Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 hours ago, LakiJeMaloNervozan said:

 

Raspored utakmica do kraja za zvezdu i Partizan.
Kakve su prognoze, ko po vama ima laksi raspored?

 

 

Partizan – Asvel 31. januar
Žalgiris – Partizan 3. februar
Bajern – Partizan 9. februar
Partizan – Fenerbahče 23. februar
Partizan – Alba 2. mart
Virtus Bolonja – Partizan 7. mart
Olimpija Milano – Partizan 9. mart
Efes – Partizan 16. mart
Partizan – Olimpijakos 24. mart
Partizan – Barselona 28. mart
Partizan – Real Madrid 31. mart
Monako – Partizan 7. april
Partizan – Panatinaikos 14. april

 

 

Virtus Bolonja – Crvena zvezda 31. januar
Olimpija Milano – Crvena zvezda 2. februar
Makabi – Crvena zvezda 9. februar
Crvena zvezda – Alba 24. februar
Bajern Minhen – Crvena zvezda 2. mart
Crvena zvezda – Efes 8. mart
Panatinaikos – Crvena zvezda 10. mart
Barselona – Crvena zvezda 17. mart
Crvena zvezda – Baskonija 23. mart
Crvena zvezda – Valensija 29. mart
Asvel – Crvena zvezda 31. mart
Crvena zvezda – Olimpijakos 6. april
Crvena zvezda – Fenerbahče 13. april



 

Ova sezona nam je pokazala da je moguce da svako svakoga dobije, tako da obe ekipe na svim utakmicama do kraja mogu da traze sansu za pobedu, ali ajde da probam da napravim neku skalu po tezini gde bi 1 bila najlaksa utakmica, a 5 najteza.


Partizan:

1: Asvel H, Alba H, Pao H

2: Virtus A, Milano A, Bajern A

3: Fener H

4: Zalgiris A, Barsa H, Real H

5: Efes A, Monako A, Olimpijakos H

 

Zvezda: 

1: Alba H, Valensija H

2: Baskonija H, Virtus A, Bajern A, Asvel A, Pao A

3: Efes H, Fener H, Milano A

4: Makabi A, Olimpijakos H

5: Barsa A

 

Uzeo sam u obzir kakvi su bili prvi duelu protiv ovih ekipa, Partizanova losija izdanja na gostovanjima, ali sam isao i svojim nekim osecajem gde npr smatram da ce Fener da izgube obe utakmice u Bg, ili gde smatram da Olimpijakos ne lezi Partizanu i da ce to biti bas tesko za dobiti iako se igra u Areni. Partizan ima jedan zicer (1) vise od Zvezde, ali i tri utakmice vise koje sam svrstao da su teze za dobiti (4/5).
 

U svakom slucaju, deluje mi da Zvezda ima za nijansu laksi raspored. Prognoziram Partizanu 6-7 pobeda, a Zvezdi 7-8 do kraja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Ova sezona nam je pokazala da je moguce da svako svakoga dobije, tako da obe ekipe na svim utakmicama do kraja mogu da traze sansu za pobedu, ali ajde da probam da napravim neku skalu po tezini gde bi 1 bila najlaksa utakmica, a 5 najteza.


Partizan:

1: Asvel H, Alba H, Pao H

2: Virtus A, Milano A, Bajern A

3: Fener H

4: Zalgiris A, Barsa H, Real H

5: Efes A, Monako A, Olimpijakos H

 

Zvezda: 

1: Alba H, Valensija H

2: Baskonija H, Virtus A, Bajern A, Asvel A, Pao A

3: Efes H, Fener H, Milano A

4: Makabi A, Olimpijakos H

5: Barsa A

 

Uzeo sam u obzir kakvi su bili prvi duelu protiv ovih ekipa, Partizanova losija izdanja na gostovanjima, ali sam isao i svojim nekim osecajem gde npr smatram da ce Fener da izgube obe utakmice u Bg, ili gde smatram da Olimpijakos ne lezi Partizanu i da ce to biti bas tesko za dobiti iako se igra u Areni. Partizan ima jedan zicer (1) vise od Zvezde, ali i tri utakmice vise koje sam svrstao da su teze za dobiti (4/5).
 

U svakom slucaju, deluje mi da Zvezda ima za nijansu laksi raspored. Prognoziram Partizanu 6-7 pobeda, a Zvezdi 7-8 do kraja.

U prevodu prognoziras i jedne i druge van plej ofa....🤔

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, LakiJeMaloNervozan said:

 

Raspored utakmica do kraja za zvezdu i Partizan.
Kakve su prognoze, ko po vama ima laksi raspored?

 

Postaviš ovakvo pitanje na el temi i očekuješ da ti neko ozbiljno odgovori? Kad će ljudi da shvate koliko su jadne ove dečije fore...

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam konkrektno na ove koji pisu inace malim slovom, nije mi bila namera da generalizujem sigurno, nisam valjda trebao da ih tagujem posto ih ima 4-5. Dakle stojim pri tome da NJIMA (konkretno njima u smislu ti koji tako pisu, pronaci ce se) da ce to tesko promeniti jer nisu ni do sad a bukvalno su im 50 puta ljudi skretali paznju.

 

Cisto jos jednom da skrenem paznju da sumnjam da ce ta opomena uroditi plodom. Vec vidjeno. Kendricku si cak dao ban za dzvedzda i napisao sam ti na zalbama da ga pustite jer to nece uroditi plodom, kao sto i nije i opet je pisao vise puta nakon tog bana. Bukvalno nema smisla ni objasnjavati odraslim ljudima takve stvari ako ih vidis da ne kapiraju, a i kao sto rekoh, tesko da ce promeniti to. Bar niko nije do sad, tako da nema generalizacije tu jer nijedan od tih koji pisu zvezda ili dvedzda ili sta god nije to promenio do sad. Pritom ne vidim nista toliko lose u tome (iako je meni klinacki i debilno), njihova stvar sta ce da pisu velikim sta mali slovom, sto se kaze njima na cast.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Partizan ima jedno domaćinstvo više ali uključuju surov period 24-31. mart (Real, Barsa, Oli).

 

Zvezda od narednih osam mečeva svega dva igra kod kuće. Ako to preživi i izađe sa šansama za PO, moći će lepo da se pobije u poslednjih pet mečeva.

 

Prethodni mečevi nas, međutim, uče da je bukvalno sve moguće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Barkley#34 said:

Partizan ima jedno domaćinstvo više ali uključuju surov period 24-31. mart (Real, Barsa, Oli).

 

Zvezda od narednih osam mečeva svega dva igra kod kuće. Ako to preživi i izađe sa šansama za PO, moći će lepo da se pobije u poslednjih pet mečeva.

 

Prethodni mečevi nas, međutim, uče da je bukvalno sve moguće.

Narednih 5 kola je Partizanu laksi raspored sto moze bitni kljucno, isto tako, drugoj strani za 5 kola dolazi Kampaco,ali tad mozda moze biti vec kasno.. Sve je moguce. Zanimljiiva je el i sa ovakvim sistemom takmicenja, koji se nadam da nece jos dugo ostati.

Link to comment
Share on other sites

Zvezda izgubi od Žalgirisa i profilna slika grb Žalgirisa. 

Zvezda izgubi od Partizana i Ledej da 20 poena i profilna slika Ledeja.

Piše Zvezda sa malim slovom.

 

Baš me zanima šta će da stavi ako Zvezda izgubi od Virtusa i Teo da 20 poena 🤔

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LakiJeMaloNervozan said:

Narednih 5 kola je Partizanu laksi raspored sto moze bitni kljucno, isto tako, drugoj strani za 5 kola dolazi Kampaco,ali tad mozda moze biti vec kasno.. Sve je moguce. Zanimljiiva je el i sa ovakvim sistemom takmicenja, koji se nadam da nece jos dugo ostati.

 

@uvrnuto Nije proslo ni pola sata od tvoje opomene evo vec je urodilo plodom od zvezde dobismo drugu stranu, i to je nesto... Al jedno je sigurno, rekoh ti da ce par forumasa tesko napisati nesto sto se pise kako treba da se pise normalno, bez obzira na opomene ili neke druge koji su ranije i bili banovani za tako nesto pa su nastavili. I da ponovim ovo ne pisem da bi ste ih banovali il opominjali, vec da ih pustite samo jer nema u tome nista uvredljivo osim sto je glupo.

 

@Čvarkov Rekoh ti da se ne sale, nisi mi verovao.

 

Izvinjavam se sto nastavljam na ovoj temi, necu vise.

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Gudura said:

U prevodu prognoziras i jedne i druge van plej ofa....🤔

Pa ne znam koliko ce biti potrebno pobeda za osmu poziciju. Recimo sada je Makabi osmi sa 11 pobeda iz 21 utakmice sto je 52% uspesnosti, a ako prognoziram 7 pobeda za vecite u preostalih 13 kola to je blizu 54%, s tim da naravno treba nadoknaditi i zaostatak za timovima koji su trenutno bolje plasirani. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2023 at 10:09 PM, LakiJeMaloNervozan said:

Mislim da 18 pobeda garantuje top8

 

Za 3 mesta se bore sledece ekipe: Monaco ima 13-8, Baskonia i Zalgiris imaju po 12-9, Maccabi i Valencia po 11-10, KKCZ i KKP po 10-11. Ostalo je jos 13 kola do kraja.

 

Sasvim je moguce da Monaco dobije 6/13 (imaju lagan raspored), Baskonia dobije 7/13 i Maccabi 7/13. Tada bi Monaco, Zalgiris i Baskonia imali preko 18 pobeda i Maccabi 18. Maccabi ako dobije i KKCZ imace bolji medjusobni i sa njima i sa KKP, sto znaci da bi za 8. mesto trebalo minimum 19 pobeda.

 

Sledece duplo kolo razresice jos neke dileme. Posebno se isticu sledeci mecevi:

 

Armani - Baskonia

Valencia - Bayern

Partizan - Asvel

Virtus - Crvena zvezda

Alba - Monaco

 

Valencia - Maccabi

Armani - Crvena zvezda

Zalgiris - Partizan

Baskonia - Panathinaikos

 

Posebno su bitni ovi boldovani mecevi - Virtus hvata poslednji voz za trku, Valencia mora da dobije Maccabi, Zalgiris ce morati da porazi jos jednog favorita na svom terenu.

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Da se osvrnem na utakmicu u Pioniru- super atmosfera bez ijednog incidenta, eh kad bi moglo tako da se sve regulise i u ABA - potencijalna finalna serija bi bila fantasticna a ne svinjac. Utakmica bila puna intenziteta, bez grubih faulova, vidi se da su igraci skroz kul medjusobno a opet postoji jak rivalitet. Nekolicina prelepih poteza, Nedovic i Vildoza su bas majstori, sa druge strane roling Lesora i par poteza Ledaya takodje vrhunski. Zeljko na konferenciji bas potencirao fantasticnu atmosferu i da Evroligi trebaju oba kluba u takmicenju - zaista je tako, dolazili su novinari iz nekolicine Evropskih zemalja da gledaju utakmicu, a utakmica nije razocarala, naprotiv.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta znaci "Evroligi su potrebna oba kluba u ovom takmicenju"? To je upravo vec deset godina aktuelna prica o kosarkaskoj superligi u kojoj ce biti elita i nekoj bedi zvana FIBA LS ili tome slicno u kojoj ce moci da igraju svi ostali klubovi. To sto se u EL ni danas ne zna ko ce je igrati sledece sezone, koga briga, daj da do kraja unistimo sve ostale klubove i da ostanu samo tih 18 ili 24 bogatasa od 10+ miliona evra budzeta.

 

U svim sportovima osim u kosarci, evropska takmicenja se popunjavaju na osnovu plasmana u domacim ligama. Cak i u vaterpolu je tako, iako ima klubova sa direktnim plasmanom. A ovdasnji navijaci umesto da se nadaju povratku takvog modela zagovaraju nesto slicno clanovima SNS - vlast je super ako je i meni dobro.

 

Neka navijaci KKCZ i KKP prave takve atmosfere u EC (mislim, znamo da nece) ili je jedini smisao tih klubova stalna borba za sve domace trofeje, milionski rosteri i igranje sa najboljim klubovima sirom Evrope? Hajde onda da Aris, PAOK i Galatasaray ubacimo, hajde i Hapoel iz TA jer svi oni imaju navijace koji samo cekaju skupe rostere i velike meceve da naprave nenadmasne atmosfere.

 

Kljucni interes evropske klupske kosarke je povratak proizvodnji novih igraca za evropske ekipe i opstanak ovog preostalog srednjeg sloja po EC i FIBA LS. Bez toga je sve samo zalosna kopija NBA, samo nece celnicima EL i tamosnjim klubovima nista znaciti "neverovatna atmosfera" jer kad jednom ne bude bilo sportskog merila, onda ce London, Pariz, Madrid, Rim?, Dubai, Valensija, za koju godinu i Moskva svakako biti u prednosti u odnosu na glavni grad zemlje u kojoj sve zavisi od jednog lazova i diktatora.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Magia said:

Da se osvrnem na utakmicu u Pioniru- super atmosfera bez ijednog incidenta, eh kad bi moglo tako da se sve regulise i u ABA - potencijalna finalna serija bi bila fantasticna a ne svinjac. Utakmica bila puna intenziteta, bez grubih faulova, vidi se da su igraci skroz kul medjusobno a opet postoji jak rivalitet. Nekolicina prelepih poteza, Nedovic i Vildoza su bas majstori, sa druge strane roling Lesora i par poteza Ledaya takodje vrhunski. Zeljko na konferenciji bas potencirao fantasticnu atmosferu i da Evroligi trebaju oba kluba u takmicenju - zaista je tako, dolazili su novinari iz nekolicine Evropskih zemalja da gledaju utakmicu, a utakmica nije razocarala, naprotiv.

Bold je naravno bio jasan i posle prve utakmice.  Atmosfera na oba derbija je bila odlična (ovde mislim i na teren i na tribine) i videli smo da može da se organizuje utakmica visokog rizika. Naše utakmice su i biće atrakcija za čitavu Evropu i mislim da Evroligi više derbija (ne samo večitih) i treba da bi bila još više praćena. Pa majku mu španski derbi kao navijački najblaži, onda grčki derbi koji je sam po sebi vatren i na kraju večiti derbi koji je po mom mišljenju tek onako šlag na tortu. 
Naravno, razumem uticaj novca i zbog čega im naš region nije toliko atraktivan, ali to je jedini način da se zadržimo u ligi, tako da iz tog razloga (između ostalog) se u klubove ulaže veliki novac, koji nije nivelisan sa standardom države iz koje dolaze.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

Ne znam sta znaci "Evroligi su potrebna oba kluba u ovom takmicenju"?

 

Za ovakvu Evroligu znaci da ima ovakva rivalstva zbog marketinga i celokupnog narativa. Sa ostatkom posta se uglavnom slazem. 

Edited by Magia
Link to comment
Share on other sites

Sto nas dovodi da treba da ubace i PAOK i Aris. Prilicno jadno takmicenje ako ce joj to biti glavni plus.

 

A cak ni to nije tacno - EL je ubacila Zenit sa njihovom neverovatnom atmosferom (sarkazam, mecevi u Rusiji su uglavnom negledljivi) umesto KKP, objavili su da ce ABA liga imati dva predstavnika ove sezone samo ako neko iz ABA lige bude osvojio EC/usao u finale, briga njih za bilo kakvu atmosferu koja ce da zavisi od ludog diktatora koji ce da pumpa broj na tribinama milionskim rosterima. Jer, videli smo i skoro praznu "Arenu" kada je KKCZ docekivala Bamberg u onoj sezoni u kojoj je trener bio Alimpijevic.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Magia said:

Da se osvrnem na utakmicu u Pioniru- super atmosfera bez ijednog incidenta, eh kad bi moglo tako da se sve regulise i u ABA - potencijalna finalna serija bi bila fantasticna a ne svinjac. Utakmica bila puna intenziteta, bez grubih faulova, vidi se da su igraci skroz kul medjusobno a opet postoji jak rivalitet. Nekolicina prelepih poteza, Nedovic i Vildoza su bas majstori, sa druge strane roling Lesora i par poteza Ledaya takodje vrhunski. Zeljko na konferenciji bas potencirao fantasticnu atmosferu i da Evroligi trebaju oba kluba u takmicenju - zaista je tako, dolazili su novinari iz nekolicine Evropskih zemalja da gledaju utakmicu, a utakmica nije razocarala, naprotiv.

Sve je to tačno, ali meni lično se atmosfera nije dopala. Možda tebi kao navijaču KKP jeste u smislu navijanja Grobara, ali u globalu to je bila klasična fudbalska navijačka priča od koje je meni muka više. Malo ću samo o baš navijačkim dešavanjima koja su meni zasmetala. Grobari dolaze i svi razvijaju šalove na kojima piše Sisaj Zvezdo. Aj to i da prođe mada mi je baš bezveze. Sledeće posle toga kreće ubi ubi ubi cigana? Dokle više jbt. Posle toga kreće sa Duško ustašo ili tako nešto. Sa naše strane još grđe. Jebe se mater svim igračima Partizana. Likovi postavili neke zvučnike, megafone šta li je. Urla lik sve vreme, mozak me zaboleo. Željko kad je ušao iznenađujuće malo uvreda, naravno pred kraj su nadoknadili sve to. Savić je dobio svoju porciju pre početka utakmice, Aleksa za vreme zagrevanja. I naravno kosovski ciklus i ciklus skandiranja no name likovima koji nisu više živi je neizostavan kao i ćale ti u đubretarima i slično. I ono najgore, gađanje sudija kao šlag na tortu i prazne tribine u najavi.

Poenta je da se ništa neće promeniti, mržnja je ogromna sa obe strane i prvi sledeći derbi će to pokazati, a finale ABA će biti još gore nego prošlo. Iskreno ne vidim način da se ovaj problem reši, to može samo država što se kod nas neće nikad desiti iz dobro poznatih razloga.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Trigger said:

Sve je to tačno, ali meni lično se atmosfera nije dopala. Možda tebi kao navijaču KKP jeste u smislu navijanja Grobara, ali u globalu to je bila klasična fudbalska navijačka priča od koje je meni muka više. Malo ću samo o baš navijačkim dešavanjima koja su meni zasmetala. Grobari dolaze i svi razvijaju šalove na kojima piše Sisaj Zvezdo. Aj to i da prođe mada mi je baš bezveze. Sledeće posle toga kreće ubi ubi ubi cigana? Dokle više jbt. Posle toga kreće sa Duško ustašo ili tako nešto. Sa naše strane još grđe. Jebe se mater svim igračima Partizana. Likovi postavili neke zvučnike, megafone šta li je. Urla lik sve vreme, mozak me zaboleo. Željko kad je ušao iznenađujuće malo uvreda, naravno pred kraj su nadoknadili sve to. Savić je dobio svoju porciju pre početka utakmice, Aleksa za vreme zagrevanja. I naravno kosovski ciklus i ciklus skandiranja no name likovima koji nisu više živi je neizostavan kao i ćale ti u đubretarima i slično. I ono najgore, gađanje sudija kao šlag na tortu i prazne tribine u najavi.

Poenta je da se ništa neće promeniti, mržnja je ogromna sa obe strane i prvi sledeći derbi će to pokazati, a finale ABA će biti još gore nego prošlo. Iskreno ne vidim način da se ovaj problem reši, to može samo država što se kod nas neće nikad desiti iz dobro poznatih razloga.

Za početak, prošlo je dva puta bez incidenata (osim tog gađanja na kraju). To naravno nije nikakva garancija da se neće ponoviti prvi sledeći put (a hoće), ali se videlo da može i ovako da bude.

 

Nije to vezano konkretno za fudbalsko navijanje nego za tu mržnju koju pominješ. Prisećao sam se skoro nekih fudbalskih derbija s početka devedesetih i mržnja u navijanju je boza u odnosu na ovo sada.

 

Jbg, trideset godina trke udvoje na skoro svim poljima nas upropasti. Nema tu lakih rešenja. Za početak bi pomoglo kada bi FK i KK smanjili međusobne tenzije, vremenom bi se prenelo na tribine, uz naravno ulogu vlasti, kojima jelte ovo odgovara.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Trigger said:

Sve je to tačno, ali meni lično se atmosfera nije dopala. Možda tebi kao navijaču KKP jeste u smislu navijanja Grobara, ali u globalu to je bila klasična fudbalska navijačka priča od koje je meni muka više. Malo ću samo o baš navijačkim dešavanjima koja su meni zasmetala. Grobari dolaze i svi razvijaju šalove na kojima piše Sisaj Zvezdo. Aj to i da prođe mada mi je baš bezveze. Sledeće posle toga kreće ubi ubi ubi cigana? Dokle više jbt. Posle toga kreće sa Duško ustašo ili tako nešto. Sa naše strane još grđe. Jebe se mater svim igračima Partizana. Likovi postavili neke zvučnike, megafone šta li je. Urla lik sve vreme, mozak me zaboleo. Željko kad je ušao iznenađujuće malo uvreda, naravno pred kraj su nadoknadili sve to. Savić je dobio svoju porciju pre početka utakmice, Aleksa za vreme zagrevanja. I naravno kosovski ciklus i ciklus skandiranja no name likovima koji nisu više živi je neizostavan kao i ćale ti u đubretarima i slično. I ono najgore, gađanje sudija kao šlag na tortu i prazne tribine u najavi.

Poenta je da se ništa neće promeniti, mržnja je ogromna sa obe strane i prvi sledeći derbi će to pokazati, a finale ABA će biti još gore nego prošlo. Iskreno ne vidim način da se ovaj problem reši, to može samo država što se kod nas neće nikad desiti iz dobro poznatih razloga.

 

Slazem se da je mrznja ogromna ali ovo je prvi korak- bio je pun Pionir i navijaci obe ekipe, proslo je bez incidenta, to se u ABA sigurno nece desiti. Navijacke pesme nisam cuo, ali me ne cudi ovo sto pises, ipak moramo praviti male korake ka normalizaciji, a ovo jeste prvi korak.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...