Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Treba reći i da je Tavares igrao sa povredom, nije bio u potpunosti spreman. I ja verujem da je Partizan bliži pobedi nego Real kao i prolasku dalje. Ipak, s druge strane kad malo razmislim nikako ne treba otpisivati Real i na 2:0. Ma šta ko mislio o španskim klubovima i reprezentaciji u bilo kom sportu, prethodnih nekoliko godina su pokazale da imaju nešto šampionsko u sebi, da i kad ih svi otpišu umeju da se uzdignu i zablistaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

samo kazem da se tavares kasnije prilagodio i krenuo da igra daleko bolje.

isto tako kazem da je neigranje tavaresa u drugom poluvremenu ili drugoj tekmi, hendikep za real a ne za partizan.

Jeste se on prilagodio ali smo mi poveli upravo u tom periodu, u 2/4. Statičnija im je odbrana s njim, pa koliko god da nam je uterao strah pri ulasku u reket to je otvorilo prostora za šutere. Jesmo opasno prangijali ali je to bilo iz uglavnom dobrih pozicija. Čini mi se da kako je vreme odmicalo u 2/4 on je bio sve tromiji, što je topla voda jer je bilo izuzetno glupo držati ga u kontinuitetu na terenu 20 minuta. Posle takvog tretmana pitanje je koliko bi mogao da pruži u 2/2. U tom kontekstu više će im faliti u drugom meču nego sinoć u 2/2 isko bi im i sinoć dovro došao, naravno.

 

U vezi Musinog radovanja, to je uobičajena stvar, ništa strašno, ali meni je bilo smešno jer mislim da je vreme već isteklo pa ta banana ništa nije značila. Propade mu flex.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

Ali opet, zašto se onda Real nije potpuno raspao nakon povrede Tavaresa? Naprotiv, oni tad stižu razliku i čak preokreću rezultat (imali su 77:70 u trenutku kad PAR nije mogao ništa da pogodi). Ono što hoću reći je da je hendikep povredom kao takav apsolutno na strani Reala, ali ovo će naterati i Želimira da se prilagodi jer se veliki deo taktike zasnivao na Tavaresu (kao najbitnijem igraču Reala u trenutku kad je zdrav). U svakom slučaju G2 je otvorena, ne treba otpisati Real iako sam iskreno bliža tome da im Partizan može uzeti i drugi brejk jer ne verujem Mateu da će znati šta bez Tavaresa.

 

Nije ni Mateo baš tikva bez korena, svašta mu se zamera u zadnjih desetak sati. U ovom Matriksu, desio mu se Musa( u ulozi prošlogodišnjeg Alekse), pa Jabusele koji ne ume da igra bez centra, Hezonja se nije pojavio, i na kraju Tavares. Dovoljno za egal utakmicu, koju su mogli i da dobiju i da izgube. 

 

E da, i Rudi je priznao da je naprivao ličnu. To mu se nije desilo još od vrtića,ako i tada.

 

I da primetim, Naneli i Papapetru su opet koristili pomadu za nevidljivost. Biće previše ako tako bude i u drugom meču.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, KockoOblo said:

 

Nije ni Mateo baš tikva bez korena, svašta mu se zamera u zadnjih desetak sati. U ovom Matriksu, desio mu se Musa( u ulozi prošlogodišnjeg Alekse), pa Jabusele koji ne ume da igra bez centra, Hezonja se nije pojavio, i na kraju Tavares. Dovoljno za egal utakmicu, koju su mogli i da dobiju i da izgube. 

 

Yabusele je i odigrao odlično, pogotovo početak utakmice. Ok, malo slabije kad je izašao Tavares, ali opet je pravio probleme na postu i eksploatisao mismeč. Hezonju je Mateo zaboravio na klupi (iako je i on upao u problem s ofanzivnim faulovima). Jbg na Tavaresovu povredu nije mogao da utiče, ali njegov posao je da ima gameplan ako ne može sve da gura na prvog igrača. Čovek mu je disao na škrge do kraja prvog poluvremena, nemoguće je da dobar trener ne zna koliko igrač može da izdrži.

 

6 minutes ago, KockoOblo said:

I da primetim, Naneli i Papapetru su opet koristili pomadu za nevidljivost. Biće previše ako tako bude i u drugom meču.

 

Pap fizički nije mogao protiv Yabuselea. Nunnally je odigrao slabiji meč za svoje standarde ali ne sumnjam da će se pojaviti kad bude potrebno. Uostalom, ni Exum nije blistao 100% pa ste opet dobili. I believe :classic_wink:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Interesantna utakmica koju je def obeležio Punter, mislim da mu je ovo bila najbolja partija ove sezone, a bilo je mnogo dobrih. Nevezano za dagger, stvarno je igrao odlično, podelio neke fine asistencije i sačekao da igra njemu dođe umesto nekog forsiranja. KKP je imao i dosta sreće da uđu Madaru oni neki krompiri od prvog obruča, da Real promaši dosta zicera i tip in-ova, ali i to je pokazatelj veličine ovog KKP, dao bih ruku u vatru da bi Lessort ubacio oba bacanja da su ga faulirali u poslednjem napadu, KKP šutira bacanja izvanredno ove sezone. Na sve to imaju zadršku u Naneliju koji se juče nije pojavio, ali i Exumu koji nije odigrao ništa specijalno. Od Papapetrua ne očekujem ništa, Deck je nezgodan match up i izdominirao je svakog čuvara sinoć.

 

Što se Reala tiče, mogao je drugačije da rotira Mateo, da više drži Hangu na bekovima KKP (mada su mu svirali neke mekane faulove) jer fizički inferiorni veterani poput Chacha i Llulla ovde nemaju šta da traže osim za neke specijale. Musa je u principu sahranio svoju ekipu, vratio Partizan u igru u drugoj četvrtini kretenskim potezima kad je Real bio u naletu i uspostavio svoju igru, i na kraju prelomio klackalicu i pomogao Punteru da postane heroj. Yabusele je dobar ali je morao mnogo da igra na 5 što on u principu može i nije mi delovao inferiorno u odnosu na Lessorta. Međutim, promašio je neke otvorene trojke. Deck je odigrao herojski i ne znam da li to može da ponovi još koji put, mnogo dobar igrač za Evropu. Ipak, ako Real ne može da računa ni na jednog svog centra to je strašan hedikep. Smailagić jeste gađao 3/3 (preko ruke) u I četvrtini ali Real može da živi sa tim i brzo je uspostavio svoju igru u 2/4 koju im je Musa sasekao. 

 

Makabi je očekivano rutinski dobio beskrvnu ekipu Monaka koja igra sve gore kako sezona odmiče. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Smajli je ubijao Tavaresa i u Bg. Da Smajli ima bolji decision making i court vision, iz tog visokog pika bi Real primao 90% poena...ali da to ima igrao bi i dalje u GSW. 

 

Naravno, pomoc Reala kod pika je bila losa i u Bg.

@Gudura ja i zaboravio na Korneliea

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne znam koliko je igrao smailaga u ovoj reg sez tekmi u bgdu ali sinoc [ne mogu dovoljno puta da istaknem, epska partija, ne samo zbog trica], pricamo o 10-11mins, gde je veci deo tih minuta otpao na prvu cetvrtinu.

 

da je partizan tu vodio 15-20 razlike, pa da kazemo da je ta perfektna partija zasluzila ovoliku diskusiju ali ipak nije.

 

to je savrsena minijatura za savrseno otvaranje tekme, odatle do kraja je bilo jos puno seksi avantura.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, uini said:

ne znam koliko je igrao smailaga u ovoj reg sez tekmi u bgdu ali sinoc [ne mogu dovoljno puta da istaknem, epska partija, ne samo zbog trica], pricamo o 10-11mins, gde je veci deo tih minuta otpao na prvu cetvrtinu.

 

da je partizan tu vodio 15-20 razlike, pa da kazemo da je ta perfektna partija zasluzila ovoliku diskusiju ali ipak nije.

 

to je savrsena minijatura za savrseno otvaranje tekme, odatle do kraja je bilo jos puno seksi avantura.

 

Definitivno nije samo poenta u tih potencijalnih 15-20 razlike, već u kvalitetnom ulasku meč, i jasnom signalu od prve sekunde da plan daje rezultate i da je bukvalno najveća prednost protivnika u najmanju ruku potpuno anulirana. Otuda i onih 20 minuta Tavaresa u prvom poluvremenu (koji bi definitivno imali uticaja u nastavku i da nije bilo povrede), a mora se napomenuti i da je Smajli ušao u ozbiljan problem sa faulovima, i da je to itekako uticalo da ne nanese dodatnu štetu madriđanima na krilima onakvog početka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da ce Partizan da dobije i drugu. Real ce sigurno igrati na granici faula ceo mec, to ce im biti borba za goli zivot i napravice ogroman pritisak na sudije. Mislim da ce Partizan morati jos bolje nego sinoc da bi dobili to. Iako Tavares ne izgleda dobro i ne deluje kao da ce igrati.

 

Preuzimanje Reala u poslednjem napadu mi je i dalje neverovatno. Yabusele je trebalo da iskoci i natera Pantera da ga zaobidje dok se NWG ne vrati na njega. Prelako su preuzeli i nakon toga nista nisu uradili. Samo su cekali sta ce da uradi najjaci clutch igrac u Evroligi. Mada pitanje je da li bi i Goss nesto vise uradio, iako je odigrao odlicnu odbranu na KP u drugom poluvremenu. Jednostavno su morali da mu izbiju loptu iz ruke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Shonewizard, dovoljno puta sam bacio recs i smajliju i zeljku na temu.

 

e sad, koliko je uopste verovatno da smailagic ne udje brzo u problem sa licnim protiv tavaresa? rekao bih nikakva, pogotovo sto on nema instrukcije, tj razloga da se cuva, kada je lessort ionako na 30ak mins u proseku.

 

smajli ima inace za mene iznenadjujucih 46% za tri (37 trica na 26 meceva);

 

to je cca 1ipo sut za tri po utakmici.

koje su sanse da

a) smajli ponovo uzme 3 ili 4 suta ta svojih 10-15mins? male, rekao bih

b) pogodi 50% (njegov prosek ali na duplo uzetih suteva)? takodje male.

 

u prvom postu sam pomenuo njegov ludacki atleticizam a vala mu je i zelja bila ludacka. uzeo im je sve zive lopte, nadskakao tavaresa na podbacivanjima, nema sta decko nije uradio i sve je bilo dobro ili sjajno.

 

kosarka je magicna igra, gde je samopouzdanje bitan faktor ali ja iskreno ne ocekujem ni blizu ovakve minijature jos jednom u seriji od njega.

bilo bi svakako lepo da me demantuje, samo hocu da kazem kako je sve odigrao idealno, to se jako tesko ponavlja.

Link to comment
Share on other sites

Dobija Real drugu a mislim da Partizan nema sanse da dobije obe u Beogradu.

Igrace se majstorica ovde.

Nevezano za ovu utakmicu misljenja sam da bismo mi osim sa Barsom sa svima ostalima imali 50-50 posto sanse da prodjemo. Koliko se Covic usrao u ovu sezonu neverovatna stvar...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

@Shonewizard

 

 

smajli ima inace za mene iznenadjujucih 46% za tri (37 trica na 26 meceva);

 

to je cca 1ipo sut za tri po utakmici.

koje su sanse da

a) smajli ponovo uzme 3 ili 4 suta ta svojih 10-15mins? male, rekao bih

b) pogodi 50% (njegov prosek ali na duplo uzetih suteva)? takodje male.

 

u prvom postu sam pomenuo njegov ludacki atleticizam a vala mu je i zelja bila ludacka. uzeo im je sve zive lopte, nadskakao tavaresa na podbacivanjima, nema sta decko nije uradio i sve je bilo dobro ili 

Nije on u Bg samo sutirao iz tog popa, nego je i pretrcavao Tavaresa. Tu je strana pomoci zakazala par puta. Smajli, axiom, nema bas sjajan decision making, te bi te prodore mogao da resava ili jako i do samog kraja ili uz bas jednostavno dodavanje u cosak, sve dalje od opanaka vodi u turnovers. 

 

Zeljko je samo mudro ponovio nesto sto je video da prolazi, Mateo nije bas nesto previse odreagovao. Bice svakako zabavno i sutra.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

@Shonewizard, dovoljno puta sam bacio recs i smajliju i zeljku na temu.

 

e sad, koliko je uopste verovatno da smailagic ne udje brzo u problem sa licnim protiv tavaresa? rekao bih nikakva, pogotovo sto on nema instrukcije, tj razloga da se cuva, kada je lessort ionako na 30ak mins u proseku.

 

smajli ima inace za mene iznenadjujucih 46% za tri (37 trica na 26 meceva);

 

to je cca 1ipo sut za tri po utakmici.

koje su sanse da

a) smajli ponovo uzme 3 ili 4 suta ta svojih 10-15mins? male, rekao bih

b) pogodi 50% (njegov prosek ali na duplo uzetih suteva)? takodje male.

 

u prvom postu sam pomenuo njegov ludacki atleticizam a vala mu je i zelja bila ludacka. uzeo im je sve zive lopte, nadskakao tavaresa na podbacivanjima, nema sta decko nije uradio i sve je bilo dobro ili sjajno.

 

kosarka je magicna igra, gde je samopouzdanje bitan faktor ali ja iskreno ne ocekujem ni blizu ovakve minijature jos jednom u seriji od njega.

bilo bi svakako lepo da me demantuje, samo hocu da kazem kako je sve odigrao idealno, to se jako tesko ponavlja.

 

B1: Ovaj rezon djeluje skroz logično u nekom opštem slučaju, ali mislim da je u konkretnoj situaciju baš daleko od istine. Nema šanse da su 4 faula Smajlija na skoro 20 minuta do kraja nešto na šta se "računalo" ili bilo dio nekakvog plana. Prvo, Smajli je koncepcijski u ovom matchupu prebitan i to je ono oko čega raspredamo, drugo, kompozicija tima sa samo 3 visoka apsolutno ne ostavlja prostor za bilo kakav egzibicionizam sa faulovima i treće, nijednu ličnu grešku nije napravio direktno nad Tavaresom.

 

B2: E po meni je tu baš ključ, što on više ne mora ni da uzima te šuteve. Okačio je neko na KKP temi situaciju gdje Tavares stoji uz Smajlija, a Aleksa se šeta kroz reket do laganog polaganja + otvara se prostor da ga Smajli napada licem (možda i glavna ideja) što je radio i sinoć (onaj sramotno ne suđen faul), a i u Beogradu više puta.

 

Vidjećemo da li će prije svega Tavares igrati do kraja serije, a onda i kako će se dalje odvijati ovaj duel. 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Lepo ja rekohtm još pre bezmalo dvadesetak dana da Partizan apsolutno treba da bude prezadovoljan što ide u Španiju,posebice Madrid. Tačno je da sam apostrofirao neke svoje razloge (koji i dalje stoje),ali indikativno je da je Partizan i košarkaški gledano bolji od Reala. Meni se ne dopada ono što Real igra. Partizan je timski jači. Tamo dok su Muse i Hezonje lideri trofeja u EL videti neće..nijedan od njih nije igrač za velike mečeve.

Partizan pucačka rapsodija. Opet. 50% šut za 3. 13 od 26. Šut im je najjače oružje. Konstantno dobro šutiraju. Zbog tog šuta i jesu tako jaki ofanzivno..sinoć su maltene sve napadački isporučili šutem za 3.

Objektivno,Partizan je sada favorit za prolaz. To nije slučajno već zasluženo.
Real ako dobije drugu (veliko je to ako) možda bude egal u jednoj utakmici u Beogradu..možda. Međutim,pod ogromnim su imperativom pobede..još ću pogoditi da će biti metla :kece: Ovaj Real ne odaje utisak pobedničke ekipe.

I drugi par je već rešen. Simpatična družina iu Kneževine i ne mora da putuje u Tel Aviv..posebno nakon 7% za tri poena. Nije ni čudo što su svima bili najpoželjniji rival.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Shonewizard said:

 

B1: Ovaj rezon djeluje skroz logično u nekom opštem slučaju, ali mislim da je u konkretnoj situaciju baš daleko od istine. Nema šanse da su 4 faula Smajlija na skoro 20 minuta do kraja nešto na šta se "računalo" ili bilo dio nekakvog plana. Prvo, Smajli je koncepcijski u ovom matchupu prebitan i to je ono oko čega raspredamo, drugo, kompozicija tima sa samo 3 visoka apsolutno ne ostavlja prostor za bilo kakav egzibicionizam sa faulovima i treće, nijednu ličnu grešku nije napravio direktno nad Tavaresom.

 

ja se sećam makar jednog faula pod košem koji je napravio nad tavaresom ali ne vodim računa o tim stvarima pa ne znam. 

nije stvar u tome da se smailagić pušta da ispuca lične (mada definitivno držim do toga da će željko tražiti da pravi faul kada mora, pre nego da dozvoli lake poene);

stvar je u tome da smailagić teško da može da odigra bez faulova protiv takvog centra (ili makar u prisustvu takvog centra nad nekim drugim protivnikom, jer, puca odbrana) relativno dugo.

 

eto nekoliko puta danas je pomenuta njegova uloga u toj tekmi protiv reala u beogradu, gde je željko predstavio taj koncept smajli starter tera tavaresa da izađe iz reketa.

siguran sam da je odigrao dobro, pošto nisam gledao ali tu je igrao još manje nego juče, 9mins i napravio 5 faulova.

 

daklem, očigledno je da može da izdrži neki kratak period u takvoj ulozi protiv takvog protivnika a shodno tome, željko ga ni ne tera da se čuva, jer, tu je lessort sa svojim kvalitetima, koji su ipak malo važniji od smailagićevih za ovaj tim partizana.

 

smailaga je minijatura, koja je juče izvrsno funkcionisala, videćemo već sutra, pa da izvučemo neke zaključke na temu.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

ja se sećam makar jednog faula pod košem koji je napravio nad tavaresom ali ne vodim računa o tim stvarima pa ne znam. 

...

2x Deck, 1x Randolph i ofanzivni nad Jabuseluom kaže zvanični PBP. Nevažno svakako, pratimo dalji razvoj situacije. 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Drug Crni said:

Tamo dok su Muse i Hezonje lideri trofeja u EL videti neće..nijedan od njih nije igrač za velike mečeve.


Musa puni tek 24 godine, ovo mu je fakticki prva EL sezona na najvisem nivou i u njoj je vec imao elitnu produkciju na najvisem mogucem EL nivou. Jedan Vasa Micic npr koji je uz Facua najbolji plej EL i dvostruki prvak kao glavni igrac u njegovim godinama jos uvijek nije igrao na najvisem nivou. Pred Musom su tek najbolje godine, njega je Real doveo da bude glavni ofanzivac ekipe u narednim godinama. Sinoc je zasrao sve moguce, sutra vec moze natrpat Partizan jer kvalitet za to vec sad ima, a u godinama koje dolaze bice jos bolji. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Drug Crni said:

 
Objektivno,Partizan je sada favorit za prolaz. To nije slučajno već zasluženo.
Real ako dobije drugu (veliko je to ako) možda bude egal u jednoj utakmici u Beogradu..možda. Međutim,pod ogromnim su imperativom pobede..još ću pogoditi da će biti metla :kece: Ovaj Real ne odaje utisak pobedničke ekipe.

I drugi par je već rešen. Simpatična družina iu Kneževine i ne mora da putuje u Tel Aviv..posebno nakon 7% za tri poena. Nije ni čudo što su svima bili najpoželjniji rival.

 

Tesko da je favorit za prolaz dalje, bar ne jos uvek. Ako povede sa 2 0, onda svakako. Tesko je dobiti tri utakmice, ima mnogo jos da se igra. Ovako je i dalje 50 50, ne verujem da mogu da dobiju obe u Areni, a ni Game 2. To sa sutem je promenljiva kategorija, moze i Real da isprangija i jace od njih, koliko se secam ubacili su im preko 100 poena u onoj prvoj utakmici. 

Previse se potcenjuje Real, iako su sinoc bili prosecni do bas slabi. Sem na par periodu u toku 40 min, ali to je premalo bilo. Isto tako se precenjuje Zelimirova ekipa, sa onakvim sudjenjem kakvo imaju u finisu svake neizvesne utakmice, dobili bi i Jordanov Chicago, jer koja je sansa da ce IKO na planeti zemlji u Madridu da duva onaj faul Musi na egal rezultat??? Ima ovde ljudi koji pamte epske raspade u Areni pred 20k ljudi iz ove sezone, a ovde se pise kao da je Real, neki prosek ABA ligas, pa jos se prica o metli, mislim dajte malo objektivnosti. 

 

Ako je mogla Zvezda da ih razbuca sa 20es razlike za jedno poluvreme, moze i Real sasvim sigurno. Arena je zajebana, kad se krene slabo, cuju se samo patike. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:


Musa puni tek 24 godine, ovo mu je fakticki prva EL sezona na najvisem nivou i u njoj je vec imao elitnu produkciju na najvisem mogucem EL nivou. Jedan Vasa Micic npr koji je uz Facua najbolji plej EL i dvostruki prvak kao glavni igrac u njegovim godinama jos uvijek nije igrao na najvisem nivou. Pred Musom su tek najbolje godine, njega je Real doveo da bude glavni ofanzivac ekipe u narednim godinama. Sinoc je zasrao sve moguce, sutra vec moze natrpat Partizan jer kvalitet za to vec sad ima, a u godinama koje dolaze bice jos bolji. 


Vasa Micic je u Musinim godinama u sezoni 2017-2018 igrao F4 sa Zalgirisom igrajuci 23min u proseku. Ako to nije najvisi nivo, nisam bas siguran sta li je.
Musa je odlican primer da sve dolazi vremenom i da se sve mora krvavo zaraditi. Cela njegova karijera je haoticna i u tom pogledu slicna Vasinoj. Ali cemo tek videti koliko je zaista dobar. Ja se prvi pitam da li je elita ili ne i nisam jos uvek prelomio u sebi. Momak pre svega ima jos 10 godina potencijalno na vrhunskom nivou.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:


Musa puni tek 24 godine, ovo mu je fakticki prva EL sezona na najvisem nivou i u njoj je vec imao elitnu produkciju na najvisem mogucem EL nivou. Jedan Vasa Micic npr koji je uz Facua najbolji plej EL i dvostruki prvak kao glavni igrac u njegovim godinama jos uvijek nije igrao na najvisem nivou. Pred Musom su tek najbolje godine, njega je Real doveo da bude glavni ofanzivac ekipe u narednim godinama. Sinoc je zasrao sve moguce, sutra vec moze natrpat Partizan jer kvalitet za to vec sad ima, a u godinama koje dolaze bice jos bolji. 

Musa generalno igra odličnu sezonu, bez obzira na kriminalnu partiju sinoć.

Da može da bude vođa pokazao je u dresu reprezentacije BIH, a da li ce to biti i na klupskom nivou, i to u gigantu kakav je Real Madrid, videće sa na kraju serije. Tačnije, naslutiće se, s obzirom da je u pitanju mlad igrač koji će zasigurno igrati još mnogo playoff serija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što se meni ne sviđa kod Muse, iako sam ga pre par nedelja hvalio, deluje mi da se slabo snalazi kad nema prednost u fizikalijama, pre svega dužini. On kad krene u prodor nema neku opciju dodavanja, uglavnom ide u neko izvijanje i šut iz zadrške ali kad ga defanzivac drži čvrsto i ne dozvoli mu da na dužinu napravi prednost onda upada u probleme. Još jedan razlog pobede KKP sinoć je ponovo fenomenalno izvođenje penala, Punteru se sad već automatski mogu pripisati poeni i pre penala, čovek ne promašuje, međutim slabo promašuju i ostali. To je odraz mentalne čvrstine. Real je imao u nekoliko navrata mogućnost da dobije na momentumu preko penala pa su dosta promašili, posebno je bolno za njih bilo onih 0/2 Yabuselea kad je bilo baš bitno.

 

Šta je sa Poirieom i Cornelieom? Kakav je njihov status?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

ne znam koliko je igrao smailaga u ovoj reg sez tekmi u bgdu ali sinoc [ne mogu dovoljno puta da istaknem, epska partija, ne samo zbog trica], pricamo o 10-11mins, gde je veci deo tih minuta otpao na prvu cetvrtinu.

 

da je partizan tu vodio 15-20 razlike, pa da kazemo da je ta perfektna partija zasluzila ovoliku diskusiju ali ipak nije.

 

to je savrsena minijatura za savrseno otvaranje tekme, odatle do kraja je bilo jos puno seksi avantura.

 

Pa Smailagić je i imao +13 za tih desetak minuta + sudije su mu ukrale 2 poena, a Tavaresu oprostile faul + baš u tim momentima su Realu i poklonjeni neki faulovi/bacanja.

 

Tako da, nije daleko od tih tvojih 15-20 sa njim; generalno pravi više problema u napadu od Lessorta, čije prednosti ne mogu toliko da dođu do izražaja protiv fizički jakih Madriđana. Naravno, nije ni Smailagic (verovatno) u stanju da to radi duže od 10-15 minuta po utakmici

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Vasa Micic je u Musinim godinama u sezoni 2017-2018 igrao F4 sa Zalgirisom igrajuci 23min u proseku. Ako to nije najvisi nivo, nisam bas siguran sta li je.
Musa je odlican primer da sve dolazi vremenom i da se sve mora krvavo zaraditi. Cela njegova karijera je haoticna i u tom pogledu slicna Vasinoj. Ali cemo tek videti koliko je zaista dobar. Ja se prvi pitam da li je elita ili ne i nisam jos uvek prelomio u sebi. Momak pre svega ima jos 10 godina potencijalno na vrhunskom nivou.


Kad igrac dobije ulogu nositelja u Realu, Barci, CSKA-u, Efesu, Olyju i slicnim EL gigantima on je elitni igrac na EL nivou. Naravno uvijek imas razlike izmedju jednog Mirotica koji je kvalitetom jos uvijek NBA starter materijal (a on je pogotovo imao raspada u EL karijeri) i jednog Muse il Vezenkova recimo. 
 

Eto ne moras uzeti Micica, uzmi primjer Campazza koji se godinama smucao po prosjecnim spanskim ekipama i tek kao zreo igrac napravio taj iskorak pa je danas bez sumnje najbolji play u EL i zasigurno najbolji stranac koji je zaigrao u regionu u zadnjih 20ak godina. 

Link to comment
Share on other sites

Partizan ima značajno boljeg trenera

 

Partizan ima prednost domaćeg terena

 

Partizan je u boljoj formi

 

Partizan ima bolju, konretniju bekovsku liniju

 

Partizan je zdrav

 

Teško da je 50-50, ja bih rekao 65-35 za Partizan (i to je konzervativno jer ja ne vidim kako Real može da ih dobije u gostima).

Edited by medobrundo
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...