Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

53 minutes ago, Milos 3.14 said:

Trejd za Duranta je zakasnio godinu dana, odnosno trebao je da se desi na početku sezone , kao i prilika da se reše Pola.

Ima mnogo ekipa koje imaju problematične likove/ugovore tako da Ajton ne bi trebalo da je problem. 

Da li beše ugovor CP ima timsku opciju i ako ima kad to stupa na snagu?

Naredne dve godine su timske opcije. Sledeća sezona mu je pola garantovano, a druga nešto sitno.

 

Bilo bi fino da mogu da ga uvaljaju Dalasu za Irvinga putem sign and trade.

Link to comment
Share on other sites

Coming off triple-double No. 5 in his last nine playoff games, Jokic sat in a corner of the locker room after Thursday’s win scrolling through his phone. He had a bag of ice wrapped around his right wrist while holding another pack of ice in his left hand and had both feet submerged deep into a red bucket filled with ice.

https://www.nba.com/news/5-takeaways-from-nuggets-dominant-close-out-win-in-game-6

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da je Sansima trenutno gorak ukus u ustima, ali ostaju im jos circa dve sezone gde bi trebalo da budu kontender.

 

Vreme je da se konacno rastanu sa Ejtonom, a mislim da i dalje nije on bez vrednosti. Ocigledno je da namerno ne pruza to sto moze u pustinji, i da moze daleko vise da doprinese drugde. Ekipe kao Dalas ili Portland bi ga vrlo rado videle u svojim redovima.

 

Sa druge strane, rekao bih da je takodje vreme da se utopi negde Pol. Njemu ce uskoro expiring ako se dobro secam, tako da bi ga neki tenk tim vrv preuzeo.

 

I da, ocigledno je da je Monti dostigao svoj zenit, i da je vreme za zamenu. Ko bi bio bolje resenje nisam siguran, ali je sigurno da Monti nije taj sto ce zavrsiti posao.

Jbg, Ime Udoka bi vrv legao Sansima ali to je gotova prica. Mozda Nik Nurse bi hteo da se oproba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da precenjujete vrednost Aytona.

 

Na ovakom ugovoru pitanje da li je uopste pozitivan asset i sta ce doneti za uzvrat.

 

Ako uopste bude interesenata jer je njegova izjava kako mu je cilj drugi ugovor u ligi sve vise dobiju na znacaju, pitanje koliko njega i zanima kosarka...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, LordOfTerror said:

Mislim da precenjujete vrednost Aytona.

 

Na ovakom ugovoru pitanje da li je uopste pozitivan asset i sta ce doneti za uzvrat.

 

Ako uopste bude interesenata jer je njegova izjava kako mu je cilj drugi ugovor u ligi sve vise dobiju na znacaju, pitanje koliko njega i zanima kosarka...

 

Pa nije mu fiksna vrednost. Zavisice od trzista. Koliko timova implodira, kojem broju timova nedostaje ozbiljan centar za nesto vise, da li neki tim zeli da ide na high risk high reward opciju jer su recimo small market i moraju da se kockaju, koliko bude disgruntled zvezda u ligi itd...

Link to comment
Share on other sites

Da li je Ejtonova vrednost mala, videlo se u g6 protiv Denvera. Laganeze blow out.

 

Nije ni Finiksu pametno odreći se Ejtona, jer će svakako godinama unapred biti dominantni Jokić i Dejvis na zapadu.

 

Opet ne vidim problem u Ejtonu kao i u dvojici superstara, sa ovakvim siromašnim i još okrnjenim rosterom, teško se mogu dobiti Nagetsi... Ne verujem ni da će CP3 biti nešto posebno relevantan sledećih godina, on je dosta veći problem od Ejtona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Ejton ne želi više da igra u Finiksu (ili za Montija, nisam siguran), tj. da nije toliko do Sansa, koliko do njega. Realno, namenili su mu ulogu prašinara, rilja u odbrani, ubacuje otpatke, povremeno dobije loptu. A ima meku ruku i mogao je da bude uključeniji u napad, da idu akcije za njega češće. Samim tim bi bio motivisaniji da isporuči u odbrani. I sam postavljam pitanje njegovog karaktera tj. motivacije, ali nije to toliko izraženo kao kod Simonsa npr. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Horium said:

Kapiram da je Sansima trenutno gorak ukus u ustima, ali ostaju im jos circa dve sezone gde bi trebalo da budu kontender.

 

Vreme je da se konacno rastanu sa Ejtonom, a mislim da i dalje nije on bez vrednosti. Ocigledno je da namerno ne pruza to sto moze u pustinji, i da moze daleko vise da doprinese drugde. Ekipe kao Dalas ili Portland bi ga vrlo rado videle u svojim redovima.

 

Sa druge strane, rekao bih da je takodje vreme da se utopi negde Pol. Njemu ce uskoro expiring ako se dobro secam, tako da bi ga neki tenk tim vrv preuzeo.

 

I da, ocigledno je da je Monti dostigao svoj zenit, i da je vreme za zamenu. Ko bi bio bolje resenje nisam siguran, ali je sigurno da Monti nije taj sto ce zavrsiti posao.

Jbg, Ime Udoka bi vrv legao Sansima ali to je gotova prica. Mozda Nik Nurse bi hteo da se oproba.

Sunsi su b2b sezone izbaceni na bas prelos nacin sto meni licno i ne smeta zbog *insert opis seseljeve knjige* Devina Bookera koji iako je odigrao statisticki dobar plejof nije se pojavio u najbitnijim utakmicama za svoju ekipu, moze se tu nalaziti brdo izgovora ali nije ovo prvi put da se njemu dogadja da se kurcobeca, unosi u facu ljudima, trashtalkuje i post-game prica svasta za protivnike kad stvari idu u njegovu korist al kad se stolovi okrenu nema ga nidje. Nije optimalno ni za jednu ekipu da ti franchise igrac bude frontrunner bez obzira koliko talentovan, jer kad naidjes na adversity ne mozes da se oslonis na takve tipove. Sunsi su u ovom periodu sto su bili u plejofu zadnje 3 godine, cak su i do finala jednom dosli, nikad nijesu dobili ekipu koja je bila zdrava. Dobijali su NOP bez Ziona, LAL bez Davisa, DEN onaj dje je samo Jokic bio ostao da igra sa Monte Morrisom i Willom Bartonom, 2x LAC dje su falili i Kawhi i PG i dje je Kawhi za 2 serije odigrao ukupno 2 utakmice vs njih, 3 serije sto su ispali bili su Milvoki, Dallas i sad Denver sve zdravije ekipe od ostalih i zato je barem meni bilo krajnje bezobrazno da dizes kurac na role playere i kurcis se da si neko mudo dok su preko puta ekipe bez svojih najboljih igraca.

Mislim da je sa trejdom za Duranta taj "sistem" Sunsa se u hodu promjenio i vidjelo se da to mozda nekim igracima nije bas najbolje i leglo. Prije toga sa Bridgesom i Cam Johnsonom to je bio vise ball & body movement tim, sa motion offenseom i Paulom na celu toga, da bi dolaskom Duranta se transformisali u neki PnR i ISO heavy midrange tim. Mislim da je i samom Paulu bolje odgovarao ovaj prvi ali ne moze se zaista zaliti kad imas priliku da trejdujes za igraca poput Duranta. Mislim da je njihov window za takmicenje jos naredna sezona i da je ovo ljeto kljucno da se napravi neka osnova za contending za neki duzi period od toga, sve zavisno od toga koliko mogu dobiti za Paula i Aytona. Oni vec od ovog ljeta osim tih trejdova nemaju mnogo manevarskog prostora, na nekih su 7m gore ili dolje od onog drugog luxury tax praga koji zabranjuje trejdovanje pikova i smjesta ih na sam kraj runde ako ga predju. sto znaci da ih ceka ozbiljan posao + moraju da ubodu sa dosta vet minimum igraca jer ce imati prostora uglavnom samo za njih a to ce biti nekih 5-6 igraca takvih sto odmah ne generise neki optimizam oko sansi naredne sezone. Na sve to dodaj i upitno zdravlje Duranta zbog godina i Bookerov novi ugovor koji sa 36mil naredne sezone, ide na 50+ miliona supermax od 2024-25 sezone, bice jos teze da se neki dodatni talent influx napravi pogotovo bez pikova.

Monty moze da ostane ili da ide ali tesko da ce se naci neko ko je mogao vise i bolje da uradi od njega u ovom periodu, srecom imaju nekih dobrih opcija da testiraju ali ce se znati mnogo vise o tome vec nakon lutrije u utorak.

4 minutes ago, LordOfTerror said:

Mislim da precenjujete vrednost Aytona.

 

Na ovakom ugovoru pitanje da li je uopste pozitivan asset i sta ce doneti za uzvrat.

 

Ako uopste bude interesenata jer je njegova izjava kako mu je cilj drugi ugovor u ligi sve vise dobiju na znacaju, pitanje koliko njega i zanima kosarka...

Kunem ti se da sam htio isto da napisem ali si me pretekao, tad mi je bilo to neki red flag pogotovo jer dolazi ono od #1 overall pika prije nego li je i sezona pocela, hype na all-time high i coek ovo izjavi, nerealno. Slazem se da njegov trade value nije zaista preveliki da mogu sad za njega da dobiju bilo sta osim role playera i losih ugovora i da se nadaju da ce mozda kod njih da proigraju, stavise zbog duzine ugovora mozda budu im trazili i neki pik da prikace. Kad sam vidio neke timove poput Bullsi, Mavsi, Hornetsi i Blazersi da su zainteresovani za njega, znas da je to sve ocajan return koji mogu dobiti.

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

IqVgE0H.png

 

Imamo sada i ovu izjavu od pre dvadesetak minuta.

 

Ne znam kako ga nije sramota da ovako laze. Ne zasluzuje da igra u petorci sa Bukerom i Durentom, nego sa cetiri Dilona Bruksa. Vise bi se trudio na terenu pored ta cetiri bolida koji bi ga bez pardona napusavali.

Link to comment
Share on other sites

charlotte, san antonio i dallas jedine ekipe koje nemaju nekog posebno dobrog centra. phoenix ako trejduje aytona i oni ulaze na listu sto znaci da bi najidealnije bilo da uzvrat dobiju bar nekog korisnog igraca na c.

kako kaze franciz, paula ce jedino trejdovati uz neki drugi asset, sto je opet zajebano i nije garancija da ce se na kraju i isplatiti.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Dracarys said:

Da li je Ejtonova vrednost mala, videlo se u g6 protiv Denvera. Laganeze blow out.

 

Nije ni Finiksu pametno odreći se Ejtona, jer će svakako godinama unapred biti dominantni Jokić i Dejvis na zapadu.

 

Opet ne vidim problem u Ejtonu kao i u dvojici superstara, sa ovakvim siromašnim i još okrnjenim rosterom, teško se mogu dobiti Nagetsi... Ne verujem ni da će CP3 biti nešto posebno relevantan sledećih godina, on je dosta veći problem od Ejtona.

 

22 minutes ago, displejnejm said:

Mislim da Ejton ne želi više da igra u Finiksu (ili za Montija, nisam siguran), tj. da nije toliko do Sansa, koliko do njega. Realno, namenili su mu ulogu prašinara, rilja u odbrani, ubacuje otpatke, povremeno dobije loptu. A ima meku ruku i mogao je da bude uključeniji u napad, da idu akcije za njega češće. Samim tim bi bio motivisaniji da isporuči u odbrani. I sam postavljam pitanje njegovog karaktera tj. motivacije, ali nije to toliko izraženo kao kod Simonsa npr. 

 

insajder sunsa je i rekao jutros kako monty i ayton nisu imali dobar odnos posle finala 2021. i da je DA bio razocaran odnosom prema njemu. 

 

naravno, to nije alibi za nedostatak hasla i volje na terenu ali, iako vecina navijaca sunsa to nece priznati, ayton nam mnogo znaci na terenu, sto se i videlo jutros kad su nuggetsi lako zatvorili passing lanes ka liniji za 3 bez aytonove gravitacije u napadu.

 

moje licno misljenje je da bih menjao montyja williamsa, a ne i aytona, ionako mu je trejd vrednost na minimumu. dao bih mu sansu s novim trenerom.

Edited by João Palhinha
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

tunajt vi fajt for aur fridm. dej vont tu tejk jor hazbnds, jor brathrs, jor ankls, jor sans, kljakas vil cer. giv dem nou mrsi bikoz dei vil giv ju not. no priznrs. dzast rimembr d srajn ju ar defending! 

lejkers ar not a fistful of grejn to be nibld baj everi krao brot baj d vind.

FOR AUR BATHRS, SANS, ANKLS, KLJAKAS VIL CER GIV DEM HEL!!! 

Edited by HAMMER
inglis gramr
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Loši su Niksi, previše ISO igre - nije čudo da u ovom plej-ofu imaju najmanje asistencija i najmanji broj poena po posjedu od timova iz druge runde. Nije to igra koja može da ih odvede daleko.

 

S druge strane, s obzirom na igrački kadar, nijesu oni ni toliko loši. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...