Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

11 hours ago, DJORDJE said:

Mene je impresioniralo to sto su i posle treceg gola nastavili da napadaju i to u produzetku utakmice. Fizicka spremnost te ekipe je fenomenalna, mogu da ih poredim sa nemackom reprezentacijom iz 80tih. Jedino im zameram jer nemaju razumevanja za dusevnu bol koju stvaraju po komsiluku, ponovo odose u finale.

Meni ne stvaraju ni najmanje.
Čak sam i uplatio neku sitninu da osvajaju Ligu nacija,tako da imam lukrativni razlog da navijam za komšije :classic_biggrin:

Međutim,pokušavam da pišem trezveno,na osnovu onoga što vidim na utakmici..što ne znači da su moje opservacije i tačne. Npr.za mene je čisti promašaj Perišić kao levi bek. U odbrani dobiješ ništa..pogledati gde je stajao kod prvog gola..koliko je prostora dao Malenu umesto da ga markira..10.metara mu je ostavio. Na levokrilnoj poziciji je daleko konkretniji i viće može da ponudi. Hrvatski napad je daleko opasniji kad je on pomeren gore..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Drug Crni said:



Međutim,pokušavam da pišem trezveno,na osnovu onoga što vidim na utakmici..što ne znači da su moje opservacije i tačne. Npr.za mene je čisti promašaj Perišić kao levi bek. U odbrani dobiješ ništa..pogledati gde je stajao kod prvog gola..koliko je prostora dao Malenu umesto da ga markira..10.metara mu je ostavio. Na levokrilnoj poziciji je daleko konkretniji i viće može da ponudi. Hrvatski napad je daleko opasniji kad je on pomeren gore..

Slazem se, pogotovo sto imaju druge igrace za tu poziciju. Conte ga je postavljao na to mesto u Totenhemu, valjda je Dalic to pokupio od njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2023 at 6:38 PM, DJORDJE said:

Slazem se, pogotovo sto imaju druge igrace za tu poziciju. Conte ga je postavljao na to mesto u Totenhemu, valjda je Dalic to pokupio od njega.

Kriv je za 1. gol Nizozemske, ali za 3. mjesto na SP je odigrao dobro, a Ivanušec je imao sjajnu završnicu sezone na lijevom krilu. I asistirao je za 2:1. Sad, da li u reprezentaciji daje više kad je na krilu? Apsolutno. Al meni ovo nije toliki promašaj. Vida mi je veće iznenađenje.

 

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam celu utakmicu Crna Gora - Mađarska.
Rezultat teško da je mogao biti realniji - dupla nula. Crnogorci možda malo više želeli,bili malo aktivniji,ali je to jedna veoma skromna reprezentacija. Deluje da sem Jovetića tu niko nema fudbala u nogama. Krstović i Osmajić su napadači za koje bi čovek rekao da nikada gola ne bi mogli dati.

Mađari došli po bod i tako i odigrali. Dosta oprezno,a pitanje je da li bi mogli i više od boda sve i da su hteli. Sve im polazi od Soboslaija,koji nominalno igra kao desteka,ali je ustvari glavni kreator sa puno slobode u igri koji se nalazi na svakom delu terena. Odličan radijus kretanja ima,ali i kondiciju da to isprati. Ostatak ekipe takođe skroman. Poslednja linija dosta slaba tehnični i nesigurna na lopti. Svaki put kad su Crnogorci udarili visoki presing,nešto su iz toga dobili: centaršut, udarac..imali su dva odlična dalekometna šuta u prvom poluvremenu..

Sve u svemu,ovde je gol mogao pasti samo iz nečije velike greške koja se nije dogodila.

Link to comment
Share on other sites

Vec sad im se smesi EP, a tu su sa pobedama nad Gruzijom i Kiprom.

 

Sto se tice ostalih grupa, u "B" je situacija 2-2-1 (treba da se cudo desi pa da Irska ili Grcka zavrse ispred Holandije), u "C" je slicno (dve jake reprezentacije, Ukrajina i Makedonija i Malta koja nece osvojiti ni bod), "D" i "G" mi isto deluju preslikane (Hrvatska i Srbija ubedljivo najjace, Letonija i Litvanija standardno uzasne, po tri reprezentacije se bore za 2. mesto), "E" i "F" takodje deluju isto (sa Austrijom, odnosno Albanijom koje su zakucane za trece mesto i po dve reprezentacije koje nisu bas najgore od najgorih, ali nemaju kvalitet za nesto vise).

 

"H" grupa deluje kao ubedljivo najinteresantnija - to je grupa sa 6 ekipa, ali realno sa 5 (San Marinu mozemo odmah da upisemo 10 0 0 10 ucinak). Kazahstan je dobio Dansku, Finska Sloveniju, tu je i Severna Irska. Bice napeto do samog kraja.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bugl Khan said:

Kriv je za 1. gol Nizozemske, ali za 3. mjesto na SP je odigrao dobro, a Ivanušec je imao sjajnu završnicu sezone na lijevom krilu. I asistirao je za 2:1. Sad, da li u reprezentaciji daje više kad je na krilu? Apsolutno. Al meni ovo nije toliki promašaj. Vida mi je veće iznenađenje.

 

Ma covek je klasicno krilo, to je igrao ceo zivot, dok ga Konte nije stavio kao beka u onoj formaciji 3-5-2. Odlican je Perisic, samo sto je vec zasao u godine i izgubio je na brzini. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Skoti vec imaju +6 u odnosu na Norvezane, pobeda u Oslu i pobeda nad Spanijom, kao kvisko joker. Sto znaci da Norvezani treba da nadoknade tih -6 poena u naredna 5 kola, a vec su gostovali Gruziji gde su odigrali nereseno.

Iz ovog ugla gledano, pre ce Gruzija da uvati Skote nego Norveska. Jos jedan epic fail za Norvesku, na papiru to sve deluje dobro/solidno, kao da je vreme da se ode konacno na taj Euru koji cekaju koliko i Srbija, jos od 2000te, ali dzaba, izgubili su u Oslu protiv Srbije, sada i ovo juce, previse, zaista previse za nekog ko hoce da sebe smatra za neki second tier evropskog fudbala i da proba da ode na Euro. 

 

Ali verovatno ce imati sansu kroz onaj play off B grupe Lige Nacija, jer ce Srbija direktno na Euru, tako da se otvaraju mogucnosti za drugoplasirane u B grupama Lige Nacija. Norvezanima bi odgovaralo i da Finci odu direktno, jer misli da je Finska na onoj tabeli drugoplasiranih ispred Norveske. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, DJORDJE said:

Ma covek je klasicno krilo, to je igrao ceo zivot, dok ga Konte nije stavio kao beka u onoj formaciji 3-5-2. Odlican je Perisic, samo sto je vec zasao u godine i izgubio je na brzini. 

I bio je najbolji wingback Serie A te sezone. Perišić se u Srijedu x puta priključio napadu. Kod gola za 2:1 je u 16 metara kombinirao s Ivanišević, tukao je volejem Lukin centar put, itd. Nije da Perišić ne ide naprijed. Naravno da je korisniji kao krilo, ali protiv Nizozemske je bilo dobro.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

 

Imate pravo jednom da pogadjate na koju reprezentaciju podsjecaju?😀

Curtois je jedan od najboljih golmana današnjice. Takođe kancer belgijske reprezentacije. Predugo je kadrirao, vreme je da ili prihvati ulogu golmana ili da odjebe već jednom.

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da će ova generacija Španaca biti nešto mnogo trofejna kao prethodna. Taj njihov fudbal sa milion pasova bez konkretne završnice (kao Vengerov Arsenal onomad), deluje mi nekako sterilno, bez smisla. Uz to, 90% tima su igrači metar i žilet, 20 kg sa krevetom. U šesnaestercu nema previše mesa osim bezličnog Morate i veterana Hoselua, od kojih nijedan nije finišer ekstra klase, kao npr. Tores svojevremeno ili Vilja.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, drgnk said:

Nisam siguran da će ova generacija Španaca biti nešto mnogo trofejna kao prethodna. Taj njihov fudbal sa milion pasova bez konkretne završnice (kao Vengerov Arsenal onomad), deluje mi nekako sterilno, bez smisla. Uz to, 90% tima su igrači metar i žilet, 20 kg sa krevetom. U šesnaestercu nema previše mesa osim bezličnog Morate i veterana Hoselua, od kojih nijedan nije finišer ekstra klase, kao npr. Tores svojevremeno ili Vilja.

Rijetko koja generacija bilo koje reprezentacije veže EURO, SP, EURO. Španjolci do 2008. nisu imali ništa. Ono što su imali se rađa jednom svakoh 50 godina

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...