Jump to content

Recommended Posts

Što više dokumentaraca, priča, priloga o tome pogledam, to sam više ljut. Ne želim uopće više gledat to. Znam koga su potplatili, predsjednike kojih saveza, znam da nisu radili ni malo diskretno, nego hotelske sobe i koferi s parama. Znam da postoji svjedokinja koja je sve vidjela na svoje oči, ali ne smije progovorit jer joj u ugovoru stoji da ako iznese bilo što o bilo čemu dok je radila za njih, mora platit ogromnu cifru, bili oni krivi ili ne (tu su se fino zaštitili). Postoje snimci novinara, koji su provalili što se dešava, i sami nudili pare određenim predsjednicima svaeza. Ima snimaka di frajeru nude tipa milion eura za njuegov savez kao protuuslugu. I pitaju ga oćete na račun saveza, lik kaže ne, ne, na moj račun. Uglavnom, svim tim potplaćenim govnima je jedna stvar zajednička.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Kao što sam rekao, tek kada završi SP će ljudima stvarno doć u glavu u kakav shithole je FIFA smjestila SP.
Znači, razlika u mentalitetu, razmišljanju, svemu bitnome, između njih i civiliziranog svijeta je jedno 100 godina.

Edited by Bugl Khan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Barkley#34 said:

Kad već pomenu Nedeljnik, objavljuju na sajtu dosta tekstova o SP, istoriji, sadašnjosti, igračima, trenerima...

 

Po meni, tekstovi su uglavnom onako, ali ima par dobrih. Naravno, ukusi se razlikuju pa svako može da nađe nešto što ga zanima.

Nabavio sam i jedno i drugo. Nedeljnik mi svakako stiže svakog četvrtka na kućnu adresu, tako da se tu nisam cimao, ali sam teška srca izdvojio pare za Novosti, koje sam bez otvaranja poklonio i zadržao dodatak 🙂

Novosti imaju detaljniji prikaz (timove i satnicu), dok Nedeljnik više daje analizu timova i igrača. Sve u svemu sa ta dva dodatka imate kompletnu sliku.

 

Mene sada tu malo vuče nostalgija za nekim vremenima. Sećam se da je za Italiju bio neki veliki poster gde su se upisivali rezultati i plus posle se lepile neke zastavice za osminu finala i dalje....e to su bila vremena 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Jok, ne gledam često TV, pa nisam hteo da se razbacujem, bitno mi je samo da bude Smart, da mogu da vrtim jutjub. Inače je Vox.

Neka je sa srećom.

Pričaćeš kako si na novom tv-u gledao kako naši podižu pehar.

Edited by Don Juan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam onaj FIFA dokumentarac na flixu, ok je, ima zanimljivosti.

Jedino sto se kod mene (licno) dogodio kontraefekat:

Od toliko pretencioznog i tendencioznog tona dokumentarca, na kraju sam cak i zagotivio malo Blatera i fifu... !?!?!?

Znam, znam... ne znam ni ja sam. 🙃
 

Zeleli su da prikazu kako je fifa korumpirana itd, kako misle samo na pare itd itd... nesto sto nama ovde nije nova tema, pod 1, pa i nije toliko sokantno u odnosu sta se radi kod nas. Bkv malji deca. Drugo, sve vreme se oseca taj butthurt pity party sto Ameri i Englezi nisu dobili organizaciju SP. So fucking what? Da su dobili, bukvalno bi sve nastavilo da funkcionise kao i pre i nikom nista... Trece, jako je licemerno da usa/uk mediji (skoro iskljucivo su oni kao strucni komentatori, uz par spanaca i francuza) moralisu o kapitalizmu i njegovim rupama. Bas zbog toga na kraju serijala budes iz fazona - bljak. Na kraju su i isplakali svoje i dobili organizaciju 2026. Eto vam na.

 

Sto se tice Blatera, sem sto ima taj diktatorski sindrom (nama jako poznat) i sto bi pre crko nego da ustane sa fotelje, nije mi on uopste najveci problem, kao npr ciganija onih predstavnika zemalja treceg sveta koji su mesetarili sa svojim glasackim pravima itd. Cak je on i najvise propao zdravstveno nakon svega, ostario je jedno 20 godina u poslednjih 5 godina. Vidno je da se jako lozi na svoj posao/ideju/viziju/fifu na kraju krajeva, da hoce da bude zapamcen kao goat predsednik.

 

Zapravo, za vreme njega i prethodno Avelanza, FIFA je od jedne nebitne organizacije a la FIBA, postala svetska sila. Napravili su ozbiljan (show)business od fudbala, privukli sponzore, rasirili kulturu fudbala po manje razvijenim zemljama, doneli SP u Afriku, evo sada i u svet Arapa... nije to nuzno lose kao sto se predstavlja i kao sto se vidi iz "zapadne" perspektive, iz koje i mi cesto gledamo, pa malogradjanisemo da su "arapi 100 godina iza nas, kako ih nije sramota"... bato moj, po nekim stvarima su 100 godina ispred, ako cemo realno.

 

Isti ti ameri/netflix/hbo su pravili dokumentarce od toga kako su Jordan/Nike/Lakersi/NBA isto tako kao FIFA postali od nikoga nesto, napravili biznis pricu (na sumnjive nacine itd itd) i dobili su glorifikaciju, umesto ovoga. Puna usta demokratije, kme kme FIFA pere pare od diktatora. Cringe iskr.

Izv na duzem postu, pod utiskom sam dokumentarca (mozda i pogresnim), pa sam hteo da objasnim (mozda i sebi) impresiju.
Lep pozdrav!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...