Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

3 hours ago, gggggggg said:

 

nema veze ko je prvi utrcao. da je chilwell (koji je inace bio gurnut) dao gol iz odbitka opet bi se penal ponavljao.

 

B3u8GTP.png

 

 

inace koliko se secam pre nekih desetak godina a mozda i vise, ova zaustavljanja, poskakivanja i slicna sranja su bila zabranjena kod izvodjenja penala, ne razumem zasto su opet legalna...

Ima veze ko je prvi utrčao. Da je igrač Dortmunda utrčao prije nego je Havertz pucao (a da je Havertz kojim slučajem zabio), penal se ne bi ponavljao. Da je igrač Chelsea utrčao prije nego je Havertz pucao (a da je Havertz zabio), penal bi se ponovio. Pošto je Havertz promašio, a igrači obje momčadi su utrčali prije šuta, penal se ponovio jer je igrač Dortmunda prvi igrao loptom. Da je igrač Chelsea npr. tukao po golu i promašio, penal se, ja mislim,ne bi ponovio (ali ovdje nisam siguran da li bi gledali da je igrač Dortmunda prvi utrčao iako je igrač Chelsea prvi došao do lopte).

Tako sam ja shvatio pravila kod tih utrčavanja. 

Što se tiče poskakivanja, usporavanja i sl. prilikom izvođenja penala, to je sve dozvoljeno već jako, jako dugo. Ono što nije dozvoljeno, i zbog čega se penal poništava ( i dodjeljuje lopta protivničkoj momčadi) je potpuno zaustavljanje prilikom izvođenja. Možeš skočit, usporit, ubrzati, što god hoćeš, ali ne smiješ stat. Zaustavljanje se smatra fintiranjem, a to je kod penala zabranjeno.

EDIT: sad tek vidim da si stavio krajnje jednostavno pojašnjenje. A ja se raspisao o pravilima baziranim na nekoj mojoj logici.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, deez nuts. said:

Svabo je to moj druze. 

pa sad.... 😅

9 minutes ago, Miki28 said:

Ajmo kuci PSG. 

 

Bajern se posprdao sa njima. E moj Mbappe gdje si ti ostao.

 

Messi jos jednom u LS razocarenje

Ima ih 4. Što je jedna više nego je zaslužio. Realno za uzet još jednu treba jača momčad voljna fanatično pokrivat njegovu šetnjicu. Mislim da je vrijeme za MLS ili neki Al Shabani

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Bugl Khan said:

ili neki Al Shabani


😄😄😄

 

Ne znam zašto al podsjeti me na situaciju kad je jedan moj kolega na faksu po(t)pisivao sebe i neke kolege kojih nije bilo na predavanju da bi na kraju završio sa Anasom Śarbinijem (crnogorsko meko ś) 😄😄😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bajern je pravi klub. Tamo se zna hijerarhija. Zna se šta radi trener, šta rade igrači. To se i na terenu vidi. Neuporedivo su kompaktniji i uigraniji od protivnika kakav je Pariz. Oni su se nakrcali strašnim igračima, ali nikad nijesu izgradili mentalitet. Sa ovim igračima je i teško napraviti funkcionalan tim na ovom nivou. Nejmar i Mesi uopšte ne trče, to su dva igrača manje u polju, a Nejmar je uz to uvijek bio sebičan i sa potezom više u igri. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Markoss said:

Vec postaje smesno koliko PSG ne moze da prdne u LS. Dogodine, ako nastave ovako, nece ni grupu proci.

 

I Totenhem koji ne moze da izbaci Milan, treba i to umeti. Bas slabo igraju. 

PSG je komedija. Svaki laik zna da ništa od toga (naravno da i trener zna da ništa od toga), ali gazda ja platio 3 zvijezde i oni moraju bit na terenu. Ovo što su danas odigrali Messi i Mbappe je sramotno. Messi 2 dobra poteza za 90 min, Mbappe niti jedan. Prvi prima basnoslovne pare, drugi smjenjuje i postavlja trenere i SD-ove. I isto prima basnoslovne pare. I onda u natjecanju koje je klubu za koji igraju ( i iz kojeg nemilice isisavaju pare) jedino bitno pruže ovakve partije. Glavno da je Mbappe porušio nekakve Ligue 1 rekorde. OM im je kao konkurencija u ligi. Konkurencija koja je u sezonu krenula najbolje u zadnjih 10 godina, koju hvale novinari, navijači oduševljeni. Takvu konkurenciju PSG pomete 0:3 na Veledromu. Je.bo me pas, jedino što tom klubu fali je Josep na klupi. Potroši miljardicu, uzme naslov sa 110 bodova, zabije 140 golova, i ispadne u CL od Atalante.

Predstava Tottenhama je klasični Conte u Ligi prvaka.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Markoss said:

Vec postaje smesno koliko PSG ne moze da prdne u LS. Dogodine, ako nastave ovako, nece ni grupu proci.

 

I Totenhem koji ne moze da izbaci Milan, treba i to umeti. Bas slabo igraju. 

Jednostavno u LS ne mozes da ides sa 2 ili 3 igraca koji se ne vracaju u odbrani. Tesko se pokrije i jedan kao sto je bilo sa Ronaldom u Realu ili Mesijem u Barsi a kamoli da pokrijes 2 ili 3. 

 

Imao je PSG dobru ideju, doveo je sijaset veznjaka. Imaju odlicne bekove u Mendesu, Hakimiju pa i CB ali jednostavno ih ozbiljan, takmicarski tim pregazi trcanjem jer koliko god da si kvalitetan ne mozes pokriti visak na svakoj strani terena a posebno ne protiv ozb ekipe kao sto je Bajern. U prvom ih ubili od dosade a u drugom od fudbala pa jos kad je ubacio Sane, Mane i Gnabry za kontre? Moglo je katastrofalno da se zavrsi jer da su htjeli mogli su i petardu da im ubace.

 

De Liht je nakon promasaja sa transferom u Juve napravio pun pogodak sa Bajernom jer mu taj stil igre odgovara, on i Upamecano ce biti sve bolji i bolji. 

 

Sto se PSG tice, od ovog trojca oni treba da zadrze jednog i da grade oko njega sa odlicnim timskim igracima a taj jedan je Mbappe ali ipak nadam se da je Mbappe iole ima nesto u glavi i da ide odatle. Covjeku ce propasti karijera tamo, jednostavno nece dostici one visine koje treba/mora igrac njegovog kvaliteta a to se dostize kod Spanaca ili u PL. 

 

Sad nek se igraju sa Trojom, Nantom itd itd gdje i mogu na individualni kvalitet da prodju ali LS nikada u ovakvom sastavu. 

 

Jos ako Qatar uzme Utd, projekat PSG se gasi postepeno.

@Bugl Khan moram reci da me demantovao Stanisic, odlican sinoc. Jako pouzdan u defanzivi.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

 

@Bugl Khan moram reci da me demantovao Stanisic, odlican sinoc. Jako pouzdan u defanzivi.

Kažem ti, nije svjetska klasa, ali postoji razlog zašto igra u Bayernu. Može pokriti više pozicija i očito je u stanju zaustaviti najbolje napadače svijeta. Ovo je već drugi put da je potpuno uštopao Mbappea i učinio ga nevidljivim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, deez nuts. said:

 

Pa nije toliko propao.

 

Nije propao ko Ronaldo al na elitnom klupskom nivou vise nije faktor, a vjerovatno vise nema ni motiva, pogotovo ne u PSGu. Moze naravno uvijek ostat i trpat ovu francusku sirotinju. Najbolje mu je da ode u Argentinu odradit sezonu-dvije u svom gradu gdje bi ga na svakom mecu slavili ko Boga. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Vec vidim da ovo ljeto ide novi cirkus sa Mbappeom i Realom. 

Da je pametan treba da predje. Niegove su zlatne lopte onda. 

 

Ipak volio bih ga vidjeti u Utd, mislim da bi bio prva zlatna lopta iz PL od CR7. 

Fantastican igrac, bukvalno propada u onoj farmerskoj ligi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Da je pametan treba da predje. Niegove su zlatne lopte onda. 

 

Ipak volio bih ga vidjeti u Utd, mislim da bi bio prva zlatna lopta iz PL od CR7. 

Fantastican igrac, bukvalno propada u onoj farmerskoj ligi.

 

Perez je dovoljno opsjednut s njim da ga ganja jos 3 godine ako treba. Jedino pitanje je jel Kylianu bitnije da igra u najvecem mogucem klubu il ove bolesne cifre koje prima od PSGa.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Perez je dovoljno opsjednut s njim da ga ganja jos 3 godine ako treba. Jedino pitanje je jel Kylianu bitnije da igra u najvecem mogucem klubu il ove bolesne cifre koje prima od PSGa.

Ocigledno da su mu bile bitne te cifre ali da je shvatio da je pogrijesio. 

Mislio je da moze i jare i pare, povjerovao u kvalitet ove ekipe i da moze sa PSG da uzme LS ali nakon blamiranja prosle a tek ove sezone mislim da je njemu jasno koliko je sati. Na sve to poraz u finalu SP. 

 

On i da uzme LS sa PSG dzabe sve to, jednostavno kad igras u Barsi, Realu, Utd to je to. Ako tu uspijes, nema boljeg od tebe.

Link to comment
Share on other sites

Sinocnja utakmica je pokazala da najveci problem PSG-a nije dvojac "koji ne trci"..vec bedni vezni red. Vitinja,Ruiz i Verati su vezni red za neku Sevilju,Marsej,Njukasl kalibar timova,a ne bogati PSG koji pretenduje na evropski vrh.
Likovi ne mogu/ne umeju da donesu jednu kvalitetnu loptu ovoj dvojici napre..ne znaju da razigraju odlicne bekove..limitirani fudbaler,a preplaceni. A jedan je i precenjen,a to je Verati. Drago mi je sto je sinoc (in)direktno krivac za oba primljena gola da se vidi koliko je to jedan izvikan igrac. "Novi Pirlo" my ass..mislim,ja znam da je izvikan,ali je lepo da to konacno moze da primeti i siri auditorijum.
Jedan Lovro Majer iz Rena je za pobrojane veznjake Xavi licno.

Mbape ako je iole pametan i razuman ovog leta mora da promeni klub. Ovde je uzeo dosta trofeja u francuskim okvirima,igrao jedno finale Lige sampiona,postao najbolji strelac u istoriji kluba..vise od ovoga ne moze. Ako zeli karijeru vrhunskog igraca - pravac Madrid,Engleska..ili Milan,zasto da ne? :wicked:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...