dekifisher said:

Piksi je najveći igrač koji je igrao na ovim prostorima. Nije najbolji, najbolji je Dejo. Mislim, svaka čast Modriću, neverovane stvari je napravio ali iako podseća na Piksija, ovaj je bio puno brži i snažniji sa neverovatnim liderskim sposobnostima.

Jebite mi sve ako ovo nije u rangu mita o Jugoslovenskoj Navodnoj Armiji kao 4. vojnoj sili na svijetu. 

Modrić glavni igrač vicešampiona svijeta, stub Reala za koga Pikse nije mogao da igra ni na igrici (tada nije bilo 😞 ) i fujsbalski Jimmer Fredette, missim nemoite mito radit ovako našteK srca 😭

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Issey said:

Ogromno razočaranje, ponovo. Iako ja nisam verovao da dobijamo ni Kamerun, i to sam i pisao ovih dana, ali opet način na koji smo izgubili baš baca u bedak.

Mislim da ovaj kolegin lapsus najbolje opisuje količinu žuči koja se izlila juče tokom i posle utakmice. Cenim da je većina rezultat doživela kao poraz. Razumljivo je to, čoveka boli nemoć da promeni situaciju, ali opet, bilo je zamorno čitati temu. 

 

Nasuprot stavu koji je ovde generalno, ne i u potpunosti zastupljen, mislim da naša postavka, izbor taktike i sama igra uopšte nisu bili loši. Čak suprotno. Ne može loše da igra ekipa koja da tri gola i napravi još nekoliko odličnih šansi, a s druge strane dopusti možda jednu-dve izgledne a izgrađene prilike protivniku. Zato ne razumem opsesiju igranja sa dva napadača po svaku cenu, jer izgleda da nam treba trideset prilika po utakmici da bi forum bio zadovoljan igrom. Suvom igrom, nezavisno od rezultata. Mi smo juče uspeli da napravimo akciju sa pet-šest igrača i da se ušetamo u gol, što ne pamtim da sam video od našeg tima. To pokazuje neki kvalitet ekipe i koliko god da je sve dobro u našoj igri palo u vodu zbog napravljenih gluposti, ne smeju dobre stvari da budu zaboravljenoe. Ako ništa drugo, treneri Švice to sigurno neće zanemariti.

 

Ono što jeste veliki problem su dekoncentracija, naivnost, neodgovornost, povremeno bahatost i sebičnost. Promašaji se dešavaju, ponekad navijački preuveličavamo izglednost i izvesnost neke šanse, ali mene mnogo više brine ono što neko napisa negde na netu (a što je Jurgen odlčno dokumentovao slikama), da nikad nisam video sebičnog Mitra. Eto, nije bio jedini takav, ali se iskreno nadam da su sve budalaštine napravljene pred protivničkim golom bile odraz prevelike želje da se probije pritisak. One gluposti u odbrani kod sva tri gola kao i kod još nekih šansi koje smo poklonili Kamerunu su bile toliko očigledne da ne treba ni pisati o njima.

 

Zabrinulo me je i to što timu treba 10-15 minuta da se povrati nakon šoka. Odjednom prevladaju strah i pogubljenost. To je bilo vidljivo i posle prvog i posle trećeg gola (koji je posledica šoka od drugog gola). Iskusne i kvalitetne ekipe će nas pojesti u tom periodu, kao ono kad je Brazil bio toliko šokiran što je primio gol od Nemačke da su odmah izgubili loptu i primili još jedan. Kao na poljančetu.

 

Što se tiče Piksija, kendrik je napisao posle Brazila da bi voleo da ga je video mudrijeg, jer već znamo da ima herca. Ponovo to nismo videli. Dobro se postavi meč, ali ga ne vodi dobro. Nije povlačio prave poteze tokom utakmice, dopustio je da mu se ekipa otme (što je i njihova velika sramota jer ima dosta iskusnih igrača, ne smeju to da rade), loši su mu govor tela, izjave i energija. Nadam se, eto, opet nada, da je naučio nešto i da će sve biti mnogo bolje protiv Švice.

 

Švajcarska je kao obrnuti mi. Turnirska, uigrana, tvrda ekipa, skup iskusnjara, ne lepršava ali odgovorna i smirena grupa igrača. Ne ložim se da ćemo sigurno pobediti ali nisam ni malodušan. Jednostavno, od samog početka smo znali da će to biti meč odluke pa i da smo dali sedam komada Kamerunu ne bi to ništa suštinski promenilo jer ne bismo znali da igramo na remi. Mi imamo kvalitet da dobijemo tu utakmicu i možemo to da uradimo, a jasno je da ona može da ode u različitim pravcima pošto igraju dve potpuno različite reprezentacije. Da se svi oporave i spreme, da ne pravimo gluposti i da se borimo pa šta bude.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Modric je jedan od najboljih fudbalera modernog fudbala. Za mene je top4 igrac u poslednjih 25 godina (u tih 4 su Messi i CR, koji su goats). Al ajde neka je da sam ja too strong opinion-ed oko toga.
Obrni okreni, ne moze da ne bude u top10. Modernog, evoluiranog fudbala. Znaci ono korpa sa  Zidane, Ronaldo x2, Ronaldinho, Messi, Xavi, Benzema...
Stavio bih ga u top20 igraca svih vremena, sa sve silnim Brazilcima, Nemcima, Argentincima itd itd...

Nemoj se zajebate, jedno je nostalgija i romantizam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...