Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Uvek me iznenadi kakva je sila Lazarevic. Odbranu i postavljanje dovodi do savrsenstva. Ali cisto fizicki ona sekvenca: Prvo unosi Dzona Brauna do kosa, da ga ovaj jedva i faulom zaustavlja. A onda bukvalno iznosi Montejunasa iz reketa ( nebitno sto je faul, treba pomeriti onolikog coveka). Covek ne odstupa ni centimetar protiv bilo koga.
Posebno voli kad se protivnik probije do kosa i onda stane da bi fintirao. Tu mu bukvalno udje u dres, rasirenih nogu, nema mrdas, i epilog je DeDovski.
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Prelepa utakmica, počevši od uvoda sa Saletom (ne može ono da bude patetika i veštačka emocija) pa do samog kraja. Gotovo savršena utakmica za nas jer ne samo da je mnogo lakše igrati košarku kad imaš dobar šut za 3 nego smo ih rastavili i u reketu, promašili samo jedan šut za 2 u prvom poluvremenu i samo je inspirisani James doprineo da Monako ovde ne doživi pravu katastrofu. Sve naše kreatorske opcije su funkcionisale a kada sam video i Vildozu na parketu znao sam u kom pravcu će ovo ići. Ne samo da smo ovo dobili vojničkom disciplinom nego je bilo prostora i za prave egzibicije. Prosto mi Facu dođe overkill na ovaj tim. Kad se svi oporave, moj izbor od 12 za evroligu bi bio:

 

Campazzo - Vildoza - Marković

Nedović - Ivanović

Dobrić - Lazić

Petrušev - Lazarević

Mitrović - Martin - Kuzmić

 

Eventualno Bentil umesto Kuzmića ali sve je jasnije da on uz ovu renesansu Petruševa nije preko potreban i da nekako odudara od ostatka koncepta. Kuzmić i dalje ima šta da kaže u match upovima koje Luka i Hassan ne mogu da dobiju, a Lazarević je od integralnog značaja za balans u ekipi i nikako ne sme van 12. 

 

Sve dok smo bez Facua, Holland ima mesta u ulozi dizača atmosfere, igrački je jako tanak. 

 

Ova ekipa sada igra toliko dobro da zaista ne vidim zašto bismo se plašili bilo koga, EL je nikad ujednačenija a mi smo tu našli svoje mesto. Možemo samo da zamislimo šta bi bilo da start sezone nije bačen u bunar sa VJ.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, СтелаРоса said:

Jako bitna stvar je sto smo uboli sa strancima sa ljudske strane, bas su gotivni i ocigledno su sjajno kliknuli sa domacom osnovom ekipe. Kada vidis kako se Martin i Kampaco iskreno raduju kao mala deca tokom utakmice iako ne mogu da daju svoj doprinos onda je jasno koliko im je tim na prvom mestu. Pa cak i ludi Holand koji svasta radi na parketu sto nas nervira ima odlicnu hemiju sa saigracima.


Jos malo da se strpimo pa da izadjemo u ovom sastavu:

1: Kampaco, Pefi

1/2: Vildoza, Dzoni

2: Nedovic

3: Dobric, Lazic

3/4: Lazarevic

4: Bentil

4/5: Petrusev

5: Martin, Mitrovic

Kada ovako gledam, ne znam gde su mislili da uglave i umesto koga Polonaru i jos jednog centra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, feanorlfc said:

Uvek me iznenadi kakva je sila Lazarevic. Odbranu i postavljanje dovodi do savrsenstva. Ali cisto fizicki ona sekvenca: Prvo unosi Dzona Brauna do kosa, da ga ovaj jedva i faulom zaustavlja. A onda bukvalno iznosi Montejunasa iz reketa ( nebitno sto je faul, treba pomeriti onolikog coveka). Covek ne odstupa ni centimetar protiv bilo koga.

 

 

Dobra stvar ovakvih pobeda je sto nekad zna da izvuce zaboravljene asove ovoga foruma. :D

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Stefi88 said:

Kada ovako gledam, ne znam gde su mislili da uglave i umesto koga Polonaru i jos jednog centra.

 

Polonara je verovatno planiran da zauzme Bentilovo mesto, a nisu se nadali brzom oporavku Martina i ovolikom napretku Petruševa. Moje mišljenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kvaratskhelia said:

Ne treba više nijedan igrač ovoj ekipi. Samo da Kampaco krene da igra i to je to. Možemo sa svima da igramo na bilo kom mjestu. 

Pa verovatno niko nece ni dolaziti vise kada imamo ovu zabranu, a mislim da u Aba ligi moze do 1 Februara da se dovode igraci... Bar je tako bilo ranijih godina.

Link to comment
Share on other sites

Ali kakav pun pogodak je na kraju ispao potpis Petruševa, a bilo je mnogo skeptika. Dečko je već sad bolji igrač nego što sam mislio da će ikad biti, čisti talenat koga je milina gledati. Sve i da Duško izgubi sve utakmice do kraja sezone već je veliku stvar uradio što je isklesao Filipa u igračinu.

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

Cestitke komsije, igrate kao zmajevi!

 

Zao mi je sto Petrusev nije zavrsio kod nas, ali to je sad gotova prica. Decko je ocigledno veoma talentovan, samo se prosle godine malo precenio ali je u medjuvremenu to shvatio + radio na sebi i to daje rezultate.

 

Naravno, ogroman ritopek za Skeletora! Ja ne znam da li sam ikad video da se igra jednog tima toliko promeni nabolje dolaskom trenera. Naravno, uz dolazak i Vildoze koji je igrac i po.
(toliko i kosta kekeke).

 

Sve u svemu, svaka cast! Zaista sam ljubomoran, Zvezda ima igru, pristup i atmosferu koju bih rado video u KKP. Nadam se da bi Facu mogao malo to da razje*e, ali videcemo 😄

Edited by Marvin
  • Like 23
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Ide li ko na turneju po Italiji? Pronašao sam fin let do Milana, ali me zanima gde karte za utakmicu uzeti pošto sajt koji sam našao je imao jako bezobrazne cene i za Virtus i za Armani. Ako neko zna gde nabaviti karte neka mi piše na pp, bio bih jako zahvalan. 
 

Link to comment
Share on other sites

Kad god lepo docekate Sasu, on se zaplace, i izgleda pogubi se za celu utakmicu. Tako onda protiv Albe, tako i sinoc. Ne ide mu to vodjenje utakmica pod emocijama. Inace sjajna utakmica Zvezde. Svi su dali doprinos, Markovic igra sve bolje, Dobric daje puno, a o Filipu da i ne govorim. Uopste se ne oseca izostanak Bentila.

Toliko problema sa povredama, a kao da su svi tu. Ivanovic bi svakog uklopio da doprinese. Cestitke. 

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pacino said:

Ide li ko na turneju po Italiji? Pronašao sam fin let do Milana, ali me zanima gde karte za utakmicu uzeti pošto sajt koji sam našao je imao jako bezobrazne cene i za Virtus i za Armani. Ako neko zna gde nabaviti karte neka mi piše na pp, bio bih jako zahvalan. 
 

Odakle ide let?nama su juce otkazali iz Nisa.

Imas karte da kupis bas na Sajtu Armanija.

Link to comment
Share on other sites

Pamtim mnoge pobede Zvezde u basketu ali iskreno ne znam da li mi je srce ikada bilo punije od jučer. Možda jedino onda kad smo dobili Cibonu sa sve Petrovicem u Zg u 86/87 sezoni na krilima Prelevica i Ilica. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Angola said:

Kad god lepo docekate Sasu, on se zaplace, i izgleda pogubi se za celu utakmicu. Tako onda protiv Albe, tako i sinoc. Ne ide mu to vodjenje utakmica pod emocijama. Inace sjajna utakmica Zvezde. Svi su dali doprinos, Markovic igra sve bolje, Dobric daje puno, a o Filipu da i ne govorim. Uopste se ne oseca izostanak Bentila.

Toliko problema sa povredama, a kao da su svi tu. Ivanovic bi svakog uklopio da doprinese. Cestitke. 

Razumem ja i emocije i sve, ali se on jako nefer poneo prema svom klubu juce sa onim udaranjem po grbu i ljubljenjem ( jos vise imajuci u vidu ovo sto si napisao, da je tokom utakmice lose vodio istu ). Verovatno je to nepopularan stav medju zvezdasima, ali sta da radim. Mislim,zabole me bas za Monako,ali da budem objektivan 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...