Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

22 minutes ago, John Terry said:

 

Odluka trenera. Očajan je u zadnje vreme. Kao i ceo tim ali Mitar posebno.

Ovo mu je bilo možda i najboljih 5 minuta u poslednje 4 utakmice.

4 minutes ago, srlepajce said:

Screenshot-20230203-085045-Twitter.jpg 

I za ovo ona majmuncina kaze nije u visini obruca :smiley26:

Koliko sramotno

Meni je veća sramota što nisu hteli ni da gledaju snimak.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

zaštita reketa nula, napad slično. kuzmić je ušao i obavio dobar posao, bentil je neuobičajeno dobro branio skok i uzimao ofanzivne lopte, dalibor takođe solidan, na kraju i petrušev. 

 

Ok sve, ali 5 minuta 10 indeks, treći najbolji u ekipi i +1 sa njime na terenu. Dao je koš, izašao i to je bilo to.

 

I ajde da ostali ne znam kako kidaju, nego toliko praznih minuta da je to neverovatno. Meni je neverovatno da imaš 2 igrača koji za 36 minuta na tererenu, nemaju šut iz igre, pa kakva god da je odbrana.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

Ok sve, ali 5 minuta 10 indeks, treći najbolji u ekipi i +1 sa njime na terenu. Dao je koš, izašao i to je bilo to.

 

I ajde da ostali ne znam kako kidaju, nego toliko praznih minuta da je to neverovatno. Meni je neverovatno da imaš 2 igrača koji za 36 minuta na tererenu, nemaju šut iz igre, pa kakva god da je odbrana.

 

 

I meni je bilo čudno. Držao se za leđa kad je izlazio. Ili ga je Ivanović zaboravio.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

rano je za to ali je ujedno i bezveze biti ironican. mene raduje njegova partija, kao i daliborova, plus komplet ekipa u poslednjoj cetvrtini. kuzmic i pefi takodje pokazali da postoji prostora za 10-15mins, u zavisnosti od konteksta. takodje petrusev kao da je krenuo napolje iz banane.

 

meni je ovo bio dobar finis, iako nismo uspeli.

Ako me sta raduje sa ove ekskurzije po Italiji to je Dalibor Ilic

Treca tekma gde ima vecu minutazu

Klinac je, gresi ali trudi se i drago mi je da ga Dusko ne izbacuje posle svake greske vec ga evidentno pusta da "raste"

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Treba bit realan u poredjenju s Partizanom.

 

Partizan ima roster pun proverenih EL igraca sa ozbiljnim ulogama, bez ikakvih rupa osim na 5. Cisto pojednostavljen fun fact dolazak dua iz PAO: Partizanu je Papapetru samo deo rotacije, mi bez ludila Nedovica ne mozemo nikoga da pobedimo u EL.

 

Mi imamo Nedovica, Vildozu I 10 role players.

Sa Kampacom I Polonarom bi to delovalo sigurno drugacije, ali ih nemamo I to je to.

 

Svi smo malo poleteli, neki I malo vise posle lepe serije, to je u Srba I Cigana cesto. Odigrati EL do kraja dostojanstveno, borbeno kao sinoc I probati sa Fakuom, Martinom da odbranimo ABA .

  • Like 25
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Clash said:

MItrovic je izasao zbog ledja, povreda.

Izasao je posle dobre sekvence u trecoj kada je vezao pet poena i nije se vise vracao.

 

Prelepo. Ima li baksuznije ekipe negde.

 

@leki bg Slazem se, s tim sto mislim da vise imaju rupu na 1 nego na 5 i to u smislu playmakinga. Ne ballhandlinga, jer to imaju odlicno. Kad im se vrati Koprivica, to je jedna mocna masina. Svako ima odredjenu ulogu, jasno podeljenu, zna se ko su starteri a ko igraci uloge i recimo Trifunovic trenutno uziva u svojoj ulozi nekog ko je neki osmi igrac rotacije koji unosi energiju.

Ali ja mislim da je njihova komparativna prednost pre svega u tome sto su im svi ti nosioci igre u najboljim godinama i apsolutno zdravi igraci bez nekih repova povreda i slicno. Svi su kao od stene odvaljeni, dok smo mi dovodili penzionere i poluinvalide (iako to jeste malo prejaka rec,neka je).

 

EDIT EDITA 🙂 Gde nam nestade ona mantra da Dusko igra sa tri ballhandlera, imali smo NULA ballhandlera u pojedinim momentima 🙂 Kada je Dobric kreirao za sebe...

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, realno *w said:

 

Ok sve, ali 5 minuta 10 indeks, treći najbolji u ekipi i +1 sa njime na terenu. Dao je koš, izašao i to je bilo to.

 

I ajde da ostali ne znam kako kidaju, nego toliko praznih minuta da je to neverovatno. Meni je neverovatno da imaš 2 igrača koji za 36 minuta na tererenu, nemaju šut iz igre, pa kakva god da je odbrana.

 

3 minutes ago, realno *w said:

@Clash @pavijan2

 

Ok, to je već druga priča onda.

 

video sam i ja statistiku ali na terenu nisam video ništa dobro. 

pri čemu je bentil odlično otvorio i zatvorio tekmu, kuzmić bio vidno bolji od mitrovića a dalibor pokrpio hustleom ostatak.

pominješ ta dva igrača bez šuta iz igre, kapiram da su to lazić i lazarević, koji jasno je, igraju na niskim pozicijama. lukini partneri na visokim pozicijama su svi redom bili bolji od njega, bilo u odbrani (kuzmić), bilo u napadu (petrušev), bilo u oba smera (bentil)

 

nisam znao da je izašao zbog povrede ali ništa ja tu nisam video zbog čega bi trebalo da igra više od tih 5mins na datoj tekmi.

 

edit

kuzmić je imao i dobre napadačke minijature

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mitrović više ne treba da igra ni minut, neka se na 5 rotiraju Petrušev, Kuzmić i Ilić dok se Martin ne vrati, taman da se izbegnu ove sumanute rotacije sa 4 igrača na jednoj poziciji u toku meča. Isti tretman zaslužuju Dobrić i Ivanović, s tim što za Dobrića baš nemamo alternativu pa on nažalost mora da igra, ova dvojica pak uopšte ne moraju. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Igramo groznu, seljačku košarku koja nijednog neutralnog posmatrača ne može da impresionira. Ako je Duško brao lovorike nakon čudesnog starta na našoj klupi, sada zaslužuje dosta kritika. Činjenica je da je roster nezavidan i nebalansiran ali ima i dosta njegovih grešaka sa rotacijama. Dobrić je ograničen igrač i pun mana u svakom smislu međutim ne može se osporiti da je timski igrač i poslušan igrač. Nije on odjednom rešio da glumi opakog strelca nego mu je ta uloga data od stručnog štaba, pre svega zbog nepostojanje bilo kakvog izvora poena spolja izuzev Vildoze i Nedovića, koji su izduvani, pomalo pročitani a u slučaju Nemanje i u očajnoj šuterskoj formi koja sad već poprima ozbiljnije razmere. Ostali spoljni igrači ne garantuju ni 5 poena po meču ZBIRNO. Sa te strane razumem veći protagonizam Dobrića, međutim petorke u kojima je on daleko najopasniji po koš su stvarno besmislene, Vildoza ili Nedović moraju biti konstantno na terenu pa makar igrali loše, barem odvlače pažnju odbrane i moraš striktno da ih čuvaš. Postave u kojima su istovremeno Marković, Lazić i Ilić su isto tako sumanute. Lebron i Davis bi imali problem da drže vodu kao preostala 2 člana takvih petorki. Mi sa šutem za 3 ispod 20% nemamo šta da tražimo u EL, jednostavno moderna košarka je takva. Hustle u drugom poluvremenu je bio u redu, mnoge ničije lopte su volšebno otišle njima, pa u sadejstvu sa tendencioznim a na momente i krajnje bezobraznim suđenjem, kao i činjenicom da su Baron i Hall lakše pogađali svoje šuteve od naših vedeta - poraz je bio neminovan. Pod košem opet uglavnom beda, Bentil je malo popravio krvnu sliku i odigrao je vrlo dobru partiju međutim jasno je da je povratak na besomučno forsiranje igre kroz njega pokazatelj koliko grebemo po dnu kace ofanzivnih mogućnosti. 

 

Dakle, tim itekako zaslužuje kritike ali ne i pljuvanje, udarili smo u plafon mogućnosti i (ne)realnih očekivanja. Čudesne partije Petruševa su nas zavarale. Vildoza i Nedović su odlični EL napadači (Vildoza bolji i konstantniji) i to je to. Ne možemo bez njih trojice u jakoj formi i to je činjenica, ali to znaju i protivnici. A da te pobede Dobrić i Bentil može da se desi u jednoj od 20 utakmica.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, StiviKivi said:

Udario ga po licu.  Koliko je faul , ne znam. Ali ga je rukom udario po licu. Nije mu izbio loptu

Tek sad vidim kakvu mu je samarcinu lupio pogledom Bentil.I ono nije bilo od tablu nego je Ilic zafelsirao loptu.Nije Zalgiris igrao rukometnu odbranu zadnja 4.minuta dok je Mirotic isao preko centra Pionira.Od one serije 7-2 i kazne za Kampaca koja se zavrsava krajem februara kad vise ne bude bitno sa svim ovim shvatam da nam rade o glavi.Obicno su kazne do kraja godine i to mi zvuci smislenije gde bi odustali i mi i Kampaco.Ovako nas kraduckaju,a ono juce je bilo lagano navlacenje.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srlepajce said:

Ako me sta raduje sa ove ekskurzije po Italiji to je Dalibor Ilic

Treca tekma gde ima vecu minutazu

Klinac je, gresi ali trudi se i drago mi je da ga Dusko ne izbacuje posle svake greske vec ga evidentno pusta da "raste"

Jbg ne moze se ispraviti ono sto je lose nauceno.Preuzimanje u odbrani mu je ocajno,to se uci u juniorima a malo je i do osecaja.O branjenju pika necu ni da pisem….

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Guru said:

Mitrović više ne treba da igra ni minut, neka se na 5 rotiraju Petrušev, Kuzmić i Ilić dok se Martin ne vrati, taman da se izbegnu ove sumanute rotacije sa 4 igrača na jednoj poziciji u toku meča. Isti tretman zaslužuju Dobrić i Ivanović, s tim što za Dobrića baš nemamo alternativu pa on nažalost mora da igra, ova dvojica pak uopšte ne moraju. 

 

Imam osjećaj da ti domaći igrači moraju da igraju i tako se vrtimo u krug iz godine u godinu.

 

KKP je napravio sjajnu stvar tako što se ratosiljao Dangube i Zagorca, mi i dalje robujemo brojem domaćih igrača u rosteru. Naravno lakše je kad imaš love za dobre strance ali nije da nije moglo bolje od Hollanda, Bentila i rovitog Hasana.

Link to comment
Share on other sites

Sve ste rekli na prethodnim stranicama. Ovaj roster nema kvalitet za top8, a trenutno smo u velikom padu forme. Dobrić je katastrofalan u ulozi kreatora. I nije on kriv što ga Ivanović forsira, isto je radio i Radonjić. Nedović se potpuno raspao na terenu u ove dvije utakmice. 

 

Ima i po neka pozitivna stvar:

 

1.Bentil je odigrao dosta dobar meč u oba pravca

2.Ilić može da obavi dobar posao na skoku

3. Kuzmić daje neke znake života

4. Marković ima više smisla od Ivanovića u ulozi back-up pleja

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kvaratskhelia said:

3. Kuzmić daje neke znake života

 

Po stoti put, i onda umre. Ali mi smo zapeli da ga ne skidamo sa aparata.

 

@Chaos Is Me U 90% se slazem samo mi je potpuno nelogicno da neko sa tolikim iskustvom trenera moze da ima brainfartove tipa da da Dobricu loptu u ruke i da ovaj kreira sebi sut. On se jadan upetlja u loptu. Zna se dobriceva uloga. Moze sut iz mesta, moze back door protrcavanje. Nista dalje od toga. Cim udje u vise od par driblinga, u 90% je pisi propalo.

Sto se Nedoviceve suterske forme tice, osim mozda onog Wallera iz Igokee, ja nisam video lika koji svojevoljno uzima teze suteve od Nedovica. Normalno je da ce da masi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Поред скандалозно суђења запада ки у око колико су ссмо нестварно тешких шутева погодили када смо одиграли одличну одбрану и то што нисмо могли у сваком битном тренутку да сачувамо дефанзивни скок него

су увек имали други напад после којег смо углавном примали кошеве. 

Свака част Далибору Илићу где је добру ролу имао против Дејвиса и ако није имао минуте у Евролиги. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

 

Po stoti put, i onda umre. Ali mi smo zapeli da ga ne skidamo sa aparata.

 

@Chaos Is Me U 90% se slazem samo mi je potpuno nelogicno da neko sa tolikim iskustvom trenera moze da ima brainfartove tipa da da Dobricu loptu u ruke i da ovaj kreira sebi sut. On se jadan upetlja u loptu. Zna se dobriceva uloga. Moze sut iz mesta, moze back door protrcavanje.

AL' KOME DA DAS DA KREIRA AKO NISU U IGRI VILDOZA I NEDOVIC...ili ako je jedan i protivnik forsira neku varijaciju box'n'one na Vildozi ili Nedovicu. Dzoni izasao iz 3 pulnuta rebra, forma ne postoji, Pefi po kos najbezopasniji u karijeri.

 

Voleo bih da tu imamo Pantera, pa da damo njemu da kreira ili Papapetrua ili Nanelija...ali nemamo.

Link to comment
Share on other sites

Имали смо и пар идиотских одлука (типа Куз који након тоталног поништења Дејвиса прво прави дебилски фаул, а потом маши два бацања), неколико машених отворених тројки (падају ми на памет Добрић и Бентил), неколико пропуштања да се изабере најбоље решење (из страха, шта ли), што нас је, у садејству са скандалозна три говнара, довело овде где смо. Шутерски канал, повреда Луке и остало су само вишње на шлагу. 

 

Не могу да кажем да нисам много задовољнији него после Виртуса, има овде још енергије, има још и шансе, па и тимског квалитета да се нешто уради. Међутим, треба да се буде на сто посто, без права на грешку, а то је лакше рећи него учинити кад си у оваквом каналу са самопоуздањем и кад те немилице краду на сваком кораку. Ипак, ако су ме у нешто уверили у оној серији, то је да се свако може добити. Што би рекао друг Раја, ја знам да у нама постоје скривене снаге. Сад, хоћемо ли их искористити, другови пионири, то је питање од милион долара. Ојела нам се гуза, али идемо даље.

 

Хтео сам да рентујем, па се ово негде успут претворило у оптимизам. Да пребринемо приправника па да падне Макаби.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni ce biti srce puno samo ako uzmemo ABU. Svo na to je samo bonus. Setimo se samo kako je sve krenulo. Evidentno je da smo u krizi ali neka budu pravi onda when matters. Nama ta 3-5 meča( best of five je cini mi se u četvrtfinalu) dodatno u EL ako kojim slučajem i uđemo u Top 8 neće ništa značiti u rezultatskom smislu osim iskustveno. ali titula u ABI i te kako hoće ako ona još uvek donosi direktan plasman u EL. Mi sa te 7 ili 8 pozicije nemamo šta tražiti u Top 8 jer nas tu čekaju Oly ili Real možda Barca. Zna se valjda sta je prioritet da bi klub mogao normalnije funkcionirati nadalje. 

Link to comment
Share on other sites

Dalibor Ilic dva puta nije mogao da zagradi igraca kad su bila promasena bacanja u pitanju, hvatali mu loptu ispred nosa sto nije bas dopustivo.

Petrusev po meni bezobrazno malo igrao zbog samo Dusku znanih razloga. Igrao je isto koliko i Dalibor Ilic. 

Dobric i Nedovic po meni najveca razocarenja na sinocnoj utakmici. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...