Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

11 minutes ago, Sector said:

Možda Asvel dobije osakaćenu Valensiju i to nam je dosta. 

 

Barsa ništa ne igra, sranje od košarke. Samo invidualni kvalitet i sudije. Nije ni Efes bolji ali imam osjećaj da će dobiti. 

 

PAO je završio svoje nakon onog potopa protiv Fenera, rutiniraće ih Makabi. 

 

Armani gubi dvocifreno od Žalgirisa. 

 

KKP dobija Baskoniju 10+ ali tu nam je svejedno ko će izgubiti. 

 

Mislim da je Zalgidis najaca dvojka ovde. Ne bih se slozio za Barsu i Pao. Blaga prednost domacinima.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, suptil said:

Jel smes ovo na tiket da stavis 😄

 

Zadnji tiket sam stavio prije 17 godina tačno. Oborili me neki mađari za 50 evra i nikad više. :classic_smile:

 

Ali u suštini da, mislim da nam se ništa neće poklopiti i da ćemo morati da guzimo sve redom za top8.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nek grmi jako said:

Pre nekih šest-sedam godina, sedim u restoranu čekajući konobara sa večerom, kad ono - eto ti ga mladić sa devojkom... Ide ka mom stolu...

 

I tu ne bi bilo ništa vredno pažnje da nisam sedeo sa jednim trenerom, a da taj mladić, koji se uputio ka nama, nije bio košarkaš koji je nešto ranije doživeo tešku povredu, prvu u životu.  I priđe to džigljavo momče, sa sve dovojkom, našem stolu da se javi treneru, iako ga ovaj nikada nije trenirao niti se bavio njime jedan jedini sekund u životu.

 

Pozdravismo se, uz ono uobičajeno - kako si, kako povreda, drž se, nemoj da padaš, biće sve u redu... 

 

Pa kako to obično biva kad na prvu izgradimo stav o nekome, tako se i meni svideo taj mali koji smerno prilazi da se javi, kulturno i vaspitano. I pitam ja tog trenera, jel će od njega biti nešto? A on će - ma jok.

 

I bi mi krivo, kao što bi svakome normalnom bilo krivo da čuje da neki fini dečko verovatno neće dohvatiti ono čemu teži, pogotovo jer je iskustvo pokazalo da taj trener koga sam pitao više pogađa u procenama nego što maši.

 

Ali u tom slučaju je debelo promašio. Jer, taj momak bio je Stefan Lazarević.

 

Evroligaški igrač... Sa velikim "i".

 

 

Još jedan dokaz koliko je trener bitan u košarci i u dobrom i u lošem smislu, možda i najbitniji od svih timskih sportova. A sa druge strane ja uvek govorim, košarka se igra glavom i ko je jak u glavi može dosta da postigne naravno u skladu sa realnim mogućnostima, ali ko je vredan, uporan i psihički stabilan mnogo prepreka može da prevaziđe i da dođe do rezultata koji želi. Upravo je to i Stefan Lazarević, fenomenalan momak, kulturan, vaspitan, očigledno veoma vredan i radan, a najočiglednije jak u glavi da prevaziđe sve što mu se dešavalo (povrede, omalovažavanja i slično) da bi sada igrao najbolju košarku u svom životu. Mnogo mi je drago zbog njega i želim mu puno uspeha.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Каква поезија од игре синоћ. Оно је било уживање за гледати.

Колика штета што нам још Факундо не игра. Уффф какав то био танго. Дај Боже само да нас заобиђу повреде и да наставимо у овом ритму.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nek grmi jako said:

I kad pomislismo da se evropska košarka pretvorila u čemerno brdo budžeta, kaljugu batova i locova, lavirint nemuštih saopštenja i suvo korito nekadašnje reke inspiracija, jedan trener klekne i poljubi grb kluba na parketu, a jedan TV komentator skoro brizne u plač opisujući tu emociju, dok lica ljudi iz publike posle prve Vildozine trojke govore sve što treba da se zna o Crvenoj zvezdi.

 

A treba da se zna da Crvena zvezda čini uslugu Evroligi, inače bi košmarna stvarnost nadjačala snove o igri. Jer za košarku, kao u pesmi, treba imat dušu...

 

Za košarku kakvu smo nekada voleli i kakvu i dalje volimo.  

Аухх расплака ме брате....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sinoćna utakmica je bila toliko specifična (uvek mora i mali omaž Radonji), i to na više načina, koji su, svaki na svoj način, pogodili pravo u srž -- ne samo zvezdaštva -- već i koncepta navijanja za bilo koji klub.

 

1. Navijači, koji u tabloidima i zaverama okovanoj Srbiji, koja se hrani time ko duguje, šta psuje, i koga ogovara, potpuno spontano odlučuju da aplauzom i skandiranjem -- kako vreme odmiče, sve gromoglasnijim -- pozdrave legendu svog kluba. Legendu koja je u Zvezdi doživela rezultatski neuspeh (ili nagoveštaj istog), a zatim i provlačenje kroz dobro poznatu udbaško-tabloidno-blatnjavu mašineriju, kako bi se što više unizila, uprljala i obesmislila. Stoga, to nije bio samo i isključivo pozdrav Obradoviću -- koji i sam jeste dužan nekoliko objašnjenja -- već i glasno oslobađanje emocija koje ukazuju da se legende ne troše na takav način i da ljudi koji se ponašaju pristojno ne zaslužuju takav tretman, uprkos (sportskim) porazima i neuspesima. Verujem da je i Čoviću takva poruka bila veoma jasna, kao da je uklesana u kamenu.

 

2. Potez Obradovića samo ukazuje kakvu je on tremu imao i koliko mu je stalo. U kojoj meri nije znao šta će ga sačekati i koliko mu je laknulo kad su to bili aplauzi i skandiranje. Takav naboj emocija nije moguće obuzdati. Njegov dolazak do polovine, ljubljenje grba, zatim potezi rukama.. to su potezi deteta koje postiže prvi pobedonosni gol, studenta koji polaže poslednji ispit, Đokovića koji jede travu nakon osvajanja Vimbldona.. to je oslobađanje energije koja je na ivici implodiranja, osećaj dečije sreće neopterećen zlonamernim relativizacijama, to je ključanje u čoveku svega što on jeste i što je gradio kroz karijeru. Nije on grb poljubio kako bi pokazao da mu je stalo da Zvezda u tom meču pobedi, to je trivijalno; već je ukazao da su taj parket i taj grb deo njegovog identiteta, koji je oblikovao njegovu ličnost i koji mu niko ne može iščupati -- i da mu je drago što su obični ljudi to prepoznali i nisu naseli na ono na šta svakodnevno nasedaju.

 

3. Košarkaši Zvezde, koji su odigrali savršenu utakmicu. Favorizovani protivnik rastavljen na činioce, ne individualnim kvalitetom, već svime onime što Duško promoviše kroz svoj rad i nastup -- zajedništvo, odgovornost, samopouzdanje, poštovanje, koncentracija.. sve je to juče bilo na istorijskom maksimumutm. Igrači su leteli, plesali po terenu, stizali i pogađali sve i odigrali veći deo utakmice kao u transu. Veći deo tih igrača su deca, da li zvezdina ili još uvek mladi po krštenici, koji su se razvili kroz ovaj klub, ili trenirali košarku navijajući za Zvezdu (sa pokojim izuzetkom 🙂 ) i koji -- ma koliko to neki ismevali -- ipak znaju šta taj grb znači i kakvu ozbiljnost u pristupu zahteva; a znaju bogami i kako se pobeđuje, a i kako se osvajaju trofeji. Pojačani Vildozom, koji se utopio karakterom, a kvalitetom i energijom se nametnuo kao prirodni lider. Šta drugo jedan navijač može da očekuje od svog košarkaškog kluba (u košarkaškom smislu), od onoga što gleda od Zvezde pod Duškom Ivanovićem? Nikakvi milioni, kamioni.. možda po koji, ali snažna, utrenirana domaća osnova- pojačana sa par karakterno kompatabilnih i kvalitetnih igrača, koji ostavljaju srce na terenu, a trenutno kidaju igru poznatu kao košarka. Znaju to i navijači Partizana, nekad se ovo što se vidi kod Zvezde zvalo partizanština; sad je vreme da mu se smišlja novi nadimak 🙂

 

Upravo zbog toga što smo videli na tribinama i na parketu -- i od Saše i od igrača Zvezde, teško je zamisliti lepše košarkaško veče i lepši osećaj koji će se svakako zadržati duže od te jedne večeri.

 

Iako mnogi pokušavaju da nametnu neke druge, to su moji zaključci, pozitivno obojeni. To je kontekst, u kojem su -- na jednom mestu okupljeni -- navijači, igrači i Obradović (pre utakmice), uradili šta su mogli da daju sve od sebe za KKCZ.

 

Svakoj situaciji u životu, koja izlazi iz nekog regularnog protokola, kada se istrgnu kontekst i emocije, može se prilepiti epiteti krindža, patetike, ili bljutavosti. Ali juče je sve bilo u kontekstu i emocijama. I zato razumem zašto neki žele da ih istrgnu, te da svedu sve na korporativno-racionalno-situacionu analizu ljubljenja grba. Promašena tema, nedovoljan (1). 

 

Naravno da je sve juče ponajviše pogodilo navijače Partizana (ne mislim na uglavnom sjajne ljude sa ovog foruma, već više na opštu populaciju koju je moguće ispratiti na društvenim mrežama). Oni ipak prethodnih 10+ godina svoj narativ grade na tome da KKCZ, sa svojim navijačima, nema identitet, da emocija ne postoji, te da uspehe ne prati bajkovita košarkaška priča (kakvu je KKP imao sa Duletom). Teško je bilo gledati jučerašnju utakmicu, jer su se svi ti elementi složili kao jedan -- i emocija, i identitet, i zdrava priča na terenu.

 

Da neko ne pomisli da skrećem ka tatisanju, jer post zaista tome nije namenjen, bilo šta gore napisano ne afirmiše bilo šta što se tiče rada uprave KKCZ (osim što i Čović očigledno zna da nekad pogodi sa trenerom/pojačanjem); niti smatra igrače/navijače KKCZ superiornijim. Smatram samo da je Zvezdina priča u poslednjih xy godina, a koju pišu Radonjić i sada Ivanović omo što bi i navijači KKP želeli za sebe. Kao što je i svima nama Duletova košarkaška priča, borba na terenu, proliveni znoj za svaku loptu, trojke u pravom momentu.. bila ono što želimo i KKCZ.

 

Verujem da će i Saša naći način da svoj postupak objasni navijačima Monaka, jer je juče pokazao šta mu je u dubini duše zaista bitno i šta hrani čoveka, ali danas je novi radni dan. Verujem da će sve biti ok, a da se on lično nada razdvajanju EL na dve konferencije, pa da ne mora više da gostuje u Beogradu, ni komšijama ni nama.

Edited by medobrundo
  • Like 34
  • Love 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Ali kakav pun pogodak je na kraju ispao potpis Petruševa, a bilo je mnogo skeptika. Dečko je već sad bolji igrač nego što sam mislio da će ikad biti, čisti talenat koga je milina gledati. Sve i da Duško izgubi sve utakmice do kraja sezone već je veliku stvar uradio što je isklesao Filipa u igračinu.

Mnogo skeptika među kojima si bio i ti.

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

 

Zadnji tiket sam stavio prije 17 godina tačno. Oborili me neki mađari za 50 evra i nikad više:classic_smile:

 

Ali u suštini da, mislim da nam se ništa neće poklopiti i da ćemo morati da guzimo sve redom za top8.


👍 x 1000
Ovo se retko danas cuje ili procita.
Izvinjavam se za off topic😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


[emoji106] x 1000
Ovo se retko danas cuje ili procita.
Izvinjavam se za off topic[emoji23]
Jednom in a lajftajm uplatio kada je Radonja terao onaj niz od magnifisent 7...i to otišo sam pravo na šalter i kažem: ,,soma na Zvezdu večeras..." A šalteruša me pogleda i kaže: ,, ...ne bre tako".
Popili ja i kum dobitak to veče da nas ne bie maler.
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Zvezda je sinoc pucala dva, pet, osam, jedanaest trojki! 

VILDOZA:DAM DAM!!! 

Dobric, Petrusev i Lazarevic: DA-GA-DA, DA-GA-DA, DA-GA-DA, DA-GA-DA, DA-GA-DA!!! 

Markovic, Nedovic, Lazic: RrrrRRrrRrrrRrrrrrRrrrRrrrrRrrrRRRrrrRrrrRrrrrrRrrrrrrRrrrrRrrRrRRrRrRRrrrrrRrrrrrRRrr!!!! 

  • Ha-ha 27
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...