Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Vesela druzina birokrata i kosarkaskih radnika sa laznim kosarkaskim ispravama.

Onaj glikman izgleda kao pijanac ispred dragstora a bodiroga se previse ne mesa u svoj posao.

 

Verovatno su obojica necije marionete i obicni izvrsitelji.

Situacija je jos gora nego kad je bio Djordi a svi su mislili da je to nemoguce.

 

Ovo godine je totalno eskaliralo sa nikad gorim sudjenjem, gde prednjace aba liga sudije uz sveprisutnu anu panter. Sreca pa nema previse grckih sudija, pa da kostas rigas moze dodatnu zaprsku da pravi.

Edited by Losmi17
  • Like 4
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Losmi17 said:

Vesela druzina birokrata i kosarkaskih radnika sa laznim kosarkaskim ispravama.

Onaj glikman izgleda kao pijanac ispred dragstora a bodiroga se previse ne mesa u svoj posao.

 

Verovatno su obojica necije marionete i obicni izvrsitelji.

Situacija je jos gora nego kad je bio Djordi a svi su mislili da je to nemoguce.

 

Ovo godine je totalno eskaliralo sa nikad gorim sudjenjem, gde prednjace aba liga sudije uz sveprisutnu anu panter. Sreca pa nema previse grckih sudija, pa da kostas rigas moze dodatnu zaprsku da pravi.

 

Inicijalna reakcija mi je bila da udarim tuzni smajli, ali ne zato sto ti je upis tuzan vec zato sto si, nazalost, skroz u pravu. Kad covek pomisli zasto fudbalski klubovi igraju ligu sampiona, bude mu jasno, vec u startu ti UEFA napuni kasu novcem.

 

Za koj moj velikani evropske kosarke trpe ove nesposobnjakovice iz ULEB-a ili kako se vec zovu, bas mi je nejasno. Budzet cele evrolige manji nego godisnji budzet Barse ili Fenerbahcea. Za prestiz se igra? Ok... ali zasto se onda pokusava napraviti zatvorena liga, ako je za prestiz omoguci svima jednake sanse da osvoje taj trofej.

 

Pitanje je da li je ovo sad gore od Djordija ili je ovo supa koju je Djordi zakuvao.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kada platiš Mirotića, Džejmsa, Klajburna...da bi u najboljem slučaju osvajanjem titule dobio od vlasnika franšize premiju od par miliona eura onda ti je zatvaranje finansijske konstrukcije na listi prioriteta negde na kraju klupe...par sedišta pre Radulje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realno EL nikada nije bila bajna organizacija, jedni kukaju na male novcane nagrade, drugi na forsiranje jakih trzista. 

No mogu se i jedni i drugi zadovoljiti. Tako je to kod kosarke.

 

Ali vise je sitnih pozitivnih pomaka, nego sto je novih negativnih...

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vesela druzina birokrata i kosarkaskih radnika sa laznim kosarkaskim ispravama.
Onaj glikman izgleda kao pijanac ispred dragstora a bodiroga se previse ne mesa u svoj posao.
 
Verovatno su obojica necije marionete i obicni izvrsitelji.
Situacija je jos gora nego kad je bio Djordi a svi su mislili da je to nemoguce.
 
Ovo godine je totalno eskaliralo sa nikad gorim sudjenjem, gde prednjace aba liga sudije uz sveprisutnu anu panter. Sreca pa nema previse grckih sudija, pa da kostas rigas moze dodatnu zaprsku da pravi.
Glickmanu tehnicki ističe mandat ovog ljeta pa ono, ako budu htjeli nekog drugog umjesto njega i to je u igri.
Link to comment
Share on other sites

On 4/18/2023 at 11:07 PM, goldberg said:

 

Niko ne zivi ni u uverenju da je u UK, Francuskoj, USA, Spaniji ili Nemackoj nesto bajno i idealno, ako pricamo o politici, ekonomiji ili uredjenju - svuda postoje manje ili vece mane i u svakoj od ovih drzava mogu da se nadju ozbiljni nedostaci. I sve je to super, ali nesto ne vidim da iko iz tih drzava planira selidbu u zemlju kojom vlada jedan AV i njegova klika, a u suprotnom pravcu je sasvim druga prica.

 

Isto tako, jedan Beograd ne moze da se meri sa Madridom, Barselonom, Tel Avivom, Moskvom, pa cak ni sa Atinom, Istanbulom ili Kaunasom. Pa opet, mnogi iz regiona i iz Srbije nas vec dve godine ubedjuju kako su svi ti gradovi isti, kako je BG zapravo jedno veliko trziste, kako je sve to slicno, ali je zato BG metropolcina u odnosu na sve druge regionalne selendre. Kakvi tamo neki Zagrebi, Ljubljane, Podgorice, to bre sve treba da se svakoga dana zahvaljuje svim bogovima sto uopste imaju priliku da igraju sa jednim takvim velicinama iz jednog takvog velegrada kao sto su KKP i KKCZ iz BG.

 

Dakle, jedna zemlja koja ce pre nestati nego se reformisati i uci u EU sada treba da predstavlja ravnopravnog ucesnika u vrhunskom sportu jer je neko poverovao u paralelnu realnost koju kreiraju AV, SNS, mediji u Srbiji i razni populisti tipa Ace Petrovica? Maksimum kojim bi bilo koji regionalni predstavnik u EL morao da se zadovolji je ona prica nakon 2010. kada je KKP omogucen veci budzet i kada su dovedeni Jerrels, Jawai, Gist, Katic i slicni igraci.

Beograd je miljama iznad Ljubljane, Zagreba a i Cele Crne Gore a ne samo Podgorice. Tako da ono, sve sve al uporediti Beograd i Zagreb je presmesno. Beograd je centar i metropola Balkana. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Redstar0356 said:

Beograd je miljama iznad Ljubljane, Zagreba a i Cele Crne Gore a ne samo Podgorice. Tako da ono, sve sve al uporediti Beograd i Zagreb je presmesno. Beograd je centar i metropola Balkana. 

 

To je Atina. 

Beograd je centar u ekipi bivse Juge i Albanije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MrTwister said:
8 hours ago, Losmi17 said:
Vesela druzina birokrata i kosarkaskih radnika sa laznim kosarkaskim ispravama.
Onaj glikman izgleda kao pijanac ispred dragstora a bodiroga se previse ne mesa u svoj posao.
 
Verovatno su obojica necije marionete i obicni izvrsitelji.
Situacija je jos gora nego kad je bio Djordi a svi su mislili da je to nemoguce.
 
Ovo godine je totalno eskaliralo sa nikad gorim sudjenjem, gde prednjace aba liga sudije uz sveprisutnu anu panter. Sreca pa nema previse grckih sudija, pa da kostas rigas moze dodatnu zaprsku da pravi.

Glickmanu tehnicki ističe mandat ovog ljeta pa ono, ako budu htjeli nekog drugog umjesto njega i to je u igri.

Meni se cini da taj ostaje gde jeste.

Savrsen je za tu poziciju. A cini se i da dobro slusa.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Redstar0356 said:

Beograd je miljama iznad Ljubljane, Zagreba a i Cele Crne Gore a ne samo Podgorice. Tako da ono, sve sve al uporediti Beograd i Zagreb je presmesno. Beograd je centar i metropola Balkana. 

 

Mozda je novoradikalima tako, svi ostali koji zive u BG znaju na sta lici taj grad i kako se vodi - toliko dobro da od metroa i dalje imamo samo onu smesnu SNS maketu na Trgu republike iz 2014. godine.

 

Tako da, tacno je da je Beograd veci grad od Zagreba, Podgorice ili Ljubljane, ali nijedan od tih gradova ni u ludilu ne moze da se poredi sa Barselonom, Madridom, Milanom, Berlinom, Londonom, Parizom, Moskvom, Atinom, Istanbulom ili Tel Avivom. A bas se o tome prica kada krenu ona smesna uguravanja KKP i KKCZ medju neku evropsku kosarkasku elitu, kao, "ej da vidite iz kog grada oni dolaze", kao da je neko izmestio Pariz na Balkan.

 

Sustina je sledeca - ili ce kosarkaska elita da pocne da podseca na fudbalsku, u kojoj se ulazi preko rezultata ili nikoga sa ovih prostora tamo biti nece. Ovaj Delboj fazon "ne misle oni o nama da smo seljaci, odnosno mozda o vama i misle, a i treba jer vi i jeste seljaci" (misli na Dedu i Rodnija) mogu da smatraju za istinit samo glasaci SNS i likovi sa novog RSB ili partizan.net - a.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Losmi17 said:

Vesela druzina birokrata i kosarkaskih radnika sa laznim kosarkaskim ispravama.

Onaj glikman izgleda kao pijanac ispred dragstora a bodiroga se previse ne mesa u svoj posao.

 

Mrtva trka izmedju njih i nasih nazovi novinara.

 

Nigde nema nikakvih kriterijuma za ucesce u njihovom takmicenju, nego standardno - zavrsi se sezona, onda ovdasnji mediji krenu da liju suze radosnice i najavljuju porazenog iz ABA finala u EL i tek onda, na kraju juna, sledi i zvanicna objava.

 

Evo i sada, mediji sele Valenciu u EC, dakle, situacija je cista, samo se objavi da finalista ABA dobija jednu WC, osvajav drugu, osvajac EC trecu, Monaco cetvrtu i Virtus petu, ali ne - sve ce se znati do kraja juna. Do tada valja istrpeti ovaj teror od naslova "U EL razmatraju kolektivno samoubistvo ako Vucic prekine finansiranje KKCZ i KKP" i njima slicne.

 

Realnost je da su 13 klubova sigurni, a ono sto je mnogima promaklo je da i Albi istice WC, pa tako imamo 5 mesta, a Albu, Valenciu, Virtus, pobednika EC i finaliste ABA lige kao pretendete za to mesto. Na primer, ne bih ja tako lako odbacio mogucnost da ce ACB liga ostati na samo 3 kluba, to je ipak premalo - ako Joventut ili Gran Canaria budu porazeni u finalu, oni su mnogo jaci kandidati za WC od Burse (koja je zakinuta prosle sezone).

Link to comment
Share on other sites

On 4/18/2023 at 10:28 AM, John Terry said:

Nije fer da donesu odluku da igraju evroligu Zvezda i Partizan, jer plej of aba lige igra još šest klubova. Ok, realno je da samo još Cedevita i Budućnosti imaju neke sitne šanse da osvoje ali kakvu bi poruku poslali recimo ako bi Cedevita uzela ABA ligu?

 

Tako da ja ne očekujem ništa od tog današnjeg sastanka, oni će prećutno i politički da izjave kako ABA liga ima mesto u evroligi i to je sve. Čak i da odluka bude za oba naša kluba, to nećemo zvanično saznati do jula meseca.

 

Lično, možda je i bolje za region da A licencu dobijemo mi i Partizan, jer bi onda mogla aba liga da se koncipira onako kako je i zamišljena, manje više kao razvojna liga, pa bi dva evroligaša verovatno igrala sa drugim timovima tu ligu. Ali opet, sem nas imaš i ta dva ambiciozna kluba. Prema njima je nefer da evroliga bude zatvorena.

 

Trofej jeste cilj, ali taj trofej treba da donese nešto. Osvajanje druge lige vodi u prvu. Osvajanje prve treba da vodi u evropsko takmičenje. Za sve treba da postoji adekvatna sportska nagrada. Nas su tu zejabali, kad kažem nas mislim region, nismo ni u jednom trenutku smeli da pristanemo da nam smanje ispod dva kluba u evroligi. ABA region ima 6 zemalja. 1 mesto je premalo.

 

Ovo oko širenja plej ofa i uključivanja plej ina se slažem. Jebote, ove godine su sa 18 pobeda ispali Baski.

Istekao je ugovor za garantovano mesto u EL za pobednika ABA

Link to comment
Share on other sites

Da ja vratim temu u normalne tokove.

Hteo sam ovaj upis da napisem na kkp temi ali vidim da se tamo masovno pisu neke pesme...

 

U strucnom stabu kkp su sigurno vrlo svesni koliko ih je posrecila zavrsnica protiv Pao koja je dovela do duela sa Realom ali nisam siguran za ostatak mase.Verujem da je Real ubedljivo najbolji rival kkp od te top3 ekipe.

Real je izgubio 4 od 4 meca od Baskonije koja na slican nacin povredjuje Realovu odbranu kao kkp.Protiv kkp u Madridu u prvoj cetvrtini su primili 42p,odmah se znalo da ako uspeju da ih brane da ce ih rutinirati jer ni kkp ne brani dobro.Real nikada to nije uspeo,zavrsilo se sa preko 100 primljenih p u BG i preko 30 valjda u poslednjoj cetvrtini.

 

Time receno Real ni jednu od 6 utakmica protiv kkp i Bask nije igrao kako je zeleo,ni jednu.NIje to mali uzorak.

Obe ekipe razvlace Tavaresa po terenu i tako njegov uticaj znatno opada a to im je pola dominacije.Takodje koliko ne verujem ovoj spoljnoj liniji Reala sam pisao i pre sezone,ne mogu da verujem da su dopustili to sebi,nemaju konstatnog beka.Prakticno zavise od toga da li ce Ljulj da pogadja neke mandarine i slicno.Bez njega u BG su imali velikih problema da prenesu loptu...A ko daje loptu Musi i Hezonji u zavrsnici prodje kao sto su oni prosli u Tel Avivu,sa par bacenih lopti u treci red publike ili rukama protivnika za laku kontru.Svaka njima cast sta pruzaju,Hezonja na momente,ali oni nisu igraci koji mogu da kreiraju tokom vecine meca,to je vise sporadicno i u sistemu.

 

Takodje sta li Mateo razmislja i sta moze niko ne zna.Meni je zaista porazavajuce da on u ovih 6 pomenutih mecava nije mogao ni malo da se adaptira,svaki drugi mec pukne stotka.

 

Ne bih se zacudio ni da bude 3 0 za Real a ni 0 3.Veliki su favoriti za prolaz Madridjani,nek bude da je onda ipak to najizvesnije ali nisu toliki favoriti na domacem terenu,vidim i neki analiticari iz Eurohoopsa pisu da ocekuju brejk u Madridu pa ribrejk u Bg,nisam siguran da ce to kkp dozvoliti.Imaju mnogo kvaliteta i samopouzdanja  i cini mi se da to potice od Zelimira licno,kao da je siguran da Mateo nema znanja ni resursa da odgovori na igru kkp.

 

Treba napomenuti i da je kkp pao u formi i da odbranu nikada nisu ni igrali,Vrlo lako mecevi mogu da prevagnu na bilo koju stranu.

Kao i da je "losa forma" kkp npr igra protiv Buducnosti a opet su sutirali 55% za tri sto je istorijski a njima kao dobar dan,paklen roster.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Imaju mnogo kvaliteta i samopouzdanja  i cini mi se da to potice od Zelimira licno,kao da je siguran da Mateo nema znanja ni resursa da odgovori na igru kkp.

 

Dobar upis sve u svemu, ali bih izdvojila ovaj deo. Potpuno se slažem i mislim da je to najveća prednost Partizana u ovoj seriji. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Time receno Real ni jednu od 6 utakmica protiv kkp i Bask nije igrao kako je zeleo,ni jednu.NIje to mali uzorak.

 

Prvu tekmu protiv nas je Real ipak fino iskontrolisao.  Stoji, odigrali smo ludačku 1. četvrtinu, dali 40 poena, ali već do poluvremena su vodili, a na kraju treće je bilo 12 razlike za njih.

 

Da, Baskonija mi ne leži, ali to jeste jako mali uzorak, kada pričamo o tome da su ove sezone igrali protiv 35 ekipa i tu dobili 34 bar jednom, a većinu i 2 puta.

A opet, eto verovatno će igrati u plejofu ACB lige, ne dajem Baskoniji preko recimo 35% šansi, iako će verovatno imati prednost domaćeg terena.  

 

2 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Obe ekipe razvlace Tavaresa po terenu i tako njegov uticaj znatno opada a to im je pola dominacije.Takodje koliko ne verujem ovoj spoljnoj liniji Reala sam pisao i pre sezone,ne mogu da verujem da su dopustili to sebi,nemaju konstatnog beka.Prakticno zavise od toga da li ce Ljulj da pogadja neke mandarine i slicno.

 

Musa je jedan od najkonstantnijih igrača u Evropi. Ovde na forumu ozbiljno potcenjen iz nekog, meni neobjašnjivog razloga, ali ok. Jedini igrač Reala koji je u zadnjih recimo 10 godina imao bolje brojke od njega, i tu ne previše bolje, je Luka Dončić. 

 

Nema baš previše smisla reći da su cele sezone zavisili od Ljulja,  koji je em propustio dosta tekmi, em daje 5 poena u proseku sa 30% šuta. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...