Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

14 hours ago, dzoneee said:

Хаха али пази кад је и мени то пало напамет када сам гледао утакмицу. :classic_biggrin: А то је много битно и прави велику разлику данас у фудбалу, где не можеш више да узмеш лопту и дриблаш четворицу.

Nisi mnogo gledao Kvicu Maradonu? 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

u fudbalu je poodavno postalo najbitnije da imaš brzinu ali ne samo onu koju ima na primer Radonjić kad zašprinta nego brzina postavljanja, odigravanja, kombinovanja, otvaranja u prostor. nažalost retki su treneri mlađih kategorija u Srbiji koji rade na tome sa mladim igračima i onda oni dođu nespremni u seniorski fudbal. Što se Stanišića tiče momak je prototip savremenog igrača na poziciji desnog beka( braniča) koji može igrati u raznim fromacijaam odbrane. Igra u Bajernu to dovoljno godvori o njegovoj brzini, tehnici, taktici i uopšte fudbalskoj pismenosti. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dzoneee said:

Како га само "ископаше"? :classic_biggrin: Мислим на Наполи.

 

On je i u Rubinu igrao tako, ali kontam da su veci klubovi bili skepticni.

 

Zanimljivo je kako je suspendovao ugovor sa Rubinom kad je pocela invazija, vratio se u Gruziju u Dinamo za dz, odigrao tamo dva meseca i Napoli ga pokupio za 10 miliona.

 

Najbolje poslovanje ikad jednog kluba verovatno, dobili igraca za dzabe i posle 2 meseca dobili 10 milki 😄

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odavno je Kvicha poznat kao brutalan dribler, odnosno otkako je odigrao prvu sezonu u Rubinu. Bio je u tefterima mnogih klubova, ali su svi bili obazrivi jer je zaista delovao slabasno i da nema neki work rate, kada bi gubio lopte bas lako je odustajao. Siguran sam da je pored Napolija bilo jos klubova slicnog ili nesto slabijeg renomea koji su bili spremni da "rizikuju", ali realno niko nije ocekivao da ce bas ovako da zaplese. Meni gledajuci ga uopste ne deluje slabasno, mnogo je direktniji i okurazeniji (s' razlogom) nego iz nekih prethodnih scouting reportova, sto se reflektuje na njegove partije. Pravo osvezenje na velikoj sceni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, McLeod said:

 

On je i u Rubinu igrao tako, ali kontam da su veci klubovi bili skepticni.

 

Zanimljivo je kako je suspendovao ugovor sa Rubinom kad je pocela invazija, vratio se u Gruziju u Dinamo za dz, odigrao tamo dva meseca i Napoli ga pokupio za 10 miliona.

 

Najbolje poslovanje ikad jednog kluba verovatno, dobili igraca za dzabe i posle 2 meseca dobili 10 milki 😄

Ali i Napoli je za 10M ubo dragulja samo takvog. Prije sezone niko od nas ovdje nije čuo za njega, danas je jedna od najvećih nogometnih zvijezdi na svijetu.

Link to comment
Share on other sites

Он баш подсећа на оне старије дриблере и играче. Сигурно је и он један од разлога зашто бих волео да Наполи ове године дигне пехар ЛШ, да се покаже да могу такви и данас да допринесу освајању шампиона Европе. Можда се и у фудбалу нешто онда потом промени мало. Јер ма колико да постоје и данас врхунских фудбалера сви су махом слични и на исти калуп. Овај одскаче. Чак ми ни Мбапе није толико нешто посебан иако је вансеријски играч.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

 

On je i u Rubinu igrao tako, ali kontam da su veci klubovi bili skepticni.

 

Zanimljivo je kako je suspendovao ugovor sa Rubinom kad je pocela invazija, vratio se u Gruziju u Dinamo za dz, odigrao tamo dva meseca i Napoli ga pokupio za 10 miliona.

 

Najbolje poslovanje ikad jednog kluba verovatno, dobili igraca za dzabe i posle 2 meseca dobili 10 milki 😄

 

Ili je tako bilo ili je bio dogovor Kviche sa Rubinom i Napolijem da predje u Dinamo, pa onda da Napoli plati Dinamo , a onda ovi Rubinu. Negde se pisalo da je tako bilo, jer nije mogao Napoli direktno da uplacuje Rusima novac. Mislim da Gruzijci imaju dobre odnose sa ruskim klubovima i nije im bas u interesu da ih zavrcu tako lako, jer mnogi tamo vec u tinejdzerskim danima idu u Rusiju i dalje se uce fudbalu. Malo bi bilo nefer da ode i da im ostavi mrvice. 

 

E sad, ne znam sta je istina, ovo sa trojnim dogovorom sam cuo negde cini mi se , moguce je kad su prenosili Napoli , jednom prilikom. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dzoneee said:

Он баш подсећа на оне старије дриблере и играче. Сигурно је и он један од разлога зашто бих волео да Наполи ове године дигне пехар ЛШ, да се покаже да могу такви и данас да допринесу освајању шампиона Европе. Можда се и у фудбалу нешто онда потом промени мало. Јер ма колико да постоје и данас врхунских фудбалера сви су махом слични и на исти калуп. Овај одскаче. Чак ми ни Мбапе није толико нешто посебан иако је вансеријски играч.

Mene iskreno ne podsjeća na nikoga. Jednostavno tako nešto još nisam vidio. Driblinzi samo njemu svojstveni, kontrola lopte, pokreti...poseban igrač.
Reakcija koju sam imao kada sam prvi put vidio neke poteze Ibrahimovića, Ronalda (pravog), Messija, Ronaldinha, Bergkampa, Romaria....ono, pomisliš šta je ovo sad bilo??????
Npr. CR je u Unitedu prodao hrpu driblinga, u svim klubovima zabio hrpu wow golova, ali, gledajući njega, niti jednom nisam pomislio "jbt, ovo još nikad nisam vidio".

Zato se s boldanim dijelom posta slažem 10000%.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2023 at 11:45 AM, Perkos2 said:

Mi smo rang BiH, Rumunije, Norveške, Makedonije 

Holnadija je barem dva stepenika iznad nas 

Mojih pet para...

Portugal, Italija, Hrvatska, Francuska, Spanija, Belgija, Holandija, Danska, Nemacka, Engleska su sile. Mi mozemo malo bolje nego sto Perkos pise. Znaci u rangu sa Svedskom, Rusijom, Ukrajinom, Turskom...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Večeras u Roterdamu startuje finalni turnir Lige nacija.
Prvo polufinale igraju domaćin Holandija i Hrvatska. Sutra u drugom igraju Španija i Italija.

Pitanje za @Bugl Khan šta se desili sa Livajom i zašto je napustio pripreme reprezentacije?

Edited by Drug Crni
slovo
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Drug Crni said:

Pitanje za @Bugl Khan šta se desili sa Livajom i zašto je napustio pripreme reprezentacije?

Na otvorenom treningu na Rujevici su ga vrijeđali s tribina i nakon toga je izjavio da se ne osjeća psihički spreman igrati za reprezentaciju. Kada je seljački provocirao Riječane, tada je bio psihički spreman, kada je urlao kako "mrzi Dinamo srpsko ime to" je isto bio psihički spreman. Kada je prije 2 tjedna urlao "pičke Šibenske dobit ćete batine" je isto bio psihički spreman. Vidio Marko da ga čeka eventualnih 10ak minuta po utakmici, pa krenuo stopama klupskog kolege Kalinića. Iskreno se nadam da se ta primitivčina više neće pojavljivati u dresu reprezentacije. Dalić je to sada imao nultu toleranciju na bilo kakvo nepoštivanje dresa (Kalinić), ili njega kao izbornika (Rebić).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2023 at 8:45 PM, Drug Crni said:

Prati li ko Svetsko prvenstvo za mlade U20?
Ja pojma nisam imao ni da se igra,ali pre neko veče onako pred spavanje uhvatih prenos utakmice Honduras - Francuska.

Valjda je Argentina domaćin?

Urugvaj je novi prvak sveta u ovom uzrastu. U finalu su pobedili Italiju.
Iznenađenje turnira je treće mesto Izraela.

Link to comment
Share on other sites

Večeras u Roterdamu startuje finalni turnir Lige nacija.
Prvo polufinale igraju domaćin Holandija i Hrvatska. Sutra u drugom igraju Španija i Italija.

Pitanje za [mention=845]Bugl Khan[/mention] šta se desili sa Livajom i zašto je napustio pripreme reprezentacije?
Je li ima negde prenos?
Link to comment
Share on other sites

što Domagoj Vida radi u prvih 11 u polufinalu LN? Jel ovo neka zajebancija?

27 minutes ago, mister-no said:
9 hours ago, Drug Crni said:
Večeras u Roterdamu startuje finalni turnir Lige nacija.
Prvo polufinale igraju domaćin Holandija i Hrvatska. Sutra u drugom igraju Španija i Italija.

Pitanje za [mention=845]Bugl Khan[/mention] šta se desili sa Livajom i zašto je napustio pripreme reprezentacije?

Je li ima negde prenos?

Kod nas je na Novoj. pa ako nekako hvataš hrvatsku Novu, ili ju imaš u ponudi....
Ovaj nas osakatio žutima u 25 minuta.

1:0 Nizozemska uz domaćinsko suđenje na najjače

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mister-no said:
9 hours ago, Drug Crni said:
Večeras u Roterdamu startuje finalni turnir Lige nacija.
Prvo polufinale igraju domaćin Holandija i Hrvatska. Sutra u drugom igraju Španija i Italija.

Pitanje za [mention=845]Bugl Khan[/mention] šta se desili sa Livajom i zašto je napustio pripreme reprezentacije?

Je li ima negde prenos?

 

Arena 2 za Srbiju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je jeste li uopšte bolji, a kamoli mnogo bolji. Nazad ste nesigurni. Vezni red standardno jak, ali i tu ste imali sijaset grešaka u dodavanjima

Napred ste tugica. Ni brzine ni opasnosti po gol. Očekivao sam više od Hrvatske

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...