Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Citiracu jedan random twit, u kojem ima dosta istine. 

"Veceras se najbolje pokazalo koliko za ekipu znaci kada ima domace igrace koji vole i kapiraju navijace, dvoranu, klub. Kada nista nije islo Realu na 41:59 Rodrigez i Ljulj su ubacili 25 poena. U prvom pol poeni domacih igraca bili su 2:2 na kraju 27:4."

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sve je vec receno i uglavnom sve stoji al ono sto je meni zanimljivo kako je kandidat za Mvp regularnog dela EL (Lesort) sveden na ulogu Kuzmica?!

Da da svestan sam da je Tavares zver al opet on prakticki nije igrao prve dvije utakmice a i ovde 1p i bio je opterecen licnima tako da se bas stedio u odbrani. Utisak mi je da se sve svelo na sut i Pantera a ipak je Lesort taj koji je vukao tokom  cele sezone i mnogi ovde su konstatovali da je bas on razlika u korist Partizana.

Link to comment
Share on other sites

Cujem mnoge da se "zezaju" sa kvalitetima trenera Reala. Nisam bas siguran da je pravo vrijeme za to. Liku je prva sezona. Treba sacekati protok vremena.

 

Meni je postao interesantan kad je raubovao Tavaresa po 40min u utakmicama u Bg, iako ga je Zeljko mamio na nizim petorkama i brzom rotacijom i kretnjama i targetirao ga u oba pravca, iako su mečevi bilo na "jednu loptu" i gdje bi mnogi treneri kalkulisali sa svjezinom za zavrsnicu meča. Moje misljenje je da nije htio da se prilagodjava Zeljku sto zbog neadekvatne zamjene, sto zbog učinka Tavaresa ali svakako zanimljiva i pokazalo se dobra odluka.

Link to comment
Share on other sites

Najapsurdnija stvar meca meni licno je da je Partizan u prvom poluvremenu napravio razliku dok su Rudy, Chaco i Llull bili zajedno na parketu. Bukvalno radili sta pozele protiv njih trojice. Na kraju njih trojica donesose pobjedu. Nema ova utakmica mnogo smisla, nevjerovatno je sta su izvukli njih trojica na kraju nakon apsolutno citave sezone full stetocina modea. Cak ni Tavares u zadnjoj nije bio neki prevelik faktor nakon surove dominacije u oba meca u Beogradu. 

Link to comment
Share on other sites

Jabusele je ozbiljan debil; i ono kreveljenje i kurčenje na kraju je baš neprimereno, umesto da se pokrije ušima. Ekipa sa njim je bila na 0-2, bez njega 3-0. Umalo da ozbiljno povredi Exuma i ostavio tim na cedilu, čak i na predstojecem f4. Ukoliko je to način da se dodvori publici, opet je pogrešno.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

Jabusele je ozbiljan debil; i ono kreveljenje i kurčenje na kraju je baš neprimereno, umesto da se pokrije ušima. Ekipa sa njim je bila na 0-2, bez njega 3-0. Umalo da ozbiljno povredi Exuma i ostavio tim na cedilu, čak i na predstojecem f4. Ukoliko je to način da se dodvori publici, opet je pogrešno.

Cak mislim da sam mu sa usana citao kod nekih bacanja lesora, kako se dere Matijas matijas i smeje se u pokusaju da ga omete. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, medobrundo said:

Jabusele je ozbiljan debil; i ono kreveljenje i kurčenje na kraju je baš neprimereno, umesto da se pokrije ušima. Ekipa sa njim je bila na 0-2, bez njega 3-0. Umalo da ozbiljno povredi Exuma i ostavio tim na cedilu, čak i na predstojecem f4. Ukoliko je to način da se dodvori publici, opet je pogrešno.

Nije da branim pomenutog ,ali se kreveljio i dobacivao nešto Lesoru dok je ovaj izvodio slobodna bacanja.

 

Edited by Zadnji vezni
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zadnji vezni said:

Nije da branim pomenutog ,ali se kreveljio i dobacivao nešto lesoru dok je ovaj izvodio slobodna bacanja.

 

 

I na kraju utakmice je glumio nekog šerifa po parketu, kao da je doprineo na bilo koji način.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Rudi jeste hustleovao i igrao ono svoje ali ipak 0 poena, ne znam zašto se on tu nešto sad stavlja u koš sa Ćaćom koji je apsolutno porobio i Ljuljarom koji je ipak izmislio ponešto u završnici.

 

Stavlja se u isti kos da bi se dobilo na poenti a jednog razloga nema. U napadu je veceras sutnuo nebulozu od trojke posle toga otvorenu trojku dao njima u ruke. U odbrani su ga napadali non stop pa ili napravi faul ili bude visak posle jednog koraka. Mislim svaka cast ali odjebi bre matori non faktor si vec par godina.

Jos sa onom rukom koja samo sto mu ne otpadne lezi tamo u koritu na klupi i onda udje mlati nesto. Mada opet imao je onaj skok na kraju mada i ja bih imao jebes ga.

 

Stos sudjenja tice ko god ima 50/50 u Madridu i kako dolikuje vec moze bude zadovoljan. 

 

Komentator... Nek se lozi nek se cudi kao Pera Bozic na faulove samo nek nauci pravila. Ja mogu da ih ne znam on mora da ih zna. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Chaos Is Me said:

Rudi jeste hustleovao i igrao ono svoje ali ipak 0 poena, ne znam zašto se on tu nešto sad stavlja u koš sa Ćaćom koji je apsolutno porobio i Ljuljarom koji je ipak izmislio ponešto u završnici.

Pa upravo zbog tog hustle-a. Kad je bilo podbacivanje za loptu Hezonja-Ledey, kako se bacjo u reklame da spasi loptu iz cega je Caco dao 3 za -8 pa onda sledeci napad navukao Exuma za 3 bacanja.

Sitnice koje su itekako znacile da Real nastavi svoj momentum.

 

Caco svakako najzasluzniji poenima i razigravanjem ( sve je od njega teklo, poeni i svaka asistencija u tom povratku ), Hezonja isto dao bitne 2 trojke, Llull onom miniserijom se razletio po terenu u odbrani i napadu. Svako je dao doprinos

Link to comment
Share on other sites

Jedan detalj isto ... Caco i Tavares igraju pik 29 napada za redom... Na kraju Ljulj iskace i bukvalno otima loptu Cacu tapka u mestu da bi mu je uvalio na 3 sek do kraja jer ne moze probije moju babu pokojnu. 

 

Caco pa Tavares. Svaka cast svima dali doprinos manjinili veci al ovo dvoje su pogurali Real na ovoj utakmici. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

:roflmao:

 

Al bukvalno gadno mi da ga gledam znam da grozno zvuci al tako je. Te je u gipsu te neku aparaturu sto ga vibrira te one trake. Pa saka pa lakat pa rame. Pa jbt ocel ti otpadne ako oce sta ces na terenu. Ne volim kad ne znaju kad je dosta, ono proslo tvoje pre mnoogo vremena. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Chaco u prve 3 tekme serije valorizacija -2, 0 i 2. U cetvrtoj dobra rola i onda veceras prime Chaco iz MVP sezone. Sto vise gledam kompletnu seriju, ovo drugo poluvrijeme mi ima sve manje smisla. Partizan sa svim dostupnim nosiocima i za EL nivo odlicnom vanjskom linijom je izgubio utakmicu od igraca koji su 95% sezone bili nenormalne stetocine i koji imaju u prosjeku 36 godina. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tamburinjo said:

 

Al bukvalno gadno mi da ga gledam znam da grozno zvuci al tako je. Te je u gipsu te neku aparaturu sto ga vibrira te one trake. Pa saka pa lakat pa rame. Pa jbt ocel ti otpadne ako oce sta ces na terenu. Ne volim kad ne znaju kad je dosta, ono proslo tvoje pre mnoogo vremena. 

 

Zbog toga i kažem da je poraz KKP sramotan. Rudy koji je na košarkaškom umoru otprilike skače za svaku loptu, krpe ga na klupi kao Tin Mana u Čarobnjaku iz Oza, a on još tu ruku (rame) podmešta kako bi došao do lopte. Izgara čovek od želje a ovi poskidali gaće čim nisu imali +16. Pa ne može tako, rođaci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Doprineo je Rudy. Ipak je on deo te trojke, te škole, tog moušna i transa..

 

Izvukao loptu iz auta, navukao Exuma i dobio tri bacanja, izbacio Ljulja u 1 na 0 kontru, uhvatio 2-3 bitna ofanzivna skoka. Svakako najmanje bitna uloga, ali smislena uloga - za razliku od mnogih drugih igrača Reala, koji nešto kao igraju, a vam bilo kakve uloge i rezona.

 

Ćaćo je fenomenalno predvodio napade, kao u najboljim danima. 15ak poena, dosta asistencija, konstantna kretnja, rasporedjivanje igrača.. Sve to u poslednjih 10-15 minuta.

 

Llull je generalno dobio Pantera u direktnom duelu u poslednjoj četvrtini. Fantastično ga je čuvao, faktički mu ukrao dve lopte, nije mu dao da diše i Panter - osim dve trojke ni iz čega - je bio poprilično odsečen. Na drugoj strani je i sam ubacio desetak bitnih poena.

Edited by medobrundo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@DameTime, cisto da ne zaboravimo diskusiju od prekjuce: 51.7% za 3 partizana, najbolji procenti u inace ludackom sutu u vecini serije & poraz.

 

 

daklem, niti partizan ima problem sa zonom, niti je kosarka (jos uvek) puko takmicenje u sutiranju trojki, pa da bude garant pobede ili poraza.

 

inace, zaspao sam na pocetku drugog poluvremena, dok sam bio budan, bila je to dobro podmazana masinerija; sta se desilo kasnije, neka safet objasni.

 

salu nastranu, krivo mi je sto se ovako zavrsilo za partizan ali jebiga, zato je, izmedju ostalog, kosarka magicna igra.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...