Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

2 minutes ago, Irski_srbin said:

Savez ništa nije kriv sto je BiH očajna reprezentacija. Jednostavno nema tu nikakvog kvaliteta. Treći red evropskog fudbala

 

Itekako ima. Ova ista repreznetacija je pocela liciti na nesto sa kakvim-takvim sistemom pod Petevom krajem prosle godine. Nakon toga Petevu nije produzen ugovor, doveden je amatercina Hadzibegic koji je uspio izgubiti od Luksemburga kuci, pa onda novi amater Kodro i sad najnoviji Savo Milosevic. Daleko je ova ekipa od nekog kvaliteta no sigurno nije toliko losa da na guzove dobija Lihtenstajn, gubi kuci od Luksemburga i Island je nadigrava. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Sto ubjedljivija katastrofa je potrebna da se nesto u ovom savezu promijeni.

Uh, ne znam. Kada smo onomad izgubili od Estonije na Marakani, ja sam isto mislio da će imati obraza i dati ostavke. I desilo se, pa ništa. Isti je to mentalni sklop, ne daju oni ostavke tako lako. Jedino ako ih neko otera.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Irski_srbin said:

Ko god da prodje kao drugi iz ove grupe u kojoj je Portugal, biće najlošija reprezentacija na EP. Užasan kvalitet 

 

Od reprezentacija koje vidim na EP, Rumunija i Slovacka mi deluju kao potencijalno najslabije, samo moze da se desi i da kao takve repke iznenade malo jace od sebe pa da budu trece u grupi ili na deobi treceg mesta. Moze da se desi da im neko drugi ukrade trenutak ''slave''.

 

Iskreno bolele su me oci proslog meseca dok sam gledao Rumunija-Kosovo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jel zna netko s kim bi Hrvatska igrala u playoffu ako bi kojim slučajem završila treća? Čitam da smo golom Van Dijka u 93. minuti (protiv Grka u Ateni) izbjegli Nizozemsku.
Ako je netko proučavao slučajno.

On 10/16/2023 at 9:59 PM, L' Imperatore said:

Prekinuta utakmica Belgija vs Švedska. Navodno zbog terorističkog napada U Briselu. Valjda je pucano na navijače Švedske

Jel se zna ko je pucao, jel Belgijanac ili Šved?

Link to comment
Share on other sites

U proslom kvalifikacionom ciklusu nije me toliko interesovalo, sada mi je vec zanimljivo kako ce se timovi klati za drugi i treci sesir.

 

Mozda na kraju za Srbiju bude nebitno, ipak Ima previse if(s) scenarija i bas bi bilo ludacki kada bi svi ishodi, koji ne odgovaraju, dosli i kada bi za treci sesir morali da dobiju Bugarsku sa 2-3 gola razlike.

 

Zaboravih i sto Skoti se sa Austrijom bore za poslednje mesto u drugom sesiru, kao najbolja drugoplasirana ekipa.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ta'veren said:

U proslom kvalifikacionom ciklusu nije me toliko interesovalo, sada mi je vec zanimljivo kako ce se timovi klati za drugi i treci sesir.

 

Mozda na kraju za Srbiju bude nebitno, ipak Ima previse if(s) scenarija i bas bi bilo ludacki kada bi svi ishodi, koji ne odgovaraju, dosli i kada bi za treci sesir morali da dobiju Bugarsku sa 2-3 gola razlike.

 

Zaboravih i sto Skoti se sa Austrijom bore za poslednje mesto u drugom sesiru, kao najbolja drugoplasirana ekipa.

Odeš na Euro, tučeš Turke i Španjolce, x sa Česima, budeš prvi u skupini, ideš na Island u 1/8, sve se otvara za "idemo do kraja" priču. Ali Island zabije gol u 93. i pošalje te na Portugal koji ima 3 remija, i koji te izbaci i uzme EURO.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Bugl Khan said:

Odeš na Euro, tučeš Turke i Španjolce, x sa Česima, budeš prvi u skupini, ideš na Island u 1/8, sve se otvara za "idemo do kraja" priču. Ali Island zabije gol u 93. i pošalje te na Portugal koji ima 3 remija, i koji te izbaci i uzme EURO.

 

Slovacka razvali poslednja dva kola, Ceska slavi u preostala dva meca u svojoj grupi, Italija pobedi Ukrajinu, Vels negde kiksne i Hrvatska zavrsi ispred Srbije zbog bolje gol-razlike i Danska zavrsi iza Slovenije mada ovo poslednje nije ni neophodno. Jedino ne verujem u dve pobede Rumuna.😅

 

Austrija, Skotska i Holandija su verovatno ispred.

 

Sto se tice LN, grupe se sastavljaju na osnovu grup A, B i C i to je u druge dve grupe zamisljeno da pobednici grupa igraju medjusobno za slucaj da ne izbore plasman na EP. Zato se Srbija prosli put sastala sa Norveskom i Skotskom, obe selekcije su bile prve u svojim grupama. Finska koja je izborila plasman na proslo EP, oslobodilo se mesto za Izrael koja je u C ligi bila najbolja drugoplasirana ekipa.

 

A grupa uglavnom ne daje i nece davati cetiri repke, pa ce je popunjavati druge grupe. Hrvatska ako kojim slucajem igra sigurno ce nekoj Estoniji, Islandu ili nemam pojma kome vec biti domacin. Nema ekipe koja je bolje plasirana od nje, a da nije izborila EP.

 

Bosna je u ligi B isto siguran domacin, jer nema dve rezultatski bolje ekipe od nje. Tu bi vec trebalo da bude dovoljan broj ucesnika, sa tim da je nepoznata sudbina Izraela. U svakom slucaju Bosna i Finska sigurno igraju PO, Island moze da se ukrsti sa Hrvatskom ukoliko Italija izbori plasman na EP. Ukrajina je na toj bodovnoj listi ispred Islanda.

 

Liga C ima parove, prvi u svojim grupama su bili Gruzija, Grcka, Kazahkstan i umesto Turske verovatno upada Luksemburg. Parovi su (1)Gruzija - (4)Luksemburg i (2)Grcka - (3)Kazahkstan, zreb ce odluciti ko ce od dva pobednika da bude domacin u njihovom medjusobnom duelu.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Kazakhstan ce imati verovatno sansu da u direktnom duelu sa Slovencima u gostima, trazi prolaz direktno. Docekuju San Marino, dok Slovenci gostuju Dancima, razlika je 4 poena trenutno, ako Slovenija izgubi ili nereseno odigra protiv Danske ( Danci su ipak favoriti kuci ), ne bih UOPSTE otpisivao Kazakhstan, mada oni imaju i opciju baraza. 

 

Ali , ako prodje Kazakhstan , onda ce Azerbejdzan u baraz sa Gruzijom, Grckom i Luxembourgom. 

 

Trenutni parovu baraza za taj deo Lige Nacija su 

 

Grcka vs Kazakhstan i 

Gruzija vs Luxembourg 

 

Azeri su prvi na listi cekanja, Luxembourg je upao, jer su Turci otisli na EURO. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...