Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 minute ago, Laki21 said:

 

 

Naš problem je Vladetinih 1-6. Nakon takvog usranog starta treba da se okoziš da to ispraviš a svaki kiks te duplo košta.

 

Nama, zbog ipak ograničenog kvaliteta SADA, nakon što je sistem uspostavljen, leže indijanske ekipe tipa Makabija, Monaka i slično, koje igraju prvesnstveno na o-ruk i koje nisu vojnički disciplinovane.

Zato ćemo najviše problema imati sa timovima kao što je Žalgiris, koji imaju istovetnu filozofiju i fizionomiju igre.

Zbog domaćeg terena Žalgiris je favorit, ne sumnjam da će i suđenje biti domaćinsko, tako da nam ne dajem prevelike šanse, a pobeda bi bila prvoklasno iznenađenje.

Naravno, neće nas naduvati ako iole odmorni odemo tamo, ali sasvim sigurno nećemo ih ni razbiti (jako smešne tvrdnje).

I pobedu ovde smo doslovno porodili.

Kume, neću da ti uzimam marke, suviše sam dobar čoek 😉

Ruku na srce, pripravnik je zaista imao tezak raspored na pocetku ( na stranu to sto je igra bila ili stihijska ili nepostojeca ). Da nije bilo PAO i Zadra, ne bismo gledali Duska 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Polako sa prognozama. Dusko ima 9-3 skor, a sustinski 10-2 ako ne racunamo kradju protiv Barselone. Mozemo sa svima da igramo na svakom terenu i sada, a ocekujemo upliv ekstra kvaliteta u ekipu. U poslednjih pet kola smo 4 puta domacini, i gostujemo Asvelu. 

Ocekujem skor barem 10-5 do kraja u najgorem slucaju, toliko poverenje mi Dusko uliva, a nama je dovoljno nekih 8-7  za PO.

Cak nas ni povrede i suspenzije najboljih igraca ne doticu kao druge jer imamo jaku grupu.

Ne treba puno gledati druge ekipe, samo nas skor, ako bude bar 18-16 drugi rezultati nisu uopste bitni.

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Cavani said:

Polako sa prognozama. Dusko ima 9-3 skor, a sustinski 10-2 ako ne racunamo kradju protiv Barselone. Mozemo sa svima da igramo na svakom terenu i sada, a ocekujemo upliv ekstra kvaliteta u ekipu. U poslednjih pet kola smo 4 puta domacini, i gostujemo Asvelu. 

Ocekujem skor barem 10-5 do kraja u najgorem slucaju, toliko poverenje mi Dusko uliva, a nama je dovoljno nekih 8-7  za PO.

Cak nas ni povrede i suspenzije najboljih igraca ne doticu kao druge jer imamo jaku grupu.

Ne treba puno gledati druge ekipe, samo nas skor, ako bude bar 18-16 drugi rezultati nisu uopste bitni.

 

 

Kako se razvija situacija, mislim da ce se sa 17 17 ispadati, a da ce se sa 18 16 uglavnom prolaziti, ali ne treba da cudi ako neko ispadne sa tim skorom, u zavisnosti od medjusobnih skorova. Mi tu nismo u nekoj najizglednijoj poziciji jer smo ubedljivo izgubili od Baskonije i Fenera, a "samo" tesno dobili Makabi i Zalgidis. Naravno, tek slede revansi sa ovim ekipama, tek cemo videti. Mislim ipak da ce nam za siguran prolaz trebati 19 15, tj 9 6 do kraja. Ali nadam se da je i 18 16, tj 8 7 dovoljno.

Edited by Firga
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja prosto ne znam sta da mislim, jer mi, sem Vildoze i donekle Nedovica i nemamo igrace ekstra klase, i nekako bi bilo normalno da poneki mec dobijemo, poneki tesno izgubimo i da nas lideri otresu ko dete sline.

Kad ono, u nizu od 5 meceva, u kojima smo igrali sa 4 ekipe koje se sustinski smenjuju na celu tabele, mi smo dobili 4 meca, zvanicno 3.

I to, protiv olimpijakosa, u gostima, bez projektovanih prvog centra i krilnog centra.

Barselonu, kuci, bez prvog centra, i do tada najboljeg igraca ekipe, igrajuci ceo mec sa jednim plejmejkerom.

Valensiju, u gostima, bez pleja i centra.

Real nas je pregazio 

Monako, sa 11-12 minuta prvog pleja, bez prvog centra, i bez projektovanog krilnog centra i prvog centra smo unakazili.

Cak i protiv armanija, imali smo, posle zaostatka od 19 poena, napad za jedan posed razlike, iako je izgledalo da ce pojedini igraci da nam se sruse na terenu.

U tim mecevima, desavalo se da nam je petorka na terenu Pefi, Lazić, Dobrić, Lazarević i Mitrović/Petrušev, petorka koju verovatno u septembru u svojim redovima ne bi pozelila ni vecina ABA ligasa, i mi smo te meceve dobili.

Imam sve vise utisak, da ko god igrao, mozemo da pariramo do kraja, i da u vecini slucajeva izadjemo kao pobednici. 

I sve vise verujem da ce u sledecih 15, 9 biti za nas, a i ako ne bude, svako  ce krv da propisa da nas pobedi.

Malo li je, obzirom kako je izgledalo do pre 2.5 meseca?

Edited by drako
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cavani said:

Polako sa prognozama. Dusko ima 9-3 skor, a sustinski 10-2 ako ne racunamo kradju protiv Barselone. Mozemo sa svima da igramo na svakom terenu i sada, a ocekujemo upliv ekstra kvaliteta u ekipu. U poslednjih pet kola smo 4 puta domacini, i gostujemo Asvelu. 

Ocekujem skor barem 10-5 do kraja u najgorem slucaju, toliko poverenje mi Dusko uliva, a nama je dovoljno nekih 8-7  za PO.

Cak nas ni povrede i suspenzije najboljih igraca ne doticu kao druge jer imamo jaku grupu.

Ne treba puno gledati druge ekipe, samo nas skor, ako bude bar 18-16 drugi rezultati nisu uopste bitni.

 

 

Izvisila je Valensija jedne sezone i sa skorom 19-15. Nema nikakvih garancija, liga je super izjednacena. Da odigramo mi sta je do nas do kraja, a top 8 ako dodje kao nagrada puna kapa

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Green23 said:

Mislim da će u Italiji biti nikad više naših navijača, imaćemo domaći teren 😁 Ne plašimo se ni tog Kembe Vokera u Milanu 

Mogao bi on da preskoci taj mec ali me bi bilo lose da odigra mec prije sa Baskonijom😀 ipak ima problematicna koljena, veliki je to napor u 2 dana a on odavno nije igrao u tom ritmu🤣

Quote

Od ovih što ne igraju, Hasan Martin je u povredi i mislim da će vrlo brzo da izađe. Nikola Ivanović izlazi od povrede, posle petnaestog će moći da igra. Njemu na utakmici sa Partizanom stradala tri rebra. Bentil je pod virusom i biće 'ok'.

 

Što se tiče Kampaca, imamo nerazumnu odluku Evrolige o suspenziji registracije novih igrača do kraja februara i videćemo da li će oko Kampaca da se promeni nešto u narednom periodu. Vildoza se vratio posle povrede i polako kompletiramo tim. Idemo iz utakmice u utakmicu, bez euforije. Nije lako funkcionisati u ovim uslovima, ali, imamo dobre rezultate u Evroligi i (AdmiralBet) ABA ligi, videćemo kako će dalje ići'', rekao je Čović.

I ovoga puta je iskoristio priliku da istakne učinak domaćih igrača u Zvezdinom timu.

''Zvezda ima nešto što drugi nemaju u Evroligi. Protiv tih 'kneževa', 'kraljeva', šta su već ovi iz Monaka - od 92 koša, 83 su postigli domaći igrači. Devet je dodao Vildoza. Mi smo jedini klub koji ima taj potencijal u Evroligi sa domaćim igračima. Uzmite Barselonu, Monako, bilo koiji drugi klub, imaju mnogo više stranaca. A i ovi Argentinci su po mentalitetu slični nama. Idemo lepo'', zaključio je Čović.

 

  • Like 5
  • Love 4
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Laki21 said:

FmX2FZsWAAY5ekd?format=jpg&name=medium

Mozda je bilo al aj da pitam.

Jesmo to mi dobili novu garnituru dresova?

Cini mi se da ovih kockica sa strane nije bilo dok meridian nije postao sponzor.

U svakom slucaju i dresovi su nam najbolji u ko zna koliko godina, cak su ih i BasketNews uvrstili u 20 najlepsih ikada u El.

Brutalni su.

 

Da ne bude totalni off, zasluzili su Podgoricani da prvi osete kako bije trio Faku-Luka-Nemandza, mislim da cak ni ona splacina Javor nece moci puno da utice na razvoj dogadjaja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nenadd said:

Mozda je bilo al aj da pitam.

Jesmo to mi dobili novu garnituru dresova?

Cini mi se da ovih kockica sa strane nije bilo dok meridian nije postao sponzor.

U svakom slucaju i dresovi su nam najbolji u ko zna koliko godina, cak su ih i BasketNews uvrstili u 20 najlepsih ikada u El.

Brutalni su.

 

Da ne bude totalni off, zasluzili su Podgoricani da prvi osete kako bije trio Faku-Luka-Nemandza, mislim da cak ni ona splacina Javor nece moci puno da utice na razvoj dogadjaja.

Za dresove nemam pojma ali mislim da necemo vidjeti svu 3. Ili ce Luca ili Nedovic dobiti postedu, bar ja tako kontam. Ipak volio bih da grijesim i da upravo publika u Podgorici vidi madjiju ove 3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...