Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

7 hours ago, Čočo said:

Nije ni njima uopšte lako. 😑

Screenshot-20230530-235424-com-instagram

Supruga ce mu izgurat trudnocu dok se odigraju finala Aba i KLS😀 

7 hours ago, Placebo Lone star said:

Da li ce da padne vucic ili ce poceti finale?Dva duga i mucna  procesa.Svakako treba pozvati Ledeja na prekid nasilja i na dijalog pre pocetka serije.

Sa jedne strane se radujem toj finalnoj seriji ako komsije prodju CedOli a opet sa druge i ne jer ce biti opet na krv i noz imajuci u vidu da je to Partizanu jedina sansa za trofej ove sezone i onda ce atmosfera biti jos uzavrelija nego proslogodisnja finala, nadam se da grijesim ali...

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U kakvom ćemo mi uopšte sastavu dočekati finale?

 

Možda nekim igračima ističe ugovor... Sa druge strane, možda budu na raspolaganju Teo, Kalina, Mirota... 

Edited by Sector
  • Like 1
  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sector said:

U kakvom ćemo mi uopšte sastavu dočekati finale?

 

Možda nekim igračima ističe ugovor... Sa druge strane, možda budu na raspolaganju Teo, Kalina, Mirota... 

Aba ligu u full sastavu ali zato KLS ko ce ga znati. Ne bi me iznenadilo da odigra samo jedan od Facu, Luca, Martin, Bentil cetvorke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

Supruga ce mu izgurat trudnocu dok se odigraju finala Aba i KLS😀 

Sa jedne strane se radujem toj finalnoj seriji ako komsije prodju CedOli a opet sa druge i ne jer ce biti opet na krv i noz imajuci u vidu da je to Partizanu jedina sansa za trofej ove sezone i onda ce atmosfera biti jos uzavrelija nego proslogodisnja finala, nadam se da grijesim ali...

A ja se nadam odlasku u Ljubljanu na bar jednu utakmicu finala ABE. Zapravo sam sanjao Partizan-Olimpija 76:79. Da vidimo da li je to neki signum. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sector said:

Je li to dobro ili loše za nas?

 

Ima li nade da nas reprezentativac i super star napusti ovo ljeto?

Sve vise najboljih evropskih trenera se javlja i govori o znacaju domacih igraca u klubovima. Poslednji se javio Skariolo:
 

Quote

Nedavno je Jorgos Barcokas, trener Olimpijakosa, govorio o problemu sa strancima u evropskoj košarci te razvoja domaćih igrača, na tu izjavu se nadovezao i njegov kolega sa klupe Virtusa.

 

– To je istina, činjenica i ozbiljan problem. Otkad postoji mogućnost da igrači steknu status domaćih iako nisu rođeni u tom mestu ili su proveli nekoliko godina u omladinskim selekcijama timova, ipak na kraju dana nisu domaći igrači. Oni često imaju nedostatak poštovanja prema dresu koji nose.

 

Naglašava Serđo Skariolo da je osnova domaćih igrača veliko olakšanje trenerima, smatra da mogu izdraditi jaču konekciju sa klubom čiji dres nose.

 

– To su one nematerijalne stvari koji su otežavajuća okolnost po ekipe. Kada u sastavu postoji jako jezgro domaćih igrača, oni prosto imaju veći osećaj privrženosti ekipi i spremnost da ulože veći napor. Možete stići daleko i na druge načine, ali to očigledno mnogo pomaže

 

Naravno, ne treba drzati domace igrace ako nemaju kvalitet, ali u slucaju Dobrica ne vidim problem da nadje svoje mesto u rosteru. Isto smatram i za Mitrovica, kao i Lazica i Lazarevica sa nekom mini ulogom i defanzivnim zadacima. Drugi je problem sto klub ne formira roster kako treba pa Dobric bude prvi bek, a Luka prvi centar, ali to vec nije do njih dvojice. Poenta je da ovi momci itekako mogu i trebaju da budu deo sastava, ali u pravim ulogama. 

 

Na kraju sezone, ja pre biram trofeje sa domacim igracima koji su me nervirali tokom sezone, umesto cele ekipe kvalitetnih stranaca koja je osvojila krompir.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam ja ništa protiv domaćih igrača, kao što nemam ni protiv stranaca. Da li će CZ imati svih 12 domaćih ili svih 12 stranih igrača, meni je potpuno svejedno jer ovo je profesionalni sport a ne takmičenje za broj Srba u timu.

 

Ono što mi smeta jeste neadekvatna uloga za neke domaće igrače što je kod nas slučaj iz godine u godinu. Eto možda se Mitroviću nađe adekvatna uloga ako konačno dovedemo pravu startnu 5 ali za Ogija se ne bih kladio. Ove sezone je bio najgori igrač u EL po ulozi koju je imao. A igrači poput Lazarevića ne bi uopšte smjeli da igraju EL.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, СтелаРоса said:

Drugi je problem sto klub ne formira roster kako treba pa Dobric bude prvi bek, a Luka prvi centar, ali to vec nije do njih dvojice. Poenta je da ovi momci itekako mogu i trebaju da budu deo sastava, ali u pravim ulogama. 

 

Koje su prave uloge za njih dvojicu, u smislu pozicije, minutaže i uloge na EL nivou i sa kojim igračima bi ih uporedio?

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, СтелаРоса said:

Dobric je ove sezone u EL u proseku na parketu 23 minuta i uzima po 4 suta za 2p i 3p. To je prevelika uloga, slazem se.

 

Druže to je minutaža koju imaju Vildoza i Petrušev a veća od nedovićeve.

 

I on i Mitrović imaju mnogo više mana nego vrlina za EL košarku a pripadaju startnoj petorci po ulozi koju imaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

 

Koje su prave uloge za njih dvojicu, u smislu pozicije, minutaže i uloge na EL nivou i sa kojim igračima bi ih uporedio?

 

Dobric je igrac koji je zaglavljen izmedju pozicije 2 i 3, tako da u sustini vidim njegove minute na obe pozicije u zavisnosti od toga kakve protivnik ima igrace na tim pozicijama. U nekom idealnom rosteru bi imali startnog beka (to je ove sezone Nedovic, kada je zdrav) i startno krilo (prosle sezone Kalinic), a Dobric bi inicijalno bio druga opcija na te dve pozicije. Uz minute koje bi odneli Lazic/Lazarevic i momente kada igramo sa dva plejmejkera, mislim da bi neka odgovarajuca minutaza za Dobrica bila oko 15 minuta maksimalno. Uloga bi mu svakako bila sto manje lopte u rukama da kreira za sebe, odnosno da ceka asistencije saigraca i sutira iz otvorenih pozicija. 

 

Sto se tice Mitrovica, njemu minutaza treba najvise da varira jer nije klasicna petica i ulogu treba da mu limitira protivnicki centar. Bice utakmica kada moze fizicki da isparira protivniku, pa ce nam biti koristan i dobice 20+ minuta, a bice i utakmica kada nema sta da trazi na parketu zbog fizicke inferiornosti. Ako bi i u ovom slucaju govorili o idealnoj centarskoj liniji, onda bi Mitrovic bio treci centar. Ispred njega bi imali recimo Kuzmica (iz najboljih dana) i Martina.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Guru said:

 

Koje su prave uloge za njih dvojicu, u smislu pozicije, minutaže i uloge na EL nivou i sa kojim igračima bi ih uporedio?

 

 

Nije za mene pitanje al ako mogu ja.

 

Sto se tice pozicije, Dobric bek ap na sf i po potrebi ako se povredi jedan od dvojice na sg moze bek ap na sg samo u slucaju nuzde.

Mitrovic bek ap centar.

 

Sto se tice minutaze, Dobric 10ak minuta prosecno u El i vise u Aba. Sto se tice uloge u paru sa dva beka da sutira iz kornera kao kad je imao najbolju sezonu kad je igrao sa Voldenom i Lojdom samo ovog puta posto imamo dosta vise love i bek ap opcije cemo imati dobre bekove (nadam se) te Dobric treba da ima tu ulogu sa klupe i manjom minutazom. Da istrcava iz blokova al ne klasicno ala Beron jer nije toliko brz vec ovo sto je Dusko odlicno eksploatisao za njega i Holanda gde iz dijamanta ne istrcava direktno iz bloka nego ide prvo varka pa jos jedan blok pa se zarotira sa tim igracem i onda ima dovoljno vremena da istrci iz bloka i da ostane sam na 45 stepeni. Posto nije pogadjao to u najboljim procentima ove sezone to je nesto na sta bi trebao da se fokusira tokom leta. Naravno i iz pika da probija na floutere u cemu je bio odlican ove sezone kada ima povoljan mec ap da ga ne preuzima bas neki visoki koji moze da preuzima niske a Dobric ne moze da ga probije. Tako se i radilo ove sezone nije bas na svakoj utakmici to eskploatisano. Veoma pametno spremljene utakmice strucnog staba gotovo svaka to kad nismo pogadjali dobre procente je vise do igraca.

 

Sto se tice uloge Mitrovica treba da bude 2/3 centar. Ako ostane Martin znaci obojica su bek ap opcije i u zavisnosti od mec apa njih dvojica dele 20ak minuta a centar kog cemo dovesti da igra jos tih 20ak u proseku. Ukoliko je povoljan mec ap za Mitrovica Martin ne treba ni da ulazi, ukoliko ne moze nista da eksploatise onda ne treba ni da ulazi a kod Martina bar imas bolhu defanzivu i bolja preuzimanja nizih igraca, ume da iscacka neku loptu plus postavlja cvrsce blokove u napadu. Sto se tice Mitroviceve uloge u napadu tu nema sta, dodavanja iz short rolla ili da skoluje pod obrucem kad ima povoljan mec ap. Nesto manja uloga nego ove sezone u Evroligi i za Aba je doktor za veliku vecinu mec apova pa ga tu treba vise koristiti a tog centra kog dovedemo da mozemo povremeno i da odmorimo sto da ne.

 

Ne bih da detaljisem oko prelaznog roka al moram da spomenem iz perspektive i povezanosti price oko njihovih uloga. Treba nam bek ap sg Nedovicu. Treba nam centar drugacijih karakteristika od Mitrovica i Martina, visi i skocniji. Voleo bih licno sa sutem za 3 poena (Papajanis, Tobi su dostupni iz te kategorije koje bi voleo a ima i Sanli, Motijeunas, Dubljevic, Hanter... koje vec ne bi voleo i sumnjam da bi ih Dusko razmatrao) ili i ne mora da ima sut moze i neka lob meta+skok kao Nibo i Koumadje koji ce takodje biti dostupni. To je takodje drugacije od Mitrovica i Martina. Svidja mi se i Cheatham sto je stigao pred kraj sezone u Bajern.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Je li to dobro ili loše za nas?

 

Ima li nade da nas reprezentativac i super star napusti ovo ljeto?

Nemam nikakav info, cenim da ovom promenom želi više opcija, ne samo produženje ugovora i teraj dalje.

U Beobasketu je ogroman broj igrača pa mnoge otaljavaju.

Edited by Kankkunen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Је л ово одобрено да кренемо с ростерима?

Имам спремно већ доста варијанти, показивао сам већ неким другарима- није да се хвалим, али било је, оно; "алал вера, мајсторе"...имам чак и неке раритете, рецимо да сви играчи буду унутар 15цм висинске разлике, ту сам се највише помучио, на крају ме извукао Саторански на плеју...имам и варијанту да сви завршавају презимена на -ић, па бијели потпуно, црни потпуно (ту ми је једино проблем за Куп Кораћа број странаца па би морали ове с нашим држављанствима, Ђенку, Волдена...ту би и Пено доста значио само не знам да л би се рачунао да је исправно)..но, да не откривам све, имам доста материјала спремно па, кад буде могло, крећемо...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 20
  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Умемдакажемсамодверечи... said:

Је л ово одобрено да кренемо с ростерима?

Имам спремно већ доста варијанти, показивао сам већ неким другарима- није да се хвалим, али било је, оно; "алал вера, мајсторе"...имам чак и неке раритете, рецимо да сви играчи буду унутар 15цм висинске разлике, ту сам се највише помучио, на крају ме извукао Саторански на плеју...имам и варијанту да сви завршавају презимена на -ић, па бијели потпуно, црни потпуно (ту ми је једино проблем за Куп Кораћа број странаца па би морали ове с нашим држављанствима, Ђенку, Волдена...ту би и Пено доста значио само не знам да л би се рачунао да је исправно)..но, да не откривам све, имам доста материјала спремно па, кад буде могло, крећемо...

Brate moj ti si rising star 2023 KKCZ teme.

Svaka čast na pripremama za najvažniji deo sezone.

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...