Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

2 minutes ago, kriv i dužan said:

Škotska 

Francuska 

Portugal

Brazil

SR Jugoslavija

 

Još 3 (😄) repke s kojima smo igrali više od jedanput a da ih nikad nismo dobili.

 

Erlić MOTM za mene, kakvo otkriće.

Ove zadnje i nećete 😂

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ja znam da će ljudi sad pričati kako Francusku zabole za ovu LN i rezultate tamo, ali brate mili Francuska je kao tim nula. Hrvatska ih je zaključala sa takvom lakoćom i čestitam im prvu pobedu protiv njih u službenim utakmicama. Naravno branili su se u većem delu meča mada iskreno kad vidim ovakvu Francusku pitanje je i da li su trebali ovoliko, jer su na lopti evidentno jači od njih. Modrić, Kovačić, Brozović za ovaj vezni red koji nema nijednog tehnički jakog igrača je avion. Francuska je najjača u napadu ali to je toliko disfunkcionalno da izgleda prepredvidljivo i naivno.  

 

Nema sumnje da Francuska ima izuzetno fizički dominantne igrače, ne toliko tehnički doduše, ali neće oni izgledati bolje kao tim ni na narednom SP-u. Mislim da Francuzi imaju problem da naprave tim od skupa tih jakih individualaca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nista neobicno, vidjali smo to i ranije - ekipa koja osvoji svetsko prvenstvo u narednim godinama pada. Npr. Nemci nakon 2014. pa sad Francuzi. Fali im nekoliko jako bitnih igraca koji su tada nosili reprezentaciju - Kante, pa onda Umtiti koji ih je provukao protiv Belgije, Pogba, Matuidi, Giru... a zamene nisu adekvatne.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dzoneee said:

Ja znam da će ljudi sad pričati kako Francusku zabole za ovu LN i rezultate tamo, ali brate mili Francuska je kao tim nula. Hrvatska ih je zaključala sa takvom lakoćom i čestitam im prvu pobedu protiv njih u službenim utakmicama. Naravno branili su se u većem delu meča mada iskreno kad vidim ovakvu Francusku pitanje je i da li su trebali ovoliko, jer su na lopti evidentno jači od njih. Modrić, Kovačić, Brozović za ovaj vezni red koji nema nijednog tehnički jakog igrača je avion. Francuska je najjača u napadu ali to je toliko disfunkcionalno da izgleda prepredvidljivo i naivno.  

 

Nema sumnje da Francuska ima izuzetno fizički dominantne igrače, ne toliko tehnički doduše, ali neće oni izgledati bolje kao tim ni na narednom SP-u. Mislim da Francuzi imaju problem da naprave tim od skupa tih jakih individualaca.

Zabole, ne zabole, ako izgube u Kopenhagenu mogu lako u Ligu B

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa iskreno to im se i smeši. 

 

Ja stvarno ne verujem da će oni dići nešto preterano igru za SP, ok ajde videćemo. A pogotovo za ostatak LN. To što su oni delovali onako neorganizovano i jalovo večeras nije jer oni nisu hteli pobedu nego su stvarno kao tim katastrofa. I to ajde da imaju tehničare neke pa da pokušaju na znanje i kreativnost nešto nego su klasični fizikalci koji bi samo da pretrčavaju igrače. Benzema tu malo ispada iz šablona jer naravno da on ima tehniku i to odličnu samo je ugušen bio nekako ovim njihovim planom bez plana :classic_biggrin: A naravno i štoperi hrvatske su odigrali sjajno i bez pada koncentracije svih 90+ minuta.

 

I ja nešto ne cenim Pogbu preterano kao igrača, ali je lagano cela klasa iznad za sve ove vezne koji su igrali večeras u francuskom timu. Stvarno brate mili jel ovo iz veznog reda što Francuska ima da ponudi?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Zabole, ne zabole, ako izgube u Kopenhagenu mogu lako u Ligu B

 

Pa i za to ih izgleda zabole.

 

Ta grupa je pravi sou - pet meceva od osam dobile su gostujuce ekipe, samo jednu domacini. UEFA je pogresila sa ovim takmicenjem - bilo je bolje da su napravili prave lige sa ispadanjem i ulazenjem (od po 10 reprezentacija), ali da na EP idu samo ekipe iz A, B i najbolje ekipe C grupa - prakticno bi zamenili kvalifikacije sa ovim takmicenjem.

 

Ovako, to takmicenje deluje kao neki svetski kup i svetska liga u Vaterpolu, bezveze dodato i daleko manjeg znacaja od EP ili SP.

Link to comment
Share on other sites

Jučer u kvalifikacijama za Afrički kup nacija: Sao Tome i Principe-Nigerija 0-10

 

Ovo je najviša pobjeda dosad u ovom natjecanju, i prvi put da je neka reprezentacija zabila 10 golova.

 

Dosadašnji rekordi:

 

Niger-Gana 1-9 (ACN 1970)

Kenija-Džibuti 9-1 (2000)

Libija-Sao Tome i Principe 8-0 (2006)

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da je LN zamišljena kako bi se prvenstveno smanjio broj prijateljskih. Nije bio cilj da dobije veću važnost od samog EP-a ili tek SP-a. Što je i nemoguće. ta dva prvenstva su vrh svetskog fudbala po meni, za nas Evropljane, uz ajde naravno i LŠ kada je klubski fudbal u opticaju. 

 

LN je nešto između, bolje i više se velika većina ekipa trudi nego što bi u prijateljskim utakmicama, kao tripuje se neki značaj a i dat je taj raspored za kvalifikacije za EP šešire sada preko toga pa je to kao neki plus. Jedino je ovde problem bio zbog ovakvog glupog rasporeda zbog Katra retardiranog i celog tog cirkusa napravljenog oko sledećeg SP-a. 

 

Svakako bi da nema LN ovi termini bili popunjeni nekim prijateljskim utakmicama, a tu se ekipe tek ne bi trudile. Ovako sa LN se balansira. Neka utakmica se više iskoristi za uigravanje i isprobavanje nekih opcija, pa se malo onda ekipe uozbilje i bude im stalo da dobiju i tako kako kome šta treba u datom momentu.

 

 

Edited by dzoneee
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Što je Srbije tiče LN je odlično takmicenje zato što igramo sasvim solidne utakmice sa adekvatnim protivnicima. Niti umiremo u želji da u prijateljskoj razbijemo nekog velikana niti idemo na neke egzotične destinacije gde bi za nas igrali gobeljic i ostale drvoseče iz ping pong lige. Evo su Hrvati promovisali kroz te utakmice dva nova štopera koji su imali prilike da igraju i protiv najačih napadača i pokažu svoj kvalitet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma,Liga nacija je, uz sve svoje nedostatke, daleko bolja opcija od prijateljskih utakmica.

P.S. ne procenjujte Francuze na osnovu nastupa u ovom izdanju LN. I posebno ih ne otpisujte za Mundijal. Bice oni u Kataru na jednom sasvim drugacijem nivou fudbala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Pero_Cameron said:

Ukoliko sam dobro shvatio za ovu B grupu LN, svi prvoplasirani i najbolji drugi idu u 2.sesir? Kako ce se odrediti najbolji drugi kad imamo grupu sa 3 ekipe.

Pa imajući u vidu sastav grupe i da niko neće da ispadne iz nje, fer bi bilo da uzmu kako jeste.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...