Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Ma Srnić....nebitno. Selekcija igrača očajna. Ideja nema. Uparuje Kangu i Ivanića po prvi put u meču odluke, a iz aviona se vidi da oni ne mogu zajedno. Kanga mora da ima nekog ko će da ga koriguje, Ivanić brate to ne može da igra u ozbiljnim mečevima, posebno ne od starta. 

Nije Monako bauk, ali kada izađeš bez garda sa promajom na sredini i bokovima, kada igraš visoko sa Milunovićem, onda i ne može bolje. Mi smo iz Evrope ispali onog trenutka kada se Sanogo povredio protiv Mađara, jednostavno nemamo alternativu za njega, Srnić to svakako nije. 

Ako je čak išao sa Kangom i Ivanićem, morao je makar pozadi da pokuša da zaključa sa tri igrača. Zašto Leković igra nevažan meč u omladinskoj ligi šampiona, umesto da ga uigrava da igra sa Milunovićem i Erakovićem. To je bio manji rizik, nego onaj koji je napravio sa ovom postavom.

Milojević mora da ide, Mrkela mora da ide, Terzić mora da ide.

Pravi trener + Marin umesto Mrkele i Nemanja Vidić umesto Terzića. Pa da probamo.

Edited by Don Juan
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Venger said:

Izasao je sa postavkom kao da jurimo 5 golova zaostatka. Potpuno nepotrebna "totalna ofanziva", koja je bila sve samo ne ofanziva. Nama je ovde i 0:1 bio okej rezultat i do toga smo uz malo pameti i malo srece i mogli da dodjemo.

 

On protiv Monaka koji igra inace na kontre izlazi bez sredine terena, ostavlja im vetrometinu pozadi, na sve to stavlja Milunovica da stoji 30 metara od gola, tako da moze da ga pretrci i moja baba. Znaci, totalna katastrofa od postavke od samog pocetka.

 

Nakon toga i sam uocava da je napravio glupost i uvodi Srnica kao "osiguraca" da ne bismo popili 5 komada. Na kraju smo popili 4, al eto bar nije 5.


Вау каква типична домаћа анализа. Још да је оно била офанзива. Куд цедуљичар није послушао тебе па да монтира растеретну таблу пуну осигурача.

1 hour ago, Venger said:
1 hour ago, Venger said:
1 hour ago, Venger said:
1 hour ago, Venger said:

 

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

Ma Srnić....nebitno. Selekcija igrača očajna. Ideja nema. Uparuje Kangu i Ivanića po prvi put u meču odluke, a iz aviona se vidi da oni ne mogu zajedno. Kanga mora da ima nekog ko će da ga koriguje, Ivanić brate to ne može da igra u ozbiljnim mečevima, posebno ne od starta. 

Nije Monako bauk, ali kada izađeš bez garda sa promajom na sredini i bokovima, kada igraš visoko sa Milunovićem, onda i ne može bolje. Mi smo iz Evrope ispali onog trenutka kada se Sanogo povredio protiv Mađara, jednostavno nemamo alternativu za njega, Srnić to svakako nije. 

Ako je čak išao sa Kangom i Ivanićem, morao je makar pozadi da pokuša da zaključa sa tri igrača. Zašto Leković igra nevažan meč u omladinskoj ligi šampiona, umesto da ga uigrava da igra sa Milunovićem i Erakovićem. To je bio manji rizik, nego onaj koji je napravio sa ovom postavom.

Milojević mora da ide, Mrkela mora da ide, Teržlzić mora da ide.

Pravi trener + Marin umesto Mrkele i Nemanja Vidić umesto Terzića. Pa da probamo.

Sve stoji, ali primili smo gol u petom minutu iz nase gluposti, a ne jer smo previse ofanzivno stojali, i onda jbg aj posle toga igraj. Ali svakako smo izveli sastav tako da odigramo ofanzivno sto je za Monako idealan scenario jer su ekipa za kontre. Kada treba da igraju na postavljenu odbranu dosta to traljavije ide sto se videlo i u Beogradu. 

 

Za Vidica se ne treba uopste nadati, jer je udario tamo gde se u danasnje vreme ne sme udariti. Niko njega ne bi podrzao da udje u klub, kao sto ga niko ne podrzava ni da udje u savez. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Константин said:


Вау каква типична домаћа анализа. Још да је оно била офанзива. Куд цедуљичар није послушао тебе па да монтира растеретну таблу пуну осигурача.

Pa i napisao sam da je bilo sve sem ofanziva. Bila je katastrofa. To sto na papiru nema zadnjeg veznog ne znaci da ce igra biti ofanzivnija. Vise u nasem slucaju znaci da igra nece ni postojati. Taktika kao u skolskom dvoristu.

Link to comment
Share on other sites

Možemo mi ovde da pišemo sva spasonosna rešenja kad ćemo i dalje gledati ovu bagru u klubu.Od Muljana Miloševića koji spinuje po društvenim mrežama gde sam inače svuda blokiran zato što nemam isto mišljenje kao oni.Pa onog zeca Mrkelu pasijansa kojem bi u svim ozbiljnim klubovima davnih dana dali nogu u guzicu i zabranili mu ulaz.I na kraju doktor Arizona koji se sakrije u septičku jamu čim nešto ne ide njemu na ruku,a kad ide,bahat je do jaja.

Toza je matori nesrećnik koji sve potpisuje i kojeg je pregazilo vreme.

 

Da je ovo normalna zemlja,Vidić bi već bio na čelu Zvezde,Jugović bi imao svoje mesto u upravi,pravila bi se neka zdrava priča.Ovako ćemo i dalje da gledamo mafijaške i političke isprdke koji lapaju sve što mogu.Verovatno se ugrađuju na račun za struju koliko su odvratni.Stoka.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U ovom meču kiks Borjana na početku istog je bio bitan za dalji rezultat onoliko koliko i moje prosipanje piva na tepih večeras.

Hoću da kažem,da u ovakvoj postavci utakmice,gde je dunster ispred štopera upario Mirka i Kangu,,gde je usled toga

razvučenost i neusklađenost linija tima bila jako velika ,gde su nam francuzi dolazili u krilo kada su to hteli,sa boka,kroz sredinu

bilo gde,gde usled nepostojanja jednog pravog (tipa Sanogo) koji će da bude korekcija Kangi,Mirko to jednostavno ne može,

znalo se da je dobar rezultat osuđen na propast.

Dunster je to shvatio ,pa je brže bolje ubacio "osigurača" Srnalda da slučajno ne bi primili tuce golova i da se ne bi obrukali

još više nego što jesmo.Zanimljiva je ta ideja sa SRnićem kao zadnjim veznim,čistačem,gde ga igrač MOnaka Fofana sa br. 19 

otresa u jednom duelu kao slinu.Kakav crni osigurač jbt!

Večerašnja igra Milunovića je nešto najgore što sam viđao od štopera u FK CZ.Takođe ovo što radi Rodić je sa kaznu po džepu.

O igri vrlog i antipatičnog prepotenka sa brojem 72 ne bih,dobiću ban.

da se vratim na trenersku prevaru i kako ćete znati da je to i stvarno,tako što vidite kako vodi utakmicu,koje izmene vrši.

Onda ste 100% sigurni da taj nije ni za Grafičar a ne za klub veličine i renomea CZ.On prosto mora da ide što pre.Njegov autoritet prema igračima je

u rangu mog klinca od 5 godina prema meni ,tj. nepostojeći.

Kada pogledate imena koja su završila večerašnju utakmicu,biće nam jasno gde smo,šta smo,kakva je sportska i transfer politika,i da li je ona

u službi kluba ili sopstvenoh džepova mafije na čelu kluba.

Da je sreće,čistka treba da krene od Dr.Tvorze,mutavog Mite Mrkele,parazita i neznalice trenera.

Takođe dobra metla treba da radi u samoj ekipi,gde treba pojedine oterati,neke pokloniti,a neke penzionisati.

U Grafičaru ima momaka koji su za koplje bolji od pojedinih vedeta koje smo na žalost večeras gledali na stadionu MOnaka.

 

Da bi ovaj klub krenuo napred mora mafijaško-šibicarsko udruženje na čelu kluba da se otera ,dovede pravi trener i krene se u 

rekonstrukciju ekipe.U suprotnom bićemo samo jedan Rendžers u LŠ sledeće godine i služićemo za gol razliku i zajebanciju.

ALi ni to nije bitno jelte,jer milioni se slili u nečije džepove.

Spasa nam nema,propasti nećemo!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Borjanu je kriv VAR, kaže da ubija fudbal. Naravno svoj kiks kojim je odredio tok utakmice  nije ni spomenuo. 
Kada je primio gol po sred gola sa 30m po zemlji bio mu je kriv Kanga. Uvek je neko drugi kriv i odmah kreće medijski spin. 
Na koga li me to podseća ne mogu da se setim 🤔

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, СтелаРоса said:

Sve stoji, ali primili smo gol u petom minutu iz nase gluposti, a ne jer smo previse ofanzivno stojali, i onda jbg aj posle toga igraj. Ali svakako smo izveli sastav tako da odigramo ofanzivno sto je za Monako idealan scenario jer su ekipa za kontre. Kada treba da igraju na postavljenu odbranu dosta to traljavije ide sto se videlo i u Beogradu. 

 

Za Vidica se ne treba uopste nadati, jer je udario tamo gde se u danasnje vreme ne sme udariti. Niko njega ne bi podrzao da udje u klub, kao sto ga niko ne podrzava ni da udje u savez. 

Igrati ofanzivno ne znači igrati bez cilja i glave i rizikovati sve. Šta smo mi imali od "ofanzivne" igre? Jedan šut na gol u prvom poluvremenu. To ofanzivno nije. Ako igraš ofanzivnije, treba da zatvoriš pozadi šansu da te protivnik ne saseče kontrama. Naša reprezentacija igra ofanzivno, ali mi igramo sa tri centralna beka pozadi i po potrebi sa Gudeljom, i to ne smeta ofanzivi. Nije ofanzivna igra takva da moraš da ubaciš što više ofanzivnij igrača, pa šta bude. Posebno kada imaš kvalitet igrača kakav ima Zvezda. Dakle na nekim pozicijama - nikakav. Nismo igrali protiv Javora, nego protiv opasne ekipe koja kažnjava greške. A problem je što smo zahvaljujući Milojeviću, izgubili i odbranu i sredinu, pa se nije znalo ko šta igra i ko koga prati i zatvara. 

Opet, da nismo primili gol tada, primili bi ga za pet-deset minuta sigurno. Totalno nebitno. U dva minuta nam izlaze igrači Monaka prvo 4 na 3, a onda 3 na 2. Pa to je nedopustivo. Mora da se igra u oba smera ili je kraj.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Da smo izgubili veceras sa 68:1, slusali bisno opet iste baljezgarije od trenera veceras, od Izdrkelotine za par dana, od Terze za neku nedelju. Odgovornost uopste ne postoji tu, o moralu da ne pricamo.

Licno, kao neko ko voli ovaj klub, ne pamtim da sam se nemocnije osecao. Taj neki cudni osecaj istovremenog razocaranja, besa i ravnodusnosti je porazavajuci. Prosto, nemamo apsolutno cemu da se nadamo. Mozemo do te lige sampiona, ali vredi li proci kroz sve opet sa Srnicem, Borjanom, Milunom, Mrkelom... Cemu sve to... Da vidimo opet neke besmislene koreografije, da nas puni ko stigne, da slusamo baljezgarije o brendu, da jos neki Motika prodefiluje kroz klub...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema više ni jednog jedinog kluba na ovom nivou takmičenja koji veći deo utakmice ne igra (ili pokušava) da igra viski presing. Pod tim pojmom ne mislim na ovo trčakaranje koje mi sprovodimo, nego ono što je večeras igrao Monako npr, Trabzon u Turskoj, Makabi u oba meča sa nama, itd.

 

Ideja je jasna i jednostavna - protivniku se ne dozvoljava da organizuje napad, tera se na grešku iz koje je najlakše dati gol.

 

Nije to nikakva revolucionarna ideja, ali je veoma učinkovita i svako ko želi da igra ozbiljan fudbal sprovodi je na neki način, obično u većem delu utakmice.

 

Konept je učinkovit - da nije, ne bi bio toliko često i uspešno primenjivan u praksi.

 

Moram priznati da nisam gledao ni jednu drugu utakmicu u ostalim grupama, pa nem moram biti u pravu, ali mi se čini da smo mi jedna od retkih - ako ne i jedina - ekipa koja to ne igra (makar na ovom nivou takmičenja - EC, EL da ne pominjem, tamo je to kao dobar dan).

 

Da bi se taj koncept realizovao potrebno je;

 

- fizički spremna ekipa u kojoj SVI igrači trče sve vreme dok su u igri, uz eventalno šlepanje jednog umetnika

- taktički pismena ekipa, jer se taj presing mora igrati pametno, inače je čisto gubljenje snage

- dobar i autoritativan trener, koji će nametnuti igračima taj stil igre

 

Kada se pogleda naš klub i tim, shvatamo da ne ispunjavamo ni jedan od ta tri uslova. Odgovorno tvrdim da nećemo nikada ništa uraditi u Evropi, a uskoro ni u prvenstvu dok ne usvojimo taj koncept. Evo čak i komšije su ga usvojile,  i tu je glavni razlog zašto uglavnom pružamo lošu i neubedljivu igru u derbijima. Do ove sezone i oni su imali nekoliko Veličina™ koje su bile oslobođene od tog zadatka (Jojić, Marković npr), ali recimo, ove sezone od dolaska Petrića SVI trče kao navijeni. Stoga i lako rešavanje livadarskih timova bez mnogo drame, ne mora se ući u osamdeseti minut za pobedonosni gol uz tek pokoji kiks.

 

I mi moramo isto da uradimo, i to što pre, jer to je jedini način da ne budemo topovsko meso u Evropi.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

Nema više ni jednog jedinog kluba na ovom nivou takmičenja koji veći deo utakmice ne igra (ili pokušava) da igra viski presing. Pod tim pojmom ne mislim na ovo trčakaranje koje mi sprovodimo, nego ono što je večeras igrao Monako npr, Trabzon u Turskoj, Makabi u oba meča sa nama, itd.

 

Ideja je jasna i jednostavna - protivniku se ne dozvoljava da organizuje napad, tera se na grešku iz koje je najlakše dati gol.

 

Nije to nikakva revolucionarna ideja, ali je veoma učinkovita i svako ko želi da igra ozbiljan fudbal sprovodi je na neki način, obično u većem delu utakmice.

 

Konept je učinkovit - da nije, ne bi bio toliko često i uspešno primenjivan u praksi.

 

Primetio sam da si vise puta pisao o ovome... presing u danasnjem fudbalu je obavezan, ali isti moze da se sprovodi na vise nacina, u razlicitim fazama utakmice, a opet i zavisi od ekipe i protivnika da li i koliko ce biti ucinkovito. Cini mi se da prizeljkujes dosta agresivan oblik istog, a to je ipak nesto sto dosta ekipa ne moze da izvuce.
Takodje, igraci koji su vama na raspolaganju su ipak najucinkovitiji u nekim drugacijim postavkama, gde se pritisak priziva, a onda kroz tranziciju i igru 1na1/2na2/3na3 dolazi do opasnih zona. 
Naravno, to ne znaci da ne mogu u odredjenim segmentima igre da pritiskaju posvecenije i stoje visoko, ali kada pricamo o nekoj filozofiji ekipe, dosta toga je poslozeno pretpostavljam po nekoj Stankovicevoj ideji sa dosta slobode odredjenim igracima (Kanga, Katai, Ivanic) gde ostatak ima daleko disciplinovaniji pristup.
 

Takodje, pristup koji prizeljkujes bi bio suicidalan veceras - sve i da je vasa ekipa planski pravljena da igra takav fudbal - Monako ne samo da je navikao da reaguje na takve protivnike, vec ima izuzetno zajebanu, trkacku ekipu koja bi verovatno sa lakocom koristila sve prostore koji bi se otvarali.

 

Za kraj, slazem se da za neki uspeh u grupama jeste neophodno da se presing koristi ili pametno ili konstantno - ovo drugo je dosta rizicniji pristup koji ne mogu mnogi da pull off (kao sto si primetio sinoc, Mancester Siti), a ovo prvo je ipak vrlo kompleksno i uglavnom jeste odlika kvalitetnih trenera koji nalaze nacine da odgovore fudbalskom trendingu. Grejem Poter sa Brajtonom je bio na putu da ove sezone napise doktorat na tu temu, svojevremeno i njegov naslednik dok je vodio Sasuolo...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Poenta je da makar u nekoj fazi utakmice to mora biti dostupno, ali nama NIJE.

 

Prvi razlog je što veći deo tima fizički to nije u stanju da isprati, drugi je taktička neobučenost (jer ih niko nikada nije ni učio tome), treći nedisciplina (jer nema sankcija od strane trenera), četvrti promaja na klupi i peti nepostajanje bilo kakve ideje na nivou kluba šta i kako sa klubom, tj strategija razvoja tima (sem strategije krađe para).

 

BTW, ovo ja samo lamentiram, nije da će se nešto promeniti. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polivalentni Stevica said:

Da je ovo normalna zemlja,Vidić bi već bio na čelu Zvezde,Jugović bi imao svoje mesto u upravi,pravila bi se neka zdrava priča.Ovako ćemo i dalje da gledamo mafijaške i političke isprdke koji lapaju sve što mogu.Verovatno se ugrađuju na račun za struju koliko su odvratni.Stoka.

 

 

Sta podrazumevas pod pojmom "normalna zemlja"? Rumuniju? Bugarsku? Madjarsku? Grcku? Tursku?

 

U svim tim zemljama najveci klubovi (najpopularniji, najuspesniji, sa najvise novca u jednom trenutku) su dozivljavali krize, a negde i prave slomove, zavrsavali po drugim ligama i tome slicno. Tako da, to sto limbo zvani Srbija sprecava bilo koji klub da napreduje jeste negativnost, ali isti limbo sprecava i bilo kakvo potonuce pa imamo ovu monotoniju gde se bukvalno ceka da li ce Crvena zvezda/Partizan pobedonosni gol da postignu odmah, u 75. ili (ako zatreba) i u 90+7 minutu meca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ćira said:

Borjanu je kriv VAR, kaže da ubija fudbal. Naravno svoj kiks kojim je odredio tok utakmice  nije ni spomenuo. 
Kada je primio gol po sred gola sa 30m po zemlji bio mu je kriv Kanga. Uvek je neko drugi kriv i odmah kreće medijski spin. 
Na koga li me to podseća ne mogu da se setim 🤔

Borjan je, odgovorno tvrdim, po svim merilima, loš, jako loš čovek, kao i cela mu familija.

I uvek je neko drugi kriv, da, i uvek to neko sumanuto trčanje, a što je najgore, on je ubedjen kad pogreši da zapravo nije njegova greška.

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam highlightse. Prvi gol Borjan pliva. Drugi gol ajde, dešava se. Stoper malo u panici, izbija glavom, drito na protivničkog napadača, koji dodaje nepokrivenom golgeteru. 3. gol Golovin jednostavno lomi stopera, ništa čudno. Ali 4. gol je komedija od obrane. Znači od 4-5 igrača Zvezde u 16 m, niiti jedan ne pokriva nekog od igrača Monaca.
Sad mi je jasniji rage na temi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da sebe uhvatim da bacajucu pogled na rezultat komsija pomislim pa neka prodju. Dotle je doslo.

Trener mora da leti jos danas. Covek kome kao neko da je fotosopirao glavu i stavio je na mesto trener Zvezde. Uvek ista faca, emocija bez. Bez autorieta, deluje kao da mu Kanga i ostale bitange čvrge idaraju po svlacionici. Pa valjda je svestan da ne ume, ne moze i da ne ode.. Pa budi covek i sam idi.

Borjan postaje kancer ove ekipe. Pogubniji je od Srnica i Gobelje zajedno. 

Ma nema zime, Bjeku smo stopirali. Mita je tu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milunovic jeste bio ocajan, ali ne mogu da ga krivim. Trener ga je stavio da igra tako da bukvalno svaka njegova mana dodje do izrazaja, a da se ne vidi nijedna vrlina.

 

Dakle, svako ko je gledao Milunovica na bar 10 utakmica zna da je on stoper cistac, da dominira u vazduhu i dobro se postavlja, ali samo pod uslovom da ima ispomoc saigraca, jer je prilicno spor i neokretan. Zato je najbolje partije uvek pruzao u sistemu sa tri stopera.

 

Medjutim, sta radi nas trener. Stavlja Milunovica na 30 metara od gola, a i 20 metara od najblizih saigraca. Dakle otvara citavu livadu iza, ispred i pored njega, tako da od njegove skok igre nemamo nikakve koristi, od njegove sporosti imamo ogroman problem. Nacrtao je utakmicu da nas naguze i ono sinoc nije moglo da se zavrsi nikako drugacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Venger said:

Milunovic jeste bio ocajan, ali ne mogu da ga krivim. Trener ga je stavio da igra tako da bukvalno svaka njegova mana dodje do izrazaja, a da se ne vidi nijedna vrlina.

 

Dakle, svako ko je gledao Milunovica na bar 10 utakmica zna da je on stoper cistac, da dominira u vazduhu i dobro se postavlja, ali samo pod uslovom da ima ispomoc saigraca, jer je prilicno spor i neokretan. Zato je najbolje partije uvek pruzao u sistemu sa tri stopera.

 

Medjutim, sta radi nas trener. Stavlja Milunovica na 30 metara od gola, a i 20 metara od najblizih saigraca. Dakle otvara citavu livadu iza, ispred i pored njega, tako da od njegove skok igre nemamo nikakve koristi, od njegove sporosti imamo ogroman problem. Nacrtao je utakmicu da nas naguze i ono sinoc nije moglo da se zavrsi nikako drugacije.

 

Свако ко иоле нешто зна о фудбалу а добронамјеран је (и није мафијаш) зна да је било безвезе враћати ту некретнину за овај ниво фудбала. Тачка.

 

 

Него добро јутро свима. Ево један бурек за доручак од балерине:
 

Quote

 

Marko Gobeljić

Odbrana

Pitanje je da li je i koliko mogao bolje, jer ga je sporim vraćanjem u prvom poluvremenu Osman Bukari, namestio na zicer Enrikeu i vrlo dobrom Golovinu. Stalno su igrači Monaka bili u višku po toj strani i vraćali ga na prirodnu poziciju kada god je pomislio da može da doprinese u ofanzivi. Bio je prosto rasparan sa ostatkom odbrane i tima. Nije bilo tandemske igre sa Erakovićem, još manje sa Bukarijem.

 

 

Дакле Букари спорим враћањем намештао Гобељарда. Цури ми маст низ браду.

:Hail:

  • Ha-ha 5
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...