Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Dobro, razumem @Miki28 i fanove LAL koji po prirodi imaju arogantan stav kako od protivnika nista ne zavisi, nego samo od toga da li se njihovoj ekipi igra ili spava to vece, ali cekaj @DameTime… kakvo opuštanje Majamija koji igra protiv ogromnog favorita i vodi 1:0 ni sami ne znajući kako 😕

 

pa valjda ima nešto i do pripreme utakmice bez Janisa, do prilagodjavanja situaciji najjace ekipe lige (ili druge najjace). 
 

Majami ni sa Hirouom nema dovoljno napadackih opcija, bez njega je tek kriticno. Oni ako izvuku jos 1 do kraja sa ili bez Janisa dobro je i dovoljno.

 

Taunsova pojava me cini malkice ljutim, takvih glupana nema mnogo cak ni u odabranom drustvu kakvo je NBA. Vrhunac karijere neka mu bude 3pt shooting contest na AS, kao Voson Lenardu.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Olosh iz Junkovca said:

Majami se opustio bez Janisa,

primili 81 poen za poluvreme

 

1 hour ago, DameTime said:

 

Heat se očekivano opustio jer Giannis ne igra, tj. ostatak tima je isporučio svoje. Čak 7 dvocifrenih igrača kod Bucksa.

 

 

nadam se da ste gledali tekmu, pa da mi pojasnite kako se to opusta u plejofu protiv favorita.

bucksi su oybiljno jaka ekipa, nekih ranijih sezona su dobijali celticse i slicne bez giannisa u nekoj petoj, sestoj tekmi

 

mislim da su se opustili jer je herro polomio ruku 😐

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@uini Ne moramo od sabajle da jedni drugima seciramo svaku reč... Vrlo dobro je poznato na topicu šta mislim o Bucksima (i bez Janisa) i koliko su jaka ekipa. Ali sa ozbiljnijim pristupom teško primaš 81 pts za poluvreme u plej of tekmi. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

@bosMan_jr Lejkersi sinoc nisu izasli na teren kako su trebali vec dosta opusteno i to im se desava milioniti put ove sezone. To nije kikakva arogantnost vec cinjenica ali svakako da ide i respect za Memfis koji je nagazio od starta i dosao do 1-1 apsolutno zasluzeno. 

 

Ipak i dalje smatram da se Lejkersi pitaju jer vec je nekoliko njih pisalo. Previse izostanaka kod Memfisa ( Ja ce im se vratiti za sledeci mec ) a stvarno ne vjerujem da Memfis ima jos 2 brzine vise od ovog jutros a koje su neophodneda bi se prosli Lejkersi.

Lejkersi svakako ih imaju u vidu bolje odbrane i AD. DLo od njega se i ne nadam previse, uvijek sam prije za Kyrie nego DLo.

 

I jos jednom Lebron je mnogo bitniji u odbrani da uradi nesto nego u napadu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

@uini Ne moramo od sabajle da jedni drugima seciramo svaku reč... Vrlo dobro je poznato na topicu šta mislim o Bucksima (i bez Janisa) i koliko su jaka ekipa. Ali sa ozbiljnijim pristupom teško primaš 81 pts za poluvreme u plej of tekmi. 

 

zanimljivo mi je da je dvoje ljudi iskoristilo opuštanje kao razlog-reč za poraz majamija.

vidim da su bucksi postavili rekord franšize po broju ubačenih trica. 

 

možda je heat posada bila u fazonu, ma neću da branim šuteve, promašiće a možda su bucksi jednostavno imali dobru egzekuciju svojih napada, tj dobro su napadali slabe tačke heata.

nisam gledao, zato i pitam, pošto mi je heat otprilike poslednji tim koji će izgubiti tekmu zato što su se opustili, pogotovo protiv ekipe koja je jača od njih. u plejofu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

zanimljivo mi je da je dvoje ljudi iskoristilo opuštanje kao razlog-reč za poraz majamija.

vidim da su bucksi postavili rekord franšize po broju ubačenih trica. 

 

možda je heat posada bila u fazonu, ma neću da branim šuteve, promašiće a možda su bucksi jednostavno imali dobru egzekuciju svojih napada, tj dobro su napadali slabe tačke heata.

nisam gledao, zato i pitam, pošto mi je heat otprilike poslednji tim koji će izgubiti tekmu zato što su se opustili, pogotovo protiv ekipe koja je jača od njih. u plejofu.

 

Ja sam ostavila "predikcije" za noćašnje utakmice i otišla da spavam... Dakle, nisam gledala real-time. Čini mi se da forumaš koji je prvi to napisao jeste. Skroz je ok da neko ko je gledao dođe i ispravi ako ima neke druge utiske. Kad sam se probudila, bacila sam pogled na statse i highlights i toeto.

Ni ja ne bih očekivala to od Majamija, ali primili su jbn 81 poen za poluvreme... Nema šanse da me neko uveri da je tu bilo ozbiljnog pristupa, pogotovo jer traje PO i jer nisu ekipa poznata po lelemuđenju u odbrani toliko. 

Naravno, to ne znači da su izgubili samo zato što su "neozbiljno izašli na teren"; jasno je da su Bucksi odigrali i iznadprosečno u napadu na osnovu toga što ih je sedmorica bilo dvocifreno na kraju.

Edited by DameTime
gramatika
Link to comment
Share on other sites

los jokic, srecom jamal upalio PO mod, uz solidan doprinos MPJ-a i gordona

 

jokara deluje kao da je na 50%, i morace mnogo vise da povuce u narednom periodu ako ce nagetsi da se nadaju bilo cemu

ajde jasno je da u napadu nije previse ni forsirao

ali odbrana je valjda all-time low za njega

on bukvalno sada igra neku bobi marjanovic odbranu gde ni ne pokusava da zasmeta nekome na prodoru

ako je i od jokica previse je

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Majami jednostavno nema napadačkog potencijala da igra NBA( maltene ), a ne PO pogotovo sa ovom povredom.

Milvoki i bez Janisa može bez po muke da ih uguši odbrambeno.

Velika je šteta što nisu dali više za Mičela letos, mislim da bi on bio pravi fit za ovaj tim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, NikadProtivKaline said:

los jokic, srecom jamal upalio PO mod, uz solidan doprinos MPJ-a i gordona

 

jokara deluje kao da je na 50%, i morace mnogo vise da povuce u narednom periodu ako ce nagetsi da se nadaju bilo cemu

ajde jasno je da u napadu nije previse ni forsirao

ali odbrana je valjda all-time low za njega

on bukvalno sada igra neku bobi marjanovic odbranu gde ni ne pokusava da zasmeta nekome na prodoru

ako je i od jokica previse je

 

Ma gde  loš jbt 😄

 

Ok, nije na 100%, ali svejedno odlična partija. Uopšte mi nije bio puno bolji Marej, iako je odigrao na gornjem nivou svojih mogućnosti. Čim Jokić izadje, a Marej ostane, to je divljana bez ikakvog smisla, pa ako udje, udje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Denver je juce imao odlicne minute od second unita, kad je Jokic bio na klupi. Odbrana je bila bas dobra sa Greenom na 5. Jokic je juce bio zaista jeziv u odbrani, narocito u toj 3/4. Ne mogu da shvatim da igrac koji je toliko inteligentan toliko ne ume da se postavi u pnr odbrani, kada brani prostor. Konstantno je u losem polozaju, na pogresnom mestu. Gledano iz tog ugla Marc Gasolova nagrada za DPOY mi izgleda kao najvece dostignuce ikada.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, realno *w said:

 

Ma gde  loš jbt 😄

 

Ok, nije na 100%, ali svejedno odlična partija. Uopšte mi nije bio puno bolji Marej, iako je odigrao na gornjem nivou svojih mogućnosti. Čim Jokić izadje, a Marej ostane, to je divljana bez ikakvog smisla, pa ako udje, udje.

 

 

 

Treća četvrtina je bila tragična za njega, na oba kraja. U četvrtoj ipak dosta bolji.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dracarys said:

Nije imao ko da isprati Brona napadacki, otuda i poraz. AD bi mozda mogao da bude najvazniji igrac Lejkersa ove sezone, ali da on bude prva napadacka opcija, to nikako. Sramotan je sinoc bio na tom delu terena.

Nijesam gledao meč mada moram priznati da sam ostao zatečen ishodom uzimajući u obzir sve nedaće s kojim se susreće Memphis. Japanac ispada najbolji Jezerđija u ova dva meča napadački gledano. Mada i dalje ne sumnjam u prolazak Lakersa u drugi krug. Ali morat će opet put Tennesseeja. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Milvoki - Majami

 

Prva cetvrtina 35:27 uz kos uz zvuk sirene za Lopeza. U drugoj cetvrtini rezultat 42:32 gde Baksi krecu sa trojkama (prakticno svi sem Lopeza) i rezultat je 75:42 i resen mec. Te trojke su bile izgradjene iz uglova, iz dotrcavanja u polukontrama, otvoreni sutevi, preko ruku.... Nista se tu Majami nije pitao, jednostavno ih je krenuo sut. Majami se drzao dok je Batler postizao poene. Kako su krenuli da mu se odmicu i pustaju sut za 3 poena tako je i njegova produkcija opala i nije bilo nazad za njih.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Alex_Serbia said:

Skroz sam zaboravio da bacim svoj take za prvu rundu 🤦‍♂️

 

DEN vs MIN 4-2

MEM vs LAL 2-4

SAC vs GSW 3-4

PHO vs LAC 4-3

 

MIL vs MIA 4-2

BOS vs ATL 4-0

CLE vs NYK 4-3

PHI vs BKN 4-1

reci mi juzername molim te

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...