Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

24 minutes ago, Losmi17 said:

Sta onda reci sto zoc vec 2 meca ne moze da nadje krsteno resenje?

Noćas smo im dali 78 poena uz 50% sa bacanja i 15 promašenih otvorenih trojki... a to nam je najgori ofanzivni učinak u seriji. Šta je kriterijum, je li sve ispod stotke Žocov fail?

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Beonegro said:

Noćas smo im dali 78 poena uz 50% sa bacanja i 15 promašenih otvorenih trojki... a to nam je najgori ofanzivni učinak u seriji. Šta je kriterijum, je li sve ispod stotke Žocov fail?

Fair argument ali se cela zona bazirala na tome da dante bude ta koji ce sutirati i to se obilato isplatilo.

Pritom nije da je zona bila predominantni tip odbrane ali je bilo vidljivo da kada god predju na zonsku odbranu, part nema dobro resenje.

Part je dosao do tih 78 pre svega jer su lidej i papapetru odigrali mec sezone.

Ako normalizujemo to statisticki, solidan broj tih poena moze da ode danteu ili naneliju umesto njima. Overall, mogao je part da da 10ak koseva vise, da.

Ali mogao je i real da odigra pametnije mnogo poseda, pa nije. Oni i dalje imaju produkciju od malog broja igraca.

 

Real je u oba meca delovao kao pripremljenija ekipa u bgu.

Mislim da su sanse u sredu i dalje pata karte, samo jer real igra kuci.

Part s panterom, real bez deka, jabuselea, poarijea, abaldea i sa rendolfom i kornelijem..prica se o kratkoj rotaciji part, a real tek. Pritom na sve igraju oba vikenda acb mec.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Losmi17 said:

Fair argument ali se cela zona bazirala na tome da dante bude ta koji ce sutirati i to se obilato isplatilo.

Dante as in Dante Exum koji je u sezoni za 3 šutirao 40/101?

 

Toliko o bolje pripremljenoj ekipi.

Link to comment
Share on other sites

Zona se razbija šutem spolja. Čovek je pozvao nekoliko TO i crtao akcije za šut za 3 pts, koje su igrači i izvodili od početka do samog šuta kako treba. Onda su promašivali. Jbg, dešava se. Pritom je KKP ekipa koja odlično šutira cele sezone, između ostalog i za 3 pts i slobodna bacanja. Večeras su u oba segmenta podbacili. Dante je šutirao za 3 pts jer je neko morao. Na kraju krajeva, poslednja akcija je bila za Ledaya koji je bio najefikasniji pojedinac na utakmici - ali je promašio. Ne znam šta je više Željko trebalo da uradi pa da se kaže odgovorio je na zonu. Jedino da šutira umesto njih. 

 

Uostalom, sam je to podvukao na kzm. Priprema za G5 se svodi na jednu stvar - Real Madrid igra zonsku odbranu, dakle bićemo sami na šutu, dakle moraju da se ubacuju ti šutevi. Tako možeš dobiti utakmicu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne povredjuje Ledej namerno nikog, ali ili decko nije svestan posledice nekog nepromisljenog poteza ili se vodi time da ce drugi u poslednjem trenutku da pomeri nogu ili sta god, kad pretpostavi da moze da se povredi.

 

Imam druga i to bas dobrog koji identicne stvari radi na rekreativnom basketu i uopste mu se ne moze objasniti zbog cega je to opasno, jer se on uvek drzi te price pa borim se za loptu, za poen, za tim. I ono, godinama kad god osetim takav momenat gde mozemo obojica da se sjebemo, on ide do kraja, ja se sklonim jer necu ni sebe, ni drugog na dusi imam. I zimus kad smo igrali skrenem mu paznju opet i on po svom i dalje, i rekoh sebi - ne sklanjam se, nema sanse. Epilog je da se on povredio, i to samo kroz puku okolonost.

 

Van terena dobar lik. Triviju podelih, jer sam pokusavao bas na primeru Ledeja da mu objasnim, pa se uvek njega setim, ali generalno sumnjam da iko ikog zeli namerno da povredi. Isti hleb jedu. Samo prosto covek nema osecaja.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Markoss said:

Ne povredjuje Ledej namerno nikog, ali ili decko nije svestan posledice nekog nepromisljenog poteza ili se vodi time da ce drugi u poslednjem trenutku da pomeri nogu ili sta god, kad pretpostavi da moze da se povredi.

 

Imam druga i to bas dobrog koji identicne stvari radi na rekreativnom basketu i uopste mu se ne moze objasniti zbog cega je to opasno, jer se on uvek drzi te price pa borim se za loptu, za poen, za tim. I ono, godinama kad god osetim takav momenat gde mozemo obojica da se sjebemo, on ide do kraja, ja se sklonim jer necu ni sebe, ni drugog na dusi imam. I zimus kad smo igrali skrenem mu paznju opet i on po svom i dalje, i rekoh sebi - ne sklanjam se, nema sanse. Epilog je da se on povredio, i to samo kroz puku okolonost.

 

Van terena dobar lik. Triviju podelih, jer sam pokusavao bas na primeru Ledeja da mu objasnim, pa se uvek njega setim, ali generalno sumnjam da iko ikog zeli namerno da povredi. Isti hleb jedu. Samo prosto covek nema osecaja.

Dobro a kako onda  objasnjavas saplitanje na derbiju i udaranje sekirice u ledja posle poena  na prijateljskoj utakmici?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ogroman problem bio u organizaciji. Aleksa i Panter kao primarni i sekundarni ball handleri su bili off, Andjusic nije taj kalibar, Danteu nije bio dan.

 

Opet na kraju sve je stalo u onaj of skok 54 sekunde do kraja gde se lopta nesrecno odbila. To je bilo na -2 i tu je Partizan mogao imati 2 napada do kraja. Tavares je uhvatio i resio. 

 

U petoj ce Real tesko izgubiti i 3 put na svom terenu. Sansa je bila u 3. utakmici, a zavrsnica 2. utakmice je za posebnu analizu.

Edited by Profesor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

Zona se razbija šutem spolja. Čovek je pozvao nekoliko TO i crtao akcije za šut za 3 pts, koje su igrači i izvodili od početka do samog šuta kako treba. Onda su promašivali. Jbg, dešava se. Pritom je KKP ekipa koja odlično šutira cele sezone, između ostalog i za 3 pts i slobodna bacanja. Večeras su u oba segmenta podbacili. Dante je šutirao za 3 pts jer je neko morao. Na kraju krajeva, poslednja akcija je bila za Ledaya koji je bio najefikasniji pojedinac na utakmici - ali je promašio. Ne znam šta je više Željko trebalo da uradi pa da se kaže odgovorio je na zonu. Jedino da šutira umesto njih. 

Ja se iskreno ne secam tih akcija za 3p sut koje su dobro odigrane ali na kraju promasene iz otvorene pozicije, osim u poslednjem napadu kada je Real bio na +5. Moguce i da se ne secam ili da nam se razilazi misljenje o tome sta je otvorena pozicija, ali zaista nisam video. Zonska odbrana Reala fercera sasvim dobro, mozda i jedina stvar koja je za pohvalu kod ove ekipe. Slazem se da se zona razbija sutem spolja, ali je pre toga potrebno da protok lopte bude dobar i neretko da se kroz "sredinu" razbije odbrana protivnika tako sto ce visoki igrac da dobije loptu i prosledi je spolja. Partizan u ovom rosteru nema visokog igraca sa dobrim pregledom igre koji moze da pomogne prilikom napadanja ovakve odbrane protivnika. 

 

Quote

Uostalom, sam je to podvukao na kzm. Priprema za G5 se svodi na jednu stvar - Real Madrid igra zonsku odbranu, dakle bićemo sami na šutu, dakle moraju da se ubacuju ti šutevi. Tako možeš dobiti utakmicu. 

Nije ni ovo bas tako jednostavno kao sto je Obradovic izjavio, jer bi onda svaka losija ekipa igrala zonsku odbranu protiv jace, pogotovo ako nije neka previse dobra suterska ekipa. 

 

Isto tako podsetio bih i da je Partizan prvu cetvrtinu preziveo sa nekim nerealno pogodjenim trojkama pri isteku napada, inace bi gubio 20 razlike posle 12-13 minuta igre, tako da nije bas opravdanje za poraz to sto su se kasnije promasili neki otvoreni sutevi. To je kosarka, desava se da ubacis tezi sut, pa promasis laksi, ne mozes bas svaku trojku da ubodes. A i nije da je ekipa pogodila 1-2 trojku pa da kazes da je nedopustivo, pogodjeno je 6 trojki iz 23 pokusaja, a Real je sutirao 8 od 24, znaci nista previse bolje. Mnogo veci problem su slobodna bacanja koja su bila na oko 50%, pogotovo ako se uzme u obzir da ih Partizan generalno dobro izvodi tokom cele sezone. Ali ocigledno je ekipa sinoc odigrala pod vecim pritiskom, umornija, roster spoljasnje linije je osakacen izostancima Pantera i Alekse, a i celokupna atmosfera oko ovog meca je bila cudna zbog svega sto se desilo u Srbiji ovih dana. Mnogo je lakse i rasterecenije bilo odigrati prve dve utakmice u Madridu (pogotovo drugu nakon sto je vec uzet brejk) nego ovo u Beogradu gde su ocekivanja svih porasla i cekao se poslednji udarac kojim bi se pobedio Real. Naravno da ce onda i ruka da zadrhti i samopouzdanje lakse da padne nakon nekih promasaja, pogotovo kada nema glavnog napadaca u timu koji skoro uvek preuzima odgovornost u ovakvim trenucima.

Edited by СтелаРоса
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Miki28 said:

Pojavio se Musa vcrs, konacno igra kako treba

 

11 hours ago, Miki28 said:

Starci Reala vratise Partizan u igru, posebno Randolph. 3 uzastopna napda ide da on igra ledjima i 3 katastrofalna napada iz toga se izrode

 

 

Cuska

 

10 hours ago, Miki28 said:

Nikada mi nece biti jasni protesti kod ovih situacija.

Na.... se svega Obradovic sudiji a ljudi svakako moraju pregledati sjimak jer se ovo provjerava. Cemu to?

 

10 hours ago, Miki28 said:

Za ovo sto igrate sa 6 igraca treba da dobijete tehnicku u sred Beograda.

I to vam sudije gledaju kroz prste

 

10 hours ago, Miki28 said:

Sramota. Jebem ti drzavu i sve

 

10 hours ago, Miki28 said:

Sjetili su se da imaju Tavaresa

 

10 hours ago, Miki28 said:

Dobro ima i +6 Real s obzirom koliko gluposti prave. 

Ovo sto je Caco uradio je za izbacivanje iz dvorane

 

10 hours ago, Miki28 said:

Pa kad krenu sa kuknjavom navijaci Partizana, horor. 

Kakvo sirenje nogu Papapetrua.

 

Ljudi ladno nisu dobili tehnicku za 6 igraca u terenu. Nezapamceno

 

10 hours ago, Miki28 said:

Izvodi Hezonju i Randolpha ako mislis da vratis seriju u Madrid cusko jedna

 

10 hours ago, Miki28 said:

Ova lopta je od Lesorta. Nevjerovatno

 

9 hours ago, Miki28 said:

Katastrofa

 

9 hours ago, Miki28 said:

Hanga sta radis to? Sutiraj je jbt

 

9 hours ago, Miki28 said:

Ovaj NWG je sramotan kosarkas. 

 

9 hours ago, Miki28 said:

Veliki Tavares

 

9 hours ago, Miki28 said:

Cak i Hezonja uradi korisnu stvar. 

 

9 hours ago, Miki28 said:

Tavares sa 2+1. Spasio dupe Goss ludom.

 

Ocekivana pobjeda vcrs. Lesort se vratio, Smajli u kanal. Jednostavno Punter je ta prevaga bio u ovoj seriji.

 

Brz oporavak Decku, nadam se da nije ozbiljna povreda ali male su sanse

 

9 hours ago, Miki28 said:

Ima gresaka usled godina ali kad je na terenu, igra Reala djeluje smisleno. Odbrana mu nikad nije bila jaca strana, kao ni Teu.

Vcrs je imao onaj glup pas za Tavaresa nakon cega Tavares pravi 3 licnu i 2 bacanja za Ledeya, ostalo vise manje odlicno.

 

I u game 3 kad je usao, on je pokrenuo Real i aktivirao Tavaresa i vratili se iz minusa. Musa je vxrs konacno u 1 pol par puta probio i iz toga asistirao, trojka Hange pa polaganje Decka. Mora to mnogo cesce da radi. 

 

Hezonja je igrac Partizana uglavnom u ovoj seriji. Goss prosli mec heroj, ovaj zamalo tragicar, nevjerovatno sta covjek uradi

Evo za moderaciju, cisto na jednom mjestu moji komentari od sinoc pa nek banuju vezano za Kupijevo kukanje. Live komentarisanje utakmice ali ako ima oskova, slobodno ban. 

 

Ipak to nece promijeniti cinjenicu koliko su sudije ocajno uradile svoj posao. 

6 na 5 se igralo sinoc u Beogradu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobro a kako onda  objasnjavas saplitanje na derbiju i udaranje sekirice u ledja posle poena  na prijateljskoj utakmici?
Mislim da je ono bacanje na Davidovca koji leži na parketu nakon prekida i valjanje po njemu genuine Lidej. Bukvalno mu je prišao neko od njegovih da mu kaže da prestane sa glupiranjem. Nema impulsivnost veze sa tim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Markoss said:

Ne povredjuje Ledej namerno nikog, ali ili decko nije svestan posledice nekog nepromisljenog poteza ili se vodi time da ce drugi u poslednjem trenutku da pomeri nogu ili sta god, kad pretpostavi da moze da se povredi.

 

Imam druga i to bas dobrog koji identicne stvari radi na rekreativnom basketu i uopste mu se ne moze objasniti zbog cega je to opasno, jer se on uvek drzi te price pa borim se za loptu, za poen, za tim. I ono, godinama kad god osetim takav momenat gde mozemo obojica da se sjebemo, on ide do kraja, ja se sklonim jer necu ni sebe, ni drugog na dusi imam. I zimus kad smo igrali skrenem mu paznju opet i on po svom i dalje, i rekoh sebi - ne sklanjam se, nema sanse. Epilog je da se on povredio, i to samo kroz puku okolonost.

 

Van terena dobar lik. Triviju podelih, jer sam pokusavao bas na primeru Ledeja da mu objasnim, pa se uvek njega setim, ali generalno sumnjam da iko ikog zeli namerno da povredi. Isti hleb jedu. Samo prosto covek nema osecaja.

 

zato u nba postoji ta kovanica "reckless play", zbog koje uglavnom letis napolje sa tekme a u ekstremnim slucajevima budes kaznjen jos neku.

 

sekundarno je da li postoji namera ili ne, kada je epilog isti. leday je u fazonu no fucks given a ja takve igrace ne mogu da postujem, iako je sinoc porobio i sluzio mi da podjebsvam fritroua za njegov modernizam trica i polaganja kao iskljucivog resenja u kosarci. mislim, sve do onog idiotizma, koji, kao sto je vec receno, ne v8djamo ni prvi ni drugi put od njega.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, СтелаРоса said:

Ja se iskreno ne secam tih akcija za 3p sut koje su dobro odigrane ali na kraju promasene iz otvorene pozicije, osim u poslednjem napadu kada je Real bio na +5. Moguce i da se ne secam ili da nam se razilazi misljenje o tome sta je otvorena pozicija, ali zaista nisam video. Zonska odbrana Reala fercera sasvim dobro, mozda i jedina stvar koja je za pohvalu kod ove ekipe. Slazem se da se zona razbija sutem spolja, ali je pre toga potrebno da protok lopte bude dobar i neretko da se kroz "sredinu" razbije odbrana protivnika tako sto ce visoki igrac da dobije loptu i prosledi je spolja. Partizan u ovom rosteru nema visokog igraca sa dobrim pregledom igre koji moze da pomogne prilikom napadanja ovakve odbrane protivnika. 

 

Nije ni ovo bas tako jednostavno kao sto je Obradovic izjavio, jer bi onda svaka losija ekipa igrala zonsku odbranu protiv jace, pogotovo ako nije neka previse dobra suterska ekipa. 

 

Isto tako podsetio bih i da je Partizan prvu cetvrtinu preziveo sa nekim nerealno pogodjenim trojkama pri isteku napada, inace bi gubio 20 razlike posle 12-13 minuta igre, tako da nije bas opravdanje za poraz to sto su se kasnije promasili neki otvoreni sutevi. To je kosarka, desava se da ubacis tezi sut, pa promasis laksi, ne mozes bas svaku trojku da ubodes. A i nije da je ekipa pogodila 1-2 trojku pa da kazes da je nedopustivo, pogodjeno je 6 trojki iz 23 pokusaja, a Real je sutirao 8 od 24, znaci nista previse bolje. Mnogo veci problem su slobodna bacanja koja su bila na oko 50%, pogotovo ako se uzme u obzir da ih Partizan generalno dobro izvodi tokom cele sezone. Ali ocigledno je ekipa sinoc odigrala pod vecim pritiskom, umornija, roster spoljasnje linije je osakacen izostancima Pantera i Alekse, a i celokupna atmosfera oko ovog meca je bila cudna zbog svega sto se desilo u Srbiji ovih dana. Mnogo je lakse i rasterecenije bilo odigrati prve dve utakmice u Madridu (pogotovo drugu nakon sto je vec uzet brejk) nego ovo u Beogradu gde su ocekivanja svih porasla i cekao se poslednji udarac kojim bi se pobedio Real. Naravno da ce onda i ruka da zadrhti i samopouzdanje lakse da padne nakon nekih promasaja, pogotovo kada nema glavnog napadaca u timu koji skoro uvek preuzima odgovornost u ovakvim trenucima.

 

Prilično sam sigurna da se posle većine TO išlo na šut za 3 pts. Nije Real šutirao preterano bolje, ali opet su bili bolji taman za ta promašena slobodna bacanja + Tavaresa koji je neuništiv. Da je falio KP smo svi znali, ja sam uvek u fazonu igraš sa onim što imaš withou complaining. Po mom mišljenju je Partizan ovo trebalo da završi u Bg i pokazali su da imaju kvalitet za to, uprkos celoj situaciji. Šta je tu je sad, dobiće G5 kad već mora. Lepo je rekao Panter, what are we sad for? We have one game left.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

zato u nba postoji ta kovanica "reckless play", zbog koje uglavnom letis napolje sa tekme a u ekstremnim slucajevima budes kaznjen jos neku.

Bravo, klasican reckless play na koji orofesionalni sportista mora da pazi. 

Ono je bas gadno izgledalo, vidjecemo rezultate ali bas ce biti iznenadjenje da ne bude 4-6 mjeseci pauze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, uini said:

zato u nba postoji ta kovanica "reckless play", zbog koje uglavnom letis napolje sa tekme a u ekstremnim slucajevima budes kaznjen jos neku.

Reckless play je bio taman koliko i Tavareš koji je u trećoj utakmici po svaku cijenu išao na koš pa povrijedio Avramovića. Umjesto da je bio sportsman i uručio Aleksi loptu. Ja takvog igrača stvarno ne mogu da poštujem 🙄

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Reckless play je bio taman koliko i Tavareš koji je u trećoj utakmici po svaku cijenu išao na koš pa povrijedio Avramovića. Umjesto da je bio sportsman i uručio Aleksi loptu. Ja takvog igrača stvarno ne mogu da poštujem 🙄

 

netacno. tavares ima otvoren put ka kosu i na odbrambenom igracu je da se pazi, neuporedive su situacije & nema sudije koji bi tavaresu sudio reckless play za ono, niti ista slicno.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

Reckless play je bio taman koliko i Tavareš koji je u trećoj utakmici po svaku cijenu išao na koš pa povrijedio Avramovića. Umjesto da je bio sportsman i uručio Aleksi loptu. Ja takvog igrača stvarno ne mogu da poštujem 🙄

Reckless play je tu napravio Aleksa prema samom sebi. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

netacno. tavares ima otvoren put ka kosu i na odbrambenom igracu je da se pazi, neuporedive su situacije & nema sudije koji bi tavaresu sudio reckless play za ono, niti ista slicno.

Ali rezultat je isti, povrijedio je čovjeka 🙄

Link to comment
Share on other sites

Ja moram da bacim jedan hejt na Hezonju. Ne da bih navukao gnev grobara, da nešto patkometrišem..nego...


Lik je profi košarkaš, igra za jedan tim, prima platu, profesionalac je. Ok, voli Partizan, gotivi Žoca, gotivi grobare, i to je ok. Hteo bi da pređe u KKP, i to je ok.

 

Ali ovaj nivo košarke koju on trenutno igra. To je jebena bruka i sramota i utisak sa strane je da završava utakmice sa cirka minus 5 do minus 10 indeksom. Oni ležerni šutevi, ulazi bez energije i snage iako je jak kao konj, pripaljivanje bez rezona...bukvalno čoveče, igraš za najtrofejniji klub Evrope, primaš masTne pare, šta koji kurac jbt...I ne radi se o kanalu, u kanalu je (bio) Vildoza, pa se videla nervoza, nerviranje, pizdio je svaki sekund na terenu. Hezonju 3 falusa zabole. Kao na basketu iza zgrade posle 3 sata basketa, pa si mrtav i jebe ti se da se cimaš. Bukvalno igrač manje za Real. Naspram koga Dobrivoje kod nas trenutno izgleda kao fuckin' Lilard. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

hezonja tako igra celu karijeru, pri cemu ne izgleda kao da se ne trudi ili ga zabole, jednostavno dozivljava kolektivnu igru na jedan diskutabilan nacin. da je drugacije, ubedjen sam da bi bio jos uvek u nba, sa nekim ugovorom koji je blizu bogdanovog +/-

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Hezonja je neko ko je bio projektovan da bude lider Cro reprezentacije, pa su sada tu gde su. Sto godina Hezonja da igra da igra nece biti vredan energije koju na jednoj utakmici  pruzi Babo Bogdanovic i muda koje taj majstor ima.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...