Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

7 hours ago, kendrick said:

Mitrović je na toj listi najtalentovanijih 10 krilnih fudbalera za 2022 godinu, tako da izvesno postoji interesovanje, posebno pošto ima samo 20 godina. E sada, ako bi ga Barsa i dovela, izvesno je da bi bio prosleđen u neki drugi klub na pozajmicu, Koliko je to mudro, ne znam, ali ako već treba da ide, bolje mu je da ide u neki manji klub, pa čak i neku slabiju ligu, pošto se te pozajmice i nisu pokazale baš najsrećnije za naše igrače.

 

Sa druge strane, gledajući šta se radi u Zvezdi i kome se i kako daje šansa. Da recimo jedan Milunović, defanzivni igrač, se ubacuje kada se juri rezultat, a ne recimo Mijatović koji bi bio logično rešenje, ja bih mu savetovao da ide  i da se ne okreće,

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zvezda prodala Mustafu

 

Quote

Crvena zvezda će od ovog posla inkasirati 400.000 evra, bez procenata od dalje prodaje, šti je i više nego dobar posao ako se uzme u obzir da je ofanzivni deo tima popunjen i da bi Mustafina vrednost teško rasla u polusezoni u kojoj se igra samo na dva fronta.

 

Quote

Prema informacijama Informera, crveno-beli će na ime transfera dobiti 500.000 evra u cugu, još 100.000 evra u slučaju da se aktiviraju određeni bonusi, a pripašće im i 15 odsto od naredne prodaje 22-godišnjeg krilnog veziste.

 

Ko je otkrio koliko su se utalili Terza i ekipa 😀

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Mitrović je na toj listi najtalentovanijih 10 krilnih fudbalera za 2022 godinu, tako da izvesno postoji interesovanje, posebno pošto ima samo 20 godina. E sada, ako bi ga Barsa i dovela, izvesno je da bi bio prosleđen u neki drugi klub na pozajmicu, Koliko je to mudro, ne znam, ali ako već treba da ide, bolje mu je da ide u neki manji klub, pa čak i neku slabiju ligu, pošto se te pozajmice i nisu pokazale baš najsrećnije za naše igrače.

 

Sa druge strane, gledajući šta se radi u Zvezdi i kome se i kako daje šansa. Da recimo jedan Milunović, defanzivni igrač, se ubacuje kada se juri rezultat, a ne recimo Mijatović koji bi bio logično rešenje, ja bih mu savetovao da ide  i da se ne okreće,

Iskreno, ne vidim cime je Mitrovic mogao da privuce klub poput Barse u kojem se mnogo vise traze i cene drugaciji profili krilnih igraca od njega. Mitrovicu odgovara direktniji i otvoreniji fudbal, najbolje na kontre, gde ce da dodje do izrazaja njegova brzina. Do sada se nije pokazao bas najbolje kada napada vec postavljenu odbranu protivnika, fali tu driblinga, igre 1 na 1, konkretnosti u takvim situacijama. Mora ovaj decko jos mnogo da radi, a i ako dostigne neki svoj maksimum opet ne vidim kako bi bas Barseloni bio interesantan. 


U svakom slucaju, ja se nadam da cemo naci za decka mesta u 11 sledece sezone (ako Bog da) u LS, mislim da bi tu mogao da se pokaze u pravom sjaju na velikoj sceni i da zaista skrene paznju na sebe.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Knipex said:

Lask iz Austrije.

 

Kod Žuleta i Bakule .... Kakav trio fantastiko ... 😄

Sad,bez zezanja, LASK je tamo treći na tabeli,ova dvojica su relativno standardni u prvom timu, tako da nije loša sredina što se Mustafe tiče ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, СтелаРоса said:

Iskreno, ne vidim cime je Mitrovic mogao da privuce klub poput Barse u kojem se mnogo vise traze i cene drugaciji profili krilnih igraca od njega. Mitrovicu odgovara direktniji i otvoreniji fudbal, najbolje na kontre, gde ce da dodje do izrazaja njegova brzina. Do sada se nije pokazao bas najbolje kada napada vec postavljenu odbranu protivnika, fali tu driblinga, igre 1 na 1, konkretnosti u takvim situacijama. Mora ovaj decko jos mnogo da radi, a i ako dostigne neki svoj maksimum opet ne vidim kako bi bas Barseloni bio interesantan. 


U svakom slucaju, ja se nadam da cemo naci za decka mesta u 11 sledece sezone (ako Bog da) u LS, mislim da bi tu mogao da se pokaze u pravom sjaju na velikoj sceni i da zaista skrene paznju na sebe.

Quote

Mitrović je na toj listi najtalentovanijih 10 krilnih fudbalera za 2022 godinu

Ovo ostalo su neka tvoja zapažanja, pošto ni ja ni ti nemamo blage veze na koji način se radi u Barseloni, i kako vrše skauting, posebno mladih igrača. Da li će se oni na kraju odlučiti da daju ponudu ili ne, takođe nemamo pojma.

 

Problem je samo stav - ja znam da to nije istina, zato što ja znam šta je istina,

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Juan said:

Mitrović je na toj listi najtalentovanijih 10 krilnih fudbalera za 2022 godinu, tako da izvesno postoji interesovanje, posebno pošto ima samo 20 godina. E sada, ako bi ga Barsa i dovela, izvesno je da bi bio prosleđen u neki drugi klub na pozajmicu, Koliko je to mudro, ne znam, ali ako već treba da ide, bolje mu je da ide u neki manji klub, pa čak i neku slabiju ligu, pošto se te pozajmice i nisu pokazale baš najsrećnije za naše igrače.

 

Sa druge strane, gledajući šta se radi u Zvezdi i kome se i kako daje šansa. Da recimo jedan Milunović, defanzivni igrač, se ubacuje kada se juri rezultat, a ne recimo Mijatović koji bi bio logično rešenje, ja bih mu savetovao da ide  i da se ne okreće,

 

Postoji nekoliko razloga zasto je ovaj tekst u krajnju ruku sumnjiv:

  • Terzic tvrdi da je odbijeno 6.000.000 i da nije prodat samo zato sto je vec nastupao za dva kluba u tekucoj sezoni

Mitrovic bi lagano mogao da bude zavrsen od strane bilo kog kluba i da ostane na pozajmici do kraja sezone. Ovo pravilo vazi samo za registraciju igraca, ali ne i za menjanje klubova. Ne vidim razlog zasto klub koji zeli da potpise igraca koji ne moze da mu igra ne bi pristao na ovu varijantu, osim ukoliko Terzic nema plan da mu da prostor ovih 20ak utakmica u domacici pa da trazi vecu lovu. Iskreno mislim da bi ga upakovao sa sve masnicom za 6.000.000, ali ajde.

  • Terzic i otac Stefana Mitrovica tvrde da ga Barselona trazi

Koliko je realno da otac igraca na fejsbuku napise tako nesto, u situaciji da postoje kontakti igraca i Barselone? Ne samo sto mozes da izbaksuziras, vec se takve stvari jednostavno ne objavljuju javno osim ako ne zelis da nabijes cenu igracu. Nijedan klub sa kojim je Stefan Mitrovic mozda u pregovorima ne bi postovao da se javno sportski direktor kluba i otac igraca oglasavaju sa kime su u kontaktu na ovaj nacin. Naravno da se igraci/agenti/porodica neretko izlanu ili oglasavaju javno, ali realno kada te trazi Barsa cutis i zavrsis posao, u suprotnom jako mi je tesko da poverujem da je neko toliko glup.

  • Yusuf Demir i Emre Demir

Obojica vaze za jedne od najtalentovanijih mladih igraca u Evropi, prvi je dosao na pozajmicu sa raznim uslovima i mogucnostima otkupa za 500k, drugi je dosao za 2 miliona eura. Prvi je u trenutku potpisa imao manje od 18 godina, drugi isto tu negde. Iako se ne razvijaju svi igraci identicnim tempom, 18 godina je neka visa granica kada je u pitanju recruitment u cilju formiranja igraca, sto je bila ideja sa ovom dvojicom. Zadrzali su se dosta krace, ali su obojica bili low-risk potpisi. U Barseloni B ima svega dva-tri igraca starijih od 20 godina, svi su domaci igraci koje su iz Barse bili u prilici dosta bolje da prate. Svakako primer ove dvojice, a tek Trinkaa nemaju veze sa Mitrovicem. Sva trojica su bili mladji vise od dve godine i generalno vazili za talentovanije igrace, sa vecim dometom.

 

Naravno, sve ovo moze da padne u vodu ako Barsa zaista zeli da potpise Mitrovica, to zaista ne mogu da znam. Pisanje na fejsbuku i Terzino mazanje koje je radio mnogo puta u prethodnih 10ak godina, kako u slucaju Jovica, koji je bio na radaru mnogih velikih ekipa i vazio za jednog od najvecih talenata od svoje 12. godine, kako u slucaju drugih igraca mi je jednostavno mnogo sumnjivo, a ni primeri Barsinog recruitmenta u poslednjim godinama ne idu Mitrovicu u prilog. 

 

Mitrovicu bi realno bilo najpametnije da ide iz kluba, buduci da su mu konkurencija igraci koji imaju najvisi status u ekipi i pokrivaju ogroman deo minuta, a nije bas ni u godinama gde je fokus na treningu i samo treningu. Osim ukoliko ne postoje planovi da od leta zameni Kataija pa da u nekom scenariju breakout sezone napravi lep transfer.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...