Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Ima toga, ali mislim da minutaza Hejsa i Pijera bi bila manje vise ista. Nikako nisam odusevljen Bukerom ili Motlijem na 4, narocito protiv Olija. Bas mislim da im cetvorka fali jos od pocetka sezone, ili bar jos jedan tviner. Prosto mi je neverovatno da su imali ideju da ce im Belijev les tu znaciti ili da ce od Biberovica dobiti korisne minute u odlucujucim utakmicama...

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam meceve serije onoliko koliko sam mogao jer sam bio na nekom putu, ali naravno da mi je drago da su sve tri serije otisle u 5. mec.

 

Sto se tice serije Real - Partizan, nema potrebe objasnjavati kako subjektivno gledam na te meceve, pa evo objektivno - mozda i najcudnija serija koju pamtim u 1/4 finalu EL. Prvo se Tavares povredio u Realu uz vec povredjene Poiriera, Abaldea i Alocena i rovite Llulla, Causera i Cornelia sto je fakticki donelo Partizanu seriju na tacni, ali onda se desila ona tuca i Partizan je ostao bez dvojice igraca iz prve petorke sa jos jednim koji mora da igra sa povredom. Kao sto je Realu ogroman hendikep igranje bez Tavaresa (jer, realno, oni od vrhunskih igraca imaju njega kao svojevrsnog specimena, onda Decka i Yabuselea, svi ostali su ili veterani ili nedokazani igraci na ovom nivou), toliko je Partizanu hendikep sto su ostali bez Puntera.

 

Sad sa povredom Decka sanse su po meni 50-50%, samo zato sto Chus Mateo zaista bez osecaja vodi svoju ekipu. Ne slazem se da je ispadanje od Reala za Partizan nekakav uspeh u evroligaskoj sezoni - od kompletnog Reala da, od ovakvog i ne. Koga bi od bekova Reala uzeo bilo Obradovic bilo Ivanovic? Veterane, Gossa? Mislim da ne. Sve sto tu jos uvek vredi je Tavares uz ove trojke i cetvorke, ali sve su to igraci sa visokim driblingom i visinom preko dva metra. Opet, ovo dosta govori koliko je evroligaska kosarka propala, da jedan Real ne moze da nadje jakog beka nego zavisi od veterana i Muse iz Breogana.

 

Ostale serije su bas onakve kakve bi i trebalo da budu - napete, sa podjednakim sansama i jedne i druge ekipe. Maccabi moze da dobije Monaco tamo, Olympiacos moze da izgubi od Fenerbahcea. Monaco me je iznenadio sa svojom pobedom u Tel Avivu, ali i dalje stoji ocena da James nije na nivou prosle sezone i to moze da ih kosta plasmana na F4. Fenerbahce je bas lose birao pojacanja u prelaznom roku, ali taj skracen roster koji ima Itoudis majstorski koristi.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Magia said:

Ali lik koji ne voli KKP jer je drzavni projekat (sto apsolutno mogu da razumem) ali podrzava Real...:Hail:

 

Ostavicemo po strani to sto ne zivim u Spaniji pa mi tamosnji klubovi ne smetaju, ali ono sto je najbitnije - da ti neko ponudi da li bi ziveo u Madridu ili Beogradu, sta bi izabrao? E pa, zato ni ovdasnji pauerhausi ne mogu u isti kontekst sa Realom, Barcom, Bayernom ili CSKA.

 

Da ne bude zabune, ne volim ni Real, ne podrzavam ove A licence i sa setom se secam Gurovicevog zatrpavanja Reala u Uleb kupu (dakle, tada je Real mogao da igra to takmicenje, nisu imali zagarantovano ucesce u EL). Samo su mi manje antipaticni od SNS projekata, to je sve.

 

Inace, u EL su mi najsimpaticniji Zalgiris i Baskonia - manja mesta, jedni od najmanjih budzeta u takmicenju, skauting i vrlo pristojne partije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Magia said:

Znas kako, dosta je jednostavno - ako ti je glavna stvar zasto ne gotivis KKP to sto je drzavni projekat, Real je najveci sinonim za drzavni projekat vec decenijama..

 

Ne, KKP mi nije antipatican zato sto je drzavni projekat - antipatican mi je zbog sve te kampanje protiv sportskog nacela ("KKP je mesto u EL, dajte im licencu/WC") i, naravno, zbog toga sto vec dve godina traje kampanja kako je normalno da klub iz drzave kao sto je Srbija ima budzet kao da ga finasiraju Angelopulosi ili Janakopulosi.

 

Jeste, Real je drzavni projekat, ali drzavni projekat Spanije - kada Srbija bude Spanija, onda neka FKP daje milione KKP (ili FKCZ neka daje milione KKCZ). Do tada, sav ovaj projekat uzdizanja KKP ima samo dva cilja:

 

1. Da namece gradjanima Srbije paralelnu stvarnost kako zive u jednom ekonomskom divu koji se nenormalno razvija u poslednjih deset godina.

2. Da se dodvorava kosarkaskoj javnosti koja nije zainteresovana za sportska nacela, nego bi samo da gledaju njihov klub na vrhu, a regionalna liga bi se igrala reda radi.

 

Mislim, dosli smo do toga da neko napise kako "KKP treba EL", da je to jedinstven klub, da nema bolje reklame za takmicenje i tome slicno. Naravno, svako je slobodan da misli sta god hoce i da ispoljava ljubav prema kojim god bojama zeli, ali ovo ubedjivanje javnosti kako je KKP sinonim za evropsku kosarku ili kako Obradovic sa dosta manjim budzetom postize neverovatne uspehe (uz pomoc najbolje publike, naravno) koje traje vec dve godine pocinje skoro da izlece iz frizidera.

 

I tu nema nikakvog klubastva - podrzavao sam i KKP 2008., 2009., 2010. u EL, naravno i KKCZ onih sezona kada je Radonjic bio trener. Samo, tada su budzeti bili daleko manji i primereniji velicini drzave iz koje su ovi klubovi i niko nije pricao kako "nema sta da Buducnost, Cedevita ili neko treci igra EL, zna se da mogu samo Partizan i Crvena zvezda".

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Wingwalker said:
10 hours ago, pantelia said:
Higins ide na operaciju ledja, zavrsio sezonu

Potpisuj...

 

Na dve godine.

 

Sto se drzavnih projekata tice, situacije su neuporedive. Real i Barsa imaju pomoc i od drzave (Real) i od svoje pokrajne (Barsa), ali imaju i ogromnu grupu navijaca, takozvane sociose, koji pomazu klub. Kada svake godine budemo imali po 100k navijaca koji daju po stotinak evra kao clanarinu, plus svake godine po desetak hiljada sezonskih plus pune tribine stalno, onda cemo i mi sa pravom imati dobre budzete. S obzirom da nas covek hoce da gleda sve sam evropski krem kosarke ali za 300 dinara po utakmici, to ce tesko da se desi.

 

Sto sve onda vodi u kuknjavu na drzavu da se isprosi novac.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Magia said:

nego i Franko


Ovo je jedan poprilican mit koji se iz ko zna kojeg razloga zadrzao medju masama. Franko nema ama bas nikakve veze sa tim sto je Real postao ovo sto danas jeste. Glavni razlog za uspjesnost Reala je Santiago Bernabeu. Poslije spanskog rata vecina dotadasnjih igraca i funkcionera Reala je bila il pobijena il protjerana, a sam stadion na Chamartinu razrusen u bombardovanju. Bernabeu je bio taj koji je postavio temelje danasnjeg Reala i u fudbalu i u kosarci (doveo Raimunda Saportu), nikakav Franko ili rezim. Jedini klub u Spaniji koji je u nekom trenutku bio direktno rezimski je Atletiko koji je 40ih bio klub Frankove avijacije. Real je svoju prvu spansku titulu uzeo tek 15 godina po dolasku Franka na vlast i on je bio taj koji je ustvari Realove uspjehe u Europi (Liga Sampiona je takmicenje ciji je jedan od idejnih tvoraca bio upravo Bernabeu) pokusao iskoristiti za promociju rezima no sam Bernabeu je tjerao Frankove visokorangirane generale sa stadiona.
 

Najveca veza Reala i drzave Spanije je ona prenamjena i prodaja zemljista starog Realovog trening centra koja je spasila klub velikih finansijskih problema no i taj slucaj je komisija EU istrazila i smatrala cistim mada ja licno oko cistoce tog posla nisam pretjerano siguran. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

•2022-23 Playoffs, Final Four and entire 2023-24 season to be streamed on ESPN Platform

 

•USA basketball fans to experience the unique EuroLeague atmosphere

 

Basketball fans in the USA will be able to view the most exciting moments of the Turkish Airlines EuroLeague as ESPN Platform has secured the rights to stream all of the 2022-23 playoffs and Turkish Airlines Euroleague Final Four, as well as the entire 2023-24 season.

 

https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/news/espn-to-bring-the-turkish-airlines-euroleague-to-u-s-audience/?pageTitle=Homepage&historyUrl=/euroleague/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...