Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 minute ago, Webad said:

Ode vildoza u pao

Sa srecom gaucos ❤️

 

Posle svega u ovoj sezoni, ne žalim previše. Hvala mu za decembar i kup, ali isto tako i mnogo partija za zaborav.

  • Like 30
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Markoss said:

S Duskom cele sezone identicno igramo, doslovno protivniku poklonimo prvu cetvrtinu, onda u drugoj bude egal, u trecoj odigramo dobro i u cetvrtoj kocka, jer sve zavisi sa kojim minusom udjemo u nju.

 

To je bas bas neozbiljno od nekog ko je iskusan trener i opet moze da govori o pripremi utakmice. Doslovno, mi se pedalj osam meseci kad je to u pitanju nismo pomerili.

 

Danas isto, sablonska rotacija citavo prvo poluvreme. Nepotrebni minuti i za Pefija i za Lazarevica koji su bas bas non faktori, u oba smera, uprkos tome sto je Lazarevic korektan defanzivac, nama je u tim momentima trebalo nesto skroz drugo, a ne da imamo igraca kog protivnici ne cuvaju. Posle predugo drzanje Petruseva koji se ukakio, a onda i zaboravljanje Dobrica koji je danas mogao da da 30 poena da se islo na njega, jer je to bila bas jedna od onih utakmica kada deluje kao bek za Barselonu. Posle je isao na sve ili nista, ali u sustini prekasno, plus nismo karakterna ekipa, jer doslovno nijednog momenta nisam poverovao da mozemo da okrenemo. 

 

Ipak, nisam siguran da mozemo boljeg trenera da dovedemo. Tako da, nek mu daju odresene ruke da napravi ekipu po meri sad na leto, i da probamo da odrzimo neki kontinuitet koji u sportu nepogresivo daje rezultate.

Odresene ruke i necu sumnjati u njega,meni uliva veru,covek je imao uzasan roster i to je to,mislim da bi bili mnogo bolji da nas je on sleketirao tako da vidimo sta ce da se desi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Najzad kraj sezone. E, sad možemo najzad o tome da se da nogobulj štetočinama i da Duško napravi tim po svom ukusu. Posle nema izgovora. O utakmici… Dobio je domaći teren i kvalitet Pantera. Nisu oni mnogo bolji, ali bolji jesu. Titule ne osvajaju Bentil, Lazarević i Marković, već kvalitetniji igrači. I to je to. Po meni je Partizan potpuno zasluženo prvak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

Nepotrebni minuti i za Pefija i za Lazarevica koji su bas bas non faktori, u oba smera,

U svakoj utakmici gde bi protivnik pravio seriju, a mi imali problem u napadu, Ivanović je probao sa defanzivnom petorkom, i to uglavnom nije imalo efekta. Najbolji primer su ova i prva utakmica, u obe se posle tih petorki otišlo na -20.

To ne može da prođe jer njih dvojica kakvi god da su u odbrani u napadu su igrač manje, a to u ovakvim utakmicama ne prolazi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad se sve sabere i oduzme ovo je realan ishod, uzeli smo Kup I domace prvenstvo, Partizanu zasluzeno ABA. Sa kolicinom igrackih promasaja i maltene nijednim igracem koji je bio konstantan cele sezone vise od ovoga nije moglo. Srecom, imamo Evroligu i sledece godine tako da ce nas ovo manje kostati nego sto bi to bio slucaj prethodnih godina.

Sledece sezone pametnije u svakom mogucem smislu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Očekivao sam pre meča da ćemo dobiti ako bude gusto. Ipak, preveliku su razliku napravili u prvom poluvremenu i onda, bez obzira na dobru reakciju i prilaženje na -3, nije bilo snage i koncentracije za preokret. Viđeno puno puta.

 

Na kraju, kad se pogleda tok cele sezone, rekao bih da je Partizan bio bolji tim tačno za ovih 3-2. Zasluženo, ipak.

 

Ako se uzmu u obzir dešavanja "oko" terena, ni jedni ni drugi nisu zaslužili da trijumfom završe sezonu. Ali šta ćeš. Možda su, na kraju krajeva, i tu "naši" bili za nijansu gadniji.

 

Razočaran sam onim što su u finalnoj seriji prikazali Nedović i Petrušev. Posebno Filip, očekivao sam da će ga one sirene zainatiti, ali šipak.

 

Čestitke onim pravim ljubiteljima košarke koji navijaju za Partizan i idemo dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, suptil said:

Ali Branko flaster Lazic koga Panter razvali u proste cinioce veceras je za pricu.

Nije ga razvalio. Ili barem ne samo njega. Lazic je igrao 12 i po minuta. A kada je igrao nije se igrao flaster kao u G3 i G4 na Punteru nego su ga "preuzimali" Petrusev, Martin, Bentil, Mitrovic, Nedovic i ko sve ne. Neshvatljivo da imas recept i zaboravis na to u odlucujucoj utakmici sezone. Ili namerno to ne igras, vidis da te pune na taj nacin u 1/4 i ne menjas stil odbrane. Onda te napune u 2/4 na isti nacin jos jednom. Onda se menja odbrana, ali avaj kasno.

 

Jesu igraci lose odigrali, neki u 1. a drugi u 2. poluvremenu. Ali, krivac jeste na prvom mestu Ivanovic. Nije pripremio ekipu kako treba i nije se prilagodio kada je video da ga razvaljuju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Cela sezona je bila toliko rolerkoster, da je i ova utakmica doslovno personifikacija iste. Toliko nelogicnih stvari, gde Bentil nesto iskoci, Dobric ne moze da promasi, a nepredvidivost u do or die tekmi je retko kad dobra za onog kome se to desava. Pisali smo 100 puta o tome, al tako ne rade sampioni, doslovno je sve stalo u zadnja cetiri minuta kad smo prisli na -4 i onda niko nije verovao da mozemo da okrenemo. 

 

Na kraju su objektivno nosioci podbacili. Faku bi delovao duplo bolje da uz sebe na SG i SF ima neka dva sutera koji ne umeju da spsute loptu na parket. Dakle neki Beron i KC Rivers bi nama danas bili duplo korisniji od Nedovica i Vildoze. No nebitno, nemamo ni C cele sezone sto nas je kostalo i u EL manje vise, jer smo nesuterska ekipa koja nema ni kome dole da spusti loptu. Kao da nam je Ostoja koncipirao tim.

 

Petrusev totalni fail danas, ali Dusko je morao da ga izvede jedno pet minuta pre nego onog sto jeste. Decko se usrao, klinac je, nema iskustva, vrati Martina nek igra i to je to. 

 

Bravo za Dobrica, pljuvao sam ga, ali smo svi bili manje, vise nerealni kad su u pitanju njegovi kvaliteti. On je bas bas prosecan bek, sto ce se videti u Virtusu, a kod nas je igrao daleko iznad realnog u jednom trenutku. Danas je bio odlican, i stvarno je steta sto ga je Dusko zaboravio. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cestitke Partizanu, bili su bolji u odlucujucoj utakmici,  i generalno su tokom cele godine riljali za prvo mesto i na kraju ga uzeli . Bilo je momenata da skliznu i izgube (Buducnost u Podgorici  i Split u poslednjem trenutku) ali treba imati i srece. 

 

Cestitke i nasim momcima. Borili smo se, vratili od 0-2 do 2-2 u seriji , veceras usli u borbu u drugom poluvremeni, imali sut za -1, ali nije bilo dovoljno. Dominicija od 10 god se morala kad tad prekinuti, ali to je i draž sporta.  Sad jos jace i pažljivije, bez kikseva sa trenerom pocetnikom, i ostalim stvarima poput situacije sa Kampacom.

 

Posebne čestitke nasim momcima na ponašanju. Pravi sportisti,  profesionalci  i pre svega ljudi. Ni jedna gestikulacija, provokacija, omalovazavanje. Svaka cast i glava gore. 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam za Duška da ostane. Kritikovao sam ga i ja vruće glave i nije mi se svidjalo kako je vodio ovo finale pa i odlučujuće utakmice EL. Ali opet, stanem pa razmislim da li bi bilo koji trener sa ovakvim rosterom koji smo mi imali ove godine i rosterom koji nije on sklapao, mogao više od ovoga. Sa druge strane svidja mi se ideja koju on ima u igri. I verujem da bi igrači koje on selektira mogli da ispune njegove zahteve. Ove sulude rotacije su ok ako imaš 8,9 EL igrača. Zato, da ga ostavimo na miru da selektira i pokaže da li može ili ne. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve je bilo nakaradno ove sezone. 

Tesko je napraviti hemiju kad recimo Mitar vidi kako Bentil/Martin lade jaja na terenu za 650k, a Radulja za 400k na klupi, nije ni cudo sto trazi vise novca iako ne vredi.

Ili recimo dok Dobric vidi Nedaru kako u leru odigra sezonu za 4 puta vise para od njega. 

Trener pocetnik, gomila promasaja, disbalans, saopstenja, kazne.

Bas bas mucna sezona i ekipa, ne ponovila se nikad.

 

 

 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

treba se podsetiti i sudjenja u odlucujucem aba derbiju isto ovde u areni kad lesor dobije 16 bacanja za poluvreme, te neigranja nedovica i dobrica usled povreda u toku tekme + vildoza je bio naravno u emotivnim problemima.

dosta nam je bilo, ipak je to 10 godina. i mi smo se slozili sa tim.  

nebojsa se slozio. 

 

kao sto smo i znali sudjenje je bilo otovreno domacinsko, nama napunili centre, gomila prekrsaja u napadu, tehnicke, itd...

zivot ide dalje, ja bi se zahvalio 101% sigurnom dusku i isao u neki novi projekat... 

evo ovo sns govno zitko odbajsnjava da je ovako moralo biti i da je ovo sport i da tako treba i da ih drzava finansira itd...

 

sezona je neuspesna, kls je smesno i racunati, tako da samo kup je dobar rezultat. plus nismo usli u 8. 

po ko zna koji put dva od tri glavna igraca igraju po 20tak minuta...

cudo nije izvukao dzonija ili ilica... petorka sa markovicem i lazarevicem...

da se ne ljubmo, to tvoje rezultat je 5:5 obesi macku o rep.

da nije spanca kad smo gle cude jedini put igrali sa the trojkom celo poluvreme ne bi ni kup uzeli.

nismo se spremili, pa ko treba da ih spremi? 

ladno kaze isto kao i u prosloj utakmici i to je to. a ko treba da ucini da ne bude tako?

lazarevic i markovic?? 

ekipa ti prima 56 i 44 poena i ti opet dozvolis da ti primi 56 poena.

da se ne ljubimo...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malo su mi mixed filings sad, ali nisam siguran da ova ekipa moze bolje od ovog. Imali smo preko puta KKP koji bi izbacio Real da se nije desilo ono sto se desilo, i koji bi sasvim moguce i osvojio EL. Imaju mnogo vise kvalitetnijih igraca od nas, mnogo manje sljakera, i onda njima nije frka ni da se Eksum ne pojavi na tekmi, jer tu su Panter, Lesor, Ledej, Naneli. Mi nemamo ni u najavi takvu sirinu. Njima je danas od amatera samo Trifunovic igrao, mi smo imali i Pefija i Lazarevica i to kao igrace koji su pojeli solidan deo minuta. 

 

Sem Fakua, nasa tri naredna nosioca bas i nisu neki karakteri, ali treba opet biti realan. Mene je najvise Vildoza razocarao koji je bukvalno prestao da igra kosarku u momentu kada nam je trebao i koji se nije resetovao do kraja sezone maltene, jer je raskinuo s devojkom koju je prevario? Mislim, ne znam, nisam svetac, ali jel on covek normalan? Nedovic je imao dobru sezonu, drzao je kontinuitet cele godine. Petrusev je opet talentovani klinac koji je imao manje seniorskih utakmica od nekog Smailagica koji je Partizanu bitan koliko nama Bentil.

 

Svi ostali stranci - Martin koji ne moze vise od 15 minuta, Bentil koji je totalni bezveznjak i Holand koji je zabavljac su cisti promasaji. 

 

Ako nista, nadam se da posle ovog mit o domacoj osnovi pada u vodu, i da cemo na leto sa Duskom da napravimo tim od 12 kosarkasa, bez obzira na nacionalnost i slicno. Ne bih se odricao ni Nedovica, ni Petruseva, iako su sad vruce glave, jer oni jesu kosarkasi, i za godinu dana, nema sanse da mogu losiji da budu. Opet, njih dvojica su uz Kampaca doslovno jedini od ovih 12 koje bih zadrzao naredne sezone, tako da nam brat bratu treba jedno osam igraca. Jedino cega se bojim je da Covic ne krene da se kocka sa parama i da krene da dovodi Singltone, Brendone Dejvise i slicne ispusene mustikle. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...