Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ja sam ocekivao da barem na ABA ligaskom nivou Kampaco moze da napravi neku razliku...Nama je organizacija igre gora nego pod Jovanovićem.

40 trojki nije ni za basket ispred zgrade a kamoli za jednu takmičarsku utakmicu.Svi znamo da teorije nema da u ABA uzmemo pobedu Partizanu u Areni...tako da sto se tice prednosti domaceg terena u ABA i KLS to možemo 99% da zaboravimo.

Pa ako nista od naredne godine sa nekim novim rosterom i novim trenerom dodjemo do top16 faze EK!

 

Link to comment
Share on other sites

Ako ima neki brat iz PG da mi sazna ime i podatke ovog decka, poslao bih mu nesto.

A za govna koja u grupi napadaju dete od 15god samo zelim da mi dodju nekad na posao

 

https://www.vijesti.me/vijesti/crna-hronika/646249/pretucen-tinejdzer-u-centru-podgorice-u-grupi-nasilnika-bio-i-radulovic-nedavno-privodjen-zbog-istog-krivicnog-djela?utm_campaign=vijesti_share_counter&utm_medium=app_android&utm_source=vijesti_android

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Tuzno 4
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Sve je do vas, ili cete nastaviti da ih pratite i da se nervirate ili prestanite da bacate vreme na njih, nisu oni krivi, svako donosi odluke za sebe. Recimo, cim je krenula serija poraza, batalio sam da ih pratim, u toku jesam, ali informativno. Juce sam probao da gledam , ali nakon dva minuta sam batalio, kad je Dobric krenuo u onaj finta prodor i zavrsio sa air ball sutem van balansa. Ugasio sam odmah TV i samo pogledao skor na kraju. 

 

85 81, trepnuo nisam niti se uzbudio. Potpuno sam ravnodusan sto se tice njih, identicno kao sto oni igraju od januara meseca. 

Da ponovim Evro Kup je olaksanje za navijace Zvezde, nakon 10 sezona ucmalog i budjavog evroligaskog filma. 

 

Mislim da ovde strucni stab ima dosta udela u svemu ovome, nemoguce je da dva meseca si u padu, a da se struka BAS za nista ne pita. Posto sam laik za basket, mozda i gresim, ali i ovi od preko puta su imali seriju poraza, nekih 9 u 10 utakmica, pa su se opet digli pobedama nad Efesom i Fenerom, ovde se samo produbljuje kriza, svaka utakmica sve blamantnija od prethodne. 

 

Cibona je veci samar od Zadra, ali vazno je ucestvovati. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

@Ljubitelj baklave Odlican si mi uvod dao.

 

Da je iole normalna situacija u nasem sportu, ovo bi se gledalo kao samo jedna obicna utakmica koju smo izgubili. Tako to i stranci gledaju. Njima nije jasan ovaj na zivot ili smrt diskurs kod nas. Nasim igracima je jasno.

 

Ko je za to kriv? Neko je stvorio ambijent po kome se mora osvojiti ABA liga ili je potop. Nasi navijaci se usled takvog razmisljanja ponasaju kao da je ABA liga titula nasa dedovina a ne nesto sto se mora zasluziti svake godine. Kao da nam neko hoce ukrasti trofej koji je inherentno nas. Time je posejano seme za mrznju i incidente na necemu sto je u biti zabava za publiku. Navijati za svoj klub je jedno, stvarati atmosferu linca je nesto drugo. Krenulo je to poodavno, jos u vreme DOS-a. Nastavljeno je dolaskom Nebojse Covica na celo naseg kluba i od tada samo eskalira. Da li je to moguce zaustaviti? Moguce je, ali samo drakonskim kaznama, kao sto se huligani plase evrolige moraju se plasiti ABA lige. Ali da li ce se to desiti? Tesko. Partizan i Zvezda su veci od cele te lige, od cele organizacije, sto znaci da ce biti kako oni odluce.

 

Sta su posledice? Upravo ovo sto se desilo u Podgorici. To je jezivo. To je nedopustivo. Da neko moze glavu da izgubi zbog majice svog kluba? Pri tome, majice koja nikog ne provocira, prelepe majice sa posvetom legendarnim navijacima Zvezde?

 

Dosta je zaista. Cemu to? Sta je strasno da igramo Evrokup? Sta je strasno da jednom ne budemo sampioni? Cega se bojimo? Da ce sad oni preko puta da zajasu? Zbog cega se toga plasimo? Pa jasno je. Slican se slicnom raduje. Covic vidi sebe u tome pa se toga i plasi. Serem se u ovakav sport i u ovakvu ABA ligu koja ne sme da pisne.

 

I dobro je da je Cibona pobedila.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Redstar0356 said:

Defanzivni skok zavisi od postavke na terenu, ako igraci ne znaju gde stoje i sta rade, dzabe ti i Tavares. 

 

Defanzivni skok zavisi od koncentracije i anticipacije kretanja lopte. Dobra postavka je potreban ali ne i dovoljan uslov. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

4/4 u poslednje vreme:

Cibona-Zvezda 24:14

Bajern-Zvezda 35:24

Zvezda-Alba 11:27

Makabi-Zvezda 31:20

Zalgiris-Zvezda 21:10

Zvezda-Real 8:22

 

 

 

Ovo su egzaktni i stravični podaci. Primetno je da ne znamo šta da radimo kad kola krenu nizbrdo u poslednjoj četvrtini. Svi gledaju u Campazza a on je plejmejker a ne strelac, moraju i ostali da se kreću. Ubija nas Vildozina loša forma, ljudi nisu ni svesni koliko je on dobro igrao kad je tek došao, ovo sad je kao neki skroz drugi igrač. Naravno, ne pomaže ni što Nedović rabi tog unutrašnjeg Lilarda u sebi i više voli da opali sa 9 m nego da koristi besprekoran prvi korak da makar iznudi faulove ako ne može do kraja.

 

Pa opet, ostajem pri stavu da nama bekovi nisu neki problem, problem je apsolutna beda od unutrašnje linije, gde osim Petruševa niko ništa ne doprinosi. 

 

Ekipa je sad već u tolikom kanalu da mislim da nikakvo dalje nabijanje pritiska neće pomoći. Da sam na mestu Duška probao bih sad sa inverznim metodama, sa hrabrenjem i podrškom, da im utuvim u glavu da oni znaju da igraju košarku i da mogu do zacrtanih ciljeva jer imaju kvalitet za to, treba da probude zajedništvo ponovo. Ne mora ovaj poraz da bude tako loš, ova ekipa je pobedila KKP pred 20k njihovih navijača, znači mogu to da urade. 

 

Petrušev mora dobiti veću ulogu uprkos svim manama. Upadljivo je najbolji naš visoki, jebo nas Luka nejaki Mitrović i njegova kreativnost gde ima isti broj izgubljenih lopti i asistencija. 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ovo su egzaktni i stravični podaci. Primetno je da ne znamo šta da radimo kad kola krenu nizbrdo u poslednjoj četvrtini. Svi gledaju u Campazza a on je plejmejker a ne strelac, moraju i ostali da se kreću. Ubija nas Vildozina loša forma, ljudi nisu ni svesni koliko je on dobro igrao kad je tek došao, ovo sad je kao neki skroz drugi igrač.

 

4 od ovih 6 tekmi su bez Kampaca i ja sam bio u fazonu, doći će Facu pa će neko stati na loptu u Q4 a ostali će da se opuste, kad ono....

 

Duško kao da ne ume da digne ručnu kad kola krenu nizbrdo nego još dodaje gas sumanutim odlukama da pusti ispucavanje (ili nemogućnošću da ga zaustavi). 

 

I ovo što kažeš za hrabrenje, bukvalno nema drugog nego to. Ovi momci znaju košarke, imaju limite (frountcourt najgori u EL), samo ih treba ohrabrivati, podržati i gurati da se vrate na decembarska podešavanja.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hvala gospodinu koji me je banovao, da sam sinoć imao pristup morao bi da olabavi ručicu još više 😃

 

 

može li neko da napravi na našem sajtu onaj tajmer za odlazak uprave kao što je bilo za Kampaca ?

 

Edited by Filbi
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Takođe želim da se zahvalim @Don Dusko za ban, zaslužio sam ga, jer sam neopravdano Lesora poredio sa šljamom, u koji se navodno uklopio. Nije čovek znao šta piše na navijačkom transparentu i nije znao koju pesmu peva i da ima pogrdne sadržaje i sasvim je slučajno sapleo Kampaca i nije krenuo da se bije, već su ga gurali ka Vildozi. Kalemegdan u junu se ne vidi, ali to nije zbog tima i Duška, već nakaradne građevine. Čitaću i dalje Vox, ali više ne bih da pišem. Sve najbolje i pozdrav svima!   🔴❤️

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...