Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 minutes ago, Skyglider said:

Ja se samo nadam da su na ove dve utakmice protiv Australije i Amerike bila samo testiranja i da se prava strategija i motivacija čuvaju za OI, ako je ovo bio realan pokazatelj naših mogućnosti onda medalju možemo samo da sanjamo. 

Šta fali, svet je lep kada sanjamo, kada sanjamo  😛

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Samo pozitivno i motivisano

 

"Postavite si visoke ciljeve i nemojte stati dok ih ne postignete." - Bo Jackson

"Ispravno postavljen cilj je na pola puta postignut." - Zig Ziglar

"Veća opasnost za većinu nas nije da nam je cilj previsok i da ga promašimo, već da je prenizak i da ga postignemo." - Michelangelo

"San postaje cilj kada se nešto poduzme prema njegovom ostvarenju." - Bo Bennett

"Vaši ciljevi su putokazi koji vas vode i pokazuju vam što je moguće za vaš život." - Les Brown

"Između ciljeva je stvar koja se zove život koju treba živjeti i uživati u njoj." - Sid Caesar

"Prepreke vas ne mogu zaustaviti. Problemi vas ne mogu zaustaviti. Najviše od svega, drugi ljudi vas ne mogu zaustaviti. Samo vas možete zaustaviti." - Jeffrey Gitomer

"Uspjeh je raditi prave stvari, a ne činiti sve kako treba." - Gary Keller

"Vaše vrijeme je ograničeno, nemojte ga tratiti živeći tuđi život." - Steve Jobs

"Ne možete pogoditi home run ako se ne potrudite. Ne možete uloviti ribu ako ne stavite konop u vodu. Ne možete postići svoje ciljeve ako ne pokušate." - Kathy Seligman

Motivacijski citati o uspjehu u životu

Evo motivacijskih citata o životnim ciljevima koji će vas nadahnuti i potaknuti naprijed:

"Put do uspjeha i put do neuspjeha gotovo su potpuno isti." - Colin R. Davis

"Ne gledaj na sat; radi ono što on radi. Nastavi." - Sam Levenson

"Prilike se ne događaju. Vi ih stvarate." - Chris Grosser

"Polazna točka svih postignuća je želja." - Napoleon Hill

"Uspjeh nije odsutnost neuspjeha; to je ustrajnost kroz neuspjeh." - Aisha Tyler

"Uspjeh je zbroj malih napora koji se ponavljaju iz dana u dan." - Robert Collier

"Uspjeh nije uvijek stvar veličine. Radi se o dosljednosti. Dosljedan naporan rad vodi do uspjeha." - Dwayne Johnson

"Uspjeh nije u odredištu, već u putovanju." - Zig Ziglar

"Nemojte se bojati odreći se dobrog da biste išli za velikim." - John D. Rockefeller

"Ne čekajte priliku. Stvorite je." - Nepoznato

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Obzirom da je Jokić morao da igra (verovatno i određen broj minuta), matori lisac je izveo ekipu bez dva ključna igrača.

Naravno da nije baš planirano da bude 30 razlike, ali juče smo igrali tešku utakmicu i držali smo se dok je bilo danfa.

Moram da pohvlalim Petruševa, koji se od male mace pretvori u zver kada igra za repku. Sjajan je bio i na SP, još bolji na ove tri utakmice.

Spoiler

 Ja i dalje verujem da možemo da ih dobijemo. Pre svega jer se Embid raspada a AD i Adebajo mogu da se zaustave ako im oduzmeš ofanzivni skok. Lebron je deda.

KD verovatno neće ni igrati a Tejtum je operisan od FIBA košarke, te iako smo na poziciji 3 baš slabi neće se to osetiti.

Edvards nek izdivlja svoje. Stefu ne dati da vidi koš, neka se zabode par puta u lakat, češće u rame.

E sad ako nas indijanci Halibarton i Buker razbiju onda i nismo za zlato.

💪 :s_d:

 

 

Edited by dekifisher
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bojdo said:

Samo pozitivno i motivisano

 

"Postavite si visoke ciljeve i nemojte stati dok ih ne postignete." - Bo Jackson

"Ispravno postavljen cilj je na pola puta postignut." - Zig Ziglar

"Veća opasnost za većinu nas nije da nam je cilj previsok i da ga promašimo, već da je prenizak i da ga postignemo." - Michelangelo

"San postaje cilj kada se nešto poduzme prema njegovom ostvarenju." - Bo Bennett

"Vaši ciljevi su putokazi koji vas vode i pokazuju vam što je moguće za vaš život." - Les Brown

"Između ciljeva je stvar koja se zove život koju treba živjeti i uživati u njoj." - Sid Caesar

"Prepreke vas ne mogu zaustaviti. Problemi vas ne mogu zaustaviti. Najviše od svega, drugi ljudi vas ne mogu zaustaviti. Samo vas možete zaustaviti." - Jeffrey Gitomer

"Uspjeh je raditi prave stvari, a ne činiti sve kako treba." - Gary Keller

"Vaše vrijeme je ograničeno, nemojte ga tratiti živeći tuđi život." - Steve Jobs

"Ne možete pogoditi home run ako se ne potrudite. Ne možete uloviti ribu ako ne stavite konop u vodu. Ne možete postići svoje ciljeve ako ne pokušate." - Kathy Seligman

Motivacijski citati o uspjehu u životu

Evo motivacijskih citata o životnim ciljevima koji će vas nadahnuti i potaknuti naprijed:

"Put do uspjeha i put do neuspjeha gotovo su potpuno isti." - Colin R. Davis

"Ne gledaj na sat; radi ono što on radi. Nastavi." - Sam Levenson

"Prilike se ne događaju. Vi ih stvarate." - Chris Grosser

"Polazna točka svih postignuća je želja." - Napoleon Hill

"Uspjeh nije odsutnost neuspjeha; to je ustrajnost kroz neuspjeh." - Aisha Tyler

"Uspjeh je zbroj malih napora koji se ponavljaju iz dana u dan." - Robert Collier

"Uspjeh nije uvijek stvar veličine. Radi se o dosljednosti. Dosljedan naporan rad vodi do uspjeha." - Dwayne Johnson

"Uspjeh nije u odredištu, već u putovanju." - Zig Ziglar

"Nemojte se bojati odreći se dobrog da biste išli za velikim." - John D. Rockefeller

"Ne čekajte priliku. Stvorite je." - Nepoznato


spacer.png

  • Like 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Jedina motivaciona rečenica koju priznajem se nalazi u mom potpisu. Moramo da gledamo svoju igru, da je nametnemo svim protivnicima i izbegnemo šuterske obračune. 

 

8 minutes ago, dekifisher said:

Obzirom da je Jokić morao da igra (verovatno i određen broj minuta), matori lisac je izveo ekipu bez dva ključna igrača.

Naravno da nije baš planirano da bude 30 razlike, ali juče smo igrali tešku utakmicu i držali smo se dok je bilo danfa.

Moram da pohvlalim Petruševa, koji se od male mace pretvori u zver kada igra za repku. Sjajan je bio i na SP, još bolji na ove tri utakmice.

  Reveal hidden contents

 Ja i dalje verujem da možemo da ih dobijemo. Pre svega jer se Embid raspada a AD i Adebajo mogu da se zaustave ako im oduzmeš ofanzivni skok. Lebron je deda.

KD verovatno neće ni igrati a Tejtum je operisan od FIBA košarke, te iako smo na poziciji 3 baš slabi neće se to osetiti.

Edvards nek izdivlja svoje. Stefu ne dati da vidi koš, neka se zabode par puta u lakat, češće u rame.

E sad ako nas indijanci Halibarton i Buker razbiju onda i nismo za zlato.

💪 :s_d:

 

 

 

Hali nije divljak ali može da mu se stegne ruka u završnici, iako je najbolji organizator igre u ovom rosteru. Dosta su oni ranjivi na toj poziciji. Jrue nije plejmejker za završnice, Steph je korisniji od lopte i nije pass first plej. Pored toga imaju par igrača koji vole da imaju svoju porciju izolacija (Armani, Ant pa i Tatum). 

 

Jokić može da se nosi sa AD ali nam za Adebaya treba Milutinov kog danas nismo imali. A biće koristan i da Embiidu uvali lakat (u duhu čvrste igre) i rasplače ga. Jedino je KD nebranjiv ;D Svakako ih treba arhivirati do 28.7. pa ćemo videti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danas mi je bas ostavilo utisak kolko ljudi nemaju pojma sa sportom pre svega na fudbalu ali ni ovde niste ni promil bolji, smejem vam se glasno.
Ja sam ubedjen da ovde 99% ljudi nije treniralo sport ni na najosnovnijim nivoima.

Edited by atmsfr lnČ
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast staroj gardi, Tatumu, Embidu i ostalima, ali najopasniji igrac kod njih je ovaj mali Edvards, uz tata Karija naravno. Kako mali igra, poezija. Separacija za sut, duga dvojka, atletika i zakucavanja, duge ruke, milina za gledati. Decko je stvoren za Fiba basket, kontam da bi u Euroligi davao po 40 lagano.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Cavani said:

Svaka cast staroj gardi, Tatumu, Embidu i ostalima, ali najopasniji igrac kod njih je ovaj mali Edvards, uz tata Karija naravno. Kako mali igra, poezija. Separacija za sut, duga dvojka, atletika i zakucavanja, duge ruke, milina za gledati. Decko je stvoren za Fiba basket, kontam da bi u Euroligi davao po 40 lagano.

Zasto nije postizao toliko na SP prosle godine,nego su ispali u polufinalu🙂

1 hour ago, Bojdo said:

Samo pozitivno i motivisano

 

"Postavite si visoke ciljeve i nemojte stati dok ih ne postignete." - Bo Jackson

"Ispravno postavljen cilj je na pola puta postignut." - Zig Ziglar

"Veća opasnost za većinu nas nije da nam je cilj previsok i da ga promašimo, već da je prenizak i da ga postignemo." - Michelangelo

"San postaje cilj kada se nešto poduzme prema njegovom ostvarenju." - Bo Bennett

"Vaši ciljevi su putokazi koji vas vode i pokazuju vam što je moguće za vaš život." - Les Brown

"Između ciljeva je stvar koja se zove život koju treba živjeti i uživati u njoj." - Sid Caesar

"Prepreke vas ne mogu zaustaviti. Problemi vas ne mogu zaustaviti. Najviše od svega, drugi ljudi vas ne mogu zaustaviti. Samo vas možete zaustaviti." - Jeffrey Gitomer

"Uspjeh je raditi prave stvari, a ne činiti sve kako treba." - Gary Keller

"Vaše vrijeme je ograničeno, nemojte ga tratiti živeći tuđi život." - Steve Jobs

"Ne možete pogoditi home run ako se ne potrudite. Ne možete uloviti ribu ako ne stavite konop u vodu. Ne možete postići svoje ciljeve ako ne pokušate." - Kathy Seligman

Motivacijski citati o uspjehu u životu

Evo motivacijskih citata o životnim ciljevima koji će vas nadahnuti i potaknuti naprijed:

"Put do uspjeha i put do neuspjeha gotovo su potpuno isti." - Colin R. Davis

"Ne gledaj na sat; radi ono što on radi. Nastavi." - Sam Levenson

"Prilike se ne događaju. Vi ih stvarate." - Chris Grosser

"Polazna točka svih postignuća je želja." - Napoleon Hill

"Uspjeh nije odsutnost neuspjeha; to je ustrajnost kroz neuspjeh." - Aisha Tyler

"Uspjeh je zbroj malih napora koji se ponavljaju iz dana u dan." - Robert Collier

"Uspjeh nije uvijek stvar veličine. Radi se o dosljednosti. Dosljedan naporan rad vodi do uspjeha." - Dwayne Johnson

"Uspjeh nije u odredištu, već u putovanju." - Zig Ziglar

"Nemojte se bojati odreći se dobrog da biste išli za velikim." - John D. Rockefeller

"Ne čekajte priliku. Stvorite je." - Nepoznato

Moze li nesto orginalno?

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Ocekujem Jokica kako fleksuje u subotu protiv Yukija Kawamure kao danas LeBron protiv Pokua. 😄 

 

kraljina je vazda bio govedo ono brdsko...bezrepo.

 

Link to comment
Share on other sites

Ristic je personifikacija evropskog kosarkasa.Jednostavno mozes biti operisan od sporta i nemati u sebi nista sportsko ali ako imas visinu ,mozes uzeti solidnu lovu u kosarci.Zbog toga fudbal i jeste sport broj jedan i najtalentovanija djeca pocinju da se bave fudbalom a ovi netalentovani ostalim sportovima.To je osnova svega.Iako najvise volim kosarku, fudbal je ipak baza sporta.

 

Sto se tice Amera jasno je da je Dzejms tu i dalje najbolji igrac, jednostavno ostali igraci nemaju tu inteligenciju ni liderstvo da bi to od njega trenutno mogli preuzeti.

 

Nama treba Jokic koji moze pogoditi sut za tri poena i mislim da smo druga najbolja ekipa turnira.Ostali su nebitni iako se namecu Petrusev i Avramovic kao otkrovenja turnira.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Beonegro said:

nisam očekivao ni onakav raspad i beskrvnost u drugom poluvremenu, nismo smjeli da im dozvolimo cirkuske poteze, morala je da padne i poneka sjekirica.

 

U drugom poluvremenu je bilo primjetno da je i Kari žestoko popizdio, očito je i on očekivao više.

Ja sam imao utisak da bi Kari voleo da se igra samo poluvreme i da je i tad menjao čim vidi da nešto radi posao. Nisam očekivao nikakav kvalitet igre kad uđu izmene jer njima ulaze Ol star igrači a nama oni koje smo na'vatali ispred zgrade na basketu ali si potpuno u pravu da je nedozvoljeno da se igrači ponašaju kao da je sve gotovo i dobar deo tima ni ne pokušava da da sve od sebe. Fokus mora da postoji i kada te gaze.

1 hour ago, Jerotije Pantic said:

Sto se tice Amera jasno je da je Dzejms tu i dalje najbolji igrac, jednostavno ostali igraci nemaju tu inteligenciju ni liderstvo da bi to od njega trenutno mogli preuzeti.

Uh, Bron jeste faca ali reklo bi se da mogu lepo da funkcionišu i bez njega. Kari i ona sva strašila ispod koša (AD i Bam) su mnogo zajebani, a ako se pojavi i KD biće opako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba suditi reprezentaciji tek posle OI, ove pripremne utakmice nisu reper ni za sta. Kada smo bili tzv.sampioni pripremnog perioda, znali smo dobro dobiti po guzici kada je najbitnije ( i vice versa ).

8 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Naši ljudi se i dalje lože, nakon ovih packi na 30% snage od strane Amera i 50% od Australije.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slažem. Ali ne treba ni kukati ni padati u trans. Videćemo. Lično smatram da ima jedno 3-4 reprezentacije koje su mnogo bolje od naše i jedno 2-3 koje su malo bolje ili tu negde. Sa njima može da se igra.

 

Dakle, polufinale puna kapa za mene. Sve preko, svaka čast.

Edited by Juan Pablo Montoya
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U prirodi svakog navijaca je da se lozi, a nasa kosarkaska reprezentacija nas je naucila da mozemo da verujemo i u nemoguce. Sve suprotno od fudbalske. Za mene je manjak lozenja = manjak interesovanja i emocije. Na kraju turnira se podvlaci crta i onda se uzimaju realne stvari u razmatranje prilikom ukupne ocene. Do tada, verujemo da dobijamo Amere 20 razlike, sto da ne. 🙂

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, СтелаРоса said:

Za mene je manjak lozenja = manjak interesovanja i emocije.

 

Verovatno tačno. Bar što se mene tiče, sport mi je malo preko glave, mnogo ga ima. Počeo sam ozbiljno da smanjujem šta gledam, trenutno pomno pratim samo Zvezdu u evroligi i Formulu 1.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se precenjuju neke ekipe poput Kanade i Francuske opasno, verovatno smo i mi malo precenjeni mada nasu pravu snagu niko nije ni video do sada.

Potcenjeni su kao uvek Germani pa i Australija, ove godine mozda cak i Spanija odnosno Grcka koja pak u nekim trenucima izgleda skandalozno losa.

3-4 ekipe sigurno nisu solidno jace od nas. Solidno jaci od nas su jedino Amerikanci.

Ja i dalje imam utisak da Kari zna sta radi inace 😄 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Амери

Канада, Француска, Србија, Немачка

Грчка

Шпанија, Аустралија

 

То овако изгледа по мени, као што је колега горе написао још нисмо видели нашу праву снагу то би могли видети можда против Грчке 22ог.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Apsolutno se slažem. Ali ne treba ni kukati ni padati u trans. Videćemo. Lično smatram da ima jedno 3-4 reprezentacije koje su mnogo bolje od naše i jedno 2-3 koje su malo bolje ili tu negde. Sa njima može da se igra.

 

Dakle, polufinale puna kapa za mene. Sve preko, svaka čast.

 

Zaključak, mi smo osma reprezentacija po kvalitetu od 12 učesnika. 😅

 

Koje su to 3-4 reprezentacije "mnogo bolje od naše", izuzev Amerikanaca?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se jedino nadam da neće biti povreda. Ono što smo odigrali protiv Francuza i prvih 15 minuta protiv US of A daje mi nadu da možemo dobro da igramo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Issey said:

Ja se jedino nadam da neće biti povreda. Ono što smo odigrali protiv Francuza i prvih 15 minuta protiv US of A daje mi nadu da možemo dobro da igramo. 

 

Rekao je Kari sinoć u izjavi posle utakmice da, ukoliko ne bude novih povreda u preostalih 10 dana, idemo na prvenstvo spremni kako treba, u prevodu Bogdan i Milutinov su sigurno OK, a želim da vjerujem da se to odnosilo i na Davidovca i Jovića.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...