Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Vala i ovo odredjivanje sesira na osnovu Lige Nacija nema veze s mozgom. Mi smo u drugom sesiru na osnovu presmijesne grupe u B rangu Lige Nacija sa Crnom Gorom, Rumunijom i Finskom, a po realnom kvalitetu je maksimum maksimuma treci sesir. Na osnovu toga dobijamo i smijesnu grupu za plasman na Euro al me nimalo ne cudi da ce retardirani Hadzibegic zasrati sve sto se zasrati moze i ostat bez plasmana. Jos uvijek ne shvatam koja je budala pomislila da lik koji je svojevremeno kao selektor igrao nerijeseno sa Farskim Otocima zasluzuje jos jednu priliku. Otjeran je govnjivom motkom gdje god da se pojavio i sad ce siguran sam usrat plasman u ovako losoj grupi. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Vala i ovo odredjivanje sesira na osnovu Lige Nacija nema veze s mozgom. Mi smo u drugom sesiru na osnovu presmijesne grupe u B rangu Lige Nacija sa Crnom Gorom, Rumunijom i Finskom, a po realnom kvalitetu je maksimum maksimuma treci sesir. Na osnovu toga dobijamo i smijesnu grupu za plasman na Euro al me nimalo ne cudi da ce retardirani Hadzibegic zasrati sve sto se zasrati moze i ostat bez plasmana. Jos uvijek ne shvatam koja je budala pomislila da lik koji je svojevremeno kao selektor igrao nerijeseno sa Farskim Otocima zasluzuje jos jednu priliku. Otjeran je govnjivom motkom gdje god da se pojavio i sad ce siguran sam usrat plasman u ovako losoj grupi. 

Pa dobro, kako svima tako i vama što se tiče šešira. Pa mi smo Mađare dobili iz prvog šešira, tako da ako neko treba da slavi, onda smo to mi. Ok nisu Mađari bezopasni, daleko od toga, ali mnogo bolja varijanta nego one reprezentacije koje zaista pripadaju tom šeširu.

Bosna ima problem sa odbranom i to je po meni problem broj 1. Ne bih se baš složio da vam je smešna grupa, mislim da je jako komplikovana, ali dobro, ako ne budete među dva, mada ja mislim da i pored svega imate dobre izglede, imate drugu šansu kroz baraž, gde mislim da ste 99% domaćini u polufinalu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Vala i ovo odredjivanje sesira na osnovu Lige Nacija nema veze s mozgom. Mi smo u drugom sesiru na osnovu presmijesne grupe u B rangu Lige Nacija sa Crnom Gorom, Rumunijom i Finskom, a po realnom kvalitetu je maksimum maksimuma treci sesir. Na osnovu toga dobijamo i smijesnu grupu za plasman na Euro al me nimalo ne cudi da ce retardirani Hadzibegic zasrati sve sto se zasrati moze i ostat bez plasmana. Jos uvijek ne shvatam koja je budala pomislila da lik koji je svojevremeno kao selektor igrao nerijeseno sa Farskim Otocima zasluzuje jos jednu priliku. Otjeran je govnjivom motkom gdje god da se pojavio i sad ce siguran sam usrat plasman u ovako losoj grupi. 

Ви сте мени између другог и трећег. У оном мом ређању европских екипа ставио сам вас у четврти "разред" :classic_biggrin: Мада сам у први издвојио само Енглеску и Француску тако да је у принципу то то. Јбг на основу резултата сте изборили те групе, исто као и ми уосталом. Јасно је да ни ви ни ми не можемо у ранг са топ екипама, али бар да победимо оне са којима можемо да играмо и одржавамо тај ниво до времена када будемо заиста бољи па да тежимо ка бољем. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Juan said:

Bosna ima problem sa odbranom i to je po meni problem broj 1. Ne bih se baš složio da vam je smešna grupa, mislim da je jako komplikovana, ali dobro, ako ne budete među dva, mada ja mislim da i pored svega imate dobre izglede, imate drugu šansu kroz baraž, gde mislim da ste 99% domaćini u polufinalu.

 

Odbrana bi zapravo trebala biti najmanji problem kad bi na spisku i u prvih 11 bili oni koji kvalitetom to zasluzuju, a ne menadzerski igraci. Sanicanin i Milicevic igraju iz razloga koji su poznati samo fosilu na klupi (a vjerovatno i predsjedniku saveza). Adrijan-Leon Barisic kao jedan od najboljih mladih stopera HNLa nije dobio poziv uopce iako je za klasu bolji igrac od Sanicanina i Milicevica, Hadzikadunic je takodjer bolji od obojice. U prilog nije islo ni sto je Kolasinac povrijedjen. Bekovske pozicije su okej. Desno je Dedic kao vrhunski potencijal i ako ne bude povreda vrhunski igrac, lijevo Gazibegovic solidno pokriva. Tu ce sad doci i Jasic, jos jedan igrac iz Austrije i takodjer solidan potencijal. Ja sam opet ubijedjen da od ove ekipe nema ama bas nista (iako ima potencijala, pogotovo s ovom novom djecom koja su odgojena u ozbiljnim sistemima u dijaspori, a ne u nasoj seljackoj blato ligi) dok god se ne razjebe SDA-SNSD klan u savezu i ovi poslusnici poput Hadzibegica koji za svoju stinu korist guraju razne ojebine koje im seoski menadzeri narede. 

 

Da se opet saveza dotankem, Petevu zimus nije produzen ugovor nakon sto je izborio grupu A Lige Nacija i nakon sto je igra reprezentacije pocela dobijati kakav takav smisao. Umjesto njega je doveden ovaj fosil iako je kompletna javnost bila protiv. Mlade selekcije ne sluze ama bas nicemu sem da se ispuni nacionalna kvota sa selektorima i raznorazni menadzeri proguraju svoje "talente" za iznose od 30 do 50 hiljada maraka. Tako imas situacije gdje djeca iz ozbiljnih klubova u inostranstvu ne dobijaju pozive, a razni poluigraci seoskih klubova dobijaju pozive. 

 

Sto se mene tice, najsretniji bih bio da apsolutno svaku utakmicu izgube sto je moguce vecom razlikom jer to je mozda i jedini nacin da se digne kakav takav glas protiv nesposobnih uhljeba u savezu koji jos uvijek zive na racun one generacije koja je donijela plasman u Brazil. Doduse ni tog Brazila ne bi bilo da savez nije bio suspendovan i reprezntaciju je vodio komitet za normalizaciju na celu sa pokojnim Ivicom Osimom. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Koje je bilo objašnjenje?

 

Quote

„Novu godinu započinjemo u dobrom raspoloženju jer smo izabrali novog selektora kojem čestitam na imenovanju. Cilj nam je ostvariti plasman na EURO 2024. Izvršni odbor je na današnjoj sjednici jednoglasno odabrao Faruka Hadžibegića što pokazuje da među nama vlada jedinstvo i da fudbalski razmišljamo. Takođe, zahvaljujem se i Ivaylu Petevu sa kojim smo takođe imali korektnu saradnju i pravili dobre rezultate. Analizirali smo sve što se dešavalo u posljednje dvije godine i odlučili da nam treba novo lice, nova energija. Nadam se da ćemo napraviti istorijski rezultat i plasirati se na Evropsko prvenstvo“, rekao je između ostalog predsjednik Zeljković, te je najavio nove infrastrukturne projekte NS/FS BiH.

 

Da kontekst bude potpun, predsjednik saveza Vico Zeljkovic je sestric Milorada Dodika. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je najmanje jasno u citavoj prici oko balkanskog pilicarenja, zasto se to uopste radi i onda propustis veliko takmicenje, kad mozes da odes na veliko takmicenje i automatski povecas cenu svim igracima, igrali ne igrali.

 

Island je recimo posle onog fantasticnog uspeha na Euru postao atrakcija i mnogi klubovi ne bas A ranga, ali ipak u solidnim ligama, poceli su da dovode Islandjane, bili clanovi te selekcije ili ne.

 

Bilo je kratkog daha ali opet, mislim da svaka ex Yu zemlja ima potencijal da konstantno ide bar na Evropsko prvenstvo i ako im se zalomi mozda nekad ostvari i znacajniji plasman, kad su mogli Vels i Island ne vidim sto ne bi mogla Bosna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Одлична утакмица у Грузији. Норвешка прелепо игра. Без Холанда играју али Сортлотх, Солбакен, Едегард, Меле кидају. Нон стоп су на лопти, а Грузија иде повремено на контре. Кварацкелиа покушава нешто али не може пуно сам. 

 

И стадион овај им је много леп. Не знам колико прима гледалаца али не делује да је баш мали и пун стадион. Предобар амбијент.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Сад како играла Норвешка у првом, тако игра Грузија у другом и дошли су до изједначења. Норвешка одбрана наивно испала, ухватили их ови на брзину. Одлична утакмица, динамичан фудбал.

Link to comment
Share on other sites

Шта омаши Едегард. Празан гол са 5 метара. Не знам какав да је а не играч његове репутације оно мора да да.

 

Ова група је отворена. Биће борба овде између Грузије, Норвешке и Шкота за друго место.

Link to comment
Share on other sites

Изненадили Турци притиском на старту ал сад би могли бити умирени :classic_biggrin:

 

Ако Турска настави као на старту биће ово занимљива утакмица. 

Link to comment
Share on other sites

Турска је одличан пример сада како изгледа екипа која има жељу на макс, али фали пре свега квалитета и искуства који Хрватска има. 

 

Велс води у међувремену.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...