Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

8 minutes ago, DameTime said:

A Danilović je sad našao da ispadne šmeker ovim preuranjenim povlačenjem sa funkcije... Ma, muka mi je od svih njih. 

Nije šmekerisanje nego logičan potez. Bilo bi bezobrazno da on izdogovara svašta nešto i ostavi novom predsedniku da sprovodi. 

Link to comment
Share on other sites

"U poslednje tri sezone, selektor Pešić je sa reprezentacijom Srbije osvojio srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu i srebro na Svetskom prvenstvu u Manili, uz plasman u osminu finala na EuroBasketu 2022." 

 

Sve što treba znati o KSS degenericima. Smrdljiva partijska prćija na nivou lokalnog vodovoda & kanalizacije. 

Edited by Molina23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prezivjecemo i bez Pesica. Bitniji su igraci.

 

Bilo je uspona i padova, moze se reci da je bio uspjesan mandat gdje je kulminacija bila protiv Amera i na tome mu hvala.

 

Ipak, moram istaci da ova generacija sa njim na celu nije uzela zlato a imala je ubjedljivo najjacu repeezentaciju na EP. Ono je bio debakl protiv Italije. 

 

Ja sam Pesicu zahvalniji za prvi mandat. U drugom mandatu je bilo uspona i padova. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Nije šmekerisanje nego logičan potez. Bilo bi bezobrazno da on izdogovara svašta nešto i ostavi novom predsedniku da sprovodi. 

 

Suludo je da u isto vreme ističe ugovor selektoru i mandat ljudima u KSS, pa da onda (bukvalno) nema ko da priča s njim o produžetku saradnje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Suludo je da u isto vreme ističe ugovor selektoru i mandat ljudima u KSS, pa da onda (bukvalno) nema ko da priča s njim o produžetku saradnje.

Pricali su oni i nakon EP o raskidu i nakon SP o produzetku ali struje u KSS se mijenjaju ocigledno i mogu reci da imam najveci respect za Pesica u ovom 2 mandatu upravo zbog ovog stava gdje ih je ispolivao onako kulturica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno niko nije očekivao da će se u ovom trenutku pričati o produžetku saradnje sa čovekom od 75 leta, posebno nakon turbulentnog početka mandata. Stvarno ne mogu ništa da zamerim Daniloviću povodom ovoga. Uostalom, očigledno je da se još vaga ko će biti glava saveza inače bi se već neformalno obećalo Pešiću ako bi on pristao na produženje u svakom slučaju. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Bukvalno niko nije očekivao da će se u ovom trenutku pričati o produžetku saradnje sa čovekom od 75 leta, posebno nakon turbulentnog početka mandata. Stvarno ne mogu ništa da zamerim Daniloviću povodom ovoga. Uostalom, očigledno je da se još vaga ko će biti glava saveza inače bi se već neformalno obećalo Pešiću ako bi on pristao na produženje u svakom slučaju. 

Ono sto najveci problem sada jeste da ce upravo od glave saveza zavisiti i selektor.

Ako Covke bude, nema sanse da to ne bude Alimpijevic.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce novi selektor da bude neko ko ce samo to da radi, a ne da mu ovo bude side job. Tako da mi se tu ne uklapaju ni Alimpije, ni Zeljko, ni Sasa...

 

Steta za Karija, ali svakako jedan od najboljih selektora u istoriji srpske kosarke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

prvi kriterijum, pa 5 mesta prazno - novi selektor mora biti autoritet igračima... 

 

tu mi se džile i alimpije još uvek ne uklapaju...

 

NBA treneri, kao što je neko primetio, loše se pokazuju na FIBA turnirima. a dodatni im je problem što su "do or die" utakmice  retka pojava tamo. takođe, loši su kada treba nešto na brzaka improvizovati, kao što su kvale, gde ti dođu igrači koje u životu nisi video i za koje ne znaš šta oni tačno umeju a šta ne umeju.

 

 

Edited by ljutikrilo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako Kari ne može više kao selektor ja bih mu dao da vodi KSS, da tamo zavede red i postavi smernice za razvoj igrača. Znam da maštam pošto politički i klupski ineteresi dominiraju

Edited by Perkos2
  • Like 9
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Ako Kari ne može više kao selektor ja bih mu dao da vodi KSS, da tamo zavede red i postavi smernice za razvoj igrača. Znam da maštam pošto politički i klupski ineteresi dominiraju

 

Meni je ovo komedija. Čovek potpuno nesvestan stanja u košarci, klubovima, da vodi savez? Uloga bi mu bila malo manje procedualna, nego li Džaja u fudbalu.

 

On je doktor da smisli dobru akciju, da smisli nešto novo u timskoj odbrani, da uspostavi dobru atmosferu u timu, skupi jaku ekipu. Ali to sve nema previše veze sa vođenjem saveza.

2 hours ago, Markoss said:

Nadam se da ce novi selektor da bude neko ko ce samo to da radi, a ne da mu ovo bude side job. ž

 

A što ovo?  

 

Po meni se to baš precenjuje, to je realno posao od 2 meseca godišnje i to je to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Pešić: Poslednji izveštaji u KSS moji iz 2002. godine

 

Reprezentacija Autor: Aleksandar Petrović 10. sep 2024 15:57 4 

 

Selektor Pešić, bez dlake na jeziku, izneo činjenicu koja bi mogla da zabrine.

Odjeknula je ekskluzivna vest Sport kluba da je Svetislav Pešić bivši selektor Srbije. A legendarni trener, koji se od reprezentacije oprostio bronzanom medaljom sa Olimpijskih igara u Parizu, između ostalog je govorio i o izveštaju koji će podneti KSS-u posle takmičenja u prestonici Francuske.

 

Da li ćete Upravnom odboru Košarkaškog saveza Srbije (KSS) podneti izveštaj sa Olimpijskih igara u Parizu? Pitamo to jer domaća javnost od selektora žučno zahteva izveštaj samo posle neuspeha, a kad se uspeh postigne, nikoga ne zanima ta „papirologija”?

– Moji izveštaji i programi sa prethodnih takmičenja nalaze se u savezu. Poslednje izveštaje i programe koje sam zatekao u kartoteci saveza, kad sam se vratio na mesto selektora, bili su upravo moji izveštaji i programi kad sam bio selektor 2001. i 2002. Naravno, javnom mnjenju su uvek važni rezultati, ali ja smatram da svi ti procesi i programi rada u nacionalnom timu uvek moraju da se stave na papir. Ja sam tu veoma revnosan. Nisam video, na žalost, nijedan program i izveštaj mojih prethodnika – kazao je Pešić, koji je potom ponudio i objašnjenje za tu situaciju:

– Moguće je da to niko nije tražio od njih. Kolege koje dolaze posle mene imaće zašta da se uhvate i voleo bih da nastave to što sam započeo u proteklom olimpijskom ciklusu. Upravni odbor KSS-a dobiće izveštaj iz Pariza i moći će da ga podnese Skupštini.

 

Davno ste rekli, dok ste vodili Nemačku, da je Vaš najveći izazov bio da ubedite njene najbolje igrače da vredi dolaziti u reprezentaciju i da zajedno mogu da postignu uspeh. Da li je slično bilo i sada u selekciji Srbije?

– Vremena su se promenila, iz korena. Sistem klupskih takmičenja na nivou Evrope i NBA menja prioritete svim igračima. Drastično je smanjen broj dana za pripreme. Postoji ugovor između Fibe i NBA da igrači iz NBA mogu da imaju samo 28 radnih dana za reprezentaciju. To je premalo i preteško za ekipe od kojih se očekuje medalja. Za tako kratko vreme napraviti timsku hemiju, igru, izaći i pobediti. Znajući da ne možemo preko godine da treniramo igrače, trenirali smo ih kroz redovne posete, kontakte, telefone, voc-apove… Ljude i igrače povezuje interes. Kad oni pronađu to, onda je trener završio glavni deo posla. Hteli smo na svaki mogući način da budemo uz igrače, da osetimo kako dišu, da zajedno pravimo planove. Svaki igrač imao je mogućnost da kaže kako vidi sebe i reprezentaciju u svakom njenom aspektu, od priprema do načina igre. To povezivanje s njima bio je moj najvažniji zadatak. Rekao sam Daniloviću, kad je prvi put dolazio kod mene u Minhen s ponudom da budem selektor, da mogu da prihvatim taj posao samo kao profesionalac. To se pokazalo kao velika prednost, što se vidi po rezultatima i Srbije i Nemačke. Selektori ostalih značajnijih ekipa bili su okupirani radom i u klubu i u reprezentaciji, što znatno otežava posao – zaključio je Pešić.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

Danilović je sad našao da ispadne šmeker ovim preuranjenim povlačenjem sa funkcije.

 

Baš suprotno. 

 

Po statutu saveza ne može da bude predsednik duže od 8 godina, što ističe za 2 meseca. Završen je olimpijski ciklus i baš bi glupo bilo da on požuri da postavi novu ekipu u reprezentaciji, a onda 5 dana kasnije završi mandat. 

Link to comment
Share on other sites

Sasa Obradovic je izjavio ako se dobro secam da zelja postoji ali da nije realno da vodi i klub i reprezentaciju u isto vreme. Sam je i objasnio kako su treneri reprezentacija (misleci na Itudisa i Skariola) ostali bez klubova i da u toj situaciji trener ne moze biti na 100% ni u klubu ni u reprezentaciji. Rajakovic iz te prizme nije realan. Alimpijevic takodje. Kokoskova smo nazalost potrosili mada bi mu ja dao novu sansu zato sto su se doslovno svi treneri slozili da je on dobro resenje i svi govore da smo ga olako potrosili i da je odlican trener. Ako ga cene Pesic, Zeljko, Sasa Obradovic (plus je cenjen i u Nba) i svi nasi treneri koji vrede, po meni koga briga sta misli deo javnosti koji nije strucan i generalno malo sta zna o kosarci. Mracili bi u pocetku po paralelnim univerzumima realnosti zvanim drustvene mreze, forumi i slicno a po prvom uspehu bi ga velicali. Vec vidjeno sa Pesicem u poslednjem mandatu.

 

Dalje mi na pamet pada Stojakovic, cije su zasluge velike u ovoj poslednjoj medalji i koji je doneo sve akcije iz Denvera, ali on nikada nije bio glavni trener i upitno je kako bi se snasao u toj ulozi te mi je to po malo a mozda i malo vise rizicno resenje.

 

Mislim da je Itudis najbolji kandidat. Slobodan je, nema klub i mogao bi se posvetiti samo reprezentaciji, govori nas jezik, poznaje nas mentalitet, autoritet je i odlican trener. Imao bi bolju reprezentaciju nego u Grckoj i samim tim vece sanse za uspeh, docekala bi ga ekipa koja igra zajedno vec neko vreme, u kojoj je vec izgradjena vrhunska hemija i koja je gladna novih uspeha. Trinkijeri spada u tu kategoriju takodje ali on ima klub. Tako da, Itudis mi je za sada najbolje resenje koje ne vidim da je iko igde pomenuo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, realno *w said:

Meni je ovo komedija. Čovek potpuno nesvestan stanja u košarci, klubovima, da vodi savez? Uloga bi mu bila malo manje procedualna, nego li Džaja u fudbalu.

 

On je doktor da smisli dobru akciju, da smisli nešto novo u timskoj odbrani, da uspostavi dobru atmosferu u timu, skupi jaku ekipu. Ali to sve nema previše veze sa vođenjem saveza.

Mislim da ne može da bude operativni predsednik saveza, i zbog navedenog i zbog godina ali mogu da tu postave nekog drugog a da on bude neki potpredsednik za npr. stručni rad i da prenosi svoje znanje, traži da se organizuju obuke, učestvuje u njima, prati kako funkcionišu mlađe kategorije i još svašta nešto u oblasti u kojoj jeste stručan. 

Link to comment
Share on other sites

Kari je stara skola ali je nekoliko stvari odradjivao 101% profesionalno. Sazivanje sastanka sa svim trenerima Srpskih ABA ligasa, redovno prisustvo na utakmicama nasih potencijalnih reprezentativaca u Evropi i SAD, jako detaljno pripremanje prozora i sastava za prozor.

Ovaj posao je specifican i zbog FIBA regulativa. Treba trener koji ce biti 101% u tome.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Puno jagnjica i spricera Kari! Samo se najveci oprastaju od reprezentacije s medaljom!

 

Da se ima pameti Kari bi bio u rukovodstvu KSS. Ali mislim da Kari nije lik koji ce pristajati na trule kompromise i lizati dupeta - pre ce ih oterati u majicinu. I zato jedno veliko ❤️ za Pirocanca!

  • Like 5
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Апсолутно се слажем да селектору то треба бити једини посао, само проблем је што таквих баш и немамо.

Душко Ивановић би онда био једини или да се узме странац односно Итудис који зна језик и менталитет па би било олакшавајуће.

Link to comment
Share on other sites

Bio bih stvarno iznenađen da na čelo KSS ne dođe neko iz sns ergele, ali hajde bar da ne bude neko sa dna kace poput Kešelja i Rebrače, a još gore bi bilo neki političar koji "voli" košarku.

 

Što se selektora tiče, najvažnije je da to bude neko ko će nastaviti kontinuitet dobrog odnosa sa Jokićem, ne mora da bude neki mega taktičar. Jokić + Bogdan koji je tu po defaultu i skrpi se ostatak, to je dovoljno jak roster da napada zlato na EP za početak, a posle ćemo videti.

 

Kariju naklon za sve, bilo je tu teških udaraca ali je pregrmeo sve i doneo medalje. Čekamo još i to zlato koje će doći ovoj generaciji, siguran sam.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pored medalja Kariju cu pamtiti i najkvalitetnije moguce spustanje na rts-u kada je na ono pitanje da li je bilo poziva predsednika da razgovaraju o ligi i sistemu takmicenja u cudu odgovorio "pa nece valjda on da odlucuje o tome" :23:

  • Like 14
  • Love 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...