Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 hours ago, Sector said:

Ovako smo prinuđeni da tražimo pleja jer pitanje kada će Dzoni zaigrati, iako imamo ozbiljan manjak kvaliteta na krilu. 

 

Kosti da zaraste treba mesec dana. Još nekih dve nedelje ulaska u trening, dakle što se same fiziologije i fizičke spreme tiče, mogao bi na teren za nekih mesec i po dana.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 said:

 

Kosti da zaraste treba mesec dana. Još nekih dve nedelje ulaska u trening, dakle što se same fiziologije i fizičke spreme tiče, mogao bi na teren za nekih mesec i po dana.

Potencijalni problem bi bile posledice na psihu igraca odnosno na njegovu agresivnost u napadu i kontakt igru od koje cesto i zivi svoje minute u El.

Dzoni ni brzinom ni tehnikom ne moze da napravi prednost u El, jedine varijante su mu da iskoristi manjak fokusa kod cuvara ili da se zaleti u kontakt pa sta mu Bog da, uglavnom bar iznudi neki penal.

Iz toga izvlaci samopouzdanje a samim tim i doda neki procenat na sutu.

Ako se ova povreda odrazi na taj segment njegove igre vrlo je verovatno da se Dzoni vrati u svoj stari beskorisni mod.

 

Vrhunski je momak, ko ga je kleo nije dangubio...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Laki21 said:

 

Kosti da zaraste treba mesec dana. Još nekih dve nedelje ulaska u trening, dakle što se same fiziologije i fizičke spreme tiče, mogao bi na teren za nekih mesec i po dana.

Sve zavisi koje rebro i sa koje strane

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znacila bi nam dobra partija Dobrica u petak ko leba, narocito sada kad se Dzoni povredio.

 

Ne bi skodilo ni da Pitbul i kapiten daju slican ili bolji doprinos kao u derbiju. 

Petrusev da odigra istu odbranu na njihovim visokim igracima, Martin da im svojom pokretnoscu pravi probleme.

 

Vildoza i Neda ono njihovo. Necu dalje, mozda Skariolo cita... 👀

Edited by necke
Link to comment
Share on other sites

Tim ima vezane ozbiljne pobede i neki jos pisu o Javoru. Da li neko misli da je bilo gresaka na racun partizana mozda? 

 

Uzivajte malo u pobedama i kosarci cak i kad se izgubi kad vec gutate covica.

 

Nije pitanje zivota i smrti. Da budem skroz iskren, ovi prekidi su vec sablon i rukopis. Mislim generalno da to nije potrebno.

 

Virtus je cudan tim. Mislim da dosta trenera u Evroligi precenjeno. Dosta dinosaurusa i treba svima sveza krv pa i modernija kosarka.

 

Virtusov roster je po meni koncepcijski los..nakupili ih na gomili pa sta bude. Generalno mi je zao npr sto onaj mali Francuz od 220cm ne igra EL. Jbs Benija i Tea..Italijani su izgubili tuce mladih...

 

U EL svako moze dobiti svakog, ali treba odrzati talas do kkp-a..

 

Vidim obrise igre i to mi se svidja. Ozbiljan je trener i ako ne osvoji nista, tezi ka dobroj kosarci..pre svega timskoj, ali gde se zna ko sta radi tako da du uloge postavljene samim kvalitetom kosarkasa.

 

Videcemo ksko ce se ponadati kad udje u crveno..to je najbitnije..naravno i tempiranje forme uz kalkulacije.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sector said:

Velika šteta što je pušten Adams prije dolaska Duška. Mislim da bi u perspektivi mogao da pruži više od Hollanda sa kojim znamo na čemu smo a to je vrlo malo. 

 

Ovako smo prinuđeni da tražimo pleja jer pitanje kada će Dzoni zaigrati, iako imamo ozbiljan manjak kvaliteta na krilu. 

 

Pa ono, kad smo vec nakrcali 5 centara, mogli smo i 5 plejmejkera za slucaj neke povrede. Steta sto Radonja nije mogao da priusti sebi nekog pleja na leru i da ga pusti kad se Jovic povredi ili sto eto sad Cedevita i Buducnost ne dovedu centra jer su im rezervni centri u autu mesec dana i duze.

 

Ja ne znam koliko navijaci misle da treba da se trosi, kad je samo na trenera i prvog pleja potroseno verovatno milion, a mozda i milion i po za ovu sezonu. Evo, gde je granica?

 

Neka igraju sa onim sto imaju, a tu su 15 igraca. Markovic moze da igra drugog pleja tih 10-15 minuta, neka trener od Dobrica i Hollanda napravi nesto pa da mogu da igraju tih 10-15 minuta na 2 i to bi trebalo da je dovoljno. Postali smo navijaci rezultata koji se ne bi bunili ni da vrhovni seik na vlasti izvadi 50 miliona i dovede petorku Micic - Larkin - Clyburn - Kalinic - Tavares. 

 

Jednostavno je, imaju taj minimum u EL koji im omogucava da naprave dobar tim, povrede su (nazalost) sastavni deo sporta, imaju (bar moju) podrsku ako ce da rade sa onim sto imaju pa kuda doguraju. Za razna bahacenja poput dovodjenja novih igraca neka im rezultat - navijaci i clanovi stranke, ja to da gutam necu.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, goldberg said:

 

Pa ono, kad smo vec nakrcali 5 centara, mogli smo i 5 plejmejkera za slucaj neke povrede. Steta sto Radonja nije mogao da priusti sebi nekog pleja na leru i da ga pusti kad se Jovic povredi ili sto eto sad Cedevita i Buducnost ne dovedu centra jer su im rezervni centri u autu mesec dana i duze.

 

Ja ne znam koliko navijaci misle da treba da se trosi, kad je samo na trenera i prvog pleja potroseno verovatno milion, a mozda i milion i po za ovu sezonu. Evo, gde je granica?

 

Neka igraju sa onim sto imaju, a tu su 15 igraca. Markovic moze da igra drugog pleja tih 10-15 minuta, neka trener od Dobrica i Hollanda napravi nesto pa da mogu da igraju tih 10-15 minuta na 2 i to bi trebalo da je dovoljno. Postali smo navijaci rezultata koji se ne bi bunili ni da vrhovni seik na vlasti izvadi 50 miliona i dovede petorku Micic - Larkin - Clyburn - Kalinic - Tavares. 

 

Jednostavno je, imaju taj minimum u EL koji im omogucava da naprave dobar tim, povrede su (nazalost) sastavni deo sporta, imaju (bar moju) podrsku ako ce da rade sa onim sto imaju pa kuda doguraju. Za razna bahacenja poput dovodjenja novih igraca neka im rezultat - navijaci i clanovi stranke, ja to da gutam necu.

Delimicno se slazem sa postom, iako je pitanje kompleksnije.

Rekao bih da mi nismo dovoljno bogata zemlja da imamo dva euroligasa i da na njih potrosimo 20+ miliona eura, mahom zbog sujete jednog coveka i sumanutom potrebom da ga svu vole.

Odmah bih potpisao da se skresu budzeti za blizance, ukoliko bi novac isao na pravu adresu, za skole, bolnice, pomoc ugrozenima, puteve itd.

Ali posto znam da bi taj novac poreskih obveznika bio bacen na 4. posao za udomljenu udovicu Olivera, da neki lokalni Jutka ili Gasic svog sina posalje u Katar ili da panduri dobiju stan za dzabe na Galenici pre nastavnika/lekara, bude mi lakse.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cavani said:

Delimicno se slazem sa postom, iako je pitanje kompleksnije.

Rekao bih da mi nismo dovoljno bogata zemlja da imamo dva euroligasa i da na njih potrosimo 20+ miliona eura, mahom zbog sujete jednog coveka i sumanutom potrebom da ga svu vole.

Odmah bih potpisao da se skresu budzeti za blizance, ukoliko bi novac isao na pravu adresu, za skole, bolnice, pomoc ugrozenima, puteve itd.

Ali posto znam da bi taj novac poreskih obveznika bio bacen na 4. posao za udomljenu udovicu Olivera, da neki lokalni Jutka ili Gasic svog sina posalje u Katar ili da panduri dobiju stan za dzabe na Galenici pre nastavnika/lekara, bude mi lakse.

Nesto mozda dati Vojvodini..Nisu?

 

Nek sve ide u Beograd..

Link to comment
Share on other sites

@Cavani Meni bi bilo mnogo lakse kada bi nasi role igraci mogli da ostaju iz sezone u sezonu, kada bi imali nove talente i novac kojima mozemo da ih zadrzimo i kada bi se cenio trenerski trud i davalo na osnovu uradjenog do sada.

 

Vujosevic je bukvalno cedio suvu drenovinu iz mladih igraca i par iskusnijih koji su se menjali svake sezone. Radonjic je najbolju sezonu imao sa igracima cija ukupna vrednost je bila daleko iznad zbira pojedinacnih i onda je zakinut i poruceno mu je da SNS i ne haje mnogo za kosarku.

 

Ovo sto se sada radi je samo stvaranje potemkinovog sela jer vrhovni vodja mora da dokazuje svima kako smo svuda najbolji, najjaci, najpametniji, najlepsi, kako zivimo u eldoradu. Lik je bukvalno rekao - ako hocete jos pojacanja, samo recite, ide jos miliona iz drzavne kase.

 

Sto je najgore, kao i sve sto radi, stace se na pola puta - niti ce KKP i KKCZ da postanu ono sto su bili zeleni i crveni iz Atine (standardni ucesnici F4) niti je ABA liga koliko - toliko uravnotezena po budzetima kao ranije.

 

Mozda i gresim, ali sezona se bukvalno svodi na to sta ce biti u seriji izmedju vidjenih finalista i sve sto se prethodno igra je nebitno. A cak i ti derbiji - ako cemo mi njih stalno da rutiniramo kod kuce, a oni nas za nekoliko dana u Areni, mozemo i tu da proglasimo da ce KKP biti sampion jer je tek sad pitanje od koga ce oni jos da izgube u ABA ligi.

 

U EL za TOP 8 treba sistem, tu ne blistaju ni KKP ni KKCZ, te dve ekipe bukvalno hodaju na ivici i dovoljno je par poraza kod kuce da pokrene lavinu koja ce im sahraniti evroligasku sezonu.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites







[mention=480]
....ako cemo mi njih stalno da rutiniramo kod kuce, a oni nas za nekoliko dana u Areni, mozemo i tu da proglasimo da ce KKP biti sampion jer je tek sad pitanje od koga ce oni jos da izgube u ABA ligi.



Pa to pre važi za nas...treći smo trenutno samo zbog utakmice manje.



Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Manu said:

Meni je u priči o sudijama uvek najsmešnije kako se svi uhvate jednog (uglavnom jedinog) kog prepoznaju, kao da on sam sudi na terenu 

 

Da, zanimljivo je to da kada su sportske sudije u pitanju volimo da stvari gledimo u skladu sa pravnim institutom komandne odgovornosti, a ne volimo to da radimo kada su na tapetu Haski krivicni procesi 🤣

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...