Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 hour ago, Beonegro said:

Olimpijakos, bez velike neizvjesnosti. Barcokas je za klasu bolji trener od ostalih, od Obradovića za 5-6 klasa.

 

Pa realno jeste. Zoc vec gotovo 5 sezona ima 0 trofeja a sto se tice El poslednjih sezona jasno je da se Barcokas bolje kotira odnosno da je za klasu bolji trener ako ne i za 5-6 klasa trenutno, al da ne preterujemo izmedju njih dvojice kao sto si i ti preterao izmedju Barcokasa i drugog Obradovica. Kad bi vratili 6-7 godina unazad onda bi Zoc bio bolji za 5-6 klasa to je mozda pribliznije tolikoj razlici jer je tad osvojio 9 El a ovaj bio evroligaski trener u nastajanju. Postoji forma trenera kao i forma igraca samo se ne zove formom, vec na sta ti lici ekipa i rezultati.

 

Sto se tice Sase Obradovica, znam da si na njega mislio nego eto Obradovic-Obradovic a drugi umalo nije zavrsio na f4 takodje... To sto Barcokasu ekipa igra 3x lepse ne mora da znaci da ce da pobede sa sigurnoscu. Monako ima 3 beka kojima ako bude dan svoj trojici mogu da ubace dosta poena, pa cak i dvojica sa dobrim procentima i 40ak poena gotovo uvek su im donosili pobedu. To Olimpijakos nema (naravno imaju dosta drugih kvaliteta al sad o Monaku). Od 3 do 5 su bolji defanzivno Dialo-Braun-Hol vrv najfizikalniji u El na unutrasnjim pride i Moneke koji radi prljav posao i Blosomgejma ne bi otpisao. Motijeunas nije dobar defanzivno ali nije bas ni kanta a ume i da bude produktivan u napadu ima vise nacina za postizanje poena od bilo kog centra Olija.

 

Sasa Obradovic po shvatanju kosarke je slican i Zeljku Obradovicu i Atamanu. U mnogome se oslanjaju na nosioice igre sa dosta slobode, sva trojica imaju odlicne bekove i njihovu 1 na 1 igru i gomilu klasicne pik end rol igre. To je stil koji se meni licno ne svidja (koga briga za to kad imaju rezultate, znam) ali Zoc je najtrofejniji ikada, Ataman je aktuelni sampion El sa dve uzastopne titule, a ne bih otpisao ni Sasu Obradovica ni za ovaj f4 a i ako ne osvoji da nece u narednih par sezona. Top budzeti+kontinuitet par sezona nosioca igre i dovodjenja kvalitetnijih bek ap varijanti svake naredne sezone=f4, a tamo je sve moguce na jednu utakmicu. Kao i u ovom novom sistemu plej ofu Evrokupa sto ste vec iskusili.

 

Sa druge strane nesto sto vise volim da gledam i drugaciji stil kosarke: Paskval, Dusko, Barcokas, Trinkijeri, Maskvitis... Neuporedivo vise off ball kretnji na terenu (sto su i oni grafikoni dokazali a i bez toga smo znali), neuporedivo vise rada da bi se postigao kos, da ne kazem da je to kosarkaskije i esencija srzi evropske kosarke i razlika u odnosu na Nba gde je to 5% akcija sa vise od 3-4 dodavanja u napadu i 95% klasicne 1 na 1 ili 2 na 2 igre. Naravno da i Obradovici x2 i Ataman su u odnosu na Nba i tih 95% prema 5% nebo i zemlja i da imaju dosta akcija u napadu ali opet neuporedivo sa ovim trenerima koje sam nabrojao, a rekao bih i defanzivno i kako su naspanovali ekipu a i da ne obracaju previse paznji pri skautingu pojacanja na sve moguce defanzivne detalje igraca vec da vise gledaju napad. Dok druga kategorija rekao bih preferira vise two way igrace pa bili i losiji napadaci od Micica, Pantera, Majk Dzejmsa itd. te da bi uzimali radije recimo Vokapa pre nego Micica i Exuma recimo dok bi ovi ubedjen sam uzimali njih.

 

I Zoc i Sasa i Ataman su u novom formatu imali timove u 6 najskupljih timova (na Zoca mislim sa Fenerom) dok Paskval, Dusko, Trinkijeri, Maskvitis nisu (nekoga sam verovatno i zaboravio u toj kategoriji) a Barcokas cim je prisao toj kategoriji eto ga na f4 dva puta i ove godine je ozbiljan kontender za osvajanje. I Barcokas i Dusko i Paskval su vodili Barselonu u starom formatu niti su tada imali najveci budzet u El to treba napomenuti.

 

Itudis, Saras, Mesina rekao bih da su neka mesavina stilova trenera ove dve kategorije s tim da Saras vuce i ovu katrgoriju koju vise mirisem iako mi nije nesto simpatican al pricam o stilu kosarke.  Svakako top treneri sva trojica. Pitanje je samo da li bi u kontinuitetu sa timovima najmanjih budzeta kao sto su nabrojana meni privlacnija kategorija trenera odrzavali sredinu tabele ili bi bili medju poslednjim. Lasa sam zaboravio za njega sam apsolutno siguran da bi, kompletna licnost i kao covek istinski gospodin i kao trener i veliko znanje i veliki autoritet.

 

Radonju da ne zaboravim, najspecificnijeg trenera rekao bih po stilu igre i nesto sto najvise vuce na staru skolu. Ubedjen sam da bi i sa 9 miliona na plate lagano otisao na f4 (sto nije top8 budzeta na plate vec tamo 9. ili 10.) a kamoli sa 2 sezone u kontinuitetu sa tolikim budzetom i da bi sastavio neki najdefanzivniji tim ikada (mada vec je bio najbolja odbrana El i sa najmanjim budzetom 16/17) ali kvalitetnih igraca pa kapiram da mu prvu petorku igrali recimo Vokap, Holins, Kalinic, Dzon Braun i Hasan Martin. A sa klupe Pajola, Pefi, Guduric, Buboa, Lazic, Lazarevic i Tarzuski. Sve top defanzivci a pritom i nesto potentniji napadacki tim nego proslogodisnji i boljih dodavaca. Ovaj tim ni 9 miliona cak ne bi vredeo a Radonjic je prosle sezone sa 5.2 na plate bio na 2 pobede od top8, pride i gomilom povreda kao i ove sezone uostalom, u obe nosiocima igre medju najvise propustenih utakmica u El.

 

Malo nasiroko otisao nije tebi bilo licno ni 90% napisanog, neces mi zameriti.

 

 

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Krecemo!

 

Za pocetak, Trifa je ozbiljno propao fizicki, ali ga je uvek lepo slusati.

 

Zestoko cu navijati za Monako i Barsu, mada mislim da je Oli najveci favorit (imajuci u glavi Sarunasov skor na f4, inace bi to bila Barsa). I pored sveg iskustva, Real je totalni underdog.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...