Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ja sam Rakocevicu davao borjeve telefona roditelja i neko moje misljenje da li klinac treba da prodje provjeru u savezu na kontrolnom treningu, uz to sam prilagao i video sekvence ako ih imam a i neke sam pravio, a oni su donosili konacnu odluku. Drugacije ne može, drugacijom logikom bi onda morali provjeravati svakog klinca koji trenira kad bi na svaki poziv reagovali...........jednostavno se stvori vremenom povjerenje.

Edited by Bojdo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

2 minutes ago, uini said:

 

 

moj amaterski predlog je da prosto ponudite kontakt ljudima koje znate a da oni kontaktiraju KSS. 

prosto mi se tako čini logičnije ali kao što kažem, ja to zamišljam, mali perica.

 

 

Sve saljem i na zvanicnim KSS mejl adresama Krstica i njegovog saradnika Glisica i Danilovica po zahtevu Krstica licno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Chaos Is Me said:

Apsolutni problem broj 1 u celoj priči je FIBA, zlatna generacija Slovenije nije igrala SP jer nisu mogli u kvalifikacijama da sastave najbolji tim, o čemu pričamo. Ono što smo sinoć gledali nije reprezentacija Srbije, ono su nekakvi restlovi i nekakav kombinovani tim iz kojeg bi max 3 igrača imali mesta u najboljih 12 i to sa vrlo limitiranim ulogama. Španija je sinoć izgubila od Gruzije, pogađate Španci u veoma šarenom sastavu. Ovo nema nikakvog smisla sa ovim prozorima i nadam se da će propuštanje velikih takmičenja od strane velikih i važnih reprezentacija uticati da se digne kuka i motika protiv FIBE i ovog sranja od kvalifikacija.

 

FIBA prozori jesu uzasno resenje, a jos gora su prozivanja EL (dok se NBA ignorise, kao da su u drugoj galaksiji), ali u ovom prozoru nista FIBA nije kriva.

 

Spanija je igrala u takvom sastavu jer je 99% vec na SP, slicno je i sa Litvanijom. Sve ostale reprezentacije kojima je su julski mecevi bili bitni mogli su da racunaju na (skoro) sve svoje zvezde.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2022 at 9:02 PM, berti said:

Ove Belgijance bi 4 nasa najbolja kluba dobili 10 razlike.

 

Sa strancima ili samo sa domaćim igračima

 

Inaće gledam kako vodeći srpski klubovi razvijaju domaće plejmekere.

Jedina nada Topić Jr. 

 

KKCZ

🇺🇸 ?

Ivanović 🇲🇪

Topić 🇷🇸

Marković 🇷🇸 ?

 

KKP

🇺🇸 ?

Avramović 🇷🇸

Madar 🇮🇱

 

FMP

Frazier 🇺🇸

Pušica 🇷🇸

Vujičić 🇧🇦

 

Mega

Rorie 🇺🇸

Uskoković 🇷🇸

Labović 🇷🇸

 

Borac

Lopez 🇦🇷

Đoković 🇷🇸

Ćurčić 🇷🇸

 

Igokea

Waller 🇺🇸

Talić 🇧🇦

Kondić 🇧🇦

Link to comment
Share on other sites

Quote

Selektor reprezentacije Sjeverne Makedonije i trener najboljeg bosanskohercegovačkog košarkaškog kluba Igokee, Dragan Bajić, je na pres konferenciji poslije poraza od Ukrajine govorio o mnogim temama.

 

Jedno od pitanja upućenih ka Bajiću bilo je vezano za Nenada Dimitrijevića, najboljeg igrača u reprezentaciji, koji ne želi da igra za nacionalni tim.

 

– Dimitrijević će igrati Euroligu sljedeće sezone i ne želi da dođe i da nam pomogne. Ne želi da se javi na telefon i dođe da nam pomogne, ali ja računam na njega, no mislim da neće doći ni u augustu jer su tada na programu pripreme euroligaških timova, rekao je Bajić.

 

Šteta što svojevremeno nisu se Bodiroga i Tarlać trudili da kaparišu momka. 

 

You had one job...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikiMilane said:

 

Sa strancima ili samo sa domaćim igračima

 

Inaće gledam kako vodeći srpski klubovi razvijaju domaće plejmekere.

Jedina nada Topić Jr. 

 

KKCZ

🇺🇸 ?

Ivanović 🇲🇪

Topić 🇷🇸

Marković 🇷🇸 ?

 

KKP

🇺🇸 ?

Avramović 🇷🇸

Madar 🇮🇱

 

FMP

Frazier 🇺🇸

Pušica 🇷🇸

Vujičić 🇧🇦

 

Mega

Rorie 🇺🇸

Uskoković 🇷🇸

Labović 🇷🇸

 

Borac

Lopez 🇦🇷

Đoković 🇷🇸

Ćurčić 🇷🇸

 

Igokea

Waller 🇺🇸

Talić 🇧🇦

Kondić 🇧🇦

Ne samo bekove, nego i bekove, pa i krila

Samo krilni centri i centri dobijaju neku smesnu sansu

 

Ko je kriv sto nismo zvali pre Kondica ili Vujicic, za mlade selekcije... Oni sad za nas mogu igrati samo kao naturalizovani igraci, bruka i sramota....

 

Sto se Mege tice, taj Labovic nece igrati, nego monteniger Bogovac,

 

vise ima crnogoraca u nasim klubovima nego nas 

 

Jeziv broj stranaca u Partizanu, Megi, Zvezdi(izuzev ove godine) u poslednjih 5 godina

Nek nas se Luksemburg plasi, a smejemo se hrvatima, oni makar imaju i daju sansu svojim igracima

 

Tebi druze, svaka cast, neverovatno je da nisi blizu KSS, pa i da radis za njih 🙂

Edited by vlaDixXx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kondic ne moze igrati za nas jer je nastupao za juniorsku repku BIH nakon 17. Uz to sumnjam da ima nas pasos.

 

Vujicic iako ima drzavljanstvo Srbije vodi se kao strani igrač u KSS. Verovatno je potpisao pristupnicu KSBIH kako bi dobio LOC za odlazak u inostranstvu. Koliko pamtim presao je iz Foče u Zvezdi kada je ukinut Dudin "kosarkasko drzavljanstvo" i kada su dozvoljeni po 2 stranaca u timovima koji igraju juniorsku i kadetsku ligu

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

Gledam nešto raspored mečeva u drugom krugu kvalifikacija

https://www.fiba.basketball/basketballworldcup/2023/european-qualifiers/games

 

Evo raspored utakmica:

 

25. avgust

LETONIJA- TURSKA

BELGIJA - V.BRITANIJA

SRBIJA - GRČKA

 

28. avgust

V.BRITANIJA - LETONIJA

GRČKA - BELGIJA

TURSKA - SRBIJA

 

10. novembar

GRČKA - LETONIJA

TURSKA - BELGIJA

V.BRITANIJA - SRBIJA

 

 

13. novembar

LETONIJA - V.BRITANIJA

BELGIJA - GRČKA

SRBIJA - TURSKA

 

 

24. februar

TURSKA - LETONIJA

V.BRITANIJA - BELGIJA

GRČKA - SRBIJA

 

27. februar 

LETONIJA - GRČKA

BELGIJA - TURSKA

SRBIJA - V.BRITANIJA

 

Koliko vidim, mi imamo pristojne (ne i mnogo velike) šanse da se kvalifikujemo  i sa 4 pobede. 2 pobede u avgustu, kod kuće protiv Grka i na strani protiv Turske su pod moranje. I kasnije dobijemo 2 x Vel. Britaniju ili kod kuće V.Britaniju i Turke (uz poraz od Grka i V.Britanije na strani). Tu je bitno da Belgija i Turska nemaju više od po 2 pobede, ili eventualno max 3, u kom slucaju se sa njima prave krugovi i odredjuje kos kolicnik. 

 

Dakle, glavna konkurencija su nam Belgija i Turska. Navijati za Letonce odnosno Grke protiv njih.

Zato je vazno da dobijemo u Avgustu, posebno Turke sto  vecom razlikom. Da se ovi nasi oduze malo makar tako  za neigranje u ovom zadnjem prozoru.

 

Inace, sa 5 pobeda skoro sigurno se kvalifikujemo, osim u slucaju da se naprave nekakvi ludacki krugovi od 4 ekipe , pa fasujemo na losiji kos kolicnik.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Beonegro said:

Mnogo potcjenjujemo ovu ekipu Turske, mi bez Bogdana nismo favorit protiv njih.

Daleko od potcenjivanja, mada mislim da sa timom koji će igrati EP, sa sve Jokićem (a bez Bogdana) možemo da ih tučemo u gostima. 

Lakše tad, nego sa trećom lajnom kod nas u novembru. 

Na kraju krajeva, pisao sam o kalkulacijama i projekcijama šta je neophodno da se izvadimo iz kanala i plasiramo se na SP. Hteli  - ne hteli, moramo i neke teže utakmice dobiti. 

18 minutes ago, Marvin said:

Ako igra Larkin, a postoji sansa da ga Ataman pusti, on sam je bolji od svih nasih ne-EL i ne-NBA igraca na gomili

Ja se nadam da će nešto korisno izaći iz onog sastanka KSS sa srpskim timovima, glede baš prozora u novembru i februaru, te da se učine dostupnim igrači Zvezde i Partizana za te tekme. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, MikiMilane said:

Inaće sranje tek sledi kad su igrači i igračice iz Srpske u pitanju. 

 

Evo i primer iz zenske kosarke

 

https://ibb.co/mTg4GLs

 

 

 

To rade i u fudbalu,

ako hoces da igras za njihovu drzavu u mladjim selekcijama(lakša prodaja)

moras da potpises da neces igrati za svoju Srbiju u seniorima

Link to comment
Share on other sites

Ukratko, po običaju, neki debil iz RS, verovatno neki trener iz Zvornika kome nije mu se dopalo sto klinke odlazu u NS ili neki tupavi funkcioner. 

 

Zbog takvih, Nikolina Milić se vodi kao naturalizovana i talentovana Milica Dragicevic (2007) nastupa za BiH.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vlaDixXx said:

Evo Mega ko zna koliko ce imati stranaca

 

hrvati Rudan,Brankovic,Jelavic

 

Kazalon,Amerikanac

 

 2 Crnogorca 

 

to je vec SEDAM

Pa kako to sad? Zar Mega ne radi u interesu naše košarke i razvija mlade domaće igrače? 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...