Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Just now, Don Juan said:

Pa mislim da je ovo bio više jeste penal, nego što nije, ali pojma nemam više svi imaju neke svoje kriterijume.

Kako je ovo penal? Stoper stoji ukopan prije nego napadač radi zadnji korak i zabija se u njega. VAR nije ni trepnuo. Kao što nije ni trepnuo u kataru kada su to isto sudili kao penal.
Btw, Lovren kaže da mu je Tagliafico (igraju zajedno u Lyonu) rekao da zna da nije bio penal, al jbg. Neće se on bunit.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bugl Khan said:

Kako je ovo penal? Stoper stoji ukopan prije nego napadač radi zadnji korak i zabija se u njega. VAR nije ni trepnuo. Kao što nije ni trepnuo u kataru kada su to isto sudili kao penal.
Btw, Lovren kaže da mu je Tagliafico (igraju zajedno u Lyonu) rekao da zna da nije bio penal, al jbg. Neće se on bunit.

Ma gde ukopan noga išla ka igraču.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Ma gde ukopan noga išla ka igraču.

Morat ću ponovno pogledati onda. Možda sam stvarno krivo vidio
EDIT: kad kažem ukopan, mislim na način da se prestao kretati i zauzeo poziciju prije špica. Govorim o pola sekunde

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Јесте га мало закачио, кренуо позади ногом према њему. Е сад и играчи знају да падају у тим моментима па можда су ови проценили сада да је овај више хтео да падне и изнуди пенал. Откуд знам.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Don Dusko said:

Skoti dobili Spance :default_sofa:

giphy.gif

Bit će još iznenađenja. Dovoljno je bit 2. u skupini za direktan plasman. A Španjolci su još među onim reprezentacijama koje i ako, nekim nevjerojatnim slučajem, budu 3. u skupini, imaju šansu preko LN.
A Škoti su nerijetko kod kuće znali rušit reprezentacije iz TOP 10 u Europi

28 minutes ago, McLeod said:

 

Novi Pol Skols.

Ima li takvu dugu loptu? Kasni li u svaki duel i klizeći start? Jel pitao Gavi Piquea kakav je McTominay?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2023 at 4:26 PM, Perkos2 said:

 Hrvati će izdominirati u Turskoj, oni po tradiciji imaju probelm sa manje atraktivnim ekipama a kad je protivnik jači i opasniji to reše bez većih problema.

Kad neko zna fudbala on to pokaže 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da sam nanjusio dobru Skotsku, ali i Tursku, po ko zna koji put. Ispratio na tiketu uz Rumune, ali Turska nikako da me ispostuje. Imao sam jedan skandalozan pad za ~90k kada su primili u 97. gol za 2:2 protiv Crne Gore u prethodnim kvalama.

 

Uglavnom, Turska je jedna od reprezentacija za koju smatram da ima ozbiljan potencijal, imaju dosta talenta, bas jaku ligu, odlican staff ali nikako da isporuce nesto. Pred EURO2020 su mi bili glavni dark horse, gde su potpuno podbacili. Video sam na flashscore da su imali neke situacije u prvom poluvremenu, ne znam kako su igrali ali verovatno cu se opet zajebati sa njima prvom sledecom prilikom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Perkos2 said:

Kad neko zna fudbala on to pokaže 

Slažem se sa postom koji si citirao. Netko je napomenuo da čim protivnik želi igrati protiv nas, nama je odmah lakše, i takve utakmice volimo igrati. Ono što ne volimo su bunker ekipe (i to je netko napomenuo, i s tim se slažem). Npr. prošle kvalifikacije smo otvorili porazom protiv Slovenije vani, i onda smo u slijedeće 2 utakmice jedva, ali jedva, porodili 2 pobjede protiv Cipra (1:0) i Malte (3:0, ali gol za 1:0 smo zabili u negdje 70. minuti, čak mislim da smo na 0:0 promašili penal). Npr. Turci su nam gotovo savršen protivnik. Žele se nadigravati (doma drugačije ni ne smiju), a ne spadaju u europski vrh što se tiče kvalitete. Vels, Škotska, Slovačka, Mađarska, Grčka, Finska, Estonija, Makedonija, Slovenija, Irska, Azerbajdžan... takvi su nam se naotkidali bodova.

8 minutes ago, kendrick said:

Moram da priznam da sam nanjusio dobru Skotsku, ali i Tursku, po ko zna koji put. Ispratio na tiketu uz Rumune, ali Turska nikako da me ispostuje. Imao sam jedan skandalozan pad za ~90k kada su primili u 97. gol za 2:2 protiv Crne Gore u prethodnim kvalama.

 

Uglavnom, Turska je jedna od reprezentacija za koju smatram da ima ozbiljan potencijal, imaju dosta talenta, bas jaku ligu, odlican staff ali nikako da isporuce nesto. Pred EURO2020 su mi bili glavni dark horse, gde su potpuno podbacili. Video sam na flashscore da su imali neke situacije u prvom poluvremenu, ne znam kako su igrali ali verovatno cu se opet zajebati sa njima prvom sledecom prilikom.

Skinuo Livaković 2 opasna udarca kod 0:0. Bolji su bili prvih 20-ak min. Nakon što smo poveli je bilo gotovo.
Btw, ligu im ne pratim, al navodno je dosta slabija nego prije nekih 4-5 godina. Nemaju para više toliko.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kendrick said:

Moram da priznam da sam nanjusio dobru Skotsku, ali i Tursku, po ko zna koji put. Ispratio na tiketu uz Rumune, ali Turska nikako da me ispostuje. Imao sam jedan skandalozan pad za ~90k kada su primili u 97. gol za 2:2 protiv Crne Gore u prethodnim kvalama.

 

Uglavnom, Turska je jedna od reprezentacija za koju smatram da ima ozbiljan potencijal, imaju dosta talenta, bas jaku ligu, odlican staff ali nikako da isporuce nesto. Pred EURO2020 su mi bili glavni dark horse, gde su potpuno podbacili. Video sam na flashscore da su imali neke situacije u prvom poluvremenu, ne znam kako su igrali ali verovatno cu se opet zajebati sa njima prvom sledecom prilikom.

 

Dvije odlične šanse su imali na početku, Livaković obranio. Mi smo praktički iz prve prave situacije zabili. Rekao bih da ih je poremetio i izlazak Calhanoglua. Mali Arda Guler bi mogao biti opasan igrač.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ispratio produzene hajlajce, bukvalno nisam ni morao da gledam, Hrvatska ih odradila na iskustvo klasicno i na njihove greske. Svaka utakmica Turske koju sam ispratio poslednjih godina protiv nominalno jacih repki izgleda identicno, jak pritisak od pocetka, dosta ofanzivna postava, nekoliko naleta i onda hladan tus i gubljenje koncepcije. Klasicne muve bez glave.


Vidim da je Livakovic par puta dobro odbranio, ne znam da li je bilo jos nesto vredno pomena.

 

1 minute ago, 4th and Goal said:

Mali Arda Guler bi mogao biti opasan igrač.

 

Vec godinama ga vidjam na kojekakvim listama, ono sto sam video izgleda bas sexy ali mnogo mi je Ozil-oliki igrac, jako lep za gledanje, odlicna tehnika, dodir, pas ali je preslab za danasnji fudbal. Sigurno je na nekim rezimima da ga malo pripreme za jak tempo i kontakt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 4th and Goal said:

^

Odlična zapažanja, sve točno. Imao je Livaković u 93. minuti možda i najbolju obranu na utakmici. To je to što se turskih šansi tiče.

Ma Livaković je sjajan golman. Ja i dalje tvrdim da je totalna nepravda što je onaj klovn Martinez osvojio titulu najboljeg golmana na SP.

Edited by Don Juan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Turci bili odlicni u prvih pola sata, nakon toga ih komsije rutinirali, jednostavno su prejaki na sredini za vecinu evropskih reprzentacija. Turci uopste nisu los tim, posebno kuci, ali jednostavno milion puta dokazano, ako zelis da pobedis bolju reprezentaciju, moras da iskorisis sanse koje ti se ukazu, jer takvih nece biti puno tokom utakmice. 

Hrvati iz prve sanse zabili gol i to nakon odlicne akcije, balonke na Stanisica, odlicno ubacivanje desnog beka i popunjen 16m domacina sa veznjacima, gde se najbolje snasao Kovacic koji je pratio akciju. Prosto ko pasulj. Inace, prvi put gledam ovog Stanisica, nisam ranije previse obracao paznju na njega, uopste nije los. I dalje je vezni red zila kucavica Hrvata, sve dok Kovacic, Modric i Brozovic mogu da igraju na top nivou, Hrvati ce biti sposobni da na svakom takmicenju odu bar do 1/4. Uz naravno golmana koji ih je toliko puta spasio i na Mundijalu, pa i sinoc sa dve vrhunske odbrane, posebno ona druga je bila goal saver. 

 

Spanci izgubili od Skota, nisam gledao, ali sam cuo od komentatora na pocetku da su promenili skoro ceo tim u odnosu na Norvesku. Mada protiv Norvezana su imali srece u nekim trenucima jer onih 3 0 nije realno bilo, nimalo. 

 

Gledah i Gruzija Norveska, odlicna utakmica ! Najbolja juce i jedna od najboljih u citavom ovom terminu kvalifikacija, tempo izuzetan, posebno 2/2. Sanjol radi vrhunski posao sa Gruzijom i nadam se da ce otici na Euro, bilo iz grupe ili preko dodatnih kvalfikacija. Mada ova pobeda Skota nad Spancima daje veliki vetar u ledja Skotima, ali sve ce se resiti u direktnim duelima ova tri tima, jer nekako ne mogu da zamislim da Spanija bude van prve dve pozicije. Norvezani igraju dopadljiv fudbal, mada ih pamtim kao uzasno sterilne iz onog dvomeca protiv nas u Ligi Nacija, posebno u Oslu gde su bili ocajni. Verovatno je bilo i do nase igre tada, ali sve u svemu, smatraju da im je ovo najbolja generacija jos od 2000 i Tore Andre Floa i kompanije, igraju napadacki fudbal i zanimljivi su za gledanje. 

 

I Kazakhstan treba da pomenemo, slican posao kao Sanjol radi i Adijev tamo, ne igraju preterano lep fudbal, ali takmicarski i disciplinovan tim sa igracima uglavnom iz domace lige, svaka im cast, uzeli su svoju grupu u Ligi Nacija i oni ce kao i Gruzija da imaju bar dodatnu sansu preko baraza i to mozda jedni protiv drugog. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Ta'veren said:

U ovim kvalifikacijama dve stvari dolaze do izrazaja, to sto nema Rusa i Nemaca u zrebu, a i Turci su startovali iz cetvrtog sesira. Ima tu jos par anomalija po sesirima gde vidis da repke kvalitetom tu ne pripadaju.

 

Bitno je bilo samo izbeci Svedjane, Ukrajince i Norvezane u trecem i Turke u cetvrtom. Grci iz cetvrtog bi bili ok. I jedino su tu jace grupe u kojima su Svedjani, Ukrajinci i Norvezani.

 

Potpuno tacno, plus Slovaci u petom (wtf!) sesiru, sto je tek bilo ludilo. 

Velika je razlika izmedju Crne Gore i Norveske recimo iz treceg sesira , ima takvih primera dosta, neizbalansirani sesiri, koji mogu da dovedu do neizbalansiranih grupa. 

Ukrajna je upala u grupu sa Italijom i Engleskom, a mogla je u grupu sa nama i Madjarima, recimo. 

Razlika nebo i zemlja posmatrano iz njihovog ugla. 

Nekad nas mazi zreb, nekad ne mazi. Setimo se da smo za SP imali grupe gde smo za rivala iz prvog sesira imali Spaniju, Francusku i Portugaliju i uvek smo bilii ispred njih, sto je tek potpuno nedokucivo, jer smo vec u narednim Euro cillusima ispadali od Albanije, Jermenije i slicnih, od 2000te nismo na EURU, covece, neverovatno. 

 

Sa druge strane, imali smo i malo srece u zrebu za SP 2018 kad je iz prvog sesira dosao Wales, a i sada Madjari , ali to se vraca za ove teze grupe za SP, koje smo imali. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

od 2000te nismo na EURU, covece, neverovatno. 

 

Euro se po turnirskom sistemu (8, pa 16, pa 24 ekipe) igra od 1980. Do sad je odigrano 11 turnira. SFRJ/SRJ/SCG/Srbija se kvalifikovala samo na tri, 1984, 1992 i 2000.

Link to comment
Share on other sites

@Miki28
Stefan Kuntz, izbornik Turske: "Najveća razlika između naše momčadi i Hrvatske? Kad bih baš morao istaknuti jednu, bio bi to prvi dodir s loptom. Na primjer, Stanišić već s prvim dodirom usmjeri loptu idealno tamo gdje želi. Mi se moramo poboljšati u tom segmentu, ne ide nam"

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Хаха али пази кад је и мени то пало напамет када сам гледао утакмицу. :classic_biggrin: А то је много битно и прави велику разлику данас у фудбалу, где не можеш више да узмеш лопту и дриблаш четворицу.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, dzoneee said:

Хаха али пази кад је и мени то пало напамет када сам гледао утакмицу. :classic_biggrin: А то је много битно и прави велику разлику данас у фудбалу, где не можеш више да узмеш лопту и дриблаш четворицу.

Neki mogu, npr. Kovačić može loptu u nogama prenjeti od 16 do 16. Naravno da to ne može svaku utakmicu, ali je jedan od rijetkih igrača koji to može.
Ali naravno da se generalno slažem s tobom. U današnjem nogometu koji je postao primi-dodaj, primi-probi-dodaj, primi-probi-ubaci, primi-odloži-utrči, primi-trči-povratna....i ostale varijacije na temu (razumiješ što pokušavam reći), je prvi dodir definitivno jedna od najkrucijalnijih stvari. Oduvijek je bio bitan, ali danas je nikad bitniji (jer imaš nikad manje vremena na lopti).
Btw, Kuntza sam citirao jer smo Miki i ja imali malu raspravu o kvalitetama Stanišića i o tome kakav je tip igrača.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Bugl Khan said:

Neki mogu, npr. Kovačić može loptu u nogama prenjeti od 16 do 16. Naravno da to ne može svaku utakmicu, ali je jedan od rijetkih igrača koji to može.
Ali naravno da se generalno slažem s tobom. U današnjem nogometu koji je postao primi-dodaj, primi-probi-dodaj, primi-probi-ubaci, primi-odloži-utrči, primi-trči-povratna....i ostale varijacije na temu (razumiješ što pokušavam reći), je prvi dodir definitivno jedna od najkrucijalnijih stvari. Oduvijek je bio bitan, ali danas je nikad bitniji (jer imaš nikad manje vremena na lopti).
Btw, Kuntza sam citirao jer smo Miki i ja imali malu raspravu o kvalitetama Stanišića i o tome kakav je tip igrača.

Управо на ово сам мислио. Наравно има дриблинга и данас, фора је што играчи немају ни приближно простора као пре. Како је време пролазило смањивао се простор за маневар офанзивних и даровитих играча и данас је то дошло до те тачке да ко се боље снађе у овоме што си баш апострофирао тај и добија на дуже стазе.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...