Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

2 hours ago, berti said:

Ako Terzu ostavimo po strani kao najvecu dzukeketinu, onda su najodgovorniji za ovo stanje sranje u klubu mamlazi sa severa. Cak veci i od metiljavih igraca. Generacije nasih igraca su imale osecaj odgovornosti, respekta, cak i pozitivne bojazni, u odnosu na najvernije navijace sa severa. Stav da ne sme da se setaju po terenu, stav da moraju da se bore i izginu na terenu je znacio da ce sever to prepoznati i da ce igraci biti nagradjeni podrskom. Danasnji metiljavci znaju da ce koliko god dremali na terenu i kurcoboljisali se, uvek biti pozdravljeni aplauzima i sumanutom podrskom. Nema zvizduka, nema tenzije. Prakticno se za lelemudisanje dobija podrska. Mogu samo da zamislim ocaj Jurisica nekada i danasnjeg zabolemepatka Gobeljica, Borjana i Srnica za sva sranja koja su ucinili.

Nekada je samo i jedino merilo bio doprinos na terenu. Danas je to najnebitnija stvar.

Zato nase legende nemaju mesta na Marakani, zato je Vidic u klubu naucna fantastika.

Bese taj novi plan za Kosovo pravili Francuzi. Taman...

 

Upravo ovo. Degenerici sinoć što nas ovi više pune, to više šlajfuju kosovski ciklus. Bez da je ikom palo na pamet da se prodere uprava napolje.

 

Nalazimo se u vrzinom kolu kriminala. Vrana vrani oči ne vadi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki21 said:

 

Upravo ovo. Degenerici sinoć što nas ovi više pune, to više šlajfuju kosovski ciklus. Bez da je ikom palo na pamet da se prodere uprava napolje.

 

Nalazimo se u vrzinom kolu kriminala. Vrana vrani oči ne vadi.

Dok god se titula osvaja nece se cuti uprava napolje. Preslo se Terzi preko najgorih stvari poput kaljanja imena kluba kada se stavljala slika predsednika u klupske prostorije, uclanjivanja Nedica u klub, surovanja i zajednickih ruckova sa grobarskim vodjama, a bas ce onda da ga teraju sto nije doveo boljeg desnog beka ili napadaca. Terza i ekipa ce otici iz kluba kada ne osvoje titulu ili kada sami odluce da je vreme za odlazak.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, berti said:

Najebali smo

Nista novo nisi rekao, druze.

Svaki normalan covek-navijac zna i vidi kakvo ruglo prave oni profiteri u klubu, sa sve ciketanom na klupi.

Al dok je ovaca bice i belih dzempera, ovo je jedina sredina na svetu gde, bez obzira na dobre rezultate poslednjih 5 godina, raspad sistema ceka iza svakog jbnog coska.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čak ni naivni ne veruju da ce eto proraditi osecaj odgovornosti kod Terze, pa da se kao on pokupi i ode. Razlog je najprostiji, a to je predstojeca liga šampiona. To je odlicna prilika da se mazne ogroman novac. Prihodi od uefe, sponzora, ulaznica... Tolike mogucnosti za muljanje za transferima, novi Kulibali, Van La Para... Menadzerske kombinacije, jedno 30 novih igraca, novi stadioni, svemirski brodovi.... Ta prilika se ne propušta.

Dakle, znamo sta nas ocekuje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zoran Stojadinović govorio je o fudbalerima Crvene zvezde sa kojima je sarađivao.

- Dvojicu fudbalera Crvene zvezde odveo sam u Španiju. Jedan je Aleksandar Katai, koji je igrao u Alavesu. On je odličan momak, ali tamo su jedva čekali da mu vide leđa. Zašto? Jer nema ritam za ozbiljan fudbal. Isto je i sa Slavoljubom Srnićem, kog sam odveo u Las Palmas. Raskinuli su saradnju s njim. A to su dva igrača Zvezde koja su najstandardnija u poslednje dve sezone

  • Like 9
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Ako je pametan prepisati će Mamićev model. Odigrat tih 6 kola (i sezonu) s 3-4 najtalentiranija klinca i ako ako koji nešto odigra, uzet pravu paru. Kolko sam shvatio, on je više kokošarski model, pola-pola s igračima za ugovore. 

Mamicev model necemo gledati, u Zvezdi ne postoji sistematski rast, niti koriscenje sopstvenih resursa za ostvarivanje finansijske koristi.

Ukoliko si pratio klub ovih godina, jasno si video da u omladinskoj skoli nije bilo ni tri igraca (karikiram ali poenta ostaje) koji su razvijani kroz prvi tim na pravi nacin, da ne govorimo i tome da je mladi igrac odmah na izlaznim vratima cim se pojavila prva, nekorektna ponuda.

U Dinamu smo gledali drugu pricu, iako rezultati na evro-sceni nisu bili uvek sjajni. Igraci su se razvijali i ostajali u klubu, dok nije doslo vreme da se to i naplati. U Zvezdi tu pesmu necemo slusati, sigturan sam.

I sad na kraju - u Dinamu gledamo 9-10 domacih igraca od kojih podosta njih ima ozbiljnu perspektivu za transfer, bez obzira na poslednje mesto u grupi Ls. Dakle, nema ili je na minimumu dovodjenja kombinacija i macaka u dzaku iz belog sveta, sto kod nas gledamo svih ovih godina.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nikada ne bih nazvao Mamicev model sistemskim nego lopovskim samo na višem nivou od Terzićevog. A svakako se ne bih ugledao na Mamica jer je suštinski lopov ma kakva da je forma tog lopovluka. Ništa Dinamo nema od tih silnih miliona 🤷‍♂️
Mi trebamo da model poslovanja tražimo u rezultatima i svemu sto iz njih dolazi. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dinamo je izgradio (za naše uslove) ozbiljnu poziciju na tržištu - samo to nek je ostalo u amanet od Mamića, ozbiljno je. Išlo mu je na ruku što su neki igrači zaista bili ozbiljni talenti, kao i to da je reprezentacija na visokom nivou, ali Dinamo je ipak imao sistem razvijanja mladih igrača, ozbiljnu školu fudbala, pa su i ti talenti imali uslova a onda i minuta da se razviju. 
 

Takodje, dolazak talenta poput Olma je science fiction za Srbiju, ima zanimljiv prilog gde priča o razlozima za dolazak. Nije došao kao isprdak La Masije već kao njen najvrući prospekt. 
 

Pokušao ne Terza sa Motikom da igra tu igru, ne znam šta se tu izdešavalo, ali činjenica je da je Mamić zaista imao sistem koji je pomagao igračima (a onda i klubu) - a ne samo sopstvenom džepu. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, Mamićeva era je utabala put za Dinamo koji ne samo da uživa respect na fudbalskoj pijaci, nego i Dinamo koji može da drži ekipu sa Livakovićem, Oršićem, Petkovićem, Ademijem... Majerom, Ivanušecom, Jakićem na okupu sve dok se neki tim (često iz lige 5) ne isprsi pozamašno, pritom pripremajući neke nove igrače za sledeći korak. To je skoro pa definicija sistema.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Severni proliv opet izdao saopstenje

 

Quote

“Delije, na gostovanjima u Budimpešti, Kragujevcu, Novom Sadu, Nišu, Lazarevcu i Monaku smo pokazali i prisetili se kako izgleda kada se sever trgne. Puni gostujući sektori, negde i po par hiljada ljudi! U Evropi smo ove godine uradili koliko smo uradili 😄, sada nam je ostalo domaće prvenstvo i put ka Ligi Šampiona. Kako je jedna borba završena, nastavlja se druga, i svu snagu i energiju bi trebalo usmeriti ka tome. Hajde da pokažemo sutra na našem stadionu protiv Mladosti iz Lučana da nismo nezahvalni, da nismo navijači uspeha već Crvene Zvezde! Da ova gostovanja u nizu koje smo odradili nisu slučajnost već da se ljudi polako bude. Sutra je poslednja utakmica na našem stadionu u ovoj godini. Nakon nje Marakanu nećemo videti možda i najduže od kada pamtimo svi kako idemo na utakmice (ne računajući pauzu zbog korone). Zato nemojte da propustimo ovu priliku, nemojte da se sever posle 5-6 uzastopnih odličnih izdanja vrati u neko sivilo i prosek od koga se trudimo da pobegnemo. Svakom pravom navijaču sutra je mesto na našem stadionu”,

 

Tacno se njima jebe i da bude 0-8 sutra, bitno je da je na gostovanjima bilo i po par hiljada ljudi 1!!1!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Manoly said:

Mamicev model necemo gledati, u Zvezdi ne postoji sistematski rast, niti koriscenje sopstvenih resursa za ostvarivanje finansijske koristi.

Ukoliko si pratio klub ovih godina, jasno si video da u omladinskoj skoli nije bilo ni tri igraca (karikiram ali poenta ostaje) koji su razvijani kroz prvi tim na pravi nacin, da ne govorimo i tome da je mladi igrac odmah na izlaznim vratima cim se pojavila prva, nekorektna ponuda.

U Dinamu smo gledali drugu pricu, iako rezultati na evro-sceni nisu bili uvek sjajni. Igraci su se razvijali i ostajali u klubu, dok nije doslo vreme da se to i naplati. U Zvezdi tu pesmu necemo slusati, sigturan sam.

I sad na kraju - u Dinamu gledamo 9-10 domacih igraca od kojih podosta njih ima ozbiljnu perspektivu za transfer, bez obzira na poslednje mesto u grupi Ls. Dakle, nema ili je na minimumu dovodjenja kombinacija i macaka u dzaku iz belog sveta, sto kod nas gledamo svih ovih godina.

Da, ali nije Dinamo preko noći ostao na 3 stranca. Kad su se igrale te Lige prvaka, Europa lige, di smo bili predmet šprdnje, igrali su stranci. I to prilično kvalitetni (Cufre, Sammir, Sigali, Koch, Slepička, Junior Fernandes, Angelo Henriquez, Pedro Morales, Etto, Beqiraj...), i oni su uz starije domaće igrače iznosili te kvalifikacije kroz koje se ulazilo u CL. A onda su po 6 utakmica u CL ( i naravno HNL) šansu dobivali mladi igrači koji su bili projekti za prodaju. i nakon što prodaš Eduarda, Modrića, Ćorluku, Kovačića, Brozovića, Badelja.... onda možeš 10M uzet za Jozu Šimunovića, 15m za Filipa Benkovića... pa prodaš Pjacu za 25M, dovedeš Olma, razviješ ga i na njemu uzmeš 30M, pa Leipzig vidi da ne prodaješ mačke u vreći pa uzme Gvardiola za transfer koji može dosegnut 35-40M. Ono što hoću reći je da Dinamo velike pare nikad nije uzimao na strancima, uvijek na mladim domaćim igračima. Iako je bilo jako kvalitetnih stranaca. Pogotovo Soudani, Fernandes i Sammir (na njemu se mogla uzet para, njega je Maminjo izj...o, nije ga htio pustit van). Olmo i Eduardo su došli kao djeca, tako da ih i ne računam ko strance. Olmo sam kaže da mu je Zagreb drugi dom.
Ja stvarno ne pratim rad vaše mlade škole, ali vidim roster prve momčadi. I tu nema 2 igrača na kojima se mogu uzet pare. Ja ne znam ko je vama SD, ali se čini kao da je SD trener koji će tu bit 2 godine, pa je dovukao iskusne igrače za instant rezultat, dao im ugovore, i jebe mu se šta će bit kad on ode iz kluba.
Ne bi htio da se čini da pametujem, znate sve ovo bolje od mene, ali mi je nejasno da je vodstvo kluba toliko kratkovidno. Pa već godinu i pol znate da idete direkt u CL. I oni dovlače likove od 29-34 godine, uglavnom strance. Šta, idu na 3. mjesto skupine, pa napadaju EL? Ne znam, nije mi jasno zašto bi protiv sebe radili. Jeb..o te 250k od ugovora nekog drveta. Imao si priliku zadnje 2 sezone razvijat 2 klinca, igrat s njima tu Ligu prvaka i uvalit ih svakog za 7-8M.
Nije da mi krivo. Jaka europska Zvezda nije baš nešto što bi htio, samo eto, nejasni su mi. A narko karteli na tribinama su mi tek nejasni, ali to je skroz druga priča.

Edited by Bugl Khan
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ćira said:

Ja nikada ne bih nazvao Mamicev model sistemskim nego lopovskim samo na višem nivou od Terzićevog. A svakako se ne bih ugledao na Mamica jer je suštinski lopov ma kakva da je forma tog lopovluka. Ništa Dinamo nema od tih silnih miliona 🤷‍♂️
Mi trebamo da model poslovanja tražimo u rezultatima i svemu sto iz njih dolazi. 

Da li je Mamić lopov koji je s bratom pokrao klub, iživljavao se na navijačima, i držao u šaci cijeli hrvatski nogomet? Apsolutno da. Da li je digao Dinamo na nivo na kojem nikad u povijesti nije bio (osim možda krajem 90-ih, ali to je trajalo kratko i završilo neslavno), rezultatski i organizacijski? Apsolutno da. Da li je to napravio na pošten način? Apsolutno ne. Da li imam išta pozitivno reći o njemu kao čovjeku? Apsolutno ne. Da li je znao svoj posao, i Dinamovu školu i igrače iz nje učinio poznatima u cijeloj Europi? Apsolutno da. Dali bi, da nije lopov, i da je sve radio pošteno Dinamo bio tu di je? Apsolutno ne. Ali da li bi bio upamćen kao jedan od najećih predsjednika Dinama da je bio pošten? Apsolutno da.
Bold: znači potpuno kriva izjava
Ispričavam se, neču vam više spamat temu. Neka mod slobodno prebaci.

4 hours ago, kendrick said:

Dinamo je izgradio (za naše uslove) ozbiljnu poziciju na tržištu - samo to nek je ostalo u amanet od Mamića, ozbiljno je. Išlo mu je na ruku što su neki igrači zaista bili ozbiljni talenti, kao i to da je reprezentacija na visokom nivou, ali Dinamo je ipak imao sistem razvijanja mladih igrača, ozbiljnu školu fudbala, pa su i ti talenti imali uslova a onda i minuta da se razviju. 
 

Takodje, dolazak talenta poput Olma je science fiction za Srbiju, ima zanimljiv prilog gde priča o razlozima za dolazak. Nije došao kao isprdak La Masije već kao njen najvrući prospekt. 
 

Pokušao ne Terza sa Motikom da igra tu igru, ne znam šta se tu izdešavalo, ali činjenica je da je Mamić zaista imao sistem koji je pomagao igračima (a onda i klubu) - a ne samo sopstvenom džepu. 

Kao kapetan La Masie. Barcelona je sudski pokušala to zaustaviti. Svi su mu govorili (suigrači, treneri) da se ne zajebava, kakav Dinamo. Ali imao je sreću da mu je otac trener. I da je vidio koliko igrača iz La Masie stvarno dobije bitnu ulogu u prvoj momčadi Barcelone. I bio je upoznat s radom Dinamove škole.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Ja stvarno ne pratim rad vaše mlade škole, ali vidim roster prve momčadi. I tu nema 2 igrača na kojima se mogu uzet pare. Ja ne znam ko je vama SD, ali se čini kao da je SD trener koji će tu bit 2 godine, pa je dovukao iskusne igrače za instant rezultat, dao im ugovore, i jebe mu se šta će bit kad on ode iz kluba.
Ne bi htio da se čini da pametujem, znate sve ovo bolje od mene, ali mi je nejasno da je vodstvo kluba toliko kratkovidno. 

 

To je uradio Stankovic

Dovukao matore igrace, uglavnom strance, cim je video grupu u LE, pobeze pre toga, 3 puta ispao u kvalifikacijama za LŠ

 

Inace mladi tim Graficar, u drugoj ligi je bio prvi do ovog kola

Mladi igraci igraju od 16,17,18 godina i  Luco Ibanez,

A ta druga liga nista nije slabija od suepr lige, evo sad su u kupu bili bolji od Vojvodine

Imaju odlike statistike, neki od njih su i kadeti

Redovno sad Zvezda dobija sve u regionu na turnirima prijateljstva 

 

Mamic bi uzeo besne pare od ovih klinaca, jednostavno ovde nemaju hrabrosti da ubacuju mlade igrace i u fudbalu i kosarci, zato sto se traze odmah rezultati, a i ima puno love u komunistickim blizancima, tako da sto bi trpeli mlade... 

 

Najbolje je sve objasnio to Vidic:

"Ne mogu da razumem da igrači koji nemaju tržišnu vrednost imaju plate 600.000 evra plus bonuse… Plašim se scenarija OFK Beograda" 

 

 

IMG_20221105_193235.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Ćira said:

Mamic je dokazani i osudjeni lopov koji već godinama živi, kao begunac, u drugoj državi. Neverovatno mi je da se bilo ko divi i priziva bilo kakvo ugledanje na takvu kreaturu.

Ko mu se divi? Jbt jel tebi jasno da to što je lopovčina i primitivac ne znači da nije mogao i dobre stvari u klubu napraviti? Zašto lopovčina i primitivac ne bi ustrojio omladinsku školu kako spada (nebitni su motivi zašto je to radio, to je ono što je ostalo iza njega)? A to je upravo ono što je napravio. Tj. doveo je sposobnog čovjeka koji je to napravio (čovjeka kojeg je zvao Arsenal da tamo radi isto). Shvati da on nije glup. Glup čovjek ne bi uspio to što je uspio on, lopov ili ne lopov. I ovo pišem kao netko ko je direktno patio zbog njegovog divljanja i iživljavanja.
@vlaDixXx kod nas su zabranili B momčadi u 2. ligi, tako da je raspuštena i ne igra nikakvu ligu nego putuje okolo po turnirima. Pokušali su naći klub di će igrati 2. ligu, ali nisu našli. Uglavnom, to je već pro nivo, i odličan poligon za razvoj igrača. zašto se od tamo ne povlače u 1. momčad, to znate vi bolje od mene.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Ćira said:

Mamic je dokazani i osudjeni lopov koji već godinama živi, kao begunac, u drugoj državi. Neverovatno mi je da se bilo ko divi i priziva bilo kakvo ugledanje na takvu kreaturu.

A ko je covek koji "vodi" Zvezdu u bolje sutra, ko su nalogodavci, ko aminuje transfere u klubu i deli packe na stvari koje "ne odgovaraju".

Apsolutno sam svestan, kako je i Bughl Kan napisao, ko je Mamic i cime se bavio, ali prvo treba pogledati svoje dvoriste i napraviti bilo kakav bencmarking u odnosu na neke regionalne timove koji imaju odredjeni model razvoja, a sa kojima je nas vodja iz fotelje uporedjivao Zvezdu u skorijoj proslosti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Ćira said:

Nemoj spinovati molim te. Ja nigde nisam napisao da naš klub ne vodi lopov, naprotiv imaš vrlo jasno par postova iznad. 

Ne spinujem, ovde se pricalo o Mamicevom modelu, a isti onaj vodja je pre par meseci poredio Zvezdu i Dinamo.

Dakle, prvo svoje dvoriste da komentarisemo i opljunemo, vazda bi tako trebalo biti.

Link to comment
Share on other sites

Kakav Grafičar ili IMT, to nisu klubovi u kojima se mogu razviti mladi igrači. Pa u Grafičaru je trener onaj bucko što je ničim izazvan vodio i omladince u Zvezdi a kad vidim tamo Kaluđericu, Kasalicu, Stojčeva sve mi je jasno kakav je klub u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Pa od našeg prljavog dvorišta i kako ga treba srediti smo i krenuli u ovu diskusiju. Onda su dosli predlozi da se jelte ugledamo na Mamica i Dinamo. Ja sam samo reagovao na to jer mislim da je loše ugledati se na osudjenike i begunce. 
Molim te nemoj da spinujes moje reci. Hvala
 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...