Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Ostah duzan da predstavim dresove jos dve reprezentacije,koje ce u Kataru nositi Adidas.

Belgija
Belgijanci su ostali verni tradiciji zadrzavajuci crvenu boju na torzu i crnu na rukavu,ali su malo razbili kalup ovim plamenovima koji se penju uzduz rukava. Grafika ima malo digitalizovani izgled,dok je amblemu saveza dat sjajni,zlatni finis.

goal---web-two-way-split--c4de47c9-5251-

Rezervni dres im je inspirisan saradnjom izmedju Adidasa, fudbalskog saveza Belgije i Tomorrowland Love Capsule kolekcije. Dizajn se odlikuje zivopisnim raznobojnim ukrasima i osvetljenim amblemom saveza. Svetlosivi rukavi razbijaju belu osnovu,a na poledjini dresa je ispisana rec "LOVE"

goal---web-three-way-split-window--37d60

Vels
Adidasov dizajn koji "dise vatru" je inspirisan zastavom Velsa i duhom koji olicava pripadnost velskom narodu. Jos jedan nacionalni simbol - cvet narcisa - nalazi se na poledjini dresa uz jedan natpis.

goal---web-three-way-split-window--fde4b

Boje velske zastave dominiraju i drugim dresom,a dominantno beli dizajn je kombinovan sa detaljima zelene i crvene boje. Porub dresa ima izgled spustenog repa zmaja i simbolizuje ponos Velsa,koji se pojavljuje na SP prvi put nakon 1958.godine.

goal---web-two-way-split--3e8677cd-e716-

Sledece cu predstaviti kolekciju Nike dresova za Mundijal u Kataru,ali cekam da Englezi predstave svoj. Promocija je odlozena zbog smrti i sahrane kraljice Elizabete II

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bugl Khan said:

Znači, ako dobijemo Austriju, idemo na final 4 sigurno. Ako Danci ne dobiju Francuze, igra nam i X. Ajmo ne ujebat ovo.

Dresovi fino u živo izgledaju. Bijela dominira. Takve nismo imali od 1996 i 1998. ja mislim

 

Ako Danci ne dobiju Francuze, od Austrije možemo i izgubiti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam utakmicu.

Mozda je remi bio realniji rezultat po svemu vidjenom. Dancima je pripalo prvo poluvreme,Hrvatskoj drugo.
Dobro deluje ova Hrvatska. Kazem "ova" jer je nakon Rusije doslo do jedne blage smene kadra. Trebalo je vremena da promene legnu,a i Dalic je poceo da luta sa promenama postavki igre i igraca..rezultat toga je bio njihovo bledo izdanje na EP. Medjutim,izvukao je Dalic neke pouke iz te epizode,resio neke dileme,otarasio se prekobrojnih i fino "ocistio" kadar i ispolirao igru.
Opet je Hrvatska reprezentacija u kojoj se zna svacija pozicija i uloga..nukleus im je ova brutalna trojka na sredini + Perisic. Kad su fokusirani,onda i ostatak tima prati sa dobrim izdanjima. Cak se i na klupi zna ko je 12-ti,13-ti igrac..imaju jasno definisane startere,ali i alternacije.

Danska ozbiljna ekipa,kvalitetna. Uigrani do maksimuma. Jasan sablon u igri. Medjutim,to im je i 'minus' u odnosu na Hrvatsku: fali im vica u igri i vise kreativnosti. Posebno gore, u napadu. Tu taj "matematika-fudbal" teze dolazi do izrazaja. Fali im i dobar napadac..koji ce od dve-tri dobre prilike bar jednu sigurno realizovati.

Po,meni,ne razdvaja mnogo ova dva tima,ali su im Hrvati sada vec "usli u glavu"..sa ovom serijom pobeda nad njima (SP + LN)

Link to comment
Share on other sites

@Drug Crni 

Pa nije baš blaga smjena kadra. Iz prvih 11 igraju 3 igrača. 

Dalić je imao težak posao i napravio ga je odlično. 

Ja se prvi posipam pepelom jer sam priželjkivao da ga potjeraju nakon EURA (ne zbog krajnjeg plasmana, nego zbog toga kako smo izgledali), i nakon horor početka ovih kvalifikacija. Bio sam siguran da je pajac kojeg je posralo. Nakon toga je pokazao da zna priznati da je griješio, gdje je griješio, i da je naučio lekciju. 

Ali da, od jačih momčadi njih baš lomimo. EURO, SP, sad ovo. Još nakon tog niza što su imali.

 

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Drug Crni said:

Za Madjarsku igra Milos Kerkez. Zanimljiv igrac..moze da igra od levog beka preko wing-beka do krila. Ja sam ga zapazio u AZ Alkmaru sa dobrim partijama..inace je momak rodjen u Vrbasu..priznajem da ne znam kako je tacno zavrsio kod severnih komsija.

Igrao je za Mađarsku i za mlađe kategorije, očigledno su ga još kao klinca videli i dali mu priliku da igra. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...